Ten yra maišomas molis, kuris yra naudojamas cementui gaminti. Pasižiūrėk per google earth į "Akmenės cementą". Minusas tik tas, kad ten nuotrauka neryški ir sena (matosi du nenuardyti maišytuvai).
Mišinys sudarytas iš kalkių bei kitų priemaišų, turinčių geležies, aliuminio, silicio. Mišinys gerai susmulkinamas sumalant. Gauti milteliai deginami besisukančioje krosnyje apie 1400 °C temperatūroje, suformuojant klinkerį. Klinkeris sumaišomas su maždaug 3 % gipso, ir mišinys smulkinamas iki mažesnių nei 90 mikronų dydžio miltelių.
Cemento gamyba prasideda nuo kalkakmenio iškasimo Karpėnų karjere ir jo sutrupinimo žiauniniuose ir plaktukiniuose trupintuvuose. Kitas cemento gamybos komponentas yra molis. Jis iškasamas Šaltiškių molio karjere ir dumblintuvuose paverčiamas skysta suspensija - molio šlamu. Molio šlamas per tarpines talpas pumpuojamas į žaliavų malūnus į kuriuos paduodamas ir trupintas kalkakmenis bei žaliavų mišinį koreguojantys priedai - pirito degenos bei smėlis. Žaliavų malūnuose minėtos žaliavos sumalamos ir sumaišomos, paverčiant jas gana vienalyte skysta 35-38 % drėgmės suspensija - vadinamu įkrovos šlamu. Įkrovos šlamas, prieš paduodant į sukamąją krosnį yra laikomas ir nuolatos maišomas talpose vadinamose šlamo baseinais.
Nepriklausomybei paminėti- apie 700 moksleivių suformavo gyvą užrašą.
Organizatorius Šilutės rajono savivaldybė.
Fotografijos darytos radijo bangomis valdomo lėktuvo pagalba.
Comment