Tekstas po nuotrauka:
Šv.Kazimiero mugė Vilniuje.
Kovo 4-ąją, šv. Kazimiero, Vilniaus globėjo, dieną įvyko tradicinis kermošius, tradiciškai vadinamas "Kaziuku".
Mugėje dalyvauja tūkstantinės Vilniaus ir apylinkių gyventojų minios.
Labiausiai perkami riestainiai ("baronkos"), kurias masiškai veža Smurgainių gyventojai. Nuotraukoje - mugės Lukiškių aikštėje vaizdas
Prieškarinės Kaziuko nuotraukos Lukiškių aikštėje
Originalus užrašas: Jarmark odpustowy w dniu św. Kazimierza tzw. Kaziuki na rynku Łukiszki (placu Łukiskim) w Wilnie 1929.03
Prieškarinės Kaziuko nuotraukos Lukiškių aikštėje
Originalus užrašas: Jarmark odpustowy w dniu św. Kazimierza tzw. Kaziuki na rynku Łukiszki (placu Łukiskim) w Wilnie 1929.03 Atvaizdas
Jei gerb. Petrozilijus jau baigė ar padarė didesnę pertrauką, įdėsiu savo nuotraukas.
Kaziukas puikus tuo, kad kasmet jis skirtingas.
Šiemet buvo išskirtiniai dalykai:
- Mugė buvo per visą Gedimino prospektą (lengviau parkuot mašiną už upės). tačiau Maironio gatvėje mugė siekė tik Malūnų g. tiltą. O to anksčiau reklamuoto ir neišreklamuoto Tymo turgelio ir neprireikė.
- Buvo labai šalta
- Buvo gana daug daug latvių ir lenkų
- Neblogai sutvarkyti maitinimo klausimai
- Buvo daug užbrangintų mėsų ir žuvų - turbūt kai kam patiko tie ūkininkų turgeliai
- Prasidėjo kažkokia "tinklinimosi" manija - tie standartinai užrašai "Lietuviški kindziuliai" (tą logotipą galima pamatyti Šeškinės turgelyje) ar tvirta ranka parašyti užrašai "Rokiškio baronkos" matyti keliose vietose - pramoninė gamyba ir tiek.
Mėsą vertėjo pirkti iš vienos agrofirmos ties ŽŪ ministerija, pyragus - iš kioskelio prie konst. teismo, o baronkas reikėjo pirkti pas šitas merginas:
- Anksčiau nebuvo tokio aršaus svetimų idėjų klonavimo (prekeiviai tarpusavyje kalbėjo - "mane nuplagino").
Kai kur jau net buvo logotipai su draudimu fotografuoti (čia tai perdaug - jei bijai, kad nužiūrės, neik į mugę).
Pvz., pernai tik vienoje vietoje buvo raganaitės su karpomis. Nesakau, kad kažkas kažką klonavo, gal čia tiesiog sutapimas, bet šiemet raganų buvo bent keliose vietose:
- Šventė buvo skirta vienam iš Lietuvos regionų (neatsimenu, ar anksčiau taip buvo). Ta proga ir Birštonas bandė priminti, kad jis kažką turi bendro su Dzūkija
- Buvo daug verbų (daugiausia - ne prospekte, o Pilies gatvėje), bet žinovai pirko autentiškas verbas tik iš Čekoniškių (Vilniaus r.) apylinkų gyventojų - jei pardavėjas nemoka tos tarmės, tai perki ne visai autentišką daiktą.
Autentiškos verbos buvo prie B.Radvilaitės gatvėje ir Rotušės aikštėjė:
Mane tai stebino tai,kad sakykim medzio dirbiniai buvo pas visus beveik vienodi : tokios pacios pasagos, segtukai,tekinti indeliai ir kitokie mazmoziai. Atrodo lyg kazkas masiskai gamintu ta pacia produkcija,o paskui isdalintu keliasdesimciai prekiautoju visoje kaziuko mugeje. Juk jei ten butu tie tikrieji amatininkai,tai tikrai ju dirbiniai turetu skirtis.
Šalia Akademinio dramos teatro šeštadienį buvo lėlių spektaklis
Šitas smalsus vaikinas vis stengėsi pažiūrėti, kas ten dedasi už širmos
Kol kas jam dar neįdomu, kas ten nupaišyta už nugaros (tik vėliau pamačiau, koks fonas)
Comment