Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Geopolitika

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Wycka Rodyti pranešimą
    Aš forumiečius Edvard ir micku (kiti dar neprisipažino esantys lenkai) gerbiu bent jau už tai, kad pakankamai išmoko lietuvių kalbą. Pripažinkime, pietryčių Lietuvoje gyvena ištisi kaimai ir miesteliai žmonių, kurie gimė čia ir per pastaruosius 20 (ir net dar daugiau) metų teišmoko tik 3-4 lietuviškus žodžius. Kai tie patys tuteišai nuvykę į UK ar Airiją, jau po 6mėn. sugeba primityviai susišnekėti. Kaip tai pavadinti? Negerbimas valstybinės kalbos, nors gyveni toje valstybėje ir esi jos pilietis?
    Ačiū už aukštą mano lietuvių kalbos žinių įvertinimą.
    Iš tikrųjų atsakymas į Jūsų klausimą slypi pačiame klausime. "Ištisi kaimai ir miesteliai lenkų" tarpusavy kalbasi savo kalba, vakare pasižiūri slavakalbią (čia toks mano sugalvotas neologizmas) televiziją, o jei yra dar kokio žemesnio rango darbininkas (koks mūrininkas ar piemuo), tai niekas ir darbe iš jo nereikalauja lietuviškai kalbėti. Va ir gaunas toks uždaras ratas. Nors, manau, kad jaunimui ši problema jau nebeegzistuoja. Jie visi puikiai supranta, kad be lietuvių kalbos toli nenužygiuosi. Aišku, lietuviai tokią situaciją linkę politizuoti, kaltinti nenoru mokytis, nepagarba Lietuvai ir pan., bet aš manau, kad pagrindinė priežastis yra daug pragmatiškesnė ir prozaiškesnė. Kaip pavyzdį pateiksiu mano šeimos pavyzdį. Tėvas prieš 20 metų nuėjo į lietuvių kalbos kursus, kažkiek išmoko. Bet kai pradeda kalbėti lietuviškai, tai aišku, kad ausį rėžia ir tarmė, ir akcentas ir linksniavimas. Visą gyvenimą dirbo stalium rusakalbiam kolektyve, tai lietuvių kalba nelabai ir buvo reikalinga. Va tokia va ir situacija. O dabar jam jau 70, tai jau matyt ir neverta tokių žmonių prievartaut.

    Comment


      Parašė Wycka Rodyti pranešimą
      Jūs abu atkreipėte tinkamą dėmesį į opią problemą. Išskyrus Darbo partiją, kitos partijos yra monotautinės ar monokultūrinės, net nerandu tinkamo žodžio tam įvardinti. Žinoma, kiekvienoje skaitlingesnėje partijoje rasime bent dėl kvapo vieną kitą nelietuvį, tarkim E. Zingeris, A. Melianas, B. Šatkovskis, A. Sacharuk, L. Talmont, ir t.t., tačiau kažkodėl kitataučiai mieliau kuria tautines partijas (LLRA, LRS), negu buriasi vedami politinės idėjos. Dar buvęs Seimo narys Artur Plokšto vienoje TV laidoje agitavo lenkus eiti į politiką per idėjines (ne tautines) partijas, nes tada pačios tautinės mažumos galėtų daugiau įtakoti Lietuvos politiką ir ūkį. Dabar susidaro situacija, kad tautinių mažumų atstovai balsuoja už tautines partijas. Tautinių mažumų atstovai stoja į tas tautines partijas, nes idėjinėse partijose jie tiesiog nesurenka pakankamai rinkėjų balsų (nes tautiečiai linkę balsuoti už tautines partijas). Tos idėjinės partijos taip pat labai nesiveržia priimti kitataučius, nes žino, kad jie masių nepatrauks (šiame kontekste Agurkixas yra šiokia tokia anomalija). Galiausiai patys matome rezultatą: lenkas prisipažįsta, kad jam nėra už ką balsuoti, išskyrus LLRA, nes kitose partijose nėra politikų, kurie atstovautų jo interesus.
      Vienintelis patarimas — lenkai, rusai, gudai, ukrainiečiai, žydai, latviai ir kiti piliečiai — stokite į skaitlingas idėjines partijas, kad jose padidintumėte kitataučių kiekį. Tuo pačiu tikra integracija bus tada, kai lenkas bus išrinktas į Seimą Panevėžyje ar Marijampolėje, o lietuvis — Šalčininkuose ar Visagine.
      P.S.: Beje, LKDP, dar iki susiliejimo su konservatoriais, aktyviai kvietė lenkus stoti į jų partiją. Ši partija buvo suburta religiniu pagrindu, o kaip žinia, dauguma lietuvių ir lenkų yra Romos katalikai.
      Labai malonu diskutuoti šitam forume su adekvačiai mąstančiais žmonėmis. Iš tikrųjų ta LLRA yra kažkoks nesusipratimas, daugiau kenkianti nei padedanti lenkams. Aš už ją niekada nebalsavau, arba, kaip reziumotų gerb. Wycka 100 proc. forumo lenkų nepalaiko LLRA Bet... yra vienas bet. Kai kaip š... išplaukia visokiausi Songailos ir pan. ultrapatriotai (teisingiau sakant pseudopatriotai) LLRA lieka kažkokiu vieninteliu garantu teisėtų lenkiškos mažumos teisių. Kita medalio pusė, apie kurią žinau labai gerai, tai nuolatinis siekis vienos ir kitos pusės ultrapatriotų kurstyt tą konfliktą. Nesugebėdami sukurt nieko konstruktyvaus, vieni stato vėjo malūnus ir pučia ant jų vėją, kiti kovoją su tais malūnais. Svarbausia, kad ir vieni ir kiti tuo proceso metu labai garsiai riekia, kokį didžiulį ir naudingą darbą jie veikia, kad tik rinkėjai pastebėtų ir nubalsuotų per sekančius rinkimus būtinai už juos.
      Bet aš vis gi nusiteikęs esu optimistiškai, kad Lietuviai, kaip tikri savo Tėvynės šeimininkai padarys tokią tvarką, kad bus gerai gyventi ir jiems ir komfortiškai kitiems, nepriklausomai nuo jų gimtosios kalbos, religijos, odos spalvos ir pan.

