Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Investicijos į pramonės bei paslaugų plėtrą Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    seniai man klausimas buvo kodel iki siol lietuvos lazeriu pramone nedalyvauja siuose reikaluose arba bent jau kurime? Atetyje dronai su AI ir ju optiniai davikliai su kameromis labai gerai nusimusinetu su lazeriu (arba bent jau sugadintu optika) .
    "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


    - George W. Bush President of the USA

    Comment


      Tokią gerą investiciją į paslaugų teikimą užraukė. Naujas verslo modelis finansuoti gynybą Amazon pinigais:
      Beprecedentis atvejis: sulaikė lietuvį, įtariamą iš „Amazon“ išviliojus per 2,5 mln. eurų https://www.lrt.lt/naujienos/verslas...r-2-5-mln-euru
      D. R. buvo sulaikytas Vilniuje, jam skirtos dvi kardomosios priemonės. Atliktų kratų ir poėmių metu pas įtariamąjį ir jo galimus bendrininkus paimta beveik 5 mln. Eurų vertės virtualios valiutos ir virš 700 tūkst. Eurų grynųjų pinigų.
      Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
      Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

      Comment


        „Vičiūnų grupė“ pradeda 100 milijonų eurų vertės lašišos perdirbimo komplekso statybą, taikosi į Europos penketuką

        ELTA

        Comment


          Netrukus bus paskelbta apie fintech gigantų atėjimą į Lietuvą, sako S. Krėpšta https://www.vz.lt/inovacijos/2025/03...krepsta-565703
          „Kelių savaičių bėgyje turėsime dar naujų žinių apie į Lietuvą ateinančius finansinių technologijų gigantus“, – penktadienį sakė S. Krėpšta.
          Pasak jo, fintech sektorius Lietuvoje „išgyvena aukso amžių“ – čia veikiančios įmonės aptarnauja apie 30 mln. klientų Europoje, šalyje veikia pasaulyje garsios įmonės, o sektorius toliau auga.
          p.s. kažin, ar jie spęs darba liaudzies įdarbinimo iš ilgailaikių gaunančių pašalpas problemas provincijoje?
          Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
          Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

          Comment


            Stripe kokį nors IT centrą atidarys?

            EDIT, nevermind:

            MadeinVilnius.lt žiniomis (redakcijai žinomas šaltinis, kuris paprašė konfidencialumo), artimiausiu metu į Lietuvą ateis du JAV finansinių paslaugų gigantai – „Robinhood“ ir „DriveWealth“.

            Comment


              „Kongsberg NanoAvionics“ kišenėje – 122,5 mln. Eur palydovų gamybos sutartis https://www.vz.lt/inovacijos/2025/04...utartis-565993
              Norvegijos gynybos ir kosmoso technologijų milžinei „Kongsberg“ priklausanti Lietuvos mažųjų palydovų gamintoja „Kongsberg NanoAvionics“ pranešė pasirašiusi 122,5 mln. Eur vertės sutartį su JAV bendrove „SpinLaunch“.
              Vienas iš dviejų prototipinių palydovų yra demonstracinis, jį į kosmosą planuojama iškelti 2026 m. Su „SpinLaunch“ taip pat ketinama sukurti specializuotą palydovą, pritaikytą didesniam našumui ir paleidimo efektyvumui – „NanoAvionics“ teigia, kad apie 70 kg sveriantys palydovai bus lengvesni už dabar naudojamas platformas.
              Pasirašiusi naujas sutartis, „NanoAvionics“ ruošiasi plėsto savo gamybos pajėgumus ir Vilniuje įrengti naują palydovų surinkimo ir testavimo liniją.
              Iš viso „NanoAvionics“ į kosmosą yra paleidusi daugiau nei 45 palydovus, tris iš jų – šiemet. Bendrovės biuruose Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV dirba virš 200 žmonių, iš kurių didžiąją dalį sudaro Lietuvos biuras – UAB „Kongbserg NanoAvionics“ šiuo metu turi 185 darbuotojus, rodo portalo rekvizitai.vz.lt renkami duomenys.
              „NanoAvionics“ yra mažųjų palydovų misijų tiekėja ir gamintoja, o jos įkūrėjai – Vytenis Buzas ir Linas Sargautis. Bendrovė gimė Vilniaus universitete (VU), 2014 m. ji, kartu su VU mokslininkais, į kosmosą paleido pirmąjį lietuvišką palydovą „LituanicaSAT–1“.

