Žemutinės pilies rūmai iš pietvakarių pusės. V.Zahorskio darbas pagal P.Smuglevičiaus eskizą.
Eskizas turėjo būti žinomas ir anksčiau. Šį jau XX a. pieštą darbą pagal XVIII a. parengiamąjį piešinį yra publikavęs V.Drėma. Su P.Rosio akvarele ir jos kopijomis šis Žemutinės pilies rūmų pietinio fasado atvaizdas neturi nieko bendro - jame, siekiant atkurti visą pietinio fasado vaizdą, yra bandoma sujungti P.Smuglevičiaus
rūmų eskizą.
tas klausimas jau buvo šioje gijoje anksčiau išdiskutuotas. Smagu, kad pasitvirtino projektuotojų sprendimas, o aš su savo nuomone savo ruožtu prisijungiau prie teisiosios pusės.
P.S. reikia, kad VR pirktų kuo skubiau ta lotą. Depeshe, galėtumėt jiems pranešti, nes patys jie niekada nieko nieško, bet nuperka pranešus kitiems.
Gal kas žinot ar yra planų išorine sienas ištapyti kaip nors? Ir ar kas turit info kada planuojama pradėti tapybos darbus viduje (pvz. lubas)?
Interjerai tikrai nebuvo balti, lubos buvo ištapytos, sienos irgi dekoruotos. bet nėra informacijos koks konkrečiai buvo dekoras, kokie piešiniai, sienų apdaila galėjo būti įvairi. O kadangi projektas neeilinis, negali tiesiog kopijuoti iš analogų, juk valdovų rūmai turėjo būti "analogų neturintis objektas" Dėl to kol kas viskas yra nedažyta, pradedant lubomis, kur tiesiog padaryti kesonai, padaryta forma ir parodytas medžiagiškumas.. Fasadas tikriausiai toks ir liks, nes renesansu buvo balinami fasadai, o jeigu kažkas ir buvo, tarkim sgrafitas, nėra apie tai info. o interjerą planuojama dažyti, bent lubas, bet vėl gi, kadangi nėra informacijos, restauratoriai negali (neturi moralinės teisės, sakykim) prifantazuoti ir ištapyti bet kaip. žodžiu čia bus ne vienerių metų nežinomybės/apsisprendimo pauzė.
Apskritai, Valdovų rūmuose yra daug momentų, kur pritaikytas vienas ar kitas kompromisinis/laikinas sprendimas, nes restauratoriai neturi informacijos kaip iš tikrųjų buvo ar neturi finansinių galimybių padaryti (čia kaip baltos sienos ir pustuštės salės). Iš profesinės pusės tai suprantama, bet 99proc atėjusių nėra specialistai, tiesiog žiūri, ir mano kad taip ir atrodė Valdovų rūmai. Žodžiu, interjerai ir ekspozicijos kol kas nei vienoj patalpoj nesukuria teisingo įvaizdžio. Bet vėl gi, reikia nepamiršti, kad projektas dar toli gražu bėra baigtas.
Manau valdovų rūmams dar reikia įrengti lošimo automatus ir striptizo klubą , tada ir las vegasas pavydės tokio.Nes nebežino kaip pinigus praplauti su balkonų turėklais paprasčiausiais ir stiklainiais...
Vietoj tu visų liftų stiklainių galėjo irengti gintaro kambarį sienas išdekoruojant gintaru , o vidinį kiemelį ir aplinka isgrįsti gedimo prospekto akmeninėm plytelėm.
Vietoj tu visų liftų stiklainių galėjo irengti gintaro kambarį sienas išdekoruojant gintaru , o vidinį kiemelį ir aplinka isgrįsti gedimo prospekto akmeninėm plytelėm.
Liftai įrengti ne tam, kad kažkas patenkintų savo užgaidas, o tpdė;, kad taip yra reglamentuojama, sprendimas tikrai keistas, bet gal taip nutiko dėl to, kad projektas įgyvendintas nesilaikant reikalavimų, pirmiausia priešgaisrinių, o tada ir kitų. Tiesa sakant, jei man būtų pavesta įrengti liftą, tai aš jį atitraukčiau toliau nuo pastato ir sujungčiau liftą per tunelį šitaip sukurdamas apžvalgos aikštelę. Bet nesigilinant į detales aišku tiek, kad liftas turėjo būti.
Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Martynas Knakfusas 1794 m. yra surašęs rūmų [griuvėsių] revizijos aktą, bet PST ir be akto sugebėjo pasididžiavimą atstatyti.
O tai tas aktas yra surastas, ar ne? Nes kai V. Drėma reikalavo jį prieš daug metų panaudoti, tai jo niekas taip ir nepasivargino ieškoti. Po to lyg ir ponai istorikai organizavo kažkokias stažuotes po užsienio bibliotekas ir rankraštynus, bet nieko labai naudingo rūmų atstatymo medžiagai nesurado. Todėl pastatė taip, kaip norėjo PST.
Comment