Aš visgi būčiau linkęs nesutikti. Mums neturėtų labai jau rūpėti koks ten pas tuos rusus mentalitetas, svarbiausias aspektas - kad Rusijos valdžioje atsidurtų adekvatūs asmenys, neorientuoti į hibridinius karus su kaimynais.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Geopolitika
Collapse
X
-
- 1 patinka
-
Kas būtų, jeigu Rusijoje būtų įvesta demokratija - sunku pasakyti. Negalima sakyti, kad eiliniam rusui yra svarbesnės imperialistinės idėjos, nei jo šaldytuvo turinys, nes negalime to žinoti, kol nepamatytumėm kaip ta demokratija veiktų praktikoje. Nesuteikus šanso negalima išanksto nuspręsti, kad jie tuo šansu nesugebėtų pasinaudoti. Antra vertus gali toje Rusijoje ir dikatorius būti, man nelabai rūpi, svarbu, kad jis būtų toks, kuris nevykdytų hibridinių karų prieš mus. Taip, Rusija ilgą laiką gyveno imperealizmu ir tai mums kenkė, bet juk būtent dėl to vakarai ir turėtų paaiškinti Rusijai, kad jos impereaistinės ambicijos jai kainuoja brangiau, nei kad duoda naudos. Reikia pasakyti - 'jeigu pasikeisite, tai pasikeis ne tik kad mūsų santykiai, bet ir jūsų šaldytuvų turinys padidės', nematau kokios naudos gali duoti pasakymas 'jūs niekada nepasikeisite, o mes niekada neatšauksime jokių sankcijų', mano supratimu tokia vakarų poziciją Rusiją galėtų pastumėti tik į dar didesnį radikalizmą, kuris atitinkamai dar daugiau problemų keltų.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Aš visgi būčiau linkęs nesutikti. Mums neturėtų labai jau rūpėti koks ten pas tuos rusus mentalitetas, svarbiausias aspektas - kad Rusijos valdžioje atsidurtų adekvatūs asmenys, neorientuoti į hibridinius karus su kaimynais.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąKas būtų, jeigu Rusijoje būtų įvesta demokratija - sunku pasakyti.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąMerkel niekada nepamėgsiu vien dėl pabėgėlių politikos. Kuri ten Vokietijos partija labai antirusiška? Kas Vokietiją bevaldytų, vis tiek bus siekiama su Rusija gerų santykių.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąTik kažin ar Merkel supranta, kad santykiai su Rusija susitvarkys tik tada, kada Putiną pakeis kažkas adekvatesnio ir kad Rusijos žmonėms ir oligarchams turi būti didinamas spaudimas to siekti.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąDaugiau ar mažiau ten ir yra demokratija. Rinkimai gi vyksta, egzistuoja privatus verslas.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
Putinas tėra valdančiojo elito atspindys veidrodyje.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąNejuokink. Kokie rinkimai, visi turbūt žino. Demokratijai reikia kelių valdžių - o ten nėra nei nepriklausomos teismų valdžios, nei nepriklausomos žiniasklaidos.
Atsakymas buvo į Eidvio žinutę - kas būtų, jei įvestų demokratiją. Ji jau yra įvesta kiek ėjo ją įsivesti. Irake ir Afganistane irgi yra demokratija įvesta...
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Tik įdomu kas yra tas valdantysis elitas. Putinas turi chebrą, o ne chebra jį turi. Ne Putino vaikystės draugai Roterbergai jį atvedė į valdžią, o jis juos padarė oligarchais. Buvęs didžiausias oligarchas, Chodorkovskis, atsidūrė už grotų, kiti prisitaikė ir pakluso Putinui. Berezovskis, kuris Putiną pasiūlė Jelcinui kaip prezidentą, 'netyčia' pasikorė pabėgęs į Londoną. Putinis yra visiškai vienvaldis, valdančiojo įtaka jam nėra labai didelė, bet aš tikiuosi, kad klystu ir kad jinai nėra tokia jau ir maža, nes kuo ji didesnė - tuo didesnė tikimybė, kad jie bandys jį pakeisti neapsikentę konforntacijos su vakarais.