              2022 m. kontrolinį „NanoAvionics“ akcijų paketą įsigijo Norvegijos „Kongsberg“, o įkūrėjas V. Buzas iš vadovo pareigų pasitraukė 2023 m.
              Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
              Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

              Comment


                Robinhood Lietuvoje gavo maklerio įmonės licenciją https://www.traders.lt/page.php?id=38901
                Robinhood Europe oficialiai pradėjo veiklą Lietuvoje, gavusi A kategorijos tarpininko licenciją. Tai suteiks klientams iš visos Europos Sąjungos prieigą prie Amerikos bendrovės paslaugų.
                „Turto valdymo ir investicijų inovacijomis (WealthTech) užsiimančiai bendrovei Robinhood Europe Lietuvos bankas suteikė A kategorijos tarpininkavimo licenciją“ - skelbiama Lietuvos banko pranešime spaudai.
                Šis sprendimas leidžia Robinhood teikti finansinio tarpininkavimo paslaugas. Robinhood Europe priklauso Amerikos Robinhood Markets grupei, kuri visame pasaulyje žinoma kaip elektroninė platforma prekybai akcijomis, ETF, opcionais ir kriptovaliutomis. Pagrindinė įmonė buvo įkurta 2013 metais Kalifornijoje ir aptarnauja milijonus vartotojų. Lietuva Europos filialo buveine pasirinkta dėl palankių sąlygų fintech sektoriaus plėtrai.
                Naujasis Robinhood Europos padalinys Vilniuje įregistruotas 2023 metų rugpjūtį. Šiuo metu įmonėje dirba keturi žmonės, tačiau planuojama vykdant plėtrą gerokai padidinti užimtumą. Bendrovė yra jau keturioliktoji tarpininkavimo licenciją turinti organizacija šalyje, o Lietuvos WealthTech sektorius aptarnauja per 6 mln. klientų visoje ES.
                2025 metų rudenį Robinhood planuoja pristatyti naują produktą – Robinhood Banking. Paslauga skirta klientams pasiūlyti taupomąsias ir einamąsias sąskaitas, kurios gali dar labiau sustiprinti įmonės pozicijas regione ir padidinti konkurenciją finansinių paslaugų rinkoje.
                Robinhood Europe atėjimas atitinka dinamišką Lietuvos fintech sektoriaus, šiuo metu išgyvenančio „aukso amžių“, vystymąsi. 2024 metų pradžioje šalyje veikė apie 270 fintech įmonių, iš kurių beveik pusė turėjo užsienio kapitalo. Šioje pramonės šakoje dirba per 7 tūkstančius žmonių, o vidutinis bruto atlyginimas siekia 3900 eurų. Robinhood buvimas gali suteikti naują postūmį regiono investicijų rinkos plėtrai.
                Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
                Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                Comment


