Na, mes irgi turėjom puikią progą, kai M. Fuksas pristatė ,,Žalgirio" stadiono ir aplinkinės teritorijos projektą. Bet... Ar galime to tikėtis Lietuvoje...
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Nacionalinis stadionas
Collapse
X
-
ir vėl kalbos
http://www.balsas.lt/naujiena/514985...statomas-kitas
Vilniaus valdžia puoselėja planus mieste statyti naują stadioną. Maždaug 15 tūkstančių vietų stadionas iki 2013 metų, kai Lietuvoje vyks Europos jaunimo iki 19 metų futbolo čempionato finalinis turnyras, turėtų atsirasti Naujininkų mikrorajone.
Pasak ministro pirmininko kanclerio Deivido Matulionio, Vilnius apskritai neturi stadiono, senuosius sostinės stadionus, ekspertų vertinimu, rekonstruoti kainuotų brangiau. Dėl to geriau yra pasistatyti nedidelę, bet gerą, aukščiausius standartus atitinkančią futbolo aikštę.
„Vilnius turi turėti stadioną, tik klausimas, ar tai bus nacionalinis stadionas, ar šiek tiek mažesnės apimties ir pigesnis variantas, dabar ir yra svarstomas“, – trečiadienį žurnalistams sakė D. Matulionis.
Kanclerio teigimu, Vilniaus miesto savivaldybė parengė Nacionalinio stadiono viešos ir privačios partnerystės studiją. Ši studija pirmiausia turėtų būti svarstoma Finansų ministerijoje Viešos ir privačios partnerystės komisijoje, kuriai pats D. Matulionis vadovauja.
„Tada ir priimsime sprendimą, ar įgyvendinti tokį projektą viešos ir privačios partnerystės būdu, ar ne. Bet kadangi projektas tikrai labai brangus, tai, be abejo, garantijos, kad sulauks politinio palaikymo, šiandien nėra. Bet negalime pasakyti, jog jei nestatome nacionalinio stadiono, tai nestatome nieko. Vilniuje turi būti stadionas. Iš Vilniaus savivaldybės yra pasiūlymas ieškoti alternatyvos – ieškoti mažesnio masto, bet šiuolaikiško, įvairioms tarptautinėms varžyboms tinkamo stadiono. Kaunas ir Marijampolė, kiti mažesni Lietuvos miestai turi geresnius stadionus, o Vilnius apskritai neturi stadiono“, – sakė D. Matulionis.
Jis apgailestavo, kad 2007 metais neužteko politinės valios bent 70–80 proc. užbaigti nacionalinio stadiono Šeškinėje statybą. Tada planuota stadioną pastatyti 2009-aisiais vykusiai Tūkstantmečio dainų šventei.
Skaičiuojama, kad naujo stadiono statybai Vilniuje reikėtų nuo 100 iki 300 mln. litų.
Comment
-
tai, dabar jau kalba tik apie 15,000 vietu, jie gal juokauja, tikrai bus per mazai, kaip nacionalinio lygio stadionui
Miestas, kur as studijuoju, turi nedidesne populiacija uz Panevezi, ir turi 2 stadionus, vienas (197X) apie 20,000, ir dar vienas (2007) 36,500 vietu, manau ne uz save viena kalbu, bet manau, jei isvysim stadiona Vilniuje tik su 15,000 vietu, tai cia bus ne stadionas o nusivylimasPaskutinis taisė Raptor; 2010.12.09, 09:17.
Comment
-
Parašė HSV Rodyti pranešimąMan keista, kodėl stadioną norima statyti tai N.Vilnioje, tai Naujininkuose, juk susisiekimo ir gyventojų patogumo atžvilgiu (didžiajai daliai) būtų priimtinesnė šiaurinė ar vakarinė miesto dalis nelabai nutolusi nuo centro"Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."
