Parašė Lettered
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Geopolitika
Collapse
X
-
Deja, bet mums niekas iš vakarų nepadėjo išsikovoti nepriklausomybės.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Kaip tai nepadėjo, ne visos Vakarų šalys pripažino mūsų šalies okupaciją, taip pat nepamirškim, kas spaudė SSRS per visus galus tiek politiškai, tiek ekonomiškai, kas susitarė su arabais padidinti naftos gavybą ir numušti kainą pagrindinio SSRS eksporto produkto. Čečėniją Lietuva irgi rėmė, kai kovojo už nepriklausomybę, dabar nebekovoja, tai nebeliko ir ko remti, Kaliningradą irgi rems, jei norės nepriklausomybės.
- 1 patinka
Comment
-
Tai suprantami vakarų šalių interesai, bet jie buvo ekonominiai, o ne interesai turėti nepriklausomą Lietuvą. Remiantis grynai ekonominiais interesais, tai Lietuva į Katalonų nepriklausomybės procesą turėtų kištis ta linkme, kad bandyti jį stabdyti, nes jų atsiskyrimas Europos sąjungai gali turėti neigiamų pasekmių, o tuo pačiu ir mums. Bet mano supratimu Lietuva neturėtu apskritai kištis - nei stabdyti, nei skatinti.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąVakarai atėjo tada, kai susiklostė palankios sąlygos ir jiems patiems buvo patogu . Lietuvai tai reikėjo, kad ateitų 1945 m.
Comment
-
Viskas priklausys nuo katalonų pasiryžimo kiek jie nori tos nepriklausomybės. Jeigu bus maidanas Barselonoje su kraujo praliejimu, bus visai kitoks ir ES požiūris, ir gal bus visokie spaudimai Ispanijai ir t.t. Demonstracijomis ir referendumais gali išsikovoti tik ekonominės naudos, bet visiškos nepriklausomybės niekas be kraujo neduos.Aš neliūdnas - aš blaivus
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Niekas iš vakarų Lietuvai nepadėjo išsikovoti nepriklausomybės
Sovietų tankus išvarė Vakarų bankai.
Comment
-
Parašė Eikantas X Rodyti pranešimąSovietai buvo totaliai bankrutavę, buvo derinamos milžiniškos paskolos iš Vakarų. Kai prasidėjo 1991 m. sausio įvykiai, Vakarai pasakė, kad paskolų nebus, jei liesis kraujas, ir sovietai atsitraukė.
Sovietų tankus išvarė Vakarų bankai.
Kita vertus, prasidėjęs ekonomikos smukimas galėjo baigtis kažkada nemokumu, bet tai nebūtų labai greitai. O gal ir nebūtų iš viso, jeigu būtų "užveržti varžtai".
Comment
-
Parašė geriantis Rodyti pranešimąViskas priklausys nuo katalonų pasiryžimo kiek jie nori tos nepriklausomybės. Jeigu bus maidanas Barselonoje su kraujo praliejimu, bus visai kitoks ir ES požiūris, ir gal bus visokie spaudimai Ispanijai ir t.t. Demonstracijomis ir referendumais gali išsikovoti tik ekonominės naudos, bet visiškos nepriklausomybės niekas be kraujo neduos.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąTai suprantami vakarų šalių interesai, bet jie buvo ekonominiai, o ne interesai turėti nepriklausomą Lietuvą. Remiantis grynai ekonominiais interesais, tai Lietuva į Katalonų nepriklausomybės procesą turėtų kištis ta linkme, kad bandyti jį stabdyti, nes jų atsiskyrimas Europos sąjungai gali turėti neigiamų pasekmių, o tuo pačiu ir mums. Bet mano supratimu Lietuva neturėtu apskritai kištis - nei stabdyti, nei skatinti.
Comment
-
Priešingų pusių tikslai tokiu atveju paprasti: viena pusė nori parodyti, kad protestuotojai nėra taikūs, o kita pusė nori parodyti, kad prieš taikius protestuotojus naudojama jėga. Tai ir prasideda visokios provokacijos. Ispanija galėjo leisti rengti tą referendumą, kuris sprendžiant pagal apklausas turbūt nebūtų pavykęs, prieš tai pavaryti propagandos ir turbūt viskas būtų nurimę. O kai imamasi visų priemonių referendumui sukliudyti, tai gaunasi kaip žibalo pylimas į ugnį. Gavo demonstracijas visoje šalyje
Visoje Ispanijoje vyko manifestacijos už referendumą dėl Katalonijos nepriklausomybės
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/worl....d?id=75825161Paskutinis taisė senasnamas; 2017.09.21, 19:13.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Finansine prasme SSRS niekada nebuvo bankrotu ir užsienio skola santykinai nebuvo didelė - 67 mlrd. USD.
Kita vertus, prasidėjęs ekonomikos smukimas galėjo baigtis kažkada nemokumu, bet tai nebūtų labai greitai. O gal ir nebūtų iš viso, jeigu būtų "užveržti varžtai".
Comment
-
Parašė liutass Rodyti pranešimąRusai labai pakaiko Katalinija ir prilygina tai Krymo atvejui - apsisprendimo teise!
Comment
-
Taip, rusai palaiko viską, kas kelia bet kokią sumaištį - čia labai gerai paaiškinta - Теория хаоса в гибридной войне (Доктрина Герасимова)
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąTaip, rusai palaiko viską, kas kelia bet kokią sumaištį - čia labai gerai paaiškinta - Теория хаоса в гибридной войне (Доктрина Герасимова)
https://geopoliticalfutures.com/russ...cy-disruption/
- 1 patinka
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąTu įsitikinęs, kad katalonų ar baskų kalba skiriasi tik truputį? Bent jau wiki sfleruoja, kad baskų visiškai nepanaši į ispanų.
Katalonai šiaip yra atskira tauta, jie ne ispanai. ČIa kažkas lygino katalonus su Andalūzija, Kastilija, Leonu ir t. t. bet toks palyginimas netinkamas, nes Kastilijoje, Leone ir Andalūzijoje gyvena ispanai, o katalonai nėra ispanų regioninis variantas/tarmė, jie visai kita tauta. Jie yra giminiški ispanams maždaug tiek pat, kiek portugalai ir prancūzai.
Kas šiuo atveju bus svarbiau - ar šalies teritorinis vientisumas, ar tautų apsisprendimo teisė, pamatysim greit. Kad Ispanija imasi veiksmų - tai neturėtų stebinti, nes teritorinis vientisumas yra kiekvienos valstybės vienas iš pagrindinių dalykų (atsimenat Ukrainą?).
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąKodėl žvelgti taip toli, kodėl ne dėl Kaliningrado nepriklausomuybės? Kodėl ne dėl Čečėnijos? Ar Rusijos adresu tų pačių standartų jau taikyti nereikėtų?
Kaliningradas, beje, neįsivaizduoju kodėl galėtų/turėtų/norėtų skelbti nepriklausomybę. Rusams atsiskirti nuo rusų? Kokiu tikslu?
Parašė liutass Rodyti pranešimąTikrai palaikoPaskutinis taisė Tomizmas; 2017.09.21, 22:19.Snowflakes will attack U <3
Comment
Comment