Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kinijos santvarka ir ekonomika

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Komunistų sociopatai Anglijoj duodasi

    Comment


      Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą
      Komunistų sociopatai Anglijoj
      Kadangi esu gana daug filmavęs ir fotografavęs tiek UK, tiek Kinijoje, iš patirties galiu pasakyti, kad Londone kur kas didesnė tikimybė, kad prisiknis koks random apsauginis ar šiaip koks asilas ir pradės aiškinti, kad neva negalima filmuoti. Kinijoje niekada su tuo neteko susidurti.

      Comment


        Parašė John Rodyti pranešimą

        Kadangi esu gana daug filmavęs ir fotografavęs tiek UK, tiek Kinijoje, iš patirties galiu pasakyti, kad Londone kur kas didesnė tikimybė, kad prisiknis koks random apsauginis ar šiaip koks asilas ir pradės aiškinti, kad neva negalima filmuoti. Kinijoje niekada su tuo neteko susidurti.
        Tai tą aš žinau, ten jie be jokių sentimentų neatsiklausę gali išsitraukt telefoną ir demonstratyviai tave filmuot jeigu tu jiem įdomus, bet čia kitoks atvejis.

        Comment


          Apie Kinijos pigių automobilių stebuklą. Jei trumpai - neturėkite iliuzijų, šlamštas yra šlamštas, nes atpigintas ne tik valdžios subsidijomis.





          -

          Comment


            Komminomika griūna vėl



            -

            Comment


              Parašė gerietis Rodyti pranešimą
              Apie Kinijos pigių automobilių stebuklą. Jei trumpai - neturėkite iliuzijų, šlamštas yra šlamštas, nes atpigintas ne tik valdžios subsidijomis.
              Bet tai negi nėra jokių kitų šaltinių apie automobilius visame Youtube, kad reikia dėti su Falun Gong siejamus "šaltinius". Nu come on.

              Comment


                Parašė John Rodyti pranešimą

                Bet tai negi nėra jokių kitų šaltinių apie automobilius visame Youtube, kad reikia dėti su Falun Gong siejamus "šaltinius". Nu come on.
                Pakankami "šaltiniai" turimi gyvai, įdėjau tik iliustraciją.
                Paskutinis taisė gerietis; 2024.01.23, 00:50.
                -

                Comment


                  Teismas nurodė likviduoti Kinijos NT milžinę „Evergrande“ https://www.vz.lt/rinkos/2024/01/29/...ine-evergrande
                  Teisėja Linda Chan pareiškė, kad „gana yra gana“, nes sunkumų patirianti kompanija ne kartą nesugebėjo pateikti savo skolų, kurios viršija 325 mlrd. USD, restruktūrizavimo plano. Kai prieš dvejus metus „Evergrande“ neįvykdė įsipareigojimų, tai sukėlė šoką pasaulio finansų rinkose.
                  Kaip rašo BBC, tikėtina, kad naujausias sprendimas dar labiau sukrės Kinijos finansų rinką tuo metu, kai valdžios institucijos bando pažaboti akcijų rinkos išsipardavimą. Kinijos nekilnojamojo turto sektorius sukuria maždaug ketvirtadalį antros pagal dydį pasaulio ekonomikos.
                  Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
                  Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                  Comment


