Parašė J.U.
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Geopolitika
Collapse
X
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąTegul amerikiečiai prisimena Von Brauno V-2, kurios gan tiksliai atlikdavo savo užduotį (o 1 megatonai +-kilometras yra tikslus pataikymas).
Nežinau, tiesa tai ar melas, bet vaikysėje girdėjau kad karinis ryšis buvo "ant lempų", nes lempoms branduolinis sprogimas nieko negali padaryti.
https://www.instagram.com/p/BcClT0sAFDE/
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąKinija, kokia yra dabar, jau nebesustabdoma. Ji turi laiko ir savo tikslus pasieks. Pasieks dėl savos sistemos stiprumo. Jokia taip vadinama "vakarų demokratija" negali atsispirti tokiai sistemai kaip Kinijos, kur viena partija valdo tvirta ranka beveik kapitalistinę sistemą. Štai, Kinija ekonomiškai skverbiasi į trečiojo pasaulio šalis, į Pietų Ameriką. Duoda mažaprocentes paskolas. Investuoja net jeigu tai nežada didelio pelno artimiausiu laiku. Ji gali liepti savo bizniui tą daryti. JAV negali liepti savo biznesmenams.
Kinija, vakariečių dėka gavo technologijas ir jas dar labiau išvystė. Stiprina kariuomenę, modernizuoja. Kuria kosminę ginkluotę, kuri galės sunaikinti amerikiečių GPS palydovus, JAV kol kas tik žiūri ir savo karinio komplekso nestiprina. Jei Kinija, kilus konfliktui išvestų iš rikiuotės amerikiečių GPS, iškart negalėtų skristi JAV branduolinės raketos ir apskritai visi didelio tikslumo ginklai kurie šiuo metu yra JAV ginkluotės pagrindas.If a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Nebus jokio karo tarp JAV ir Kinijos, nejuokaukit. per 45 metus JAV ir TSRS taip ir nėjo iki atvirų tiesioginių veiksmų (neskaitant proxy konfliktų ir abipusio soft power poveikio), o kažkas dar šneka apie JAV ir Kiniją. Abiem atvejais lyderiai, kokie jie bebūtų, aiškiai suprato, kad tokio karo nelaimėtų niekas. Jis būtų pražūtingas ne tik kariaujančioms pusėms, bet ir globaliai. Branduolinės supervalstybės tiesiogiai pilna apimtimi nekariaus niekad. TSRS ir Kinija savu laiku kiek apsišaudė dėl Damanskio/Čenbaodao salos, bet niekas to iki rimto konflikto neplėtė ir gerai darė, kad neplėtė.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Bus proxy karai, ir jei Kinija toliau vystis savo karines jūrines galimybės (o ji vystys nebent kokia mega krizė Kinijoje), gali kilti ir tiesioginis jūrinis konfliktas, bet negreit.
JAV viena iš impiriatyvu yra kontroliuoti "deep blue waters" ir ji nepasiduos jei kas bandys perimti ar realiai pretenduoti i šią rolę. JAV nuo II pasaulinio neginčijama "jūrų valdove"- jos laivynas kox 2x ar daugiau negu visi kiti pasaulio laivynai kartu sudėjus. TSRS sugebėjo tik kontroliuoti pakrantes + atsakomojo smūgio povandeninis laivynas, bei kelti realia grėsme kokiai 1 ar 2 JAV lektuvnešių grupuotėm, bet JAV turejo 11 neskaitant 9 ambijiniu - desantinių laivų grupuočių.
Kas dėl proxy karų, tai Libijos išlaisvinimas nuo Kadafio IMHO labai panašus atvejis, ten sudegė 9 mljrd. kiniečių investicjų, ty greičiau Europos žinutė kiniečiams "nebandykit apsikasti mūsų pašonėje".
Comment
-
Nebus jokio karo tarp JAV ir Kinijos, nejuokaukit.
Libijos išlaisvinimas nuo Kadafio
https://www.libya-businessnews.com/2...nfrastructure/
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąNebus jokio karo tarp JAV ir Kinijos, nejuokaukit. per 45 metus JAV ir TSRS taip ir nėjo iki atvirų tiesioginių veiksmų (neskaitant proxy konfliktų ir abipusio soft power poveikio), o kažkas dar šneka apie JAV ir Kiniją. Abiem atvejais lyderiai, kokie jie bebūtų, aiškiai suprato, kad tokio karo nelaimėtų niekas. Jis būtų pražūtingas ne tik kariaujančioms pusėms, bet ir globaliai. Branduolinės supervalstybės tiesiogiai pilna apimtimi nekariaus niekad. TSRS ir Kinija savu laiku kiek apsišaudė dėl Damanskio/Čenbaodao salos, bet niekas to iki rimto konflikto neplėtė ir gerai darė, kad neplėtė.