      Comment


        micku, o kaip tu gali pakomentuoti dabartinę situaciją, kai Vilniaus krašte miestelių, gatvių ir kiti pavadinimai vis dažniau rašomi ir lenkų kalba, lenkiški vietovardžiai atsirado net maršrutinių autobusų maršrutų lentelėse?

        Comment


          Parašė HSV Rodyti pranešimą
          micku, o kaip tu gali pakomentuoti dabartinę situaciją, kai Vilniaus krašte miestelių, gatvių ir kiti pavadinimai vis dažniau rašomi ir lenkų kalba, lenkiški vietovardžiai atsirado net maršrutinių autobusų maršrutų lentelėse?
          Žinokit, pasakyčiau taip, protingam lenkui jie nebereikalingi, protingam lietuviu jie netrūkdo. Kažkur skaičiau vietinių lenkų apklausą, tai kažkoks stulbinantis procentas (ar tai 80 ar tai 90) laikė tuos užrašus bereikalingais. Na pats pagalvokit kokią naudą bus Vilnaius raj. ar tai inteligentui ar tai piemeniui, kai ant jo namo bus užrašyta " Miško g-vė" o žemiau "ul. Miszko". Nei informatyvumas padidėja, nei lenkų kalba laimi (nei taisyklingiau būtų užrašyt ul. Leśna).
          Paskutinis taisė micku; 2010.08.25, 14:51.

          Comment


            Bet nieks neims taip pervadinėti gatvių...

            Comment


              Parašė micku Rodyti pranešimą
              Labai malonu diskutuoti šitam forume su adekvačiai mąstančiais žmonėmis. Iš tikrųjų ta LLRA yra kažkoks nesusipratimas, daugiau kenkianti nei padedanti lenkams. Aš už ją niekada nebalsavau, arba, kaip reziumotų gerb. Wycka 100 proc. forumo lenkų nepalaiko LLRA Bet... yra vienas bet. Kai kaip š... išplaukia visokiausi Songailos ir pan. ultrapatriotai (teisingiau sakant pseudopatriotai) LLRA lieka kažkokiu vieninteliu garantu teisėtų lenkiškos mažumos teisių. Kita medalio pusė, apie kurią žinau labai gerai, tai nuolatinis siekis vienos ir kitos pusės ultrapatriotų kurstyt tą konfliktą. Nesugebėdami sukurt nieko konstruktyvaus, vieni stato vėjo malūnus ir pučia ant jų vėją, kiti kovoją su tais malūnais. Svarbausia, kad ir vieni ir kiti tuo proceso metu labai garsiai riekia, kokį didžiulį ir naudingą darbą jie veikia, kad tik rinkėjai pastebėtų ir nubalsuotų per sekančius rinkimus būtinai už juos.
              Bet aš vis gi nusiteikęs esu optimistiškai, kad Lietuviai, kaip tikri savo Tėvynės šeimininkai padarys tokią tvarką, kad bus gerai gyventi ir jiems ir komfortiškai kitiems, nepriklausomai nuo jų gimtosios kalbos, religijos, odos spalvos ir pan.
              Malonu skaityt tavo mintis, micku

              Comment


                Parašė Jotvingis Rodyti pranešimą
                Bet nieks neims taip pervadinėti gatvių...
                Vienas iš miestelių Vilniaus rajone.

