Parašė Wycka
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Geopolitika
Collapse
X
-
Parašė oranger Rodyti pranešimąĮgarsina lietuviškai Lietuvai, o Latvijai rusiškai, Užsakovai (lietuvos įmonės dažniausiai) sako - ir rusiškai jiems soidiot... Toks vat požiūris.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąČia jau pačių latvių apsileidimas ir nepagarba savo pačių kalbai.
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimą...Tuo pačiu įdomu, kaip stipriai latvių kalbos mokoma nelatviškose Latvijos vidurinėse mokyklose...Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012
Comment
-
Eurazijos sąjunga - nauja ekonominė zona NVS erdvėje. Įdomus žingsnis.
NVS šalių vadovai netikėtai pasirašė Eurazijos idėjai palankų susitarimąSnowflakes will attack U <3
Comment
-
Nežinau, gal labiau tiktų "Šiaip linksma". O gal Telegrafo žurnalistai ko nors stipresnio užtraukė?
JAV grįžta į šlovės Olimpą
http://verslas.delfi.lt/business/jav....d?id=51069407
Telegrafo straipsnis
World power swings back to America
http://www.telegraph.co.uk/finance/c...o-America.html
Comment
-
Nematau nieko juokingo. JAV iš tiesų gali nesunkiai "pasodinti ant puodo" savo ekonominius konkurentus. Buvo metas kai amerikiečiams buvo ekonomiškai naudingiau gamintis sau produkciją Kinijoje atsiskaitant makulatūra vadinama doleriais. Ateis metas kai bus ekonomiškai naudingiau tą daryti "namuose" - tą ir darys. Ir tie patys kiniečiai pirks amerikiečių produkciją, nes turės kažkur išleisti savo prikauptas makulatūros (dolerių) atsargas - arba liks visiškai pagaidinti.
O senutė Europa apskritai blaškosi ir nežino ką daryt. Stebiuosi, kad vokiečiai savo laiku bene pirmieji spjovę į Bretton Woods sistemą ir parodę pasauliui kaip tvarkytis su pinigais, dabar yra patys didžiausi ES panikieriai ir stabdžiai.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Problema, kad su savo finansais JAV tvarkosi netgi prasčiau negu europiečiai. Tik turint stiprią žiniasklaidą JAV buvo nesunku nukreipti nuo savęs dėmesį sukuriant pasaką apie "Europos skolų krizę" (Kuri iš tikro ne Europos, o tik Graikijos). Todėl JAV yra tiek stipri, kiek ji gali suformuoti tokį savo įvaizdį.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąO kurioje vietoje jie taip jau prastai tvarkosi su finansais? Taip - "vidaus" finansai sujaukti kaip ir Europoj, dėl ko eilinis amerikietis kenčia (kaip ir eilinis europietis). Bet JAV kaip valstybė?Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąBendra valstybės skola JAV yra didesnė nei ES.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąO kokią dalį JAV valstybės skolos sudaro skola ne JAV doleriais?Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąKą amerikiečiai (pusiau) sėkmingai ir daro. Tą patį siūlo daryti ir prancūzai eurozonoje, bet vokiečiai priešinasi.
Beje, panašu, kad eurozona irgi jau užsuko pinigų spausdinimą tik tą daro labiau per aplink ir ECB, skirtingai nuo FED, pinigus pumpuoja ne tiesiogiai vyriausybėms, bet per atviros rinkos operacijas.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Manau pagrindinė bėda ta, kad pastaraisiais dešimtmečiais tiek Europa, tiek JAV įklimpo liber(t)alistinės ekonomikos pančiuose ir naiviame tikėjime, kad laisva rinka viską sureguliuoja. Beveik neabejoju, kad tai gryna tiesa ir laisva rinka tikrai viską sureguliuotų. Tik tiek, kad globalios ekonomikos sąlygomis tie savireguliacijos ciklai darosi labai jau lėti, o savireguliacijos eigoje nunykusi viena ar kita valiutų sąjunga, valstybė, ar įvykes vienas kitas karas tėra menka auka globaliame procese. Deja žmonėms (taip pat ir ekonomistams) reikia gyventi čia ir dabar, o didžiųjų pasaulio valstybių politekonominis establišmentas kol kas nepajėgus pasiūlyti sprendimo.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Manau pagrindinė bėda ta, kad pastaraisiais dešimtmečiais tiek Europa, tiek JAV įklimpo liber(t)alistinės ekonomikos pančiuose ir naiviame tikėjime, kad laisva rinka viską sureguliuoja.
Ko stambieji bankai pasimokė iš krizės? Nieko, nes žino, kad vyriausybės juos visada gelbės. Visokie papildomi įvesti mokesčiai bus sėkmingai permesti ant klientų pečių. O jų pelnai kaip augo taip augs. Naujausi pavyzdžiai:
Deutsche Bank pelnas daugiau nei dvigubai viršijo lūkesčius
UBS pelnas pranoko lūkesčiusPaskutinis taisė senasnamas; 2011.10.26, 15:13.
