Įdomu. Kuo toliau, tuo daugiau valstybių.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Geopolitika
Collapse
X
-
Parašė Silber418 Rodyti pranešimąĮdomu. Kuo toliau, tuo daugiau valstybių.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimą/\ Įdomu, kas bus pirmosios šalys, pripažinsiančios naujos valstybės nepriklausomybę. Gal Kinija? Gal Egiptas?
Vėliau ir USA, ir Kinija, ir Egiptas.
Comment
-
Parašė ratPaskutinis taisė Lettered; 2011.07.09, 20:14.
Comment
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąŠiuo metu naudingas. O ateityje gali būt visaip:
- pasiekus tam tikrą lygį, žmonėms pradės norėtis saviraiškos (o kartu ir žodžio laisvės)
- pasiekus tam tikrą išsivystymo lygį, žmonės pradės turėti ką prarasti, tad labiau priešinsis visokioms valdžios priemonėms
- KKP gali nuspręsti, kad laikas išvaduoti Taivanį ir kitas užsieniečių užgrobtas salas (pvz va šitas Pietų Kinijos jūroje http://upload.wikimedia.org/wikipedi...Sea_claims.jpg )
Sąrašas nebaigtinis - juk labai mažai žinome, ką masto KKP viršūnėlės.
http://www.technologijos.lt/n/techno...-19765&l=2&p=1
http://tv.delfi.lt/video/3tDq3Abo/
Jei Kinija, JAV, Izraelis, Iranas ar Rusija sugalvos kokias nors naujas išvadavimo misijas manau apskritai čia visai nesusiję apie ką kalbam.Paskutinis taisė Lettered; 2011.07.09, 20:11.
Comment
-
Parašė Zorro Rodyti pranešimąPirmasis buvo Sudanas - http://www.chinadaily.com.cn/cndy/20...t_12867677.htm
Vėliau ir USA, ir Kinija, ir Egiptas.
http://lt.wikipedia.org/wiki/Piet%C5%B3_SudanasI'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Tomizmas
Mums irgi tai tinka. Tiesa, sprendimai pas mus, ačiū Dievui, priimami ne Maskvoje. Bet dėl to už dujas mokame daugiausiai Europoje. Ačiū Dievui, nenusigyvenome, kaip Latvija, kuriai nebereikia nei Rail Baltica, nei Atominės...
Šiaip, Tomizmai, tai labai "lievas" straipsnis. Nesuprantu, kodėl tu vis dedi tokius konspiracijų teorijas ir panašius dalykus gvildenančias "analizes"? Negi nėra kokių nors rimtesnių šaltinių? Latvijos problema šiandien yra ne IMF ar ES, o jos pačios valdininkų korupcija ir neveiklumas. Gal panašiai, kaip Lietuvoje, tik 2x daugiau. Būtent nuo to ir reikia pradėti, o ne kaltų ieškojimo Vakaruose. Savo luošą mentalitetą, polinkį vogti, sukčiauti ir imti kyšius gavome ne iš Vakarų. Juos gavome iš Rytų. O tokie straipsniai apie tai kažkodėl nelabai kalba.Paskutinis taisė John; 2011.07.18, 03:07.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąĮdomu, kodėl tame straipsnyje nekalbama apie Rusijos ir Gazpromo įtaką Latvijoje, kuri kur kas labiau žalinga tai šaliai, nei IMF'as, ES ir visi kiti? Jei apie ką ir reiktų kalbėti latviams, tai apie faktą, kad sprendimai ten priimami ne iš Rygos, o iš Kremliaus (bent jau toks įspūdis kartais susidaro).
Mums irgi tai tinka. Tiesa, sprendimai pas mus, ačiū Dievui, priimami ne Maskvoje. Bet dėl to už dujas mokame daugiausiai Europoje. Ačiū Dievui, nenusigyvenome, kaip Latvija, kuriai nebereikia nei Rail Baltica, nei Atominės...
