Parašė J.U.
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Geopolitika
Collapse
X
-
Paskutinis taisė Lettered; 2014.04.08, 09:39.
-
Parašė ratČia taip alkani tiesos mėsos egzpertai aprašė ar Čekuolis papasakojo? Prestižiškiausiusiusiusiuse universite-ta-ti-tu-ta! Ai ai ai...
Žiūrime giliau. Kas šiandien milžiniškas investicijas daro Afrikoje? Nesvarbu, kokia ta šalis būtų, gali būti kad ir didžiausia diktatūra. Kinams tai nesvarbu, jie žiūri pragmatiškai ir eina pirmyn. Afrikoje supirkti didžiuliai žemių plotai, supirktos iškasenų verslovės. Manote ten dirba afrikiečiai? Ne, ten dirba kinai, tik visa tai nėra afišuojama. Kas bus toliau, galima tik spėlioti.
Trumpai:
http://www.businessinsider.com/map-c...-africa-2012-8
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąKinams yra nesuvokiamas dalykas, kaip galima pirkti kokius nors kursinius darbus, kas tokioje Lietuvoje yra laikoma normaliu dalyku.
Parašė Tomas Rodyti pranešimąNereikia Lietuvos švietimo problemų mechaniškai perkelti visiems "Vakarams".
Comment
-
V. Putino smegenys, arba Kas per vienas yra A. Duginas
Straipsnis apie eurazijanizmo ideologiją, kuri gali plačiai pasklisti rytuose ir centrineje Europoje.
Tiesa ta, kad V. Putino teiginiai apie tai, kad Rusija negali būti vertinama pagal vakarietiškas normas, rodo, jog naujasis V. Putino konservatizmas taip pat netelpa į vakarietišką konservatizmo apibrėžimą. Iš tiesų šiuos naujuosius konservatorius vienija opozicija liberalizmui. Vakaruose konservatoriai baiminasi didžiulio valstybės aparato ir į pirmąją vietą iškelia individą, o Rusijos konservatoriai pasisako už valstybės galią ir individą regi kaip tarnaujantį valstybei. Įkvėpimo jie semiasi iš ilgalaikės Rusijos imperinio konservatizmo, o ypač eurazijanizmo, tradicijos. Ši srovė savo pačia esme yra autoritarinė, tradicionalistinė, antiamerikietiška ir antieuropietiška, ji vertina religiją ir viešą paklusnumą. Ir, kas svarbiausia šiandienos aktualijomis, ji yra ekspansionistinė.Kaip ir klasikinė trečiojo ir ketvirtojo dešimtmečio eurazijanizmo ideologija, A. Dugino ideologija yra antivakarietiška, antiliberali, totalitarinė, ideokratinė ir socialiai tradicionalistinė. Jos nacionalizmas nėra nukreiptas į slavus (nors rusai ir turi specialią misiją juos suvienyti ir jiems vadovauti), tačiau taip pat savo žvilgsnį kreipia ir į kitas Eurazijos tautas. Ši ideologiją racionalizmą laiko Vakarų produktu, todėl skatina mistinį, dvasinį, emocinį ir mesianistinį pasaulio suvokimą.
Tačiau A. Dugino naujasis eurazijanizmas smarkiai skiriasi nuo prieš tai buvusios eurazijanizmo minties. Visų pirma A. Duginas Euraziją suvokia kaip gerokai platesnę teritoriją, nei kad anksčiau suvokė jo pirmtakai. Pavyzdžiui, P. Savickis manė, kad Rusijos–Eurazijos valstybė turi tęstis nuo Didžiosios Kinijos sienos rytuose iki Karpatų kalnų vakaruose, o A. Dugino nuomone, Eurazijos valstybė turi apimti visas buvusias sovietines valstybes, socialistų bloko šalis ir galbūt net įvesti protektoratą visoms ES narėms. Rytuose į Eurazijos valstybę A. Duginas siūlo inkorporuoti Mandžiūriją, Ksinjangą, Tibetą ir Mongoliją. Jis netgi siūlo ekspansiją vykdyti į pietvakarius Indijos vandenyno link.
Tam, kad į Euraziją įtrauktų Europą, A. Duginas turėjo perkurti priešą. Klasikinėje eurazijanizmo mintyje kaip priešas buvo įvardijama romanų ir germanų dominuojama Europa. A. Dugino versijoje priešu tampa JAV. „JAV yra chimeriška, antiorganinė, transplantuota kultūra, kuri neturi sakralinių valstybingumo tradicijų ir kultūrinės dirvos, tačiau vis dėlto bando kitiems žemynams primesti savo antietninį, antitradicionalistinį, „babilonišką“ modelį“, – rašo A. Duginas. Klasikiniai eurazijanizmo minties šalininkai, priešingai nei A. Duginas, simpatizavo JAV ir netgi laikė jas sektinu modeliu, ypač girdami jų ekonominį nacionalizmą, Monro doktriną ir neprisijungimą prie Tautų lygos.
Kitas esminis skirtumas yra A. Dugino požiūris į fašizmą ir nacistinę Vokietiją. Netgi prieš Antrąjį pasaulinį karą eurazijanizmo šalininkai oponavo fašizmui ir pasisakė prieš rasinį antisemitizmą. A. Duginas gyrė Izraelio valstybę už jos ištikimybę konservatizmo principams, tačiau taip pat kalbėjo apie sąsajas tarp sionistų ir nacizmo bei aiškino, jog žydai savo valstybę gavo tik dėl Holokausto. Jis taip pat dalina žydus į „gerus“ ir „blogus“. Gerieji yra ortodoksai ir gyvena Izraelyje, o blogieji gyvena už Izraelio ribų ir bando asimiliuotis. Savaime suprantama, kad tai yra tokios pažiūros, kurias jis šiandien vengia pristatyti viešumoje.
