„Alio, europiečiai, nubuskit!“ Tokiais žodžiais Europos Sąjungos politikus ir medijų atstovus mėgina supurtyti vienas žymiausių dabarties istorikų Niallas Fergusonas. Davose pakalbintas Vokietijos dienraščio „Die Welt“, šis škotų kilmės britų mokslininkas pažėrė kritikos: Europos Sąjungos „Žaliąjį susitarimą“ ekonomikos istorikas pavadino „keisčiausia idėja“ ir ragino, užuot filosofavus apie pasaulio gelbėjimą, skubiai pasirūpinti Baltijos valstybių saugumu; Gretą Thunberg jis siuntė pamokslauti į Pekiną, o apie kanclerę Angelą Merkel sakė, kad savo lemtingais sprendimais ji „užsikrovė didelę kaltę“.
Drauge jis nepraleido progos pagirti Amerikos prezidento Donaldo Trumpo už jo prekybos sutartis su Kinija, primindamas, kad Kinija nesielgė pagal laisvos prekybos taisykles, tik ši tema ilgą laiką buvo laikoma „po dangčiu“, kol amerikiečiai pamatė, kad Kinija juos lenkia. Pasak N. Fergusono, „D. Trumpas buvo vienintelis lyderis, atkreipęs dėmesį į Kinijos kilimą. Tai yra jo istorinis nuopelnas. Prekybos konfliktas neturėtų būti vertinamas kaip vien ekonominis klausimas, o kaip dalis platesnės strategijos, siekiant apriboti Kinijos kilimą“. Pasak N. Fergusono, būtų labai gerai, jei amerikiečiai šiuo klausimu veiktų sutartinai su europiečiais ir japonais. „Antrasis Šaltasis karas negali būti vykdomas vienašališkai. Tai įmanoma tik aljanso rėmuose“, – įsitikinęs jis.
„Europiečiai, regis, dar nepastebėjo, kur link suka pasaulis. Tai nebe tas laisvosios prekybos, nebe tas neribotos globalizacijos pasaulis. Tai pasaulis, kuriame raumeningi vyrukai tokiose šalyse kaip Kinija ar Rusija smarkiai ginkluojasi,“ o „Europa sėdi sau ir ramiai postringauja apie „Žaliąją sutartį. Alio, nubuskit!“ – karščiavosi istorikas. Jis ragino europiečius būtinai investuoti į karinę gynybą.
1995 m. JK Gynybos ministerija svarstė pasiūlyti Rusijai tapti „asocijuota (Aljanso) nare“
Tuo metu RF dar atrodė pakankamai pakaltinama : MIR, DRUŽBA, PERESTROIKA, BALALAIKA.
Tenka pripažinti, kad per ~ 25m padaryta pakankamai daug - visos RF elito pinigėliai ir šeimų nariai normaliame pasaulyje. Jūs juk nebombarduotumėte savo piniginės?
Šiaip tai, čia niekad ir nebuvo didelė paslaptis, kad po TSRS suirimo Rusiją buvo siekiama kuo labiau pritraukti prie Vakarų, ir stojimas į NATO būtų buvusi natūrali tokio proceso dalis. Jelcinas tam ir nebūtų priešinęsis.
Santykiai prie žlugimo ribos: įniršęs Trumpas pokalbio su Johnsonu metu numetė ragelį, premjeras atšaukė vizitą
Šis telefoninis pokalbis, kurį vienas šaltinis „Financial Times“ apibūdino kaip „labai sudėtingą“, įvyko po to, kai B. Johnsonas nepakluso D. Trumpui ir suteikė Kinijos telekomunikacijų kompanijai „Huawei“ teisę dalyvauti Jungtinėje Karalystėje diegiant 5G tinklą.
Apie NATO nėra klausimo, bet kas liečia ES, tai svarbu Serbijos nepriimti, nes būtų 100% chuilostano trojos arklys.