                Comment


                  Parašė Jotvingis Rodyti pranešimą
                  Bet nieks neims taip pervadinėti gatvių...
                  Kas darosi su gatvių pavadinimais ir pervadinimais Lietuvoje, pavadinčiau dideliu bardaku. Bet įmanoma gi surast kompromisą, kaip tai padarė Punske. Kiek žinau ten gatvės turi dvigubus pavadinimus. Į lietuvių kalbą neišverstos tik nacionalinių švenčių pavadinimus turinčios gatvės, berods ir kai kurių lenkiškų veikėjų.

                  Comment


                    Užvakar buvau Punske, tai lentelėse ant namų parašyta lenkiškai, bet dokumentuose rašoma lietuviškai (ten yra ir Kovo 11 gatvė). Beje Punsko valsčiuje oficialios ir lenkų, ir lietuvių kalbos, ko nėra pas mus

                    Comment


                      Parašė Jotvingis Rodyti pranešimą
                      Užvakar buvau Punske, tai lentelėse ant namų parašyta lenkiškai, bet dokumentuose rašoma lietuviškai (ten yra ir Kovo 11 gatvė). Beje Punsko valsčiuje oficialios ir lenkų, ir lietuvių kalbos, ko nėra pas mus
                      Na prašom. Geriausias pavyzdys, kaip galima gražiai ir tvarkingai išspręsti visus klausimus.

                      Comment


                        Nežinau, ar Seimas priimtų tokį įstatymą, kaip tokį.
                        Zorro, koks čia miestelis?
                        Paskutinis taisė Kitas Džiugas; 2010.08.25, 17:52.

                        Comment


                          Parašė Edvard Rodyti pranešimą
                          Va, ir aš ta pati sakau mano prosenelio prisiminimai nuo Napoleono laiku.
                          Maniškiai tai iš Italijos, dar nuo Palemono laikų...

                          Comment


                            Parašė micku Rodyti pranešimą
                            "Ištisi kaimai ir miesteliai lenkų" tarpusavy kalbasi savo kalba. Pagrindinė priežastis yra daug pragmatiškesnė ir prozaiškesnė. Kaip pavyzdį pateiksiu mano šeimos pavyzdį. Tėvas prieš 20 metų nuėjo į lietuvių kalbos kursus, kažkiek išmoko. Bet kai pradeda kalbėti lietuviškai, tai aišku, kad ausį rėžia ir tarmė, ir akcentas ir linksniavimas. Visą gyvenimą dirbo stalium rusakalbiam kolektyve, tai lietuvių kalba nelabai ir buvo reikalinga. Va tokia va ir situacija. O dabar jam jau 70, tai jau matyt ir neverta tokių žmonių prievartaut.
                            Na reikalauti gal ir neverta, tačiau ir valstybinės kalbos nemokančiam žmogui taip pat neverta reikalauti, kad gydytojas, policininkas, valdininkas, paštininkas ar gatvės praeivis su juo bendrautų nevalstybine kalba. Mano įsitikinimu kalbėti prastai yra vis tiek geriau negu visiškai nekalbėti.

                            Parašė micku Rodyti pranešimą
                            Labai malonu diskutuoti šitam forume su adekvačiai mąstančiais žmonėmis. Iš tikrųjų ta LLRA yra kažkoks nesusipratimas, daugiau kenkianti nei padedanti lenkams. Aš už ją niekada nebalsavau, arba, kaip reziumotų gerb. Wycka 100 proc. forumo lenkų nepalaiko LLRA Bet... yra vienas bet. Kai kaip š... išplaukia visokiausi Songailos ir pan. ultrapatriotai (teisingiau sakant pseudopatriotai) LLRA lieka kažkokiu vieninteliu garantu teisėtų lenkiškos mažumos teisių. Kita medalio pusė, apie kurią žinau labai gerai, tai nuolatinis siekis vienos ir kitos pusės ultrapatriotų kurstyt tą konfliktą. Nesugebėdami sukurt nieko konstruktyvaus, vieni stato vėjo malūnus ir pučia ant jų vėją, kiti kovoją su tais malūnais. Svarbausia, kad ir vieni ir kiti tuo proceso metu labai garsiai riekia, kokį didžiulį ir naudingą darbą jie veikia, kad tik rinkėjai pastebėtų ir nubalsuotų per sekančius rinkimus būtinai už juos.
                            Bet aš vis gi nusiteikęs esu optimistiškai, kad Lietuviai, kaip tikri savo Tėvynės šeimininkai padarys tokią tvarką, kad bus gerai gyventi ir jiems ir komfortiškai kitiems, nepriklausomai nuo jų gimtosios kalbos, religijos, odos spalvos ir pan.
                            Šiaip daugiau sutinku negu prieštarauju. Songailos ar Murzos partijos nedaro ir nedarė didesnės įtakos Lietuvos visuomenės ar ūkio raidai. Ir vien dėl tokių veikėjų atsakyti tuo pačiu (ultranacionalumu) yra pripažinti tų asmenų ar partijėlių įtaką visuomenei. Kitaip tariant kiekvieną veiksmą lydi atoveiksmis. Tik lietuviai neišrenka pronacionalinių ar protautinių partijų į valdžią (tiek Seimas, tiek savivalda), o lenkai išrenka. Songaila su savo partija jeigu nebūtų įsiliejęs į didžiąją partiją, tai ir šiandien būtų amžinas opozicionierius. Kita vertus kuris dar didesnę įtaką partijoje ir apskritai Lietuvos politiniame-ūkiniame gyvenime — Zingeris ar Songaila? O visa kita ką parašei, tai vienodai egzistuotų ir be Songailos + LLRA
                            Dėl odos spalvos šįkart geriau patylėsiu, nes gali pasirodyti, kad esu rasistas
                            I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                            Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                            Comment


