Asmeniniam ryšiui nereikalingos nei bažnyčios, nei kardinolai, nei popiežius.
Taip, kad tu čia visai kitą dalyką paminėjai.
Jezus baznycia turejo omeny ne auksuota ir rumus o moraline bei dvasios baznycia . Tad manau sis popiedzius atitiko tikraja baznycios dvasia, galbut ir sekantis i auksa ir fizinias baznycias kreips demesi.
"I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
Na o kitose krikščionybės atšakose nedraudžiama, netgi būna gėjai kunigai. Laisvai gali ir šioje pasikeisti.
Išbrauks tos pačios lyties santykius iš 4 Dievo keršto besišaukiančių nuodėmių sąrašo, išbrauks Sodomos ir Gomoros istoriją, išbrauks daugybę kartų Biblijoje paminėtus homoseksualius santykius kaip vieną didžiausių nuodėmių? Parrašys tūkstantmečių senumo raštus, kad būtų įtrauklu ir tolerantiška?
visa laik galvojau kad asmeninio rysio su dievu niekas nesugriaus, bet pasirodo galima
Stipri centralizuota institucija yra būtina, nes iš decentralizuoto protestantizmo žymiai greičiau yra nuvažiuojama į ateizmą, nei iš centralizuotos katalikybės. Po ateistinio komunistų valdymo kažkodėl protestantiškos Rytų Vokietija ir Estija tapo netikinčiomis, o katalikiškos Lenkija ir Lietuva liko religingomis. Negalima pasitikėti vien asmeniniu ryšiu - ne visi atsilaiko pagundoms. Po vieną žmonės silpni, o kartu stiprūs. Katalikybė stipri susitelkimu ir Vatikano įtakinga atrama.
Lietuvoje bažnyčia stipriai reiškėsi sovietmečiu, bet dabar ritasi žemyn kaip ir protestantiškose šalyse. Įdomu kada ši Lietuvai primesta religija baigsis?
Lietuvoje bažnyčia stipriai reiškėsi sovietmečiu, bet dabar ritasi žemyn kaip ir protestantiškose šalyse. Įdomu kada ši Lietuvai primesta religija baigsis?
Ji Lietuvai "primesta" tiek pat, kiek visiems. Pasaulinė, globali religija, garbinanti Visatos egzistavimo esminę priežastį ir kūrėją, o ne gamtos reiškinius ar negyvus dangaus šviesulius, ką darė visokie etniniai kultai iki abraominių religijų paplitimo.
Čia kur taip parašyta? Ar gal yra koks popiežiaus įsakas, kad 'LGBT yra draudžiama'? Jei kalbėti apie bibliją, tai ten draudžiama žmonėms devėti dviejų skirtingų audinių drabužius ir tai net dvejose vietose parašyta. Ir ką? Ar naujas popiežius gali turėti požiūrį, kad dėvėti dviejų audinių drabužius nėra nuodėmė?
Negali. Popiežius yra dievo valios vykdytojas, o ne jos kūrėjas.
Ji Lietuvai "primesta" tiek pat, kiek visiems. Pasaulinė, globali religija, garbinanti Visatos egzistavimo esminę priežastį ir kūrėją, o ne gamtos reiškinius ar negyvus dangaus šviesulius, ką darė visokie etniniai kultai iki abraominių religijų paplitimo.
principas tas pats, tiesiog vietoje Dzeuso dievas, O vietoje Hefaisto, Šventas Florijonas, tik gal Jėzus biški kitoks liginant su Herakliu.
Stipri centralizuota institucija yra būtina, nes iš decentralizuoto protestantizmo žymiai greičiau yra nuvažiuojama į ateizmą, nei iš centralizuotos katalikybės. Po ateistinio komunistų valdymo kažkodėl protestantiškos Rytų Vokietija ir Estija tapo netikinčiomis, o katalikiškos Lenkija ir Lietuva liko religingomis.
Ji Lietuvai "primesta" tiek pat, kiek visiems. Pasaulinė, globali religija, garbinanti Visatos egzistavimo esminę priežastį ir kūrėją, o ne gamtos reiškinius ar negyvus dangaus šviesulius, ką darė visokie etniniai kultai iki abraominių religijų paplitimo.
Aha, garbint čiūvaką danguje tikrai yra daug daugiau pagrindo, nei gamtos reiškinius. Tiek viena tiek kita yra visiškas absurdas.
Apie tai karts nuo karto susimąstau. Kodėl kai kurios katalikiškos šalys yra aiškiai liberalesnės, o kitos tokios labai konservatyvios.
Mąstau, kad smarkiai miestietiška katalikiška kultūra yra beveik kaip protestantiška kultūra. Galima dėt beveik lygybės ženklą. Didžiausias skirtumas, nežinau ar 100% teisingas, kad protestantai šaltesnio proto, mažiau linkę vadovautis emocijomis, iš čia ateina visokie "ordnung'ai", o katalikams reikia daugiau good vibes. Pvz. Belgija vs. Olandija (ypač šiaurinė dalis). Pietiniai olandai mėgsta visokias šventes labiau, festivalius. Mes turbūt labiau nei šiauriečiai kaimynai mėgstam visokias muges, proginius turgelius, kur grojama muzika, bandomas daryt šou.