Turbūt labiausiai prorusiška valstybė už Rusijos "artimojo užsienio" ribų. Netgi "artimame užsienyje" vos keletas šalių gali pasigirt tokiu prorusiškumu.
Kalbant apie Serbiją, galima šiek tiek ir politinis bet nestebinantis žingsnis
Coronavirus in the Western Balkans: EU allows Serbia to repurpose €94 million to fight COVID-19
The EU has decided to approve the repurposing of €94 million originally allocated to different projects under the Instrument for Pre-Accession Assistance (IPA), which can now be used to prevent and curb the spread of the new coronavirus, the Serbian government reported on Wednesday (25 March)
Tai kad Serbija aktyvai derasi dėl narystės ES ir matyt iki 2030 metų garantuotai taps nare. Į NATO stoti Serbija jokių planų neturi.
Serbijos prorusiškumas nepanašu kad ES būtų kliūtis. Daug ES dabartinių narių (ypač Vakarų Europoje) neturi Rusijai tokių pojūčių kaip Baltijos šalys ir Lenkija.
Beje, Reddito ir kitos diskusijos gal ir nėra rimtas šaltinis, bet kažkaip jose dažnai sutinku nuomonę, kad jeigu Bosnija stotų į NATO, Republika Srpska organizuotų atsiskyrimą (Kosovo precedentu).
JAV pasiūlymas kaip reikiant suerzino Daniją: riba peržengta
Jungtinės Valstijos Grenlandijai skiria 12,1 mln. dolerių paramą, tačiau neigia, jog tokia pagalba – ilgalaikės schemos, kuria siekiama iš Danijos perpirkti salą, dalis. Pats Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas seniau ne kartą yra minėjęs būtent tokius ketinimus.
Su Grenlandija buvo įdomus atvejis prieš kelis metus kai kiniečiai ruošėsi suinvestuoti į strateginį oro uostą. Vietinei valdžiai viskas tiko ir patiko. Kone paskutinę akimirką amerikiečiai prikalbino Daniją sustabdyti sandorį. Nuo tada ir atsinaujino amerikiečių pastangos išlaikyti Grenlandiją savo įtakos zonoje.
Truputi liūdna, kad Vakarų europoje yra daug žmonių, kuriems pirmoj vietoj neprileist amerikiečių, o kinai ar rusai atrodo visai nieko :/
Danija lygiai taip pat nenorėjo ir Kinijos investicijų
From a Danish, and American, perspective speculations on whether China would be building an airport or military presence in Greenland have persisted, even though Greenlandic and
other Western actors themselves have encouraged Chinese businesses to come to Greenland. As such, the CCCC bidding exists in a legal grey area between infrastructure and security policy, i.e. between Greenlandic and Danish jurisdiction. When CCCC was shortlisted, the Danish government stepped in and offered Greenland 700 million Danish kroner, as well as a lucrative loan of 450 million Danish kroner from the Nordic Investment Bank, to finance the airport projects. The Greenlandic Premier, Kim Kielsen, accepted. The CCCC withdrew their bid in June this year.
Ko nori patys grenlandai? Niekam neįdomu.
Strong anti-Danish sentiments are to be found among parts of the Greenlandic population and resentments are easily provoked. For some Greenlanders, Chinese business interests are seen as an opportunity to diversify their economy and break dependence on Denmark. Chinese involvement has therefore been encouraged by the Greenlandic government in the hopes that this could eventually underscore independence.
kažin, kelintą kartą. Keista šiais laikais spėlioti, negi Pietų Korėja, Kinija, Japonija, kt. nesusižino, ir negali informuoti.
Šiaip, pasitvirtinus, tai būtų kompensacinė naujiena, už tą pandemiją.
Neaisku. Bet jei krito, kas tada? Ar kzkas perimtu valdyma is vidaus ar matytumem kokios nors kinijos pastangas perimt valdyma netiesiogiai? O gal prades mustis jav/koreja/japonija vs kinija/rusija?
Comment