                              Šiaip daugiau sutinku negu prieštarauju. Songailos ar Murzos partijos nedaro ir nedarė didesnės įtakos Lietuvos visuomenės ar ūkio raidai. Ir vien dėl tokių veikėjų atsakyti tuo pačiu (ultranacionalumu) yra pripažinti tų asmenų ar partijėlių įtaką visuomenei. Kitaip tariant kiekvieną veiksmą lydi atoveiksmis. Tik lietuviai neišrenka pronacionalinių ar protautinių partijų į valdžią (tiek Seimas, tiek savivalda), o lenkai išrenka. Songaila su savo partija jeigu nebūtų įsiliejęs į didžiąją partiją, tai ir šiandien būtų amžinas opozicionierius. Kita vertus kuris dar didesnę įtaką partijoje ir apskritai Lietuvos politiniame-ūkiniame gyvenime — Zingeris ar Songaila? O visa kita ką parašei, tai vienodai egzistuotų ir be Songailos + LLRA
                              Dėl odos spalvos šįkart geriau patylėsiu, nes gali pasirodyti, kad esu rasistas [/QUOTE]

                              Jus geriau pasakykit už ka balsuoti.
                              "Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
                              Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."

                              Adam Mickiewicz

                              Comment


                                Beje, kai kurie forumiečiai nesupranta, kad asmeniniai apsižodžiavimai forume reiškia tik vieną - įspėjimą/pražangą, kuri gali baigtis pašalinimu. Kol kas tik ištryniau tokius pranešimus, bet supraskite, kad ne visi forumo prievaizdai yra tokie "geri" todėl maloniai prašau baigti pyktis, nes tai prie gero neprives.

                                Comment


                                  Parašė John Rodyti pranešimą
                                  Beje, kai kurie forumiečiai nesupranta, kad asmeniniai apsižodžiavimai forume reiškia tik vieną - įspėjimą/pražangą, kuri gali baigtis pašalinimu. Kol kas tik ištryniau tokius pranešimus, bet supraskite, kad ne visi forumo prievaizdai yra tokie "geri" todėl maloniai prašau baigti pyktis, nes tai prie gero neprives.
                                  Aš irgi taip manau.
                                  "Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
                                  Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."

                                  Adam Mickiewicz

                                  Comment


                                    Diskusija apie užsienio kalbas iškelta į temą Užsienio kalbos Lietuvoje ir šiame forume.

                                    Comment


                                      Rusijoje 1917m. buvo revoliucija ar perversmas?
                                      "Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
                                      Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."

                                      Adam Mickiewicz

                                      Comment


                                        Parašė Edvard Rodyti pranešimą
                                        Rusijoje 1917m. buvo revoliucija ar perversmas?
                                        Revoliucija reiškia valdymo sistemos pakeitimą jėga, kuomet perversmas (coup) reiškia tik valdžios nuvertimą jėga ir nebūtinai valdymo istemos fundamentalų keitimą. Taigi, 1917m Rusijoje įvyko ir perversmas ir revoliucija.
                                        Paskutinis taisė John; 2010.08.26, 18:13.

                                        Comment


                                          Parašė John Rodyti pranešimą
                                          Revoliucija reiškia valdymo sistemos pakeitimą jėga, kuomet perversmas reiškia tik valdžios nuvertimą jėga ir nebūtinai valdymo istemos fundamentalų keitimą. Taigi, 1917m Rusijoje įvyko ir perversmas ir revoliucija.
                                          Taip. Kitas dalykas kad tei įvyko ne šeip sau o tam buvo daug prielaidu.
                                          "Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
                                          Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."

                                          Adam Mickiewicz

                                          Comment

                                          Working...
                                          X