                    Kalbant apie Kinijos ekonomiką, tai Xi Jinpingas tikriausiai galvojo, kad iš Rusijos-Ukrainos karo gali daug išlošti, tai juk ir naftos/dujų iš Rusijos kainas smarkiai numušė, padarant Rusiją visiškai priklausomą nuo Kinijos, plius Kinijos mašinos ir kitos prekės Rusijoje pakeitė vakarietiškas ir t.t. Problema ta, kad dėl karo Rusijoje ten investavusios įmones patyrė milžiniškų nuostolių, dauguma jų tiesiog prarado ten investuotus pinigus ir tai žinoma sukėlė daug nerimo dėl Kinijos - kas jei Kinija pradės karą su Taiwanu. Kad tą riziką sumažinti vakarų įmonės gamybą pradėjo perkelinėti iš Kinijos į kitas šalis ir ne tik gamybą, bet ir tiekimo grandines. Rusija Kinijai padarė meštos paslaugą ir galutiniame rezultate Rusijos sukeltas karas Kinijai ekonomiškai gali labai brangiai kainuoti ir tai yra labai gerai, tokiu atveju Kinija smarkiai smauks Rusiją reikalaudama ypatingų nuolaidų visokiai naftai ir dujoms, kad galėtų kompensuoti bent dalį dėl Rusijos patirtų nuostolių.

                    Comment


                      Tęsiant Kinijos temą: pamenat pirmąjį rubrikos postą?! Ne?... Nu ką padarysi, priminsiu - Japonija, pagal iš anksto tarptautiškai suderintą planą, pradėjo išleidinėti Fukušimos antrojo kontūro vandenį, o Kinijos valdžia taip iš karto vai mirštu negaliu, DNR pokyčiai žuvyse, piliečiuose ir krevetėse, nu ir visa kita pseudopanikos programa. Antijaponinį vajų įsuko tiek, kad paskui išsigandę patys ir gesint pradėjo. Tai va, praeitą savaitę išleistas antras serialo “branduolai jūrėj” epizodas, tik šį kartą režisavo Kimas iš Šiaurinės Korėjos, atsako Japonijos ir P.Korėjos laivyno pratybų vardan potencialiai pystelėjęs potencialiai atominę potencialiai bombą Geltonojoje jūroje. CCP cenzūra labai neatsakingai leido išplatinti šią didvyriško pasipriešinimo naujieną. Visuomenė atsakė antra banga nervingo atsisakymo dėti į burną bet ką, pagautą jūroje, ir mase komentarų soctinkluose. Nebojant intensyvaus komentų trynimo, kai kurie perliukai dakeliavo iki mūsų. Mano asmeninis favoritas: “negu jūs goželiai nesuprantat, kad šitas branduolinis vanduo yra skirtas pažeisti japonus ir pietų korėjiečius, o mums kaip tik kelia IQ??”. Nežinau, ar tai sarkazmas, ar nuoširdus tikėjimas, abu variantai mane džiugina.

                      Ekonomikos kampelis:

                      - 6 trilijonų USD akcijų kritimas Kinijos ir Honkogo biržose tęsiasi, ir išėjo į naują “aukštumą”: 6,3 trilijono. Honkongo biržos indeksas per šių metų dar nesibaigusį Sausio mėn pakrito 13%. Šios savaitės bėgyje Kinija paskelbė skirsianti 2 trilijonus RMB savo akcijų supirkimui, bet toks manevras atgaivino biržos spekuliantų viltis labai neilgam. Rinkos senbuvių teigimu, Kinija bandė tokius pažaidimus ir seniau, rezultatas irgi nebuvo ypač. Investavimo konsultantai China Market Research Group, 27 metus stūmę vos ne išimtinai pro-beidžininę investavimo politiką, pripažino, kad “reikalai darosi labai blogi, prognozės irgi ne kažką”. Singapūre registruotas Asia Genesis Asset Management p.t.e. Paskelbė uždarantis makro fondą po to, kai suminiai nuostoliai pasiekė 18,8%. Kompanija paskutinius kelis mėnesius investavo tikėdamasi, kad Kinijos birža jau pasiekė dugną, o Japonijos Nikei pradės kristi. Praktikoje Kinijos dugnas buvo pramuštas kelis kartus, o Nikei pakilo tiek, kiek nuo 1998 nebuvo kilęs (daugiausiai dėl tos pačios Kinijos investuotojų, permetinėjančių šaibas iš Kinijos ir Honkongo biržų).

