Parašė themanual
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Koronavirusas (COVID-19)
Collapse
X
-
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Iki šiol nežinoma, koks procentas susirgimų neužfiksuojamas. Vieni teigia, kad nedaug, kiti - kad apie pusę, treti - kad realių atvejų yra net kelis kartus daugiau.
Dėl to nelabai aišku, koks kiekis žmonių turi imunitetą persirgus.
Gal ateityje kažkas disertacijas apsigins šiuo klausimu.
Kaip tik švogeris pasitikrino atikūnius - pilnai turi imunitetą. Vadinasi sirgo, o galvojo kad tik buvo peršalęs porą dienų.
Tų keistumų yra ir daugiau. Pvz. nesuprantu kodėl visiems pageidaujantiems neleidžiama registruotis skiepams, jei sutinki bet kokia vakcina skiepytis. Užsiregistruoji ir lauki. Jei yra prioritetinių grupių atstovų , tai jiems pirmenybė. Bet jei tų grupių atstovai atsisako skiepytis, tai gauna kvietimus sekantys eilėje (kad ir pagal amžių, jei nėra 65 metų kandidato, kvietimą gauna 63 metų laukiantis eilėje, jei ir tokio nėra, tai 59 ir t.t.).
P. S. jau po skiepo gavau šiandien žinutę iš savo šeimos gydytojo, ar pageidausiu būti įtrauktas į skiepijamų sąrašus. Kažkaip su ta informacijos sklaida keistai kažkas vyksta
- 5 patinka
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Kai čekai darė kažkokius sprendimus, vakcinacija dar neturėjo efekto, tai ar gerai suprantu, kad pvz. net jei rizikos grupes vakcinuotumėm 100% ir bendras mirtingumas sumažėtų 10 kartų - tai tą faktą turėtumėm ignoruoti ir įvedinėti vienodą karantiną, kokį jį įvedinėtumėm prie 10 kartų didesnio mirtingumo? Ar tu nelabai tiki, kad vakcinacija ir mirtingumas yra tiesiogiai susiję?
Tik aišku koreguojant koeficientus reikia atsižvelgti ir į sugebėjimą valdyti R0, nes mirtingumui sumažėjus dvigubai bet virusui išplitus trigubai situacija taps blogesnė. Čia gera žinia ta turbūt kad vakcina ne tik mažina mirtingumą bet panašu ir pristabdo plitimą, bet prie dabartinių vakcinavimo procentų tolerancijos ribų kėlimas tikėtina vyks pagrinde dėl to kad mažėja mirtingumas ir daugėja sergančiųjų, o prie didelio jų kiekio bus vis sunkiau suvaldyti situaciją be karantinų.
Bet bendrai žiūrint optimizmo vis daugiau, net jei ir nespėjam su vakcinacija artėja vasara ir gal gamta išties mums pagalbos ranką
- 1 patinka
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimąKarjera su sveikata suderinama kai karjera nėra derinama su laisvu elgesiu. Šitą žaidimą „gyvenam pagal mano taisykles, o tu pats galvok kaip prisiderint“ galima žaist iš abiejų pusių.
Tarp kitko, as per ta laika sugalvojau, kaip jums kelis kartus sumazinti rizika tragiskos nelaimes kovid metu.
Viskas gan paprasta: girdejau, kad jus vairuojate automobili, ir iseinam it to, kad jums dar nera 50-ties metu. Taip pat zinom, kad nuo kovid'o LT mazdaug kas savaite skaiciuojama viena mirtis zmogaus iki 50-ties metu (t.y. apie 50 mirciu per metus). To tarpu autoivykiuose per 2020 metus zuvo 175 zmones, t.y. statistiskai bus mazdaug po 3.5 per savaite.
Tad jie jus gyvensite iprasta gyvenima, kaip iki kovid'o, bet nustosite vairuoti automobili, jusu šansai išgyventi padides 3.5 karto palyginus su variantu, jei jus imsities kokiu nors super-puper saugos priemoniu neuzsikresti kovid'u, bet vairuosite automobili kaip iki šiolei.
Ar jums tinka toks variantas?Paskutinis taisė hobo; 2021.04.03, 14:36.
Comment
-
Parašė hobo Rodyti pranešimąAs tikrai nesiulau jums zaisti pagal mano taisykles. Manau, kad butu teisinga, jei kiekvienas elgsis pagal savo galva ir savo supratima, kas jam yra gerai, o kas ne. Ar sutinkate i toki kompromisa?
Comment
-
Įdomu kaip bus su covid sezoniškumu. Linkčiau tikėtis, kad sezoniškumo efektas turėtų įsijungti apie balandžio-gegužės sandūrą, gal net anksčiau. Dabartiniai augimai Europoje tėra tiesioginė karantinų švelninimo pasėkmė, o britiškas variantas turėjo praūžti pro Europą dar vasario mėn. Įdomu stebėti Ukrainą, kuri galimai artėja prie savo britiškos atmainos protrūkio piko, o ten griežtas karantinas berods nėra paskelbtas. Gal ten pikas irgi dvejomis savaitėmis užvėlintas dėl karantinų domino efekto Europoje.