                  Nauja gamykla Klaipėdos LEZ: „HAWE Hydraulik“ gamins sistemas vėjo jėgainėms https://www.vz.lt/pramone/2025/05/05...gainems-567340
                  Vokietijoje įsikūrusi kompanija gamybą ketina pradėti kone iškart užbaigus pastato statybas – šių metų rudenį. Iki 2027 m. įmonė Klaipėdoje planuoja būti surinkusi apie 40-ies specialistų komandą, o atrankas bendrovė pradeda jau dabar. Bendrovė teigia Klaipėdą pasirinkusi dėl regione esančių kvalifikuotų specialistų skaičiaus bei profesionalaus vietos valdžios ir Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės palaikymo. Taip pat didelę reikšmę sprendimui turėjo oro uosto ir ypač jūrų uosto artumas – pastarasis kompanijai užtikrins efektyvesnius transporto maršrutus.
                  „HAWE stiprina pozicijas ne tik Azijoje ir Amerikoje, bet ir Europoje. Naujoji gamykla mums leis patenkinti klientų poreikius greičiau, ypač vėjo energijos srityje, ir būti konkurencingesniems“, – komentuoja generalinis direktorius Wolfgang Sochor.
                  Klaipėdos LEZ vadovo Eimanto Kiudulo teigimu, bendrovės atėjimas stiprina iškart keletą strateginių krypčių: aukštos pridėtinės vertės gamybos ir atsinaujinančios energijos. „Pasaulinio lygio žaidėjo atėjimas įrodo, kad Klaipėda išlieka konkurencinga, patraukli ir perspektyvi bei prisideda prie tiekimo grandinių, kompetencijų ir energetikos transformacijos“, – sako E. Kiudulas.
                  „HAWE Hydraulik“ yra šeimos verslas, veikiantis nuo 1949 m. Kompanija kuria mechatronines ir elektrohidraulines valdymo sistemas daugiau kaip 70-čiai pramonės šakų. Bendrovėje šiuo metu dirba 2.830 žmonių – 12-oje padalinių Vokietijoje bei padaliniuose dar 21-oje pasaulio valstybėje.
                  Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
                  Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                  Comment


                    Bankrotu nutarta užbaigti veiklą veiklą įmonės, kuri Klaipėdoje žadėjo investuoti bent 10 milijonų eurų ir laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) statyti maisto ir kosmetikos pramonei skirtų ekstraktų gamyklą. Birželio 16 dieną įvykusio bendrovės „Capella Baltica“ kreditorių susirinkime nutarta skelbti bankrotą ne teismo tvarka. Paskelbus projektinius gamyklos statybų pasiūlymus Klaipėdos Marių bendruomenė kreipėsi į įvairias institucijas ir išreiškė nepritarimą tokiems planams, visgi po tam tikrų korekcijų 2019-ųjų pabaigoje gautas gamyklos statybų leidimas.

                    Comment


                      „Robinhood“ pradėjo veiklą iš Lietuvos https://www.vz.lt/inovacijos/2025/06...ietuvos-569981
                      „Robinhood“, JAV finansinių technologijų grupė, per Lietuvoje įsteigtą bendrovę paleido specializuotą kriptovaliutų prekybos platformą Europoje. Prieš mėnesį „Robinhood“ tapo pirmąja įmone, kuriai Lietuvos bankas (LB) išdavė kriptoturto paslaugų licenciją.
                      Lukas Savickas, ekonomikos ir inovacijų ministras, sako, kad „Robinhood“ plėtra padeda Lietuvai diversifikuoti savo finansinių technologijų sektorių bei vystyti ne tik mokėjimų, bet ir turto valdymo, investavimo paslaugas.
                      Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
                      Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                      Comment