                      - CCP paskelbė uždraudžianti Tesloms parkuotis ne tik valstybiniuose pastatuose, bet ir kitose svarbesnėse vietose (smartcar’ai matote renka žvalgybinę informaciją). Tai didelis smūgis Tesloms planams didinti pardavimus didžiausioje elektromobilių rtinkoje. Iš kitos pusės toks ėjimas plačiai atveria duris įpist sankcijas ir muitus Kinijos gaminamų auto importui į JAVus ir EU, ko nekantriai ir laukiame.

                      - CCP paskelbė per 2023 išstačiusi kaip minimum pusę belenkiek saulės ir vėjo jėgainių. Tuo pačiu metu kitoje raporto pusėje galima rasti du faktus: anglies gavyba smarkiai kilo, o oro tarša padidėjo kartais. Tiesa sakant, situacija tokia bloga, kad smogas užstoja saulę ne tik miestuose, bet ir turistinėse vietovėse kalnuose. Valdžia be abejo, susirūpino dėl sumažėjusių turizmo pajamų, ir išsprendė klausimą pastatydama populiariausiose turistinėse vietose plakatus arba ekranus su puikiu vaizdzialiu, nufotkintu kažkada toje vietoje. Turistai gali lengviau atsikvėpti - vis dar yra kur pasiselfinti soctinklams, nes jei nėra fotkės Weibe, tai gaidys, o ne atostogos, kam išvis į tokią pamoiną vietą važiuoti.

                      - Kad jau prakalbom apie turizmą, tai čia naujas gelbėjimosi ratas regioninėms valdžioms, kurios perspjaudinėja viena kitą reklaminiais filmukais, kuriuose šalia kitų įprastinių vilionių mirga marga raumeningi vaikinai bei papingos merginos, ir dar tokiais kiekiais, kad net vietiniai internautai pradėjo kelti klausimą.

                      - O kad jau kalbam apie viliojimą, tai CCP išviešino instruktažą keliaujantiems užsienyje, kaip elgtis, “jei papuolate į užsienio tarnybų pinkles, kurios naudojasi gražiomis merginomis idant paskui prifotkintų dorą pilietį nepatogiose situacijose ir nepadoriose pozose, o jau tada tokkiu šantažu priverčia išduoti savo šalį”. Smarkiai krinžiniame video moralas pabaigiamas raginimu “iškart kai tik galite susisiekite su Kinijos tarnybomis dar užsienyje, jūsų bus pasigailėta, jei nuoširdžiai atgailausite”. Nieko bendro su ekonomika, bet užtat koks groteskas!

                      Na ir pabaigai soctinklų apžvalga, kaipgi be jos.

                      Kinijos oficialioje žiniasklaidoje paplitus video, kaip policajai pyzdina bananais invalidą ratukuose, žinutės išplaukimas į užsienį buvo suvaldytas geriausiais trolių fabriko metodais: keliasdešimt tūkstančių Twiter/X accountų staigiai pradėjo platinti tą patį video su prierašu “žėkit, kaip Taivano policija negražiai daro!”. Nepaisant visos Kinijos disidentų diasporos pastangų, žinutė buvo išimta tik po kelių parų, kuomet ją jau buvo perskaitę milijonai vakariečių, neturinčių supratimo, kaip atrodo Taivano numeriai, policijos mašinos ir uniformos, o kaip žemyninės Kinijos. Thumbs up Elono anti-cenzūros politikai.