Comment
-
Svarbus skirtumas tarp JAV ir Kinijos: Kinijoje šaliai svarbiais dalykais rūpinasi valstybė, o JAV vis daugiau sričių perleidžiama į privačias rankas. O privačiam verslui pelnas svarbiau nei valstybės tikslai. Šiek tiek užvaroma ant E. Musko.
Why China May Win The Space Race
https://www.zerohedge.com/news/2018-...win-space-race
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąBet tie vadinami proxy konfliktai gali pakankamai išsiplėsti. Baltuosiuose rūmuose padidėjus neokonų koncentracijai, laisvai gali būti Š. Korėja paversta karinių pratybų aikštele kaip Sirija. Kinija Sirijoje nesikiša, tačiau dėl Š. Korėjos tokia abejinga nebūtų. Be to, Izraelis ir S. Arabija seniai tarkuoja, kad JAV pultų Iraną. Tai irgi nebūtų smulkus konfliktėlis.
Dėl Irano labai daug abejonių, nes ši šalis didelė pagal gyventojų skaičių (pusė Rusijos), ekonomiškai ir technologiškai viena iš pažangiausių musulmoniškų šalių su galinga kariuomene, ir be penkių minučių branduolinė. Netiesioginis karinės galios įrodymas visada buvo kosminės technologijos, o Iranas dar ir kosminė valstybė, turi kosmodromą Semnane, gamina viską - nuo dantų šepetukų iki automobilių. tai būtų praktiškai tas pats, kas pulti Turkiją - panašaus dydžio ir galios šalį. Tai būtų labai sunkus karas, pareikalautų labai daug kraujo, labai daug išteklių, be jokios abejonės - užsitęstų, ir turėtų didelių pasekmių tos pačios JAV ekonomikai. Iranas - tai ne ekonomiškai silpniausias Azijoje Afganistanas (nors šalys panašios kalba ir kultūra, bet išsivystymo lygis yra baisiai skirtingas).
Parašė J.U. Rodyti pranešimą
O kur aš sakiau kad būtinai kariaus? Kalbėjau tik apie kariuomenės stiprinimą, technologijų įsisavinimą ir įtakos didėjimą visame pasaulyje. Kinija turėdama didelę įtaką visko ko jai reiks pasieks "minkštuoju" būdu ir vakarų demokratijų įtaka vis silpnės.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąDėl Irano labai daug abejonių, nes ši šalis didelė pagal gyventojų skaičių (pusė Rusijos), ekonomiškai ir technologiškai viena iš pažangiausių musulmoniškų šalių su galinga kariuomene, ir be penkių minučių branduolinė. Netiesioginis karinės galios įrodymas visada buvo kosminės technologijos, o Iranas dar ir kosminė valstybė, turi kosmodromą Semnane, gamina viską - nuo dantų šepetukų iki automobilių. tai būtų praktiškai tas pats, kas pulti Turkiją - panašaus dydžio ir galios šalį. Tai būtų labai sunkus karas, pareikalautų labai daug kraujo, labai daug išteklių, be jokios abejonės - užsitęstų, ir turėtų didelių pasekmių tos pačios JAV ekonomikai. Iranas - tai ne ekonomiškai silpniausias Azijoje Afganistanas (nors šalys panašios kalba ir kultūra, bet išsivystymo lygis yra baisiai skirtingas).
Comment
-
Parašė Galys Rodyti pranešimą
Jei Iranas be penkių minučių branduolinė valstybė, tai karinio konflikto rizika galbūt kaip tik didėja ir šiuo atveju gal labiau reikia žiūrėti ką daro Izraeilis. Nes suprantam ką reiškia kad ir viena tokia bomba Izraeiliui ir tarkime atsakomasis Iranui, so jo teritorija.