                        Robinhood https://www.traders.lt/page.php?id=39224
                        Amerikos finansinių technologijų bendrovė Robinhood mažmeniniams investuotojams Europoje suteikė galimybę įsigyti žetonų, leidžiančių sekti maždaug 200 JAV akcijų ir ETF fondų kainą, taip pat investuoti į privačias bendroves SpaceX ir OpenAI. Brokerio akcijų kaina pakilo iki naujų visų laikų aukštumų.
                        Daugiau nei 200 bendrovių ir ETF, kotiruojamų JAV biržose, skaitmeniniai žetonai bus prieinami per Robinhood Europos kriptovaliutų prekybos programėlę. Tai bus išvestinės finansinės priemonės, suteikiančios kainų poziciją konkretaus aktyvo atžvilgiu, o tai nėra tas pats, kas pirkti tradicinius vertybinius popierius. Vis dėlto daugumai investuotojų tai greičiausiai bus vienintelis būdas investuoti į privačias bendroves SpaceX ir OpenAI.
                        Robinhood minimi žetonai bus prieinami prekiauti 24 valandas per parą, penkias dienas per savaitę be jokio kainų skirtumo ar komisinio mokesčio. Bus tik 0,1 procento valiutos konvertavimo mokestis. Pasak brokerio, investuoti į naują produktą galima pradėti nuo 1 euro. Skaitmeninio turto, suteikiančio galimybę investuoti į konkrečių bendrovių akcijas, turėjimas leidžia investuotojams uždirbti iš mokamų dividendų.
                        Robinhood nusprendė paminėti naujo produkto pristatymą kiekvienam tinkamam Europos Sąjungos vartotojui padovanodama 5 eurų vertės OpenAI ir SpaceX žetonus. Akcijos sąlyga – prisijungti prie programėlės iki liepos 7 dienos. Bendrovė padovanos 1 mln. dolerių vertės skaitmeninių OpenAI akcijų ir 500 tūkstančių dolerių vertės SpaceX biržos žetonų.
                        Biržoje prekiaujami žetonai, kurie prisijungė prie Robinhood pasiūlymo Europos Sąjungoje, buvo išleisti pagal MiFID II kaip išvestinės finansinės priemonės. Remiantis bendrovės pranešimu, pagrindinius aktyvus laiko įstaiga, turinti JAV licenciją.
                        Tokenizuotos akcijos platinamos vartotojų sąskaitoms per Robinhood saugomąją piniginę, kaip platesnės infrastruktūros programos dalis. Skaitmeninis turtas buvo išleistas bendrovės antrojo lygio blokų grandinėje, pagrįstoje Arbitrum tinklu.
                        Pasiūlymas, kuris ką tik pasiekė Europos Sąjungos gyventojus, nebus prieinamas vartotojams Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur tai draudžia reglamentai. Tačiau pranešimas apie naujovę sukėlė bendrovės akcijų biržos šuolį Niujorko vertybinių popierių biržoje. Vakar jos pabrango apie tryliką procentų, o šiandien - virš penkių procentų.
                        p.s. suprantu, kad kiek ne į temą, bet tiesiog norėjau kartu su ankstesniu postu.
                        Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
                        Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                        Comment


                          Pirmą kartą matau apie tokenised stocks, skamba fishy.

                          Comment


                            Robinhood daug dalykų labai ant ribos daro.. Bet už tai piguva naudotojams.

                            Comment


                              „Data Template“ Lietuvoje įkurs pirmąjį padalinį Europoje https://www.lrt.lt/naujienos/verslas...alini-europoje
                              Tarptautinė informacinių technologijų (IT) paslaugų teikėja „Data Template“ Vilniuje įkurs pirmąjį padalinį Europoje.
                              Daugiausia klientus iš JAV aptarnaujanti bendrovė planuoja per 6 mėnesius Lietuvoje įdarbinti 5-10 programuotojų, o per ateinančius trejus metus – iki 50 darbuotojų, pranešė užsienio investicijų skatinimo agentūra „Investuok Lietuvoje“.
                              Anot pranešimo, Lietuvą bendrovė pasirinko dėl pažangios IT ekosistemos, aukštos kvalifikacijos specialistų ir palankių verslo sąlygų.
                              „Lietuva išsiskyrė didele aukštos kvalifikacijos, daugiakalbių programavimo srities talentų pasiūla. Be to, iš Lietuvos lengva vykdyti veiklą ES mastu, o šalyje veikia valstybinės paramos mechanizmai“, – pranešime sakė „Data Template“ įkūrėjas ir vadovas Anilas Kumaras Parakkadas.
                              2011 metais Bangalore, Indijoje įsteigta „Data Template“ išaugo į tarptautinę bendrovę su daugiau nei 300 darbuotojų 9 šalyse. Pagrindinę būstinę Sinsinačio mieste JAV turinti bendrovė teikia IT paslaugas „Fortune 500“ įmonėms ir Amerikos startuoliams.
                              Kaip sakė kolega dėl Regionų ministerijos startinių būtinų 2mln:
                              Parašė Stadionas Rodyti pranešimą
                              geriau investuok Lietuvoje atiduotu tuos 2mln.
                              Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
                              Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                              Comment