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąNėra ten demokratijos, nematau, kodėl čia reikėtų ginčytis. Jei jau taip norisi vadinti tai demokratija, tai vadink "valdoma demokratija", kaip jie patys vadina.Paskutinis taisė andyour; 2018.08.24, 15:09.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Tik įdomu kas yra tas valdantysis elitas. Putinas turi chebrą, o ne chebra jį turi. Ne Putino vaikystės draugai Roterbergai jį atvedė į valdžią, o jis juos padarė oligarchais. Buvęs didžiausias oligarchas, Chodorkovskis, atsidūrė už grotų, kiti prisitaikė ir pakluso Putinui. Berezovskis, kuris Putiną pasiūlė Jelcinui kaip prezidentą, 'netyčia' pasikorė pabėgęs į Londoną. Putinis yra visiškai vienvaldis, valdančiojo įtaka jam nėra labai didelė, bet aš tikiuosi, kad klystu ir kad jinai nėra tokia jau ir maža, nes kuo ji didesnė - tuo didesnė tikimybė, kad jie bandys jį pakeisti neapsikentę konforntacijos su vakarais.Paskutinis taisė andyour; 2018.08.24, 15:15.
Comment
-
Tai, kad Chodorkovskis neva pasisako už Krymo okupaciją, yra melas. Kad jis neturi tvirtos nuomones ar jį reikėtų gražinti Ukrainai ar ne, jei taip, kokiais būdais - tas tiesa. Bet kad jis nepritarė pačiai Krymo okupacijai - tai faktas. Krymo okupacija nebūtų įvykus, jeigu Rusijoje būtų buvusi demokratija. Ir ne dėl vienos, o dėl daugelio priežasčių - nebūtų jokių žaliųjų žmogeliukų, demokratinėse šalyje tokie dalykai neįsivaizduojami, būtų daug diskusijų, tie prezidentūroje, tiek dūmoje, tiek ir žiniasklaidoje ar verta jį okupuoti ar ne, o ne tai, kad vieną dieną atsibunda ir žiūri, kad jau 'Krym naš', nors dar prieš savaitę niekas to net įsivaizduoti negalėjo. Suveiktų teismai - juk buvo pasirašytos visokios sutartys tarp Rusijos ir Ukrainos, pagal kurias Ukraina atsisako branduolinių ginklų, o Rusija garantuoja jos teritorinį vientisumą. Bet svarbiausias aspektas - Rusija nejaustų jokios grėsmės nei iš Europos sąjungos, nei iš NATO. Nėra buvusių dviejų demokratinių valstybių, kurios tarpusavyje kariautų, nebūtų jokio pagrindi Rusijai pykti, kad Ukraina su Europa pasirašo laisvos prekybos sutartį. Juk viso šito konflikto esmė yra ta, kad susiduria du skirtingi pasauliai - demokratinis ir autoritariškas. Putinas ne NATO tankų bijo, jis bijo demokratijos artėjimo prie jo sienų, nes tai yra didžiausia grėsmė jam pačiam.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
O kai Medvedevas buvo prezidentu Rusija nekariavo? Ar Putinas jau nuo tada valdė tik šešėlyje?.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąKrymo okupacija nebūtų įvykus, jeigu Rusijoje būtų buvusi demokratija.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
O tai tu nežinojai, kad Medvedevas tik Putino lėlė buvo/yra?Paskutinis taisė andyour; 2018.08.24, 15:42.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąNebūtinai, Krymas galėjo būti atplėštas ir demokratiškais metodais, be žaliųjų žmogeliukų, surengiant normalų referendumą, koks pvz. prieš kelis metus vyko Škotijoje ar prieš 10 metų Kosove.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
Nu ne 100% demokratija. Lenkijoje po teismų reformos jau irgi nebėra 100% demokratijos. Frazės "įsivestų demokratija" ir "pakeistų valdžią" nesiasocijuojasi su 100% demokratija Rusijoje.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Nebūtinai, Krymas galėjo būti atplėštas ir demokratiškais metodais, be žaliųjų žmogeliukų, surengiant normalų referendumą, koks pvz. prieš kelis metus vyko Škotijoje ar prieš 10 metų Kosove.
Comment
Comment