Vietnamas kažkada buvo žymiai silpnesnis už dabartinį Iraną. Aišku, Vietnamas turėjo užnugarį, bet tikėtina, kad Irano atveju jis irgi atsirastų, gal netgi dvigubas (ir Kinija, ir Rusija gerai sugyvena su Iranu).Paskutinis taisė Tomizmas; 2018.03.25, 22:00.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Šiaurės Korėjos niekas nepuls. Branduolinė valstybė, kurios bombos karo atveju gal ir nepasiektų JAV, bet tikrai pasiektų Pietų Korėją ir Japoniją, artimas JAV sąjungininkes. Tokiu atveju, branduolinė katastrofa šiose šalyse būtų mirtinas smūgis bet kokiai JAV reputacijai.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąPietų korėjiečiai būtent ir bijo labiau ne kad Š. Korėja juos puls, o kad JAV puls Š. Korėją ir šios veiksmai pasidarys neprognozuojami.
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
Nedidėja. Įdomu, ar paprastas dalykas yra karas su 80 milijonų gyventojų valstybe, kuri nėra neraštingų kaimuose primityviomis sąlygomis gyvenančių žmonių agrarinė visuomenė, bet šalis, kuri savo regione yra pakankamai progresyvi, vysto kosmines ir branduolines technologijas, turi stiprią kariuomenę ir politiškai bei patriotiškai stipriai motyvuotus gyventojus?
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
Žinai tu ką jie galvoja, niekad negyvenęs ten.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
Žinai tu ką jie galvoja, niekad negyvenęs ten.
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
Nedidėja. Įdomu, ar paprastas dalykas yra karas su 80 milijonų gyventojų valstybe, kuri nėra neraštingų kaimuose primityviomis sąlygomis gyvenančių žmonių agrarinė visuomenė, bet šalis, kuri savo regione yra pakankamai progresyvi, vysto kosmines ir branduolines technologijas, turi stiprią kariuomenę ir politiškai bei patriotiškai stipriai motyvuotus gyventojus? Jeigu būtų taip paprasta, tai jau būtų įvykę. Nei su Afganistanu, nei su Libija niekas nelaukė (Libija irgi savo regione pažangi, bet tik 6 mln gyventojų).Paskutinis taisė Galys; 2018.03.26, 09:36.
Comment
-
Žinai tu ką jie galvoja, niekad negyvenęs ten.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąDar ten negyvendamas žinau, kad P. Korėja bijojo, jog Kim Jong Unas nesugadintų jiems žiemos olimpinių žaidynių. Tai vietoj provokacinių karinių pratybų pakvietė Š. Korėją dalyvauti žaidynėse. Pagerėjo šalių santykiai, Kim Jong Unas netgi pakvietė Trumpą derėtis, kai iki tol vien svaidėsi grasinimais.
Comment
-
Dėl Kinijos galios augimo, tai nemanau kad verta daug jaudintis. Visų pirma didžioji dalis augimo paremta 3 burbulais - finansiniu, demografiniu, ir iš dalies ekologiniu. Vargu ar tai yra tvarus augimas.
Antra, didelė dalis augimo buvo paremta Vakarų intelektualinės nuosavybės vagysčių dėka. Absoliučiai visuose sektoriuose buvo vagiama informacija, technologijos, know-how. Vakarai visiškai atlaidžiai, pro pirštus žiūrėjo į tai, nes konsensusas buvo toks, kad tai savotiška kaina, kuri mokama, kad Kinija taptų turtinga, liberali, išsivysčiusi valstybė. Kol mažais žingsneliais Kinija judėjo link liberalios demokratijos, žmogaus teisių ir kitų vakarietiškų vertybių, tai nebuvo eskaluojama. Tačiau, panašu, kad čia Vakarai stipriai prašove, ir su Xi grįžta kietos rankos autoritarinė diktatūra.
https://www.nytimes.com/2017/08/15/o...rty-trump.html
Panašu, kad Vakarų ir Kinijos draugystė baigėsi taip ir neprasidėjusi, ir pvz nepavykęs „Qualcomm“ įsigijimas tai puikiai rodo. O kaip visi žino, replication is easier then innovation. Kol Kinija galėjo kurti produktus su vogtomis Vakarų technologijomis, viskas atrodė gerai. Kai reikės bandyti patiems, tai bus visai kas kita. O Kinijai iki Vakarų intelektualinio-technologinio lygmens ir Šumpeteriškosios kūrybinės destrukcijos dar toli toli.
Senio besmengenio nuorodos (zero hedge, o kaip gi) apie kostmoso lenktynes neskaičiau, net ir neabejoju kad Kinija labai pajėgi ateinančius kelis dešimtmečius nukonkuruoti JAV. Lygiai kaip Sovietų Sąjunga sėkmingai konkuravo, nors žmonės gyveno ūbagiškai, tad vargu ar tai geras indikatoriusIf a lion could speak, we could not understand him.
Comment
Comment