Ne ten dar kokiais 2002-2004 buvo paišomos vizijos, kas kaip turėtų būti? Nepraėjo net 30 metų, ir gal bent kažkas truputį ims judėti. Dar po kokių 50 metų gal netgi paskelbs architektūrinio konkurso laimėtojus
Ne ten dar kokiais 2002-2004 buvo paišomos vizijos, kas kaip turėtų būti? Nepraėjo net 30 metų, ir gal bent kažkas truputį ims judėti. Dar po kokių 50 metų gal netgi paskelbs architektūrinio konkurso laimėtojus
Kažin ar Seimas galėjo planuoti?
Iki šiol valstybinė žemė ir ant jos esančios automobilių stovėjimo aikštelės buvo valdomos Nacionalinės žemės tarnybos. Pasirašius panaudos sutartį ši teritorija 2004 m. buvo perleista 99 metams Seimo kanceliarijai.
Šiais metais įsigaliojus Vyriausybės nutarimui „Dėl valstybinės žemės sklypų (jų dalių) ir žemės sklypais nesuformuotos valstybinės žemės plotų perdavimo valdyti savivaldybėms patikėjimo teise“ savivaldybės perėmė patikėjimo teise valdyti miestų ir miestelių valstybinę žemę, kartu su valstybinės žemės patikėjimo teisės perdavimu, miestų ir miestelių savivaldybėms suteikta teisė sudaryti ir / ar nutraukti jau sudarytas valstybinės žemės nuomos ar panaudos sutartis. Vilniaus miesto savivaldybei pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Seimo kanceliarija, ankstesnė panaudos sutartis bus nutraukta.
Nebūtinai planuoti laip konkretų projektą, bet kaip viziją. Reiktų pabandyti atkapstyti senus straipsnius. Net renderiai buvo 30+ aukštų dangoraižio. Buvau net nusiskanavęs iš laikraščio, bet nežinau, ar dar kur nors turiu nukišęs. Ten, berods, ar tik ne SBA norėjo kažką daryti, ir vėliau pasirinko dabartinę Green Hall lokaciją.
Pirmą kartą girdžiu, būtų labai įdomu pamatyt tuos planus.
Seimas ten kažkada norėjo statyt dar vieną korpusą, todėl kaip suprantu tą žemę ir turėjo. Tuo tarpu 3D Vilnius žemėlapiuose prie projektų idėjų vis dar kabo seni tūriai sklypui perimetriniu užstatymu ir su vidiniais kiemais. Jie, kaip interpretuoju, yra tik tūriai teoriškai galimam užstatymui, bet ne konkretaus projekto planas.
Bandysiu atkapstyti. Čia iš tų laikų, kai geriausios galimybės sužinoti apie naujus projektus buvo iš LRyto priedo Sostinė ir kitos fizinės spaudos, o ne interneto. Bet kažkur tiek straipsnis, tiek renderiai tikrai turi būti.
Algirdo g. 3, tūriai įdomūs, bet apdaila nuvilianti šiaip. Plytelės mažos, neturi jokios tekstūros, kas galėtų padėt sužaist su apšvietimu ir pridėt vaizdo. Jei iš arti dar puse bėdos atrodė, tai nuėmus pastolius žymiai blogesnis vaizdas atsiskleidė, nes viskas susilieja į vieną blogą kakofoniją. Jei kalbos apie 8 k EUR / kv. m. yra teisingos, tai nemanau, kad tokie sprendimai padės su pardavimais.
Comment