Ko gero, nes nebus nei išorinio finansavimo nei organizavimo , tai patriukšmaus ir nurims.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Geopolitika
Collapse
X
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąKo gero, nes nebus nei išorinio finansavimo nei organizavimo , tai patriukšmaus ir nurims.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Manau patys katalonai greitai nusiramins ir nebenorės tos nepriklausomybės bet kokia kaina.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Logiška, nes niekam Katalonijos nepriklausomybės, apart dalies pačių katalonų, nereikia.Paskutinis taisė andyour; 2017.09.20, 20:46.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąKo gero, nes nebus nei išorinio finansavimo nei organizavimo , tai patriukšmaus ir nurims.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
Barselona gana neblogai generuoja pinigus iš turizmo, spėju. Ar nebus taip, kad nepriklausomybėje jiems būtų geriau tiek kultūriškai, tiek finansiškai.
Katalonai iškart pareikalavo didesnio fiskalinio suvereniteto (t.y. patiems rūpintis savo biudžetu ir kitų regionų nedotuoti ), Ispanija (kitaip nei UK Škotijai) to nedavė. Tada katalonai užsinorėjo nepriklausomybės. Sakyčiau, panašiausia į JAV, kur žmonės prieš UK sukilo dėl taxation without representation ir ekonomikai kenkiančių muitų.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąKataloniija ir Baskonija yra Ispanijos dalys ir jokių kalbų apie kažkokią tai nepriklausomybę net negali būti. Kaip Žemaitija amžiams yra Lietuvos dalis, kaip Krymas amžiams yra Ukrainos dalis dalis, kaip Sicilija amžiams yra Italijos dalis.
Parašė index Rodyti pranešimą
Katalonai (kartu su Madridu ir Baskų kraštu) yra turtingiausi Ispanijos regionai, kur gerai išvystytas ne tik turizmas, bet ir pramonė, paslaugų sektorius. Dėl to jie (kaip Lietuvoje Vilnius) dotuoja kitus šalies regionus, kas dar labiau pasijautė kai dėl 2007 metų krizės sustojo statybos sektorius ir nuskurdo kiti šalies regionai.
Katalonai iškart pareikalavo didesnio fiskalinio suvereniteto (t.y. patiems rūpintis savo biudžetu ir kitų regionų nedotuoti ), Ispanija (kitaip nei UK Škotijai) to nedavė. Tada katalonai užsinorėjo nepriklausomybės. Sakyčiau, panašiausia į JAV, kur žmonės prieš UK sukilo dėl taxation without representation ir ekonomikai kenkiančių muitų.Paskutinis taisė Lettered; 2017.09.20, 23:13.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Būtent, Katalonija, Krymas ar Žemaitija niekada nebuvo nepriklausomos valstybės ar istoriniai regionai, kad galėtų rengti nepriklausomybės referendumus, o Ispanija apskritai geopolitiškai pati stabiliausia Europos valstybė, kurios sienos nekinta jau virš 600 metų.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąPažiūrėsim, kiek Baltijos šalys bus nuoseklios gindamos mažų tautų apsisprendimo laisvę .
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąNelabai rimtas argumentas sugalvoti nepriklausomybei, kad vienu laikotarpiu BVP kažkiek aukštesnis už šalies vidurkį, tada ir vilniečiai gali užsimanyti nepriklausomybės. Žodžiu viskas čia referendumininkams baigsis panašiai kaip Kalifornijos leftistams, kurie buvo užsimanę nepriklausomybės, nes Trumpas "ne jų prezidentas".Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Estija ar Latvija iki 1918 irgi nebuvo nepriklausomos valstybės. O ko reikia, kad užsiskaitų kaip "istorinis regionas"? Pvz kalbą katalonai turi. Kultūriškai nuo (kitų) ispanų irgi šiek tiek skirasi.Paskutinis taisė Lettered; 2017.09.20, 23:43.
Comment
-
Taip, Katalonijos motyvai gali būti didžiąja dalimi ekonominiai ir ta ekonominė krizė, kuri Ispaniją stipriai paveikė, tokius ketinimus tik dar labiau sustiprino. Tai Madridas galėtų parodyti išminties ir už ramybę kažkiek susimokėti . Bet žada daryti atvirkščiai
Po naujausio Madrido žingsnio – 13 Katalonijos regioninės vyriausybės pareigūnų sulaikymo – regiono vadovas Carlesas Puigdemontas taip pat sakė, kad Ispanijos valstybė „de facto suspendavo Katalonijos savivaldą“, be kita ko, sugriežtindama regiono finansų kontrolę.
Neaišku, kiek toli katalonai nusiteikę eiti, bet stiprus Madrido atsakas, situaciją gali tik dar labiau įkaitinti. Pagal vasarą atliktą apklausą tai nepriklausomybei pritaria maždaug 40 proc., bet Ispanijos pastangos visais būdais užkirsti kelią referendumui tą skaičių ne sumažins, o kaip tik išaugins.
Kodėl man tai skamba kaip priekaištas, kad Baltijos šalys išsikovojo nepriklausomybęPaskutinis taisė senasnamas; 2017.09.20, 23:52.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
Mintis buvo apie dvigubus standartus, o ne apie Baltijos šalių nepriklausomybės legalumą .
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Dvigubus standartus kieno? Deja, bet mums niekas iš vakarų nepadėjo išsikovoti nepriklausomybės.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąIspanija apskritai geopolitiškai pati stabiliausia Europos valstybė, kurios sienos nekinta jau virš 600 metų.Paskutinis taisė andyour; 2017.09.21, 09:23.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Latvija su Estija atsikūrė kaip nepriklausomos valstybės, nes tos, kuri istoriškai buvo įkurta jau nebebuvo kaip tokios, o Katalonijos ar jos vietoje kažkokios kitos šalies niekada nebuvo. Kalbą ir žemaičiai turi, kuri nuo lietuvių skiriasi tiek, kad kartais lengviau su kokiais latviais latviškai susikalbėti nei su žemaičiais žemaitiškai. Ką reiškia tas kultūriškai skirasi nuo ispanų? Lyg likusi Ispanija būtų vienoda. Ispanija visa sudaryta iš kultūriškai, istoriškai, kalbiškai, architektūriškai ir visaip kitaip skirtingų regionų. Tad geriau klausti reiktų, kuom katalonai mažiau "ispanai" nei andalūzai, baskai, galicai, aragonai ar mursai. Bent aš tikrai nematau, kuom jie labiau išskirtiniai iš kitų autonominių regionų.
Comment
Comment