Žmones atleisdinėja, jie išnaudojimi, gamyba pasenus, kinai nekvalifikuoti, o ekonomika tik auga ir auga. Stebuklai.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Geopolitika
Collapse
X
-
Parašė John Rodyti pranešimąKinijoje blokuojami kai kurių Interneto adresų DNS (gal veikia ir kitokie techniniai sprendimai). Bet, pavyzdžiui, Androido markete galima parsisiūsti krūva apps'ų, kurie laisvai prieinami ir padeda apeiti bet kokius blokavimus. Pats tai išbandžiau ir net nustebau, kad viskas taip parasta. Tiesiog pora paspaudimų pirštu ekrane. Arba galima tiesiog pasinaudoti proxy serveriu ir pačiam susikonfigūruoti browserį. Bet kokiu atveju, tai neužtruks ilgiau, nei kokią pusę minutės. Tiek tos kinijos "cenzūros". Pamenu, kaip pats hostelyje prieš miegą per vietinį hostelio wi-fi su pažįstamais per Feisbuką (kuris Kinijoje "užblokuotas") ginčyjausi apie cenzūrą.
O "Universalios vertybės" savaime yra nesąmoningas terminas, nes tai tiesiog... nesąmonė. Taip nėra ir negali būti. Skirtingos kultūros turi skirtingas vertybes (nebūtinai susijusias su žodžio laisve). Kultūroms visiškai dzin, ar tai žodžio laisvės ar dar kokios nors vertybės. Požiūriai ten formavosi tūkstančius metų ir tas faktas, kad 20-o amžiaus Europoje kažkas nusprendė, kad kai kurios (kodėl būtent tos, o ne kitos?) vertybės yra "universalios", jokiu būdu nereiškia, kad tas nusprendimas staiga ėmė galioti ir Kinijoje. Tai tiesiog absurdas.
Universalios vertybės yra nebent tokie dalykai, kaip norėjimas gyventi, norėjimas užsiimti seksualiniais santykiais, alkis ir t.t. t.y. fiziniai instinktai. Moralinės ir kultūrinės vertybės iš principo gali būti tik specifinės, nes jos buvo suformuotos tam tikroje (t.y. specifinėje) kultūroje (t.y. įvairių per amžius vykusių tam kraštui specifiškų procesų).
Vakarietiško suvokimo žodžio laisvė, demokratija ar daugiapartinė politinė sistema yra ne universalios, bet specifinės vertybės, kurios yra specifiškos Vakarams. Labai svarbu tai suvokti ir nebandyti to vadinti universaliomis vertybėmis.
Išties, egzistuoja regioninis (Eu-Jav ašis) suvokimas ir jis globaliai pripažįstamas ir dominuojantis, tačiau nemanau, kad dėl kitų valstybių/kultūrų specifikos jis būtų taip pat analogiškai pripažįstama Kinijoje ir/ar arabų valstybėse (su retomis išimtimis, kai vertybes pati visuomenė ir valdžia implementuoja), tačiau savo esme visgi tam tikros idėjos randa kelią. kita vertus, esti atvejų, kada tos vakarietiškos-universalios-specifinės-vertybės galbūt yra gelbėjimos ratas. Pavyzdžiui, Čecėnija. Ar Š.Korėja.
Anglo-saksiškai konceptai būtų artimesni ex kolonijinėms valstybėms, Europos mastu - jos kaip ir bendros dėl istorinių priežasčių ir kultūrinių judėjimų..
Pvz., kaip vertinti Singapūre taikomas bausmes per universalių vertybių prizmę (laikantis dabartinio, vakarietiško suvokimo)? Lieka 2-3variantai : pripažinti ir gerbti, neutrali pozicija, nepripažinti, nes prieštarauja žmogaus teisėms. Bet tada suveikia valstybės geopolitinis ir ekonominis svoris bei politiniai niuansai (ypač kai tai susiję su valstybės santvarka).