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąNematau nieko juokingo. JAV iš tiesų gali nesunkiai "pasodinti ant puodo" savo ekonominius konkurentus. Buvo metas kai amerikiečiams buvo ekonomiškai naudingiau gamintis sau produkciją Kinijoje atsiskaitant makulatūra vadinama doleriais. Ateis metas kai bus ekonomiškai naudingiau tą daryti "namuose" - tą ir darys. Ir tie patys kiniečiai pirks amerikiečių produkciją, nes turės kažkur išleisti savo prikauptas makulatūros (dolerių) atsargas - arba liks visiškai pagaidinti.
O senutė Europa apskritai blaškosi ir nežino ką daryt. Stebiuosi, kad vokiečiai savo laiku bene pirmieji spjovę į Bretton Woods sistemą ir parodę pasauliui kaip tvarkytis su pinigais, dabar yra patys didžiausi ES panikieriai ir stabdžiai.
Ir šiaip, kaip matau, senasnamas labai gerai apibūdino situaciją.
Galų gale, viską rodo kad ir toks rodiklis:
US posts record monthly trade deficit with China
http://www.google.com/hostednews/afp...a9542aa7568.11
Problema ta, kad JAV net ir labai norėdama, gali nesugebėti "pasodinti ant puodo" 1,3mlrd. Kinijos, kurios BVP jau labai greit aplenks pačios Amerikos, nepriklausomai nuo to, ką rašo propagandiniai straipsneliai. Tai atsitiks netgi ~7-10 metų anksčiau, nei anksčiau buvo galvojama (Goldman Sachs prognozavo, kad tai bus apie 2027, nors dabar akivaizdu, kad tai tikriausiai įvyks iki 2020). Santykinė JAV rinkos dalis (tiek importo, tiek eksporto) pasaulyje mažėja, kuomet didėja tokių regionų kaip Kinija, Indija, Pietryčių Azija ir pan. JAV nebebus (praktiškai gal ir dabar nebėra) gyvybiškai svarbus žaidėjas Azijos rinkoje, nuo kurio viskas priklausytų. Iš esmės, kuo toliau, tuo JAV bus sunkiau ką nors pasukti sau tinkama linkme. Šiaip, ko gero, kad jau ir nebeįmanoma. Ypač, kai viskas daroma atvirkščiai, nei reikia ir nei kalbama tame straipsnyje.Paskutinis taisė John; 2011.10.27, 00:52.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąViską reiktų rašyti tariamąja nuosaka. Aišku, JAV turi potencialo susitvarkyti ekonomiką ir bent jau sulėtinti galios mažėjimą. Bet kažkodėl yra daroma priešingai t.y. ir toliau ignoruojami ekonomikos findamentalai ir žaidžiamasi su pinigų manipuliacijomis ir bankininkais.
Ir šiaip, kaip matau, senasnamas labai gerai apibūdino situaciją.
Galų gale, viską rodo kad ir toks rodiklis:
US posts record monthly trade deficit with China
http://www.google.com/hostednews/afp...a9542aa7568.11It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
"rinka buvo per mažai reguliuojama, dėl to įsisiautėjo bankai, bet jei rinka būtų laisva - viskas senai būtų išsisprendę". Tai visgi rinka per daug laisva, ar per daug reguliuojama?
Štai ką rašo J. Rogers:
Amerikos Federalinis Rezervų bankas ir šalies Iždo departamentas turėjo leisti, kad bankrutuotų dar bent dešimt Amerikos bankų, o ne tik Lehman Brothers, tokiu būdu finansų sistema pati išsivalytų savaime, pareiškė legendinis investuotojas Jim Rogers.
Jim Rogers mano, kad leidus bankrutuoti „sergantiems” bankams, esantys „geri” bankai greičiau atsigautų ir taptų „sveikesni”, tačiau dabar Amerikos valdžia rizikuoja sukurti Japonijos tipo „zombių” bankus ilgam laikotarpiui.
„Tai ką mes darome šiuo metu, tai atimame turtą iš kompetentingų žmonių ir atiduodame jį nekompetentingiems žmonėms, ir sakome jiems, kad jie dabar gali varžytis su kompetentingais žmonėmis tam panaudodami jų pinigus” – pasipiktinimo ir ironijos neslėpė žinomas investuotojas.
Viskas kaip ir teisybė, tik sunku prognozuoti socialines pasekmes - bedarbių būtų buvę gerokai daugiau nei po LB bankroto. O valdžios labiausiai ir bijo socialinio nestabilumo. Kita vertus, kapitalizmo sąlygos juk griežtos - nesugebi konkuruoti, bankrutuok. Daug smulkių įmonių, bankų ir buvo priversti tą padaryti. Tų smulkių bankų turėtą rinką perėmė valstybės pinigais ramstomi stambieji, užtai kažkiek atsigavus ekonomikai jų pelnai irgi atsigavo su kaupu. Bet tai nėra nei kapitalizmas, nei laisva rinka.
Comment
Comment