Apskritai reikia panagrinėti, kodėl mažėja pirkėjų Maximoje. Panašu, kad dėl Lidl labiausiai pralošia Maxima, o ne Norfa.
Maxima turi daugiausia klientų, tai ir didžiausias galimybes kažkiek jų netekti . Kadangi yra stambiausias prekybos centras, todėl su Maxima automatiškai siejama bet kokia neigiama informacija, susijusi su prekybos centrais: pradedant išnaudojamais darbuotojais, baigiant senomis mišrainėmis. Kai rengiamos visokios prekybos tinklų boikoto akcijos, visi juk pirmiausia pagalvoja apie Maximą. Ir pati Maxima kai kuriais savo veiksmais ar komunikacija yra ne kartą pakenkusi savo įvaizdžiui, todėl klientų lojalumas yra trapus ir jie bėga kitur vos tik atradę alternatyvą.
Tarpkitko, Vilniuje gabijos g. Maximoje, dabar į kortelę grįžta 5 proc nuo pirkinių sumos. Akciją padarė praktiškai tuo pačiu metu kai atsidarė LIDL justiniškių g., o dar visai netoli ir Ukmergės yra.
Kažkaip rezultatai atvirkšti nei vyraujanti nuomonė . Tik Norfa pateisina savo pigumo įvaizdį.
Pagal kainų stebėjimo puslapio sudarytą pigiausių prekių krepšelių reitingą vasario mėnesį tos pačios kategorijos pigiausi produktai mažiausiai kainavo prekybos tinkle „Norfa“ (62,69 eur). Antroji vieta atiteko – „Prismai“ (67,25 eur), trečoji – „Rimi“ (70,5 eur). Toliau prekybos tinklai išsidėstė taip: „Maxima“ (71,29 eur), „Barbora“ (73,62 eur), „Lidl“ (74,93 eur), „Iki“ (74,96 eur), ir „Aibė“ (82,74 eur).
Jei jie lygina akcijines prekes su neakcijinėmis, tai gal ir baikim šią temą ties tuo.
Tikrai, kažkoks neadekvatus tyrimas, turintis mažai ryšio su realiu kainų vidurkiu.
LIDL nei viena prekė į tyrima nepateko: "Parduotuvėse „Lidl“neradome nei vieno iš 20 tyrime dalyvavusių populiarių prekės ženklų"
Kodėl būtent nerafinuotas "Obelių" aliejus??? Kai visi pigesni aliejai yra rafinuoti.
MAXIMA ir BARBORA arbata LIPTON paskaičiuota su akcija (1.15EUR), kai reguliari kaina yra beveik kaip ir kitur (1.57EUR)
Krepšelyje būtiniausių prekių - butelis degtinės.
Labai gerai kad yra daromi tokie tyrimai kaip Pricer.
Jie kaip ir viską atvirai savo tinklapyje išdėstė, bet viskas išbarstyta po visur, todėl kad pačiam palyginti jų rezultatus reikia įdėti nemažai darbo. Be to, padarytų reitingų yra ne vienas ir ne du. Ir keistenybių akivaizdžiai yra.
Vienas pastebėjimai iš mano pusės: Krepšelio kompozicija (kokias prekes ir kokius kiekiu lygino) paveikė galutinį reitingą, ir ta kompozicija yra keistoka.
a) 1 kg makaronų ir 500 maišelių (1 kg) arbatos. Sakyčiau nemažą kiekį arbatos paimė. Tas pats ir su kitais produktais - 1 litras pieno ir 1 kilogramas sviesto (kažkas gal tik sviestu maitinasi)
b) Arbatos kaina sudaro virš 25% reitinguojamo prekių krepšelio sumos. Ir arbata kaip tyčia stipriai pigiausia Maximoj.
c) Krepšelyje yra tokie produktai kaip degtinė, bet praktiškai visiškai nėra mėsos (apart vieną dešrą)
d) ...
Pricer.lt pigiausių prekių krepšelio kainų reitingas 2017-02-10
Šitas reitingas mažiausiai įtartinas, bet irgi yra keletas smulkmenų.
Pvz. Norfa stipriai atsiplėšia nuo kitų dėl to kad krepšelis lygina 1kg arbatos, 1kg kavos, 1kg (10vnt) šokolado.
Facebooke parašiau komentarą po jų nuoroda, tai atrašė:
„Pricer.lt fiksuoja kainas, už kurias pirkėjas nurodyta data ir laiku galėjo įsigyti. Fiksuojame tai, kiek mokate kasoje. Lipdukai, spalvos, senų kainų nubraukimai mums nėra svarbus.”
Pvz., ateina pirkėjas į "brangų" prekybos centrą ir perka vien akcijines prekes, tada toks tinklas tyrime atrodys pigus. Nėra nieko geriau už asmeninį savo vartojamų produktų tyrimą .
Tai reikia lyginti tipines pakuotes kaip 100, 200 g ar pan. Ar kas nors perka po vieną kiaušinį?
Tai reiškia, kad dauguma produktų liks nepalyginti, nes gamintojai žaidžia su pakuočių dydžiais. Pvz., sviesto yra 170 g, 175 g, 180 g, 200 g, 250 g, Lidle yra ir 375 g. Kilogramo kainą šiek tiek lengviau atsiminti nei kiekvienos pakuotės kainą. Tikiu, kad kai kas perka 170 g pakuotę ir įsivaizduoja, kad sutaupo . Nieko keista, kad būtent tokio sviesto 1 kg kaina yra pati didžiausia: https://www.barbora.lt/produktai/sen...lausa=sviestas
Tai reiškia, kad dauguma produktų liks nepalyginti, nes gamintojai žaidžia su pakuočių dydžiais. Pvz., sviesto yra 170 g, 175 g, 180 g, 200 g, 250 g, Lidle yra ir 375 g. Kilogramo kainą šiek tiek lengviau atsiminti nei kiekvienos pakuotės kainą. Tikiu, kad kai kas perka 170 g pakuotę ir įsivaizduoja, kad sutaupo . Nieko keista, kad būtent tokio sviesto 1 kg kaina yra pati didžiausia: https://www.barbora.lt/produktai/sen...lausa=sviestas
Kaip tai neįmanoma palyginti??? Tai perkaičiuok ne į 1 kg, o į 200 g, tai bus arčiau realybės. Aš su pricer.lt pasiginčijau jų facebook puslapyje, tai galiausiai jiems parašiau:
„Gaila, kad įžiūrite tik priekaištus, o ne argumentuotą kritiką. Jei nesuprantate, kad krepšelio su vienu kiaušiniu ir 1 kg arbatos realiai nebūna, tai gal kitą kartą, kai skaičiuosite krepšelį, pagalvokite, gal pieno tonomis irgi niekas neperka. Mano patarimas, skaičiuojant krepšelį, imti tipinius kiekius: 1 l pieno, 10 kiaušinių, 200 g sviesto, 100 g arbatos. Tada bus panašu į tai, ką žmonės realiai perka, nes perskaičiuojant tik į kg ar vnt., iškreipiate realybę ir gaunasi nereprezentatyvūs rezultatai.”
Comment