                      Ko gero paskutiniai Taivano rinkimų atbalsiai buvo įvairiausių influencerių apžvalgos, kaip skirtingos šalys pateikė sveikinimus tokia proga, pėvėzė JAVai buvo gana konkretūs, Kanada labai atsargi, ir t.t., bet visa tai pofig. Mus domina tas faktas, kad dažnu atveju antru numeriu (po JAVų) apžvelginėjo… Lietuvos reakciją. I shit you not, kiek mačiau, Lietuvą visi save gerbiantys polit-apžvalgininkai paminėjo kaip minimum topiniam penketuke. Aš nežinau, ar Gabrielius suvokė, ką daro leisdamas Taivanui naudoti Taivano vardą atstovybės pavadinime (manau, kad ne, bet manes necituokit), aš nežinau, ar tai mums neatsirugs ateityje (tikiuosi, kad ne), bet mūsų mikroskopinė valstybė įėjo ne tik į istoriją, bet ir gerai įsitvirtino, kaip tas vaikas, surikęs “karaliaus klynas atsegtas!”. Galima ginčytis, kad jei ne EU, tai Kinija būtų ekonomiškai smarkiai nuskriaudusi Lietuvėlę ir t.t., bet visa tai yra ir bus tik spėlionės. Faktas lieka vienas: mikro valstybė atsisakė paklusti storam raudonam vinipuchui, o vinipuchas ne tik kad jos nesutraiškė, bet net ir neįkando. Kai kurie apžvalgininkai laiko tai raktiniu Kinijos “paslydimo” momentu, t.y. kai net atsargiausiems vakarų politikams paaiškėjo, jog drakonas ne toks jau ir baisus, kaip save komiksuose piešia.

                      Comment


                        Hang Seng Indeksas šiuo metu yra žemiau nei 1997-aisias, kai HK perėjo iš JK į Kinijos rankas.
                        If a lion could speak, we could not understand him.

                        Comment


                          Viskas tai nesvarbu, kai tokie šaligatviai gražūs ir traukinys naujas praveža

                          Comment


                            Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
                            Hang Seng Indeksas šiuo metu yra žemiau nei 1997-aisias, kai HK perėjo iš JK į Kinijos rankas.
                            Tai perėjo i Šanchajaus biržą prekyba po biškį, nes pradžioje "gilimine" Kinija nieks nepasitikėjo net savi, bet su laiku pasidarė strateginė kryptis.

                            SSE Composite Index 1 year trend
                            3269 -> 2883 -18%

                            1997 -> 2024
                            1206 -> 2883 +239%


                            https://www.google.com/search?client...Exchange+index

                            Comment


                              radau terminą "Tofu Dregs", dabar linksminuosi jutūbėje. Tofu Dreg cars, Tofu Dreg buildings, etc.
                              -

                              Comment


                                Ar bent vienas save gerbiantis rimtos finansines institucijos atstovas isdristu pasakyti kad su kinu pateikiama gdp statistika yra viskas OK

                                Steel and GDP figures fuel scepticism over China’s data

                                https://www.ft.com/content/828303c4-...8-1c02eedd7cf1


                                But — in line with an official desire to reduce output — December production fell 15 per cent year-on-year to its weakest level since 2017, a rate of decline that meant total annual output edged up, but remained essentially flat at just over 1bn tons. “It is fair to say that we don’t believe these numbers,” said Colin Hamilton, a London-based analyst at BMO Capital Markets, of China’s December steel and pig iron data. Even before their release, Hamilton had said “data quality issues” were “raising their head again in China” and pointed to potential “strategic under-reporting to meet official targets”.

                                He added that the fall “did not tie in with anything else” and that coke production, which goes into the steel industry, was only marginally down year on year in December. “We have seen year-end discrepancies before, but never to this extent”.


                                “There are inconsistencies in the data set that was just released,” noted Louis Kuijs, head of Asia economics at S&P and a former World Bank economist in China. “I also worry if I see that the statistical authorities are not independent from the government, which is the case in China.”

                                On the full-year GDP data, several economists highlighted China’s choices for the deflator, a broad measure of prices that is used to convert nominal growth to a real figure and relies on a high degree of statistical judgment. China’s nominal GDP was less than the 5.2 per cent growth in real terms, meaning falling prices boosted headline growth. “[The] GDP deflator needs to deflate industrial activity, needs to deflate government services and there are a lot of assumptions that flow in so that might lead to some distortions,” said Fred Neumann, chief Asia economist at HSBC.