                                Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                                „Data Template“ Lietuvoje įkurs pirmąjį padalinį Europoje https://www.lrt.lt/naujienos/verslas...alini-europoje

                                Kaip sakė kolega dėl Regionų ministerijos startinių būtinų 2mln:
                                Jeigu ta bendrovė kuriasi kažkuriam iš Lietuvos provincijos regionų tada taip. Antraip kokia nauda regionams iš dar 2 mil. atiduotų Vilniuj?

                                Comment


                                  Parašė Visdarlietus Rodyti pranešimą

                                  Jeigu ta bendrovė kuriasi kažkuriam iš Lietuvos provincijos regionų tada taip. Antraip kokia nauda regionams iš dar 2 mil. atiduotų Vilniuj?
                                  Ar Investuok Lietuvoje neatvedė nieko į Kauną? Ar manai tokioms įmonėms siūlant įsikurti pvz Joniškyje ar Raseiniuose tai suveiktų?
                                  Ar iš viso neatvedant tokių įmonių į Lietuvą iš viso būtų kam nors geriau? Sumokamų GPM mokesčių Vilniuje pusė atiduodama regionams tavo žiniai. Nereikia žiūrėti labai siaurai. Regionų ministerija įmonių į Lietuvą neatves. Tik paskolas į Paskolucko ir jo draugų kišenes.
                                  Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
                                  Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                                  Comment


                                    Parašė Visdarlietus Rodyti pranešimą

                                    Jeigu ta bendrovė kuriasi kažkuriam iš Lietuvos provincijos regionų tada taip. Antraip kokia nauda regionams iš dar 2 mil. atiduotų Vilniuj?
                                    O tai ministerija Rietave ar Simne įsikurs? Realiai ministerija Sinkevčiui.

                                    Comment


                                      Parašė Visdarlietus Rodyti pranešimą
                                      Jeigu ta bendrovė kuriasi kažkuriam iš Lietuvos provincijos regionų tada taip. Antraip kokia nauda regionams iš dar 2 mil. atiduotų Vilniuj?
                                      O tai jūs manote, kad regionuose sutvarkyti šaligatviai (ir daug kur geresni nei Vilniuje ar Kaune), renovuoti namai yra iš kieno pinigų?

                                      Comment


                                        Parašė Visdarlietus Rodyti pranešimą

                                        Jeigu ta bendrovė kuriasi kažkuriam iš Lietuvos provincijos regionų tada taip. Antraip kokia nauda regionams iš dar 2 mil. atiduotų Vilniuj?
                                        Nauda yra milžiniška. Visų pirma, neteršiama aplinka, neatvyksta svetimi žmonės, imigrantai, su svetimomis vertybėmis, išvengiama trapios darbo rinkos išbalansavimo, neatsiranda pavojingo transporto judėjimo, neperkraunama kita infrastruktūra ir t.t.

                                        Comment


                                          Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                                          Robinhood daug dalykų labai ant ribos daro.. Bet už tai piguva naudotojams.
                                          Po GME bairių, jie turėtų nebeegzistuot. Bet stambaus kapitalo norus vykdė, tai išgyveno ir panašu vėl auga...

                                          Comment

                                          Working...
                                          X