Šiaip, Tomizmai, tai labai "lievas" straipsnis. Nesuprantu, kodėl tu vis dedi tokius konspiracijų teorijas ir panašius dalykus gvildenančias "analizes"? Negi nėra kokių nors rimtesnių šaltinių? Latvijos problema šiandien yra ne IMF ar ES, o jos pačios valdininkų korupcija ir neveiklumas. Gal panašiai, kaip Lietuvoje, tik 2x daugiau. Būtent nuo to ir reikia pradėti, o ne kaltų ieškojimo Vakaruose. Savo luošą mentalitetą, polinkį vogti, sukčiauti ir imti kyšius gavome ne iš Vakarų. Juos gavome iš Rytų. O tokie straipsniai apie tai kažkodėl nelabai kalba.
Comment
-
Lithuania's Mladić
THE events of January 12-13 1991 in Lithuania were the closest that the Baltic states came to a bloodbath during their struggle for independence. Now they are prompting a major diplomatic spat between Lithuania and Austria. The botched attempt to force the country back under Kremlin control culminated in an attempt to seize the TV tower in Vilnius, when Soviet special forces killed 13 protestors. Western pressure forced the Soviet authorities to back down, but the perpetrators escaped justice. Soviet propagandists disclaimed responsibility, today Russia evades it. Lithuanians (and not only they) find this most frustrating. Mikhail Gorbachev, who as the then Soviet leader bears ultimate responsibility, has signally failed to answer questions about the events of those days.
In October 2010 Lithuania issued a European Arrest Warrant for Mikhail Golovatov, an ex-KGB general who was the commander of the Soviet special forces during the operation in Vilnius. It cites war crimes and crimes against humanity. Austria arrested the Russian at Schwechat airport on Thursday, but released him in 24 hours, claiming that Lithuania had not provided the right documentation. Lithuania contests that vigorously and has withdrawn its ambassador from Austria amid furious protests. The rather useless Lithuanian foreign ministry website gives only a bland statement but this report on EU Observer shows the outspoken Lithuanian foreign minster, Audrionis Ažubalis, in splendid form, comparing Mr Golovatov to the Bosnian Serb war crimes suspect Radko Mladić. Lithuanians are also boycotting Austrian products (link in Russian) and have demonstrated outside the Austrian embassy (in Lithuanian). Latvia has protested too and Estonia has called the Austrian move an "unpleasant surprise" (in Estonian).
Austria has not yet explained fully why it let Mr Golovatov go so quickly. Austrian papers describe the incident as a "disgrace" (link in German). Lithuania insists it followed procedure exactly. The episode will stoke suspicions in the ex-communist region of Austria's Kremlin-friendly approach, epitomised by its discreet and flexible banks and the scandalous failure to protect a fugitive Chechen, Umar Israilov, who was gunned down in broad daylight on the streets of Vienna by hired assassins. Others may wonder if Lithuania's go-it-alone foreign policy has lessened its chances of making a successful fuss in European institutions over the issue.
Comment
-
Jau rašo kad Putinas tikrai skambino Austrijos kancleriui po kegebisto sulaikymo.
Ką tai reiškia? Kad vieno skambučio tikriausiai užteko, kad nulemti Austrijos politinės valdžios sprendimą. O tai yra didelis smūgis Austrijos reputacijai ir, manau, gali reikšti net politinės krizės pradžią toje šalyje.
Comment
-
Apskritai ES vertėtų susimąstyti permetus akimis šį sąraša: List of Gazprom subsidiaries (angliškai iš wiki)
Ant pirštų galima suskaičiuoti valstybes, kurios neturi reikalų išviso su šita velnio irštva.Vidinei laimei nesušvitus, išorinė laimė - tik kančių šaltinis. - Milarepa
Comment
-
Aš tai ištiesų šitoje visoje situacijoje matau daugybę pliusų ir mano manymu Lietuva kol kas yra didžiausia laimėtoja.
KĄ MES LAIMĖJOM:
1) Bene labiausiai per 20 metų buvo atkreiptas ES dėmesys į sovietų sąjungos darytus nusikaltimus ir į tai, kad Rusija vis dar slepia karo nusikaltėlius.
