Parašė John
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Geopolitika
Collapse
X
-
It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąPer daug nesigilinau, bet kaip suprantu Singapūras vis dar laikosi "vakarų" pasaulyje senai nebemadingos pilno užimtumo ("full employment") politikos, kai valstybė sukuria tiek darbo vietų, kiek reikia (jei privatus sektorius nepajėgus įdarbinti visų neturinčių darbo). "Vakarų" pasaulyje tokia politika atmesta nes prieštarauja liberalioms dogmoms - "big goverment" yra blogis, valstybė nepajėgi, valstybė neefektyvi ir t.t. ir pan.
Man apskritai patinka Singapūro požiūris į sistemas. T.y. ekonominės sistemos nepolitizavimas ir skirstymo į tą ar aną ideologinę kryptį nebuvimas.
Tokie dalykai kaip faktinis nuosavo buto garantavimas (tiksliau galimybės už jį išsimokėti garantavimas, paties būsto pastatymas, administravimas ir finansavimas), taip iš didelės dalies rinkos faktiškai pašalinant privačius bankus, labai kvepia komunistinėmis idėjomis (skirtingai, nei pastarosios, Singapūro sistema veikia be priekaištų).
Didelė dalis ekonomikos priklauso valstybinėms arba valstybės kontroliuojamoms įmonėms. Vėlgi, beveik komunizmas, kur viskas priklauso valstybei.
Valstybė kuria "nereikalingas" darbo vietas, siekiant įdarbinti visus (šlavėjus, pjovėjus ir t.t.). Iš esmės tai kaip ir socialinės išmokos skurdžiams. Skirtumas tas, kad jie visgi privalo už tai atidirbti, o ne sėdėti išvertę bambas, kaip kitur.
Viešojo transporto subsidijavimas irgi labai socialistiškas reiškinys.
Kaip ir beveik komunizmas.
Kita vertus, darbo santykiai palikti kaptalistiniam modeliui (nėra profsąjungų, negalima streikuoti, nėra minimalios algos ir t.t.). Mažų mokesčių politika ir politikos nepainiojimas su verslu (nepaisant fakto, kad didelė dalis to verslo priklauso valstybei). Lyg ir "neįmanoma", bet tai yra ir tai puikiai veikia.
Žodžiu, gana įdomi ekonominė sistema, kur veikia tiek gana ekstremalūs kapitalizmo, tiek socializmo atributai. Kas svarbiausia, jiems dzin, kaip tai pavadinsi. Svarbiausia tai, kad ta sistema ten puikiai veikia ir užtikrina gerovę. Tikriausiai reiktų taikyti naują ekonominės sistemos terminą - racionalizmas.Paskutinis taisė John; 2012.04.18, 03:25.
Comment
-
Singapūras labai įdomus pavyzdys:
1) tai miestas - valstybė (plotas kaip dvi Vilniaus miesto savivaldybės)
2) tai imigrantų miestas. 37% gyventojų yra ne piliečiai, o tarp piliečių, 23% gimę užsienyje (informacija iš Vikipedijos). Likusiųjų kilmė irgi marga
3) gimstamumas vienas iš mažiausių pasaulyje (1,1 vaiko moteriai), taigi imigrantų miestu privalės būti ir ateityje.
4) vienas didžiausių pasaulyje finansų centrų, kazino, uostų.
Žodžiu, tai pavyzdys, kuris lygintinas su kitais miestais-valstybėmis (pvz Honkongas, Monakas), o ne su valstybėmis (didesnėmis). Ir nėra ten jau tokia absoliuti diktatūra. Kadangi šalis absoliučiai priklausoma nuo prekybos su užsieniu, tai didelis apribojimas galimai korupcijai.
Ir kas svarbiausia, kadangi tai tik miestas, ir dar imigrantų miestas, nepatenkinti tiesiog gali išvažiuoti (arba juos galima priversti išvažiuoti), o tie kam tinka (gyvenimas, verslo sąlygos ir pan) - atvažiuoti. Narkotikų ir kramtoškės galima nuvažiuoti į kitą sąsiaurio pusę. To neįmanoma pakartoti "pilno" dydžio valstybėje.
ps.: rašoma, kad Hondūras bandys atkartoti panašų modelį, sukurdamas kelis "laisvuosius miestus", kurie bus praktiškai nepriklausomi - http://www.economist.com/node/21541391
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąKita vertus, darbo santykiai palikti kaptalistiniam modeliui (nėra profsąjungų, negalima streikuoti, nėra minimalios algos ir t.t.).