Comment
-
Čia, beje, įdomus Martin'o Jacques'o straipsnis Kinijos tema. Nežinau, ar tai teisingiausias požiūris,, bet viena aišku, kad šis žmogus apie Kiniją žino ir supranta kur kas daugiau, nei bet kuris iš mūsų
Why do we continue to ignore China's rise? Arrogance
http://www.guardian.co.uk/world/2012...rise-ignorance
The world is tilting on its axis in even more dramatic style than when Europe was on the rise. We are witnessing the greatest changes the world has seen for more than two centuries. We are barely aware of the fact. And therein lies the problem.I vividly recall when the first edition of my book When China Rules the World was published almost three years ago. At the many talks I gave, I showed a Goldman Sachs chart that projected that the Chinese economy would overtake the US economy in size in 2027. Invariably someone would point out this was only a projection, that the future was never an extrapolation of the past, that it was most unlikely the forecast would come to pass and certainly not in this time frame. No one suggested that the projection underestimated the date, even though the western financial crisis was already almost a year old.
The latest Economist projection suggests China will overtake America in 2018. So why are we – and Europe – so far behind the curve? Why do we insist on living in a world that was rather than is? Why are we so out of touch with both the speed and import of China's rise?Our ascendancy of the past two centuries – first Europe and then the US – has bred a western-centric mentality: the west is the fount of all wisdom. We think of ourselves as open-minded but our sense of superiority has closed our minds. We never entertained the idea that China could surpass the US. Backward, lacking democracy, bereft of Enlightenment principles, the product of a very different history, it was not western. So how could it? We were the universal model that everyone else had to embrace to succeed. The only form of modernisation that worked was westernisation. China would inevitably fail: the project was unsustainable. By insisting on seeing China through a western prism, we refused to understand China in its own terms. Our arrogance bred ignorance: we were not even curious.Paskutinis taisė John; 2012.03.30, 01:52.
Comment
-
Parašė LC. Rodyti pranešimąŽmones atleisdinėja, jie išnaudojimi, gamyba pasenus, kinai nekvalifikuoti, o ekonomika tik auga ir auga. Stebuklai.
Comment
-
Tuo tarpu Vašingtono stiprybė - pasitikėjimas savo jėgomis jau dabar kelia abejonių. Po visą pasaulį išbarstytos JAV pajėgos bei karai suryja milijardus, kuriuos JAV dar ir priversta skolintis iš tos pačios Kinijos. O ši niekur nekariauja...
Tamtyč prieš porą dienų radau įdomią diagramą rodančią kam priklauso JAV "skola":
Nesunku pastebėti, kad daugiausia JAV "skolinga" sau pačiai Kinija, pati didžiausia užsienio "skolintoja" turi tik 7,6% JAV "skolos" ir ta dalis (John'o džiaugsmui) mažėja. Taigi net jei tikėsime anekdotu, kad JAV finansuoja savo kariuomenę skolintais pinigais, tai JAV būsimi ir esami pensininkai turi tam 3 kartus didesnę įtaką nei KinijaIt's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąEsminis dlykas yra 1,3mlrd. šalis, kuri turi kompetentingą valdžią, labai verslius žmones, galingą išeivijos bazę, geometrine progresija kylančias mokslo ir švietimo sferas, neriboto dydžio gamybinę bazę ir t.t. ir pan. Tokiame kontekste Kinija tiesiog fiziškai negali nebūti pasaulio supergalybė. Nebent įvyktų branduolinis karas ar pasaulio pabaiga.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąAtrodo, kad komunistas rašytų Supergalybė, karas, kompetentinga valdžia(gal "korumpuota"), viskas tik auga geometrine progresija ir t.t.
Kitu atveju Kinija nebūtų Kinija, o būtų Indija ar kažkas panašaus.
Dabar gi matome, kad Kinija žengia į šviesų rytojų (komunistinį ar ne, kitas klsusimas).Paskutinis taisė John; 2012.03.30, 15:16.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąAtrodo, kad komunistas rašytų.Parašė John Rodyti pranešimąBet juk taip ir yra.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąBet juk taip ir yra.
Parašė John Rodyti pranešimąKitu atveju Kinija nebūtų Kinija, o būtų Indija ar kažkas panašaus.
Dabar gi matome, kad Kinija žengia į šviesų rytojų (komunistinį ar ne, kitas klsusimas).
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
Panašias frazes girdėjome jau šimtus kartų Ką nors naujo papasakotum...