Tai spėju Čekija kaip labai anksti tapusi gana miestietiška (gal užteko ir mažesnių miestelių) vėliau per komunizmą tapo ateistiška kaip R. Vokietija (protestantiška) ir Estija.
Slovakija, Vengrija, Lietuva išliko su aiškiau išreikštu katalikiškumu, prieštaraujama visokiems LGBT ir taip toliau. Lenkija ir Lietuva turi ko gero stiprų katalikiškumą, tik Lietuva gavo nesveiką sovietinį mix tarp vory v zakone filosofijos, stalinizmo ideologijos ir suvaržyto seksualumo atėjusio iš katalikybės, kur lyg nėra didelės priešpriešos abortams, žmogaus gyvybė iš savęs nėra tokia svarbi, polinkis formuoti tam tikras pseudo kastas (va šitas toks, va šitas anoks), bet didelis visuomenės prieštaravimas homoseksualams ir lytiniam švietimui.
Vilniaus burbulas kuria rimtą kultūrinį kontrastą su likusia Lietuva, nes tai tiesiog viena iš kelių nedaugelio tikrai miestietiškų kišenių Lietuvoje, o ne sovietinės migracijos politikos į miestų gamyklas rezultatas. Visko yra ir Vilniuje, bet sumoje Vilnius juntamai kitoks miestas nei beveik visur Lietuvoje. Kaune tą gali pajaust tik keletoje gatvių. Klaipėdoje gal tik vasarą Centre vienoj gatvėje (irgi spėju). Kitur turbūt net neaišku ar gali pajust tą vibe.
Na Kaunas irgi nėra kažkoks kaimas. Per velykas prirenka pilną bažnyčią pvz. Eiguliuose, bet ta pilna bažnyčia kaip vienas ar du daugiabučiai iš dešimčių jei ne šimtų, tad realus lankymo procentas - mažas.
Ten po husitų viskas labai nuvažiavo į atsimetimą nuo bažnyčios, kurį dar pagilino komunizmo metai. Slovakijoje nieko panašaus nebuvo, tai ir rezultatas kitas.
Nebuvo nei dabartinis nei kitas panašu nebus prorusiškas. Nelabai įsivaizduoju, kaip popiežius galėtų palaikyti karą.
Oi ne, aišku jis nepalaikė karo. Dėl to ir pasisakė prieš ginklų siuntimą Ukrainai, kad jo nepalaikė. Visi gi puikiai žinome, kad jeigu aukai atimsi galimybę priešintis, agresija pasibaigs greičiau ir vėl bus taikos balandžiai.
Popiežius visgi yra politinė figūra. Tai nesvarbu, esi katalikas ar ortodoksas, tikintis ar ateistas – popiežiaus pozicija, pasisakymai, laikysena yra svarbūs. Net jei visame žemyne pradės dominuoti ateizmas (nors greičiau ims dominuoti islamas), popiežius, kaip Vakarų civilizaciją ir jos tąsą iš Romos imperijos simbolizuojanti figūra vis tiek liks svarbi. Tai yra tradicijos, moralinio autoriteto balsas – juk todėl ir piktinamės, kai šitą postą užimantis asmuo nesupranta regiono specifikos, istorijos. Norime, kad mus užtartų.
Cardinal Pietro Parolin Italian,
Parolin was also the Vatican’s point-person in its frustrated efforts to end the wars in Ukraine and the Middle East. He has tried to make the church’s voice heard as the Trump administration began working to end Russia’s war in Ukraine.
“Let’s hope we can arrive at a peace that, in order to be solid, lasting, must be a just peace, must involve all the actors who are at stake and take into account the principles of international law and the UN declarations,” he said.
Cardinal Luis Antonio Tagle Filipino,
Cardinal Fridolin Ambongo Besungu Congolese,
Cardinal Matteo Zuppi Italian,
He traveled to Kyiv and Moscow after Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy appealed to the Holy See for help in winning the release of 19,000 Ukrainian children taken from their families and brought to Russia during the war. The mission also took him to China and the United States.
Cardinal Péter Erdő Hungarian
While careful to avoid taking part in Hungary’s often tumultuous political life, Erdő has maintained a close relationship with the country’s rightist populist government, which provides generous subsidies to Christian churches
New pope selected: The new pope has been revealed as Cardinal Robert Prevost from the United States
Italai verkia
He served in Peru from 1985 to 1986 and from 1988 to 1998 as a parish pastor, diocesan official, seminary teacher and administrator.
In 2015 Cardinal Prevost became a naturalized citizen of Peru as confirmed by Peru's National Civil Registry
Comment