                                Various investment banks and research houses supplement their approach with alternative gauges. TS Lombard publishes its own “real GDP index” and this week noted that full-year real GDP growth was “likely as low as 3.6 per cent”.


                                kai net paciu kinu statistikos departamentas atvirai pripazysta kad nelabai

                                China cracks down on statistics fraud
                                Move to help improve quality of data, yield better policymaking: experts

                                China's National Bureau of Statistics (NBS) on Monday vowed to thoroughly investigate and deal with cases of violations of discipline and laws in statistics and will adopt a zero-tolerance stance, in line with the newly revised Regulations on Communist Party of China (CPC) Disciplinary Action.

                                https://www.globaltimes.cn/page/202401/1305862.shtml

                                Comment


                                  Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą
                                  Komunistų sociopatai Anglijoj duodasi
                                  Update'as šitos situacijos. Kaip suprantu nufilmavo kiniečių šnipę. Ji jau anksčiau yra padavusi į teismą MI5, nes jie ją yra identifikavę kaip šnipę. O dabar grasina paduoti į teismą ir tą vyruką, kuris filmavo.


                                  Comment


                                    Kinijos ekonomikai – visai prasti popieriai: mano, kad lėtėjimas tęsis dar bent ketverius metus
                                    Kinijos ekonomikos lėtėjimas ateinančiais metais greičiausiai tęsis, Azijos milžinei grumiantis su blėstančiu produktyvumu ir sparčiu populiacijos senėjimu, penktadienį pareiškė Tarptautinis valiutos fondas (TVF).

                                    Antra pagal dydį pasaulio ekonomika praėjusiais metais registravo vieną mažiausių augimo įverčių per kelis dešimtmečius, nekilnojamojo turto sektorių veikiančiai skolų krizei prisidėjus prie geopolitinės įtampos ir silpstančios pasaulinės paklausos.

                                    Penktadienį paskelbtoje TVF ataskaitoje prognozuojama, kad augimas toliau mažės ir iki 2028 m. pasieks 3,5 proc., stebint sunkumus, susijusius su „silpnu produktyvumu ir populiacijos senėjimu“, ir priduriama, jog „neapibrėžtumas dėl perspektyvų yra didelis“.

                                    Fondas anksčiau prognozavo, kad augimas šiais metais bus 4,6 proc.

                                    Comment


                                      Iš automobilių temos nes ne visi ją skaito:

                                      Parašė DJ+ Rodyti pranešimą
                                      Truputį kita tema, nes manau svarbu žinoti. Geely kuria savo GPS alternatyvą, jau turi nemažai palydovų ir Geely grupės automobiliai jau naudoja tą pozicionavimo sistemą. Tai visos tavo kelionės, visos buvimo vietos – tiesiai pas Xi.




                                      Comment


                                        Tai kad ne tik mašinos naudoja. Pavyzdžiui, tavo telefonas tikriausiai irgi naudoja tiek GPS, tiek BeiDou, tiek Glonass, tiek Galileo. Tai Xi Jinpingas turbūt net šiuo metu trackina, kur esi

                                        Comment


                                          Parašė John Rodyti pranešimą
                                          Tai kad ne tik mašinos naudoja. Pavyzdžiui, tavo telefonas tikriausiai irgi naudoja tiek GPS, tiek BeiDou, tiek Glonass, tiek Galileo. Tai Xi Jinpingas turbūt net šiuo metu trackina, kur esi
                                          Turbūt. Ir tuo pačiu:
                                          Pas JAV žvalgybą visi mūsų pokalbiai, žinutės ir emailai kuriuos kada nors gyvenime esam siuntę. Interneto komentarai irgi. Slaptažodžiai irgi. Visa browsing history (įskaitant private browsing) ir visos telefonų lokacijos. Bet šitą manau kad visi žino, po Snowden‘o paviešinimų.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X