Adam Mickiewicz
Comment
-
Naujininkuose vieta numatyta kažkur žirnių gatvėj, tai tūrėtų būti kažkur prie naujojo "aplinkelio", kas susisiekimo atžvilgiu būtų gal ir neblogai, o vietų parinkimas tai tikrai įdomus, dėl N. Vilnios tai lygtais Varanavičius ar kažkas iš federacijos yra sakęs, kad ji buvo pasirinka nes ten gyvena salyginai daug žmonių, rajonas netgi turi savo komandą (Granitą kaip suprantu), gyventojų susidomėjiams futbolu yra nemažas, o infrastruktūros jokios nėra, kas dėl vakarinių ir šiaurinių rajonų tai ir aš manau, kad būtų protinga ten statyti (kad ir kažkur šalia vakarinio aplinkelio), bet, kaip žinia su žemės klausimais mūsų tėvynėj, o ypač jos sotinėje yra sudėtinga, tad tikriausiai renkamasi statyti ten, kur yra galimybės, o ne ten kur patogiau, dejaIstorijos nesuklastosi! P. B. Prūdas
Comment
-
Parašė Maarko Rodyti pranešimąNaujininkuose vieta numatyta kažkur žirnių gatvėj, tai tūrėtų būti kažkur prie naujojo "aplinkelio", kas susisiekimo atžvilgiu būtų gal ir neblogai, o vietų parinkimas tai tikrai įdomus, dėl N. Vilnios tai lygtais Varanavičius ar kažkas iš federacijos yra sakęs, kad ji buvo pasirinka nes ten gyvena salyginai daug žmonių, rajonas netgi turi savo komandą (Granitą kaip suprantu), gyventojų susidomėjiams futbolu yra nemažas, o infrastruktūros jokios nėra, kas dėl vakarinių ir šiaurinių rajonų tai ir aš manau, kad būtų protinga ten statyti (kad ir kažkur šalia vakarinio aplinkelio), bet, kaip žinia su žemės klausimais mūsų tėvynėj, o ypač jos sotinėje yra sudėtinga, tad tikriausiai renkamasi statyti ten, kur yra galimybės, o ne ten kur patogiau, deja"Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."
Adam Mickiewicz
Comment
-
Parašė Maarko Rodyti pranešimąpasenusi jau istorija su ežiukais, dabar federacija sako, kad pagal susitarimą, kuris pasirodo buvo tik žodinis jie su savivaldybe turėjo dalintis projektavimo išlaidas per pusę - federacija pinigų rado, savivaldybė - ne, todėl viskas ir stovi"Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."
Adam Mickiewicz
Comment
-
Ar pavyks atgaivinti stadiono griaučius?Tęsti stadiono statybą numatyta ant tų pačių Šeškinėje riogsančių betoninių griaučių, bet tam nenaudoti valstybės lėšų, o pritraukti privačius investuotojus. Tai tvirtino sostinės vicemeras Romas Adomavičius.
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimą
Comment
-
Parašė B.S. Rodyti pranešimąTegu griauna ta monstra. Lietuvai tokio dydzio stadiono nereikia. Anei futbola bus jauku ziuret, anei tiek zmoniu susirinks pavepsoti i lengvaja atletika.
Comment
-
Sumažinus vietų skaičių iki 10k, laisvai galima padaryti universalią areną, tiek futbolui, tiek kitom sporto šakom. 25k tikrai niekam nereikia. Seniai buvo žinoma. Tik, kad pati savivaldybė nėra suinteresuota be naudos sau tartis su privačiais investuotojais. O jų tikrai buvo, bet neįtiko nuobyrų sistema. Naivoka pokyčių būtų tikėtis ir po savivaldos rinkimų. Nebent koks VP investuotų Kitas dalykas socdemai sušiko šitą reikalą gerokai, visi milijonai perplauti Valdovų rūmams, Kristinai ir dar biesas žino kam. Aj, gi Veikmės chebrai nemažai atliko...Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...
Comment
-
O gal ir po truputi viskas vel pajudes
Nacionalinio stadiono statytojai giriasi suvilioję tris užsienio kompanijas
Vilniaus savivaldybės vadovai ragina Vyriausybę atgaivinti Nacionalinio stadiono statybas, patikint jas privatiems investuotojams. Pasak sostinės vicemero Romo Adomavičiaus, tris dešimtmečius statomu daugiafunkciniu kompleksu, kuriam užbaigti reikia dar maždaug 350 mln. litų, domisi mažiausiai trys užsienio kompanijos iš Vengrijos, Italijos ir Didžiosios Britanijos. Tiesa, pasirinkus privatų operatorių, stadiono statybų išlaidos galiausiai vis tiek kris ant valstybės pečių.
Nori apsidrausti nuo pinigų vogimo
Savivaldybės užsakymu atliktoje galimybių studijoje rekomenduojama skelbti tarptautinį konkursą ir išrinkti bendrovę, statysiančią bei prižiūrėsiančią Nacionalinį stadioną pagal viešo ir privataus sektoriaus partnerystės (PPP) modelį.
„Iš viso susidomėjusių yra daugiau nei dešimt. Trys kompanijos domisi tikrai rimtai ir turi interesą padėti Lietuvai išspręsti šitą klausimą. Jų atstovai jau ne vieną kartą buvo atvykę, inžinieriai atliko stadiono matavimus“, – tikino R. Adomavičius.
