John, Lettered, pritariate?
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Geopolitika
Collapse
X
-
Parašė digital Rodyti pranešimąNe.
Šiaip truputį keista, kai lyg ir protingas žmogus (mano asumpcija apie digital, sorry, jei klystu) pradeda argumentuoti išskirtinai savo emocijomis ir infantiliškai ignoruoti realybę ir faktus. Man net skauda atrašinėti, nes nu ką galiu daugiau pasakyti.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąO tai nėra taip, kad Europos šalys anksčiau turėjo daug teritorinių ginčų
- 1 patinka
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimądaro tą, ką Europa baigė prieš šimtmetį, ir tuo galima pateisinti jos elgseną, tada OK.
O kurių Kinijos kaimynų sienos paskutiniu metu keitėsi dėl Kinijos veiksmų? Kur paskutiniu metu ties Kinijos sienomis vyko ten kilę WW1, WW2 ar panašūs karai?
Comment
-
Juk rašiau vakar - Kinija turi pretenzijų beveik visopm kaimynėms. Sienos keitėsi su Tadžikistanu (99% kad ir su Kazachstanu, tuoj paguglinsiu), Pakistanu (greičiausiai ir su Afganistanu), Butanu ir t.t. Nerasi turbūt kaimyninės šalies, su kuria nebūtų sienų pasikeitimų arba ginčijamų teritorijų (kaip pvz. Butano teritorijoje Kinija tiesia kelius).
- 1 patinka
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąJuk rašiau vakar - Kinija turi pretenzijų beveik visopm kaimynėms. Sienos keitėsi su Tadžikistanu (99% kad ir su Kazachstanu, tuoj paguglinsiu)
After Kazakhstan became an independent country, it negotiated a border treaty with China, which was signed in Almaty on April 26, 1994, and ratified by the President of Kazakhstan on June 15, 1995. According to the treaty, a narrow strip of hilly terrain east of Zhalanashkol which the USSR and China had contested in 1969 has become recognized as part of China
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąJeigu Kinija pakeitė sistemą ir savo lyderį sudievino - na tai labai blogai ir vargu ar tai jiems išeis į naudą. Tai veda į autokratiją, nebūtinai tas lyderis taps koks nors diktatorius tironas, bet praktika rodo, kad kuo tokie žmonės ilgiau užsisėdi savo postuose, tuo didėja tikimybė diktatorizmui išsivystyti, o tai reiškia naikinami institutai, užvaldoma teisėsauga, teismai, pradeda kilti korupcijos lygis, nebelikus konkurencijos politiniame elite nebelieka ir postūmio labiau stengtis.
Tas aišku nereiškia, kad Kinija mums pasidarė kažkokia grėsme.
Teorinių teritorinių pretenzijų, beje, daugiau turi Kinijos respublika (Taivanas), kuris teoriškai pretenduoja į visas buvusias Qin dinastijos teritorijas (įskaitant išorinę Mongoliją, Tuvą etc. ).Paskutinis taisė index; 2018.10.27, 14:56.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąJuk rašiau vakar - Kinija turi pretenzijų beveik visopm kaimynėms. Sienos keitėsi su Tadžikistanu (99% kad ir su Kazachstanu, tuoj paguglinsiu), Pakistanu (greičiausiai ir su Afganistanu), Butanu ir t.t. Nerasi turbūt kaimyninės šalies, su kuria nebūtų sienų pasikeitimų arba ginčijamų teritorijų (kaip pvz. Butano teritorijoje Kinija tiesia kelius).
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąSutikim, kai tavo sausumos sienos ilgis yra 22K km, o pakrantė 14.5K km ir ribojiesi su 14 šalių, tai visai nemaža tikimybė, kad pasitaikys visokių minor ginčų ir persistumdymų.
- 1 patinka
Comment
-
Prancūzija: Belgijos sprendimas įsigyti JAV naikintuvų prieštarauja Europos interesams
Nieko asmeniška, tik verslas. Visi stengiasi iškišti savo prekę.
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/worl....d?id=79429631
Prancūzai belgams siūlė gana daug ir atrodytų kaip natūrali partnerė Belgijai.
Among the local partners were Sabca, Safran Aero Booster and Thales Belgium. The former is the Belgian unit of Dassault Aviation.Following an order, Dassault, Safran and Thales are committed to investing in Belgium at least €20 billion over 20 years, and supporting more than 5,000 high technology jobs, the aircraft builder said. Dozens more agreements with local partners would be signed as part of a campaign by French companies to invest in the Belgian economy, Trappier said.
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąNa taip, tik tie visi perstumdymai yra į vieną pusę.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąIšsivysčiusios šalys karų prie savo sienų etapus seniai pabaigusios ir kariauja toliau nuo namų. Prireikus "pareguliuoja" reikalus buvusiose savo kolonijose, Artimuosiuose Rytuose ir pan. Kinija dar nėra tiek pažengusi - į tarptautinius konfliktus nesikiša, nebent pareiškia nuomonę. Nors jei JAV rimčiau užkabintų Iraną, Kinijos kantrybė ko gero baigtųsi.
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąTai ką tik buvo pavyzdžiai su Tadžikistanu, Kazachstanu, Butanu (taip pat užsiminiau apie Pakistaną, galima ir pasigooglinti).
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimąButanas mano, kad taip..
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
O ką mano UN? Sienų ratifikacijos sutartys? Ar negalėjo būti, kad kalba eina apie jau seniai ginčyjamą teritoriją, o ne pripažintą suverenios valstybės dalį?
Comment
Comment