Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Skalūninės dujos Lietuvoje
Collapse
X
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąDuokite pramonę Vilniui, maldauju (ponus galite pasiimti)
Comment
-
Bijau, kad tie beveik -5 mlrd. jau yra gatavas rezultatas. Importuojam naftą ir naftos produktus, kažkiek naftos produktų pagaminam eksportui (didžiąją dalį taigi patys ir susipilam į automašinų bakus), bet rezultate yra labai didelis neigiamas skaičius. Ir dar į statistiką nepatenka kontrabandiniai naftos produktai iš Baltarusijos ir Rusijos.
Comment
-
Teisingai, kai kurias importo dalis reikėtų "sudengti" su eksportu. Be jūsų minėto naftos importo tą galima pasakyt apie trąšų žaliavas. Trąšų žaliavos iš dalies pereina į trąšų eksportą. Čia buvo paimtos kategorijos griežtai pagal klasifikatorių.
Kita vertus, akcentuoju dujų ir elektros energijos importą ir bandau pasakyti, kad jį galėtume smarkiai mažinti statydami VAE ir išgaudami skalūnų dujas (jei jų būtų pakankamai) ir kartu bandau pavaizduoti, kad tai gerokai mažintų mūsų užsienio prekybos deficitą (be kitos naudosl, kaip, pvz., dujų kainos mažėjimas, per tai ir ūkio konkurencingumo augimas, mažesnės sąskaitos už šildymą, energetinio saugumo augimas ir pan.).
Comment
-
Argumentuotas straipsnis apie skalūnų dujas (nurodyti privalumai ir trūkumai):
http://www.ekspertai.eu/kas-svarbiau...uvos-regionui/
Situacija ES:
Uždrausta įstatymu išgauti skalūnų dujas hidrauliniu ardymo būdu: Prancūzija, Bulgarija.
Paskelbtas trumpalaikis moratoriumas, kol bus sukurtos saugesnės skalūnų dujų gavybos technologijos: Vokietija (2012-12-14 atmestas prieš 6 mėnesius skelbtas moratoriumas dėl gręžimo hidrauliniu ardymo būdu, bet iškelti labai aukšti techniniai reikalavimai ir lemiamas balsas paliktas vietinėms bendruomenėms, tad labiausiai tikėtina, kad skalūnų dujų gavyba Vokietijoje net nebus pradėta), Lenkija (atlikus du žvalgybinius gręžinius, nesėkmingus gaunamų dujų koncentracijos požiūriu, Rex Tillerson paliko šalį. Ieškoma naujos mažiau apgyvendintos vietos, vyriausybė tikisi pradėti išgauti skalūnų dujas pramoniniu būdu nuo 2015 metų), Vengrija (2009 metais Exxon, atlikęs gręžinį ir nepatenkintas rezultatais, išvyko, klausimo sprendimas atidėtas nežinomam laikotarpiui), Danijoje (žvalgybos konkursą laimėjo partnerystės principu veikiančios Total SA (80 procentų) ir valstybinė naftos gavybos įmonė (20 procentų), bet dėl vietos bendruomenių pasipriešinimo žvalgyba sustabdyta neapibrėžtam laikui).
Svarstymo stadija: Rumunija, Lietuva.
Nesvarstoma: Švedija (po pirmųjų vyriausybės bandymų kalbėtis apie skalūnų dujų gavybą pasipriešino vietos bendruomenės; Švedijoje vietos bendruomenės turi lemiamą balsą), Austrija (priimtas sprendimas, kad galimas gręžimas tik nenaudojant cheminių priedų).
Išgaunama: Jungtinė Karalystė (vyriausybės sprendimu buvo panaikintas draudimas gręžiniams hidraulinio ardymo būdu Lankšyre), Olandija.
Comment
-
Apskritai apie Lietuvos naudingųjų išteklių gavybą:
http://verslas.delfi.lt/energetika/l....d?id=60755063
Pasak jo, išgaunant tradicinius angliavandenius (naftą), užtenka keliolikos gręžinių, o skalūnų dujoms reikėtų po dvidešimtmečio jau kelių šimtų gręžinių. Išgaunant naftą gręžiniai horizontaliai išsiplečia apie 350 m. Skalūnų dujų gavybai reikėtų daugiau atšakų, kurios nusitęstų iki kelių kilometrų.Prieš porą metų, bandant išsiaiškinti, kokį poveikį valstybei ir verslui daro jos išteklių naudojimas, buvo atliktas tyrimas. Vėliau, vadovaujantis gautais duomenimis, buvo šiek tiek padidinti mokesčiai už žemės gelmių išteklius. Tačiau netgi ir po to, ekspertų teigimu, kaimyninėse bei daugelyje Europos Sąjungos valstybių gamtos išteklių apmokestinimas yra didesnis negu Lietuvoje.
Comment
-
2013/03/05 - Seminaras "Skalūnų dujos Lietuvoje: esama situacija ir perspektyvos"
2013 m. kovo 5 d. 10 val.
Lietuvos energetikos instituto Didžioji salė (Breslaujos g. 3, Kaunas)
Pranešimai:
Molio skalūnų naftos ir/ar dujų potencialas Lietuvoje
Dr. Jurga Lazauskienė
Lietuvos geologijos tarnybos Giluminių tyrimų skyriaus vedėja, Vilniaus
universiteto docentė
Skalūnų dujų žvalgyba Lietuvoje: esama situacija
Karolis Švaikauskas
LR Energetikos ministerija, Strateginių projektų skyriaus vyr. specialistas
Skalūnų dujos Lietuvoje. Aplinkosauginiai reikalavimai
Giedrius Giparas
LR Aplinkos ministerija, Žemės gelmių skyriaus vedėjas
Organizatoriai: LEI JMS Valdyba
Comment
-
Eilinis propagandinis mėšlas. Vakarų Europoje vyksta rimti debatai dėl pavojingumo aplinkai ir žmogui, o pas mus kiaulės akimis aiškinama, kad viskas gerai. Be to naftos gavyba yra ne dujų gavyba, o kad technologija vadinama tuo pačiu vardu, nieko nereiškia. Yra toks dalykas, kaip suvirinimas. O kiek įvairių iš esmės skirtingų technologijų ir suvirinamų medžiagų po tuo žodžiu slepiasi...
