Hm, pas Užkalnį kada nors buvo nors krislas logikos/analizės?
Užkalnis gerai trolina emigrantus ir varguolius, bet apie tarptautinius santykius, ekonomiką ar geopolitiką išmano ne daugiau nei tie patys mažaraščiai varguoliai ir žuvų žarnas skrodžiantys emigrantai Norgėje.
Šiaip čia irgi trolinimas... Jei tokį žanrą galima naudoti rašant apie emigraciją ar varguoliškumą, kodėl negalima apie geopolitiką?
Ir prieš 10m vaizdelis buvo panašus. Šaltojo karo laikais JAV irgi buvo tik draugas per prievartą. Nors didesnių ar mažesnių SSRS simpatikų buvo per akis.
Svarbiausia Europa yra neagresyvi. Net Rusijai atleido už jos agresyvumą ir grąžino į Europos tarybą su pilnom teisėm. Baigsis idėjos - atleis ir Trumpui...
A controversial decision to restore Moscow's voting rights in the Council of Europe has been called a safeguard for human rights in Russia.
Gal ir buvo kažkas tokio, bet tikrai ne taip atvirai, kaip dabar. Kas įdomiausia - JAV vienintelis didelis sąjungininkas yra Europa. Tegul ne iš didelės meilės, bet tarp pasaulio įtakingų politinių žaidėjų, jie geresnių sąjungininkų nelabai turi (išskyrus Japoniją). Man iš viso keista: su Kinija prekybos karas, su Rusija kaip visada, su Europa irgi nesutarimai. JAV nebijo likti viena dideliame pasaulyje?
Nesutarimai daugiau ne su Europa tiesiogiai. Labiau Europai nepatinka JAV elgesys su Kinija, Rusija ir t.t. JAV nelabai yra iš ko rinktis. Arba tapti minkštakiaušiais kaip Europa ir tai reikštų JAV pabaigą. Arba bandyti atsilaikyti be Europos ir tikėtis geriausio.
Dėl JAV ateities aš ramus. Man daug neramiau dėl Europos. Kol kas nematau kaip Europa gali atsilaikyti viena be JAV. O renkantis su kuo draugauti, net ir labai kritiškai žiūrint į JAV, kitos alternatyvos vistiek atrodo blogiau. Bet daug bendraeuropiečių galvoja kitaip
Dėl atvirumo - didele dalimi tai tik žiniasklaidos požiūris. Obama buvo publikos numylėtinis. O Trumpas nelabai. Bet realiai santykiai buvo panašūs. Tik prie Trumpo dar nespėjo suorganizuoti kokios nors bendros invazijos kaip prie Obamos. Gal sakyčiau Obama agresyvesnis buvo Tik Europa dar labiau suskystėjo nuo anų laikų.
Labai vienpusis ir kvailas straipsnis. Tai Europa lenda rusijai į vieną vietą (visi matė paskutinius įvykius), kai Amerika, priešingai Eidvis 2 metų samprotavimams, putinui į tą vietą nelenda.
Labai vienpusis ir kvailas straipsnis. Tai Europa lenda rusijai į vieną vietą (visi matė paskutinius įvykius), kai Amerika, priešingai Eidvis 2 metų samprotavimams, putinui į tą vietą nelenda.
Geras klausimas, ir bus aktualus dar daug metų. Kažkodėl Prancūzija ir Vokietija nusprendė, kad Amerika priešas, o rusija draugas (na ne visai draugas, bet bent jau ne toks priešas, kaip US).
Vakarų europoje po antro pasaulinio JAV buvo trukdis #1 važiuot link socializmo. O Rusija/SSRS buvo idealizuojama kaip einanti teisinga kryptimi. Didelė dalis vakarų politinio, akademinio ir kultūrinio elito užaugo su tokiom nuotaikom. Vien pažiūrėjus į ES viršūnėlių biografijas galima rasti visą paletę įvairaus plauko leftistinių judėjimų.
JAV mažai aktualūs Rusijos gamtiniai ištekliai ir rinka. Europai tai aktualu nesulyginamai labiau.
Be to, daug kas Vakarų Europoje sako "Ne Rusija gi turi bazes mūsų teritorijose, o JAV" (užtenka paskaityti visokias diskusijas Reddituose, Youtubėse ir t. t. - na taip, gal ne elitinė publika renkasi ten, bet nuotaikos aiškios).
Labai vienpusis ir kvailas straipsnis. Tai Europa lenda rusijai į vieną vietą (visi matė paskutinius įvykius), kai Amerika, priešingai Eidvis 2 metų samprotavimams, putinui į tą vietą nelenda.
Ne, Amerika nelenda. Lenda tik Amerikos prezidentas.