Minimalios algos formalus įteisinimas reikalingas tokiose trečiojo pasaulio šalyse kaip Lietuva, kur nėra nei siekiama pilno užimtumo, nei veikia stiprios profsąjungos (kaip pvz. Vokietijoje, kur taip pat formaliai nėra minimalios algos, bet realiai ji nustatoma darbdavių organizacijų ir profsąjungų derybų keliu).It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Net suabejojau, kur dėti šitą straipsnį, ar čia, ar prie "Energetikos"...
NATO Center of Excellence to be Opened in Lithuania
http://www.ensec.org/index.php?optio...ent&Itemid=389Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąSingapūras labai įdomus pavyzdys:
2) tai imigrantų miestas. 37% gyventojų yra ne piliečiai, o tarp piliečių, 23% gimę užsienyje (informacija iš Vikipedijos). Likusiųjų kilmė irgi marga"I killed the Bank" - Andrew Jackson
Comment
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąSingapūras labai įdomus pavyzdys:
2) tai imigrantų miestas. 37% gyventojų yra ne piliečiai, o tarp piliečių, 23% gimę užsienyje (informacija iš Vikipedijos). Likusiųjų kilmė irgi margaParašė Kosovo Rodyti pranešimąYra dar viena tokia pat valstybė - Jungtiniai Arabų Emyratai, ten arabų berods nė 20% nėra, o šiaip tai Azijoje ir (ypač) Okeanijoje valstybių kur gyventojų dauguma - imigrantai, yra nemažai, bet... Dauguma jų skurdžios ir atsilikusiosI'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąNiekas nepralenks Vatikano — ten 100% imigrantų (gimę užsienyje)"I killed the Bank" - Andrew Jackson
Comment
-
Rusijos energetinė įtaka Lietuvai: ar įgijome imunitetą politinėms manipuliacijoms?
http://geopolitika.lt/?artc=5373Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąDėl Ukrainos vakarai su Rusija pešis ko gero ilgai ir nuobodžiai. Vieni pastato Juščenką, kiti Janukovičių... Didelė šalis, ir jos tikrai nė viena pusė nepaleis.
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąDėl Ukrainos vakarai su Rusija pešis ko gero ilgai ir nuobodžiai. Vieni pastato Juščenką, kiti Janukovičių... Didelė šalis, ir jos tikrai nė viena pusė nepaleis.
O tu bent žinai, kad Juščenka rėmė Janukovičių per paskutinius rinkimus? Ar toliau rusiškų portalų "apžvalgininkų" žinios nesiekia?Paskutinis taisė oranger; 2012.05.12, 11:14.
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąGrybauskaitė nuvažiavo pasikalbėti su Janukovičium.
Nesuprantu, iki kiek reikia nusivažiuot, kad tokį Janukovičių gąsdinti Europos nepalankumu Ukrainai. Jis gi specialiai Maskvos tam ir pastatytas, kad Ukraina liktų po Rusijos sparneliu.
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-18039795
Todėl ir nereikia palikti Ukrainos izoliuotos, kitaip nuplauks visi integracijos į ES planai.
Comment
-
/\
Visai įdomus straipsnis. Mane stebina Rusijos isteriški pastailai apie ekspansiją Baltijos šalims. Iš dalies šis reiškinys paaiškinamas: Valdant visą rytinę Baltijos pakrantę galima būtų didinti savo įtaką visam Baltijos regionui. Tačiau iš viso šito reikalo Rusija padarė sau meškos paslaugą ir dabar sau šūkauja kokie mes "fašistai" . O Baltijos šalys savo ruožtu turi netylėti, kai atsiranda kvailiai neigiantys regiono autonomiškumą.Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Comment
-
Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimą/\
Visai įdomus straipsnis. Mane stebina Rusijos isteriški pastailai apie ekspansiją Baltijos šalims. Iš dalies šis reiškinys paaiškinamas: Valdant visą rytinę Baltijos pakrantę galima būtų didinti savo įtaką visam Baltijos regionui. Tačiau iš viso šito reikalo Rusija padarė sau meškos paslaugą ir dabar sau šūkauja kokie mes "fašistai" . O Baltijos šalys savo ruožtu turi netylėti, kai atsiranda kvailiai neigiantys regiono autonomiškumą.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąKą siūlai daryti? Veltis į žodžių karą su Rusijos nacionalistais? Manau geriau mažiau kalbų, daugiau darbų, kada pasieksim bent ES BVP vidurkį, tuomet iš jų pusės peno tokioms kalbos paprasčiausiai nebeliks.Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Comment
Comment