Tropikai gyvena kitais gamtos ciklais, ten temperatūrinis faktorius žemesnis, plius ten kontrolė visumoje yra prastesnė nei šiaurinių platumų kraštuose. Sezoniškumas yra stipriausias vidutinių platumų ir galbūt sub-arktinių platumų kraštuose.
Įdomu, kad lyg ir įpranti gyventi tomis covid sąlygomis, realiai be VoC (Nerimo variantų), daugiau naujų iššūkių kaip ir nėra. Nebūtų VoC, žiūrėtume į šią ligą kaip į poliomelitą. Dabar kažkas tarpinio tarp gripo ir poliomelito.Paskutinis taisė PoDV; 2021.04.03, 15:04.
Comment
-
Parašė rmss Rodyti pranešimą
Šiaip viskas gan aiškiai apibrėžta:
Ir prašau, nerašyk skiepinti, čia antivakserių užpatentuotas terminas.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąDar galima vadinti senobišku lietuvišku žodžiu "čiepyti".
Comment
-
Parašė themanual Rodyti pranešimąartėja vasara ir gal gamta išties mums pagalbos ranką
Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Brazilijoje sezoniškumas yra nepalyginamas su Europa, skirtumas tarp šalčiausio ir šilčiausio mėnesio vidurkio yra ~5 laipsnius. Bet netgi toks mažas skirtumas turi tam tikrą įtaką ir iš Brazilijos užsikrėtimų kreivės matosi, kad pas juos covido užrikrėtimų minimumas buvo tada, kada pas mus buvo gili žiema.
- 4 patinka
Comment
-
Italija užsidaro trečią kartą.
What is the situation in Italy?
Just over a year after Italy became the first western nation to be hit by a coronavirus epidemic. In February 2020 people in many northern areas were told to stay at home and the lockdown was later extended to the rest of the country.
Free movement was restored in June, but Italy is now facing a third wave of Covid-19. On 1 April, it registered 23,634 new cases and 501 deaths.
Under the new lockdown measures, all non-essential shops are closed and cafes and restaurants are running a takeaway-only service.
https://www.bbc.com/news/world-europe-56621342
Comment
-
Parašė Zorro Rodyti pranešimąItalija užsidaro trečią kartą.
What is the situation in Italy?
Just over a year after Italy became the first western nation to be hit by a coronavirus epidemic. In February 2020 people in many northern areas were told to stay at home and the lockdown was later extended to the rest of the country.
Free movement was restored in June, but Italy is now facing a third wave of Covid-19. On 1 April, it registered 23,634 new cases and 501 deaths.
Under the new lockdown measures, all non-essential shops are closed and cafes and restaurants are running a takeaway-only service.
https://www.bbc.com/news/world-europe-56621342
- 3 patinka
Comment
-
Kiek pažiūrėjus mokslinius straipsnius matosi, kad dauguma (praktiškai visi) viršutinių kvėpavimo takų virusai (tame tarpe anksčiau žinoti koronavirusai) turi sezoniškumą. Tai ką mes visi ir taip žinome iš savo patirties. Tiesa pasakius atrodo mokslas negali tvirtai pasakyti kodėl. Viena iš priežasčių gali būti, kad tiesiog viršutinių kvėpavimo takų gleivinė yra mūsų klimato sąlygomis geriau pritaikyta gintis nuo virusų ir geriau blokuoja virusų patekimą į organizmą kai šilta. Ir tam svarbiau ne tiek pati oro temperatūra, kiek mažesni temperatūrų ir drėgmės skirtumai tarp oro sąlygų lauke ir patalpose: kvėpavimo takams ir gleivinei blogiau kai tenka pereidinėti iš šalto ir drėgno oro lauke į šiltą ir sausą patalpose. Tokios sąlygos žudo kvėpavimo takų apsauginę gleivinę. Šiltuoju sezonu sąlygos patalpose ir lauke apsilygina ir gleivinė žymiai geriau gina organizmą. Šiltuose kraštuose šiais laikais tuo dirgikliu dažnai dirba kondicionieriai: gleivinė irgi kenčia kai reikia pereidinėti iš karšto ir dažnai drėgno oro lauke į daug vėsesnį ir sausenį patalpose. (Aš tai perskaitęs pagalvojau, kad gal vos ne natūraliom sąlygom gyvenantys afrikiečiai šiuo požiūriu turi pranašumą ir tai jiems padeda).