Pasak jo, stadiono Šeškinėje statybos truktų pusantrų metų. Nedelsiant pradėjus reikiamas procedūras, projektą užbaigti esą būtų galima dar 2013-ais.
Pagal pasiūlytą modelį, privatus stadiono operatorius finansuotų statybas iš savo lėšų, o valstybė jas grąžintų per 22 metus, pradedant nuo 2015-ų. R. Adomavičius teigė kol kas negalintis pasakyti, kokio dydžio būtų metinė valstybės įmoka.
„Einant šiuo keliu būtų išspręstas svarbiausias klausimas, neraminantis daugelį: kiek pinigų buvo „nuplauta“ į šalį statant šį stadioną? Šiuo atveju pinigus valdys tie, kurie patys investuos, ir jokios politinės organizacijos ar veikėjai negalės daryti įtakos“, – aiškino R. Adomavičius.
Primename, kad valstybė iki 2009 metų, kuomet nutrūko statybų darbai, į Nacionalinio stadiono nešančias konstrukcijas jau investavo beveik 120 mln. litų.
Žada aukso kalnus ir marias turistų
Stadiono galimybių studijoje siūloma pakoreguoti pirminį projektą, panaudojant jau suręstas konstrukcijas. Vietoje arkos laikomo tentinio stogo numatoma įrengti stacionarų slankiojantį stogą ir sumažinti bendrą žiūrovų vietų skaičių iki 19 tūkst.
Daugiafukciniame komplekse taip pat planuojama statyti dengtą futbolo ir lengvosios atletikos maniežą, treniruočių aikštę, sporto sales, baseiną, viešbutį ir administracines patalpas. Vilniaus savivaldybė norėtų komplekse sutelkti po miestą išsibarsčiusias sporto mokyklas.
R. Adomavičius Nacionalinį stadioną vadino valstybės prestižo reikalu ir aiškino, kad įgyvendintas projektas ne tik atneštų socialinės naudos ir skatintų turizmą, bet ir turėtų ekonominį efektą.
Remiantis galimybių studija, per metus komplekse turėtų vykti iki 55 renginių, pritrauksiančių per 600 tūkst. žiūrovų. Esą tiesioginės biudžeto pajamos iš Nacionalinio stadiono veiklos per 25 metus sudarytų apie 250 mln. Lt. Be to, statybų metu į valstybės biudžetą mokesčių pavidalu neva grįš nuo 67 mln. Lt iki 132 mln. Lt.
Tiesa, Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos, kuriai atnaujinta Nacionalinio stadiono statybų vizija buvo pristatyta trečiadienį, nariai suabejojo, ar tokie skaičiai yra ekonomiškai pagrįsti.
Stato nuo sovietmečio
Nacionalinis stadionas pagal architekto Algimanto Nasvyčio projektą buvo pradėtas statyti dar 1987 metais. Planuota, kad tai bus pagrindinis šalies stadionas, turintis apie 30 tūkst. sėdimų vietų, o statybos bus užbaigtos per šešerius metus.
Vis dėlto 1993-ais arenos statybos buvo užkonservuotos. Iki to laiko spėta pastatyti stadiono požeminę dalį, sumontuoti tribūnų rėmų pamatus ir dalį tribūnų rėmų.
2007 metų spalį – praėjus metams po to, kai Vyriausybė pripažino stadioną Šeškinėje nacionalines svarbos sporto objektu – po neskelbiamų derybų su bendrove „Veikmė“ ir statinio statybos valdytoju „Vilniaus kapitaline statyba“ pasirašyta statybos sutartis ir pradėti darbai.
Vis dėlto 2009 metų lapkritį Aukščiausiasis Teismas šią sutartį pripažino niekine ir pasirašyta neteisėtai. Sutrikusio valstybinio finansavimo pristabdytos statybos galutinai įstrigo, o Vilniaus savivaldybei pavesta parengti galimybių studiją dėl stadiono ateities.
Comment
-
Niekaip negaliu suprasti, kodėl prokuratūros veikėjai nepajudina savo užpakalių, jeigu net aukšto rango savivaldybės šulas atvirai aiškina, kad vykdant statybas buvo plaunami pinigai? Jeigu Adomavičius turi tokių duomenų, turėtų pasiaiškinti atsakingoms institucijoms, o ne muilinti akis, kad "jau šį kartą taip nebus"...
Comment
Comment