Geriau pasiskaitykite apie "Chevron".
Kas yra "Chevron"?
http://www.akcentai.info/index.php/d...as-yra-chevronPaskutinis taisė Al1; 2013.02.28, 19:33.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąEilinis propagandinis mėšlas. Vakarų Europoje vyksta rimti debatai dėl pavojingumo aplinkai ir žmogui, o pas mus kiaulės akimis aiškinama, kad viskas gerai. Be to naftos gavyba yra ne dujų gavyba, o kad technologija vadinama tuo pačiu vardu, nieko nereiškia. Yra toks dalykas, kaip suvirinimas. O kiek įvairių iš esmės skirtingų technologijų ir suvirinamų medžiagų po tuo žodžiu slepiasi...
Geriau pasiskaitykite apie "Chevron".
Kas yra "Chevron"?
http://www.akcentai.info/index.php/d...as-yra-chevron
Tamsta ir kiti Latvių g. atstovai nevaidinkite, kad suprantate kas vyksta Vakarų Europoje prisiskaitę gazprominės spaudos. Ir kai nori pradėti bliauti, kad "šneki" angliškai ir aplink vien mergaitės priešai, leisk tau priminti komentarą, kurį kažkada rašei kažkokiame airiškame laikraštyje ir kurį labai gerai pamenu. YNGLIŠ GŪD. PROUBLEM NOU!!!考纳斯, 立陶宛
Comment
-
Bičiuliai, nuoširdžiai siūlau, paplatinkit šitą straipsnį taip, kad mažai nepasirodytų, ypač jei turit giminių Žemaitijoj. Šitas straipsnis - tiesiai į dešimtuką. Geresnės iliustracijos, kad šita skalūnų paranoja yra tikrų tikriausias isterijos priepuolis (nesvarbu, paskatintas priešiškų interesantų ar neinformuotų ir nekompetetingų žmonių polinkio į mitus ir fobijas), nei nesugalvočiau.
Comment
-
Parašė Aš Rodyti pranešimąA|1, vienintelis "eilinis propagandinis mėšlas" čia esi tu Pagaliau straipsnis, kuris tavo bendraminčius užčiaups arba bent jau pavers jūsų klykavimus beverčiais.Parašė Aš Rodyti pranešimąBičiuliai, nuoširdžiai siūlau, paplatinkit šitą straipsnį taip, kad mažai nepasirodytų, ypač jei turit giminių Žemaitijoj. Šitas straipsnis - tiesiai į dešimtuką. Geresnės iliustracijos, kad šita skalūnų paranoja yra tikrų tikriausias isterijos priepuolis (nesvarbu, paskatintas priešiškų interesantų ar neinformuotų ir nekompetetingų žmonių polinkio į mitus ir fobijas), nei nesugalvočiau.
Parašė surskis18 Rodyti pranešimąTAIGI SAKEU KAD NERA TEISIBES!!!
Tamsta ir kiti Latvių g. atstovai nevaidinkite, kad suprantate kas vyksta Vakarų Europoje prisiskaitę gazprominės spaudos. Ir kai nori pradėti bliauti, kad "šneki" angliškai ir aplink vien mergaitės priešai, leisk tau priminti komentarą, kurį kažkada rašei kažkokiame airiškame laikraštyje ir kurį labai gerai pamenu. YNGLIŠ GŪD. PROUBLEM NOU!!!
Parašė digital Rodyti pranešimąPasiskaičiau - iki 1990 metų kažką Ekvadore darė. Gal dar 1940 surask?Paskutinis taisė Al1; 2013.03.01, 08:46.
Comment
-
Tai nėra naujas straipsnis, bet man jis patiko tuo, kad čia "žalia" pozicija pateikiama konstruktyviai:
Absolutely, natural gas fracking needs to regulated. Many fracking operations are carried out by small operators with little experience and a wild west mentality that leads to problems like those featured in Gasland. To mend those problems, fracking regulations need to do five things:
(1) Require transparency - the public has a right to know exactly what chemicals are used in fracking
(2) Protect groundwater - drinking water should not be compromised by fracking
(3) Protect the air - methane byproducts should be captured, not released
(4) Protect sensitive areas - treasured lands should not be placed at risk
(5) Protect property rights - property owners should not have their legal rights compromised
It is important that we in the environmental community take a smart approach to natural gas. Demonizing it as no better than coal would not only damage the environment, but severely set back our efforts to protect the climate and put a price on carbon.
<...> we in the environmental community need to face an inconvenient truth: regulation, not demonization, serves our interests best.
Comment
-
Maldauju, ne, tik ne citrinų rūgšties, tik ne į šventą mūsų žemelę!
Daugiau info:
https://www.facebook.com/media/set/?...4804444&type=1
Comment
-
Geriau pasiskaityk čia
http://en.wikipedia.org/wiki/Environ..._United_States
ir būtinai nuorodas, užuot kišęs tą propagandinį spamą.Paskutinis taisė Al1; 2013.03.01, 18:23.
Comment
Comment