If a lion could speak, we could not understand him.
Čia tas pats, kuris šį mėnesį pagrasino Vokietijai sankcijomis dėl Nord Stream II ir padidino JAV karinį kontingentą Lenkijoje?
Tikrai ne dėl to, kad Vovanas jam nebūtų korešas ir moralinis autoritetas.
1000 "non combat" karių bus perkelta iš Vokietijos
After months of focusing on the trade war and military competition with Beijing, Trump this week moved to step up the U.S. military presence in Eastern Europe to deter Russian aggression. Trump announced plans to send an additional 1,000 troops to Poland during a joint press conference in Washington on Wednesday with Polish President Andrzej Duda.
Some experts said the troop increase is less about responding to any new Russian threat and more about rewarding Poland for its commitment to security. Poland is one of just eight NATO member countries that meets the alliance commitment of spending 2 percent of GDP on defense, a key sore spot in U.S.-NATO relations under Trump. Ever since his presidential campaign, Trump has harshly criticized members for not spending enough on security, particularly Germany.
The president’s announcement sends a clear political message to other NATO members who aren’t as aligned with the administration, for instance Berlin, said Jeffrey Mankoff, the deputy director of the Russia and Eurasia program at the Center for Strategic and International Studies.
Although the Pentagon has not provided additional details about the timing of the move or where the troops will come from, Trump said they would be pulled from Germany or “another location”, a move that is consistent with the 1997 NATO-Russia Founding Act, under which NATO promised not to permanently base substantial combat forces in new alliance members’ territory.
“We have 52,000 troops in Germany, and Germany is not living up to what they’re supposed to be doing with respect to NATO, and Poland is,” Trump later said.
The move also underscores an apparent contrast within the Trump administration’s approach to Europe over the past two years: The president himself has railed against European allies and made warm overtures to Russian President Vladimir Putin. But his administration has taken a hard-line stance against Moscow with a raft of defense initiatives, sanctions, and diplomatic maneuvering that seem at odds with the president’s personal views on NATO.
Labai vienpusis ir kvailas straipsnis. Tai Europa lenda rusijai į vieną vietą (visi matė paskutinius įvykius), kai Amerika, priešingai Eidvis 2 metų samprotavimams, putinui į tą vietą nelenda.
Aš sutinku 100%, kad Europa lenda Putinai į 'tą vietą', paskutiniai įvykiai kai Rusija buvo gražinta į Europos tarybą tai patvirtina. Sutinku ir su tuo, kad Amerika Putinui į 'tą vietą' nelenda. Tačiau yra didelis skirtumas tarp pvz. UK ir JAV, kurios abi nenuolaidžiauja Putinui, skirtumas tas, kad kai Theresa May susitinka su Putinu, jinai aiškiai parodo kur yra Putino vieta, o tuo tarpu Trumpas aikščioja apie tai, kaip būtina gerinti JAV ir Rusijos santykius. Pats Putinas prieš susitikimą aiškiai nupasakojo JAV ir Rusijos santykius:
"Our relations aren't going to be easy, given the fact that part of the American establishment is speculating on Russia-U.S. relations, trying to muddy the waters to make some gains and inventing all kinds of fake (news). Even if the president wants to take some steps forward, to discuss something, there are plenty of restrictions coming from other state structures," Putin said.
Ir dabar pabandykim įsivaizduoti koks skandalas kiltų ir kaip į miltus būtų sumaltas bet koks Europos lyderis, jei jis per susitikimą su Putinu ištartu šiuos žodžius, kurios sakant Trumpui jau niekas net nebekreipia dėmesio, nes tai jau tapo 'new normal':
'Fake news is a great term, isn't it? You don't have this problem in Russia, but we do.' Trump said to Putin
Mano supratimu jau geriau Trump'as būtų ekcibicionistas ir per G-20 susitikimus rodytų savo plika rūrą, nei kad taip akyvaizdžiai demonstruotų savo neadekvatumą.
Mano supratimu jau geriau Trump'as būtų ekcibicionistas ir per G-20 susitikimus rodytų savo plika rūrą, nei kad taip akyvaizdžiai demonstruotų savo neadekvatumą.
Kodėl rūrą? Manau būtų norinčių pamatyti ir tą vietą, kur jis neturi problemų ("I guarantee you there's no problem"). Būtų visai smagu manau.
Turi omeny jei tuos žodžius Putinas ištartų prieš susitikimą su kitu politiku, ne Trumpu? Bet Putinas panašiai ir šneka su didele dalim vakarų europos lyderių. Ne tik šneka - darbai irgi tą parodo. Su JAV bent darbų nėra.
Comment