2) Šitas įvykis suvienijo Baltijos šalis, nes visoms priminė apie bendrą kovą dėl nepriklausomybės bei parodė, kad ir šiais laikais reikia bedrai kovoti, jeigu norime pasipriešiti didžiąjai kaimynei (galbūt net prisidėjo prie Latvijos persigalvojimo dėl dalyvavimo Visagino AE projekte)
3) Buvo atkreiptas ES dėmesys, kad Rusija ES viduje kartais turi didesnę įtaką, nei pačios bedrijos narės.
4) Galų gale, labai tikiuosi, kad daug žmonių pamiršo kasdienes dejones ir tai, jog dėl visko kaltas Kubilius, ir kad jie vėl pasijuto lietuviais, kovojančiais dėl bendro tikslo. Tai yra labai svarbu, nes tokie jausmai mažina opozicinių (LSDP, Pakso, Uspaskicho) partijų reitingus ir kartu renka daugiau balsų konservatoriams ir dešiniesiems aplamai (o rinkimai jau netoli!)
Ištiesų, tai kad ir kokia agresyvi ir nesąžininga būtų Rusijos politika, tačiau labai dažnai jinai pasisuka prieš ją pačią, kad ir šituo atveju, kai finale gavosi tai, kad Lietuva vėl sugebėjo atkreipti dėmesį ne tiek į Austrijos problemas, kiek į problemas su Rusija ir būtinybę su ja kalbėtis vienu balsu.
Comment
-
Šiandien perskaičiau kažkuriame austrų laikraštyje (kurių aišku paprastai neskaitau) skaitytojo komentarą, kuris skamba maždaug taip: šiuo atveju mes (t.y. austrai) neturėjome geros išeities, mes turėjome rinktis arba konfliktą su Rusija, arba konfliktą su Lietuvą. Ir mes pasielgėme protingai - pasirinkome konfliktą su Lietuvą. Nes šiame konflikte mes galime nugalėti (ir greičiausiai nugalėsime). O konflikte su Rusija mes neturime jokių šansų.
Turbūt pats tiksliausiai suformuluotas eilinio biurgerio ar politiko mąstymo šablonas.
O šiaip austrai irgi turi ypač jautrią vietą. Tai Turkija ir turkai. Ir manau, kad Lietuva tikrai turės kada progą konflikte tarp Turkijos ir Austrijos pasirinkti Turkiją. Nes, kam mums tų konfliktų su tuo dideliu ir problemišku pasauliu ...
Comment
-
Parašė ratO kartais Turkija ne Rusijos draugė? Kaip ir Prancūzija, Vokietija, Italija.
Comment
-
Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimąŠiandien perskaičiau kažkuriame austrų laikraštyje (kurių aišku paprastai neskaitau) skaitytojo komentarą, kuris skamba maždaug taip: šiuo atveju mes (t.y. austrai) neturėjome geros išeities, mes turėjome rinktis arba konfliktą su Rusija, arba konfliktą su Lietuvą. Ir mes pasielgėme protingai - pasirinkome konfliktą su Lietuvą. Nes šiame konflikte mes galime nugalėti (ir greičiausiai nugalėsime). O konflikte su Rusija mes neturime jokių šansų.
<...>Vidinei laimei nesušvitus, išorinė laimė - tik kančių šaltinis. - Milarepa
Comment
-
Ant dienų Rusijos didžiausias (ir aišku valtybinis) bankas "Sberbank" paskelbė pirksiąs, ES bankų stress testų neišlaikiusį, austrų Volksbanken, kurio didesnė dalis aktyvų yra pietryčių Europoje.
http://www.businessweek.com/news/201...expansion.html
Tai aišku ne pagrindinė priežastis, bet austrai nesibovyje rusų, Putinas ten slidinėti mėgsta pvz.
Esmė daliai Vakarų Europos, ilgą laiką buvusiai buferiu nuo meškos, dabar nereikia jaudintis dėl rusų bo turi naują buferį, - Rytu Europą, kai turi tokį buferį galima ir draugauti, sau į naudą "Hazai trūbos, Mistraliai".
Comment
Comment