Kita vertus atrodo visi virusai nemėgsta ultravioletinių spindulių ir šiaurinėse platumose labai ilgu tampantis šviesus paros metas tampa geru žudiku virusams. Va tiek mano diletantinė mokslinės literatūros analizė šiuo klausimu parodė
Comment
-
Ultravioletiniai spinduliai, arba ilgesnės dienos, mano supratimu turi vieną rimčiausių įnašų į covid sezoniškumą, bet apskritai tai yra įvairių faktorių visuma, kur prie jau paminėtų dar galima pridurti, kad šiltuoju metų laiku Lietuvoje yra kur geriau vedinamos patalpos ir žmonės apskritai kur kas daugiau laiko praleidžia gryname ore, o ne užsidarę tarp 4 sienų.
- 2 patinka
Comment
-
Manau tai viena iš priežasčių, kodėl Europoje vasarą daugiausiai degė Ispanija, o ne koks nors kitas regionas. Italija buvo išsigandus, o Graikija galbūt susitelkus.
Dabar pavasaris įžengė į Ispaniją, Italiją, Graikiją. Pirmose dvejose situacija palyginti nebloga, bet dega Graikija, galbūt tik tiek, kad pikas netoli (nors gali taip neatrodyti, nes atbulai važiuojant, nežiūrėdamas į veidrodėlius sienos nematai), ir nebuvo dažnai tos +20< temperatūros. Kartais Graikijoje naktimis vos ne iki nulio laipsnio nukrisdavo.
Comment
-
Viskas, ką būtina žinoti apie „AstraZeneca“ skiepą ir kraujo krešulių susidarymą: naujausi ekspertų atradimai
Žiniasklaidoje aptarinėjami pranešimai apie po „AstraZeneca“ vakcinos, pakeitusios pavadinimą į „Vaxzevria“, susidariusius pavojingus kraujo krešulius. CNN atsako į klausimus apie šių atvejų dažnumą, mirtingumą bei aprašo naujausius ekspertų atradimus.
https://www.15min.lt/m/id/aktualu/pa...mai-57-1481400
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąAš tuo tarpu tikiuosi, kad birželio pirma kaip pirma diena "visiems kitiems" yra konservatyvus estimatas.
Pasakysiu, kodėl taip manau.
Na, nemažai liko grupių, kurie pagal dabartinį skiepijimo planą neturi jokio prioriteto, nors tas prioritetas pagal logiką jiems turėtų priklausyti. Pavyzdžiui, paslaugų, prekybos, pramonės, transporto, aviacijos sektoriai. Tai, manau, jei nebesikeis prioritetai ir šių sektorių atstovai negaus prioriteto, tai, galbūt, jau per masinę vakcinaciją, sudarant eilę vakcinavimui, jiems, kaip dirbantiems kontaktinį darbą, tiesiog bus teikiama kažkokia pirmenybė. Matyt, amžius ir veikla ir bus tie kriterijai, pagal kuriuos ir būtų sudaroma eilė.
Tai, nors pats ir esu abiem rankom už skiepus, ir nors ir dabar be jokio nerimo pasiskiepyčiau bet kokia prieinama vakcina, bet puikiai suprantu, jog pagal logiką esu pačiame eilės gale (esu jaunesnis nei 35 metai, neturiu lėtinių ligų, praktiškai neturiu kontaktų, kurių negalima išvengti, o darbo pobūdis leidžia dirbti iš namų neribotą laiką). Tai, matyt skiepo teks laukti, ką padarysi.
Parašė themanual Rodyti pranešimąBet bendrai žiūrint optimizmo vis daugiau, net jei ir nespėjam su vakcinacija artėja vasara ir gal gamta išties mums pagalbos ranką
Britiškos atmainos plitimas šiltuoju metų laiku dar neištirtas (į Europa mutacija atėjo tik žiemą), tad negalime atmesti tikimybės, kad mutavęs virusas tapo ir mažiau jautrus oro temperatūrai.
Žinoma, norėčiau tikėtis, kad šiltesnių orų ir spartėjančios vakcinacijos dėka sergamumas sumažės savaime ir vasarą galėtume leisti be didesnių ribojimų, bet to gali ir nenutikti.
P.S. Vengrijoje dabar gerokai šilčiau nei Lietuvoje, vakcinacijos mąstai didesni (apart ES patvirtintų vakcinų, papildomai naudojamos kiniškos ir rusiškos vakcinos), bet sergamumo, hospitalizacijų ir mirčių rodikliai vis vien muša visus rekordus.Paskutinis taisė Vilnietizz; 2021.04.04, 10:07.
Comment
-
Bėda, kad prioritetai dabar pradėti skirstyti ne pagal riziką, o šiaip geriausias gyvulių ūkio tradicijas. Pavyzdžiui šį savaitgalį paskiepyti šiaip visi turintys nors kokį nors ryšį su universitetais (šiaip žmonės su daktaro laipsniu, kartais nuotoliniu būdu paskaitą paskaitantys, administracijos darbuotojai dirbantys iš namų), abiturientai etc. Po to dar žiūrėk Maximos administracija, kaip kritiškai svarbūs prekybos darbuotojai, pasiskiepys.Post in English - fight censorship!
Comment
Comment