O nuo Al1 ir jo bendražygių John'as tikriausiai skiriasi tuo, kad rašo ne "iš lempos" (ironiška, bet tai daryti kartais mėgsta ir andyour... prašau nesupykti už tokį pastebėjimą), o iš patirties arba kiek gilesnio domėjimosi, grįsto žiniomis ir supratimu.Paskutinis taisė John; 2012.03.30, 23:13.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąLyg nebūtume matę dangoraižių ir greitojo traukinio
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąLygiai tą patį norėjau pasakyti apie tave, bet iš mandagumo to neparašiau, priešingai nei tu Be to, ten buvo atsakymas į paragrafą apie gyvą publikavimą iš Šanchajaus, kuris turės man kažką įrodyti, kad tai bus daugiau nei nuolatinis kartojimas, kad Kinijos BVP auga
Comment
-
Kas turi laisvą valandą, gali pažiūrėti labai visapusišką ir įdomų interviu su vienu protingu dėde, kuris kalba apie Singapūrą, tos šalies pagrindus, vystymąsi ir vietą pasaulyje. Ypač reiktų pažiūrėti tiems, kuriems rūpi valstybės valdymo sistema ir politinė kultūra. Taip pat ypač įdomus ir politiškai nekoreiktiškas, nors ir subtilus, požiūrio išdėstymas apie musulmonų populiaciją. Tuo pačiu paminima ir krikščionybė, homoseksualai. Stebėina labai garbaus amžiaus politiko įžvalga ir situacijos suvokimas. Jei tik Lietuva po 1990 būtų turėjusi politikų elitą su tokiu mastymu...
Paskutinis taisė John; 2012.04.08, 04:37.
Comment
-
Gaila kad Lietuva, nėra prie kokio sąsiaurio, per kurį praplaukia 40% pasaulio laivais plukdomų prekių. Tada būtume tokie svarbūs, kad net JAV sugalvotų visokių preferencijų ir pagalbų.
Dar primetus varganus procentukus nuo 40% pasaulinio jūrų srauto.
PS: Malakos sąsaiuryje panaši vieta nebent priešingoje pusėje Singapūro - Indonezijoje, nežinia kaip ten gamtinės sąlygos uostui, bet Singapūras patogesnis sąjungininkas JAV nei Indonezija. Pradžiai emant tai kad dabar gyvena Singapūre 5 mln.gyventojų, Indonezijoje 237 mln. plius Indonezija ir su sovietais mėgo draugauti ir liaudis ten marga gyvena, nuo kanibalų iki kažkiek industrinių rajonų.
Comment
-
Parašė kzinas Rodyti pranešimąGaila kad Lietuva, nėra prie kokio sąsiaurio, per kurį praplaukia 40% pasaulio laivais plukdomų prekių. Tada būtume tokie svarbūs, kad net JAV sugalvotų visokių preferencijų ir pagalbų.
Dar primetus varganus procentukus nuo 40% pasaulinio jūrų srauto.
PS: Malakos sąsaiuryje panaši vieta nebent priešingoje pusėje Singapūro - Indonezijoje, nežinia kaip ten gamtinės sąlygos uostui, bet Singapūras patogesnis sąjungininkas JAV nei Indonezija. Pradžiai emant tai kad dabar gyvena Singapūre 5 mln.gyventojų, Indonezijoje 237 mln. plius Indonezija ir su sovietais mėgo draugauti ir liaudis ten marga gyvena, nuo kanibalų iki kažkiek industrinių rajonų.
Viena yra sąlygos ir resursai, bet kita sugebėjimas juos maksimaliai išnaudoti. Rusija arba Nigerija irgi turi daug resursų. Kaip ir Norvegija. Kodėl viena klesti, o kitos daugiau mažiau skendi mėšle?
Esminis skirtumas - valdymo kokybė. Kaip ir privačios kompanijos: vienos valdomos blogai (jos dažniausiai ir užsilenkia arba būna visaip subsidijuojamos), o kitos valdomos gerai (pvz. Apple). Korupcija, valdininkų kompetencija, išsilavinimas, savo srities išmanymas ir t.t. Tiesiog Singapūre tam buvo teikiamas prioritetas, dėl ko ten neliko korupcijos ir buvo sukurta labai palanki investicinė aplinka, priimami racionalūs, praktiški ir šaliai naudą nešantys sprendimai.Paskutinis taisė John; 2012.04.08, 20:50.
Comment
Comment