Comment
-
Parašė nomad Rodyti pranešimąKaip Japonija pradėjo darbštumu pokario metais, o užbaigė dominavimu intelektualiniais produktais (tai yra daugiausia patentų per metus registruojanti šalis pasaulyje šiai dienai), taip atsitiks ir Kinijoj. Bet tam Kinijai dar reikia apie 30 metų. JAV ir Europa per tą laiką vietoje nestovės juk ... O kad Europos infrastruktūros lygį pasiekti, Kinijai užims dar daugiau laiko.
Taigi liūdnų perspektyvų nepieščiau. Įtariu vidutinei klasei Kinijoje susiformavus, reiks dar griauti ir iš naujo statyti kažką vietoj tų milijoninių šeškinių, kuriose jau ir po dešimt metų nelabai kas norės gyventi. Europoje ar JAV juk toks beprotiškas urbanizmas kaip Kinijoje nevyksta - o konvertuoti tuos miestus betoninius vaiduoklius bus dideli kaštai ateityje ...
O kaip su demokratizacija - ar Kinijoje jinai tikrai eis ramiai ir koja kojon su ekonominiu ir vidutinės klasės augimu, kaip kad dabar daug ko prognozuojama? Ar nebus Kinijoje didesnių perturbacijų, kai valdantis autoritarinis režimas bus nebesuderinamas su individualėjančia ir daugiau teisių reikalaujančia vidutine mase? Todėl labai tikėtina, kad vien dėl infrastruktūros ir saugumo (nuosavybės teisės apsaugos ir kitų teisių) faktorių, kaip geidė visi tik šiek tiek prakutę barbariškų ar periferinių kraštų gyventojai gyventi Europoje ir JAV, taip dar ilgai ir geis. Aišku, tam darau prielaidą, tiek JAV, tiek socialiai įklimpusioje Europoje nebus mini-revoliucijų bankrutavus Vyriausybėms, nebeišsimokančioms socialinių pašalpų ...Paskutinis taisė John; 2014.04.09, 03:53.
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąKinams yra nesuvokiamas dalykas, kaip galima pirkti kokius nors kursinius darbus, kas tokioje Lietuvoje yra laikoma normaliu dalyku.
Comment
-
Parašė Gator Rodyti pranešimą
Citata:
Parašė J.U. Rodyti pranešimą
Kinams yra nesuvokiamas dalykas, kaip galima pirkti kokius nors kursinius darbus, kas tokioje Lietuvoje yra laikoma normaliu dalyku.
Suabejočiau šiuo teiginiu žinant, kad kinams vos ne garbės reikalas ką nors apgauti, pasukčiauti ir taip toliau. Šiuo klausimu jie lenkia ir lietuvius ir rusus.
Comment
-
Noriu įkišti trigrašį dėl tariamo kinų darbštumo. Kadangi tenka dirbti beveik kasdien su kinų partneriais, tai stebina jų "neoficialių" švenčių gausa. Gaunasi vos ne mėnesis švenčių. Kita vertus, organizuotumas ir biurokratinė tvarka pas juos visa galva geresni nei pas rusus. Pastarieji yra aukštai iškėlę kartelę visiems, išskyrus patys save, ypač maskviečiai.
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąNa, Kinija dabar gyvena pereinamąjį periodą. Mano pastabos dėl Kinijos mokyklų buvo apie pačią jaunąją kartą, pagrinde mokyklinukus. Manau, rezultatas bus matyti neužilgo.
Paskutinis taisė Lettered; 2014.04.09, 09:51.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąČia Gruzija. Parašyta gruziniškai ბიგ მაკი - Big Mac, ant plakato
Obesity in China, particularly among children, has become a growing health concern that will not only seriously affect the health of future generations but also place a heavy economic burden on the country. In 1982, only 7 percent of the population was obese, now, according to the World Health Organization, more than 38 percent of Chinese above the age of 15 are overweight.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą/\ sakot, darbo nacija auga? Esmė ta, kad žmogus stengiasi tiek kiek jį verčia gyvenimas. Jei europoje tingi, vadinasi gyvenimas jiems leidžia tingėti-pramogauti, o kinus matyt verčia sunkiai dirbti...Paskutinis taisė John; 2014.04.09, 11:50.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąTai pernelyg politiškai korektiška pozicija. Požiūrį į darbą lemia ne tik poreikis. Imk kokią Afriką. Ar net tą pačią Indiją. Poreikio ten n kartų daugiau, nei Kinijoje, bet dirbti dažno ir su pagaliu nenuvarysi. Taip kad tai tikrai ne vien "poreikio" diktuojamas fenomenas, bet ir kultūros, kuri formuoja žmonių požiūrį į gyvenimą apskritai.
Darbo rezultatas yra pinigai, absoliučiai daugumai. Vieniems jų trūksta būtinoms išlaidoms, pvz. maistui, būstui ir kt., likę nori dar daugiau - materialistai. Girdėjau, kad Kinijoje moterų trūkumas, gal dar tam... Mėgstančių keliauti neturėtų būti daug.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąEsmė, kad Afrikoje nelabai ir moka dirbti.
Darbo rezultatas yra pinigai, absoliučiai daugumai. Vieniems jų trūksta būtinoms išlaidoms, pvz. maistui, būstui ir kt., likę nori dar daugiau - materialistai. Girdėjau, kad Kinijoje moterų trūkumas, gal dar tam... Mėgstančių keliauti neturėtų būti daug.
Vėlgi, reikia žiūrėti į kultūras ir tai, kas jose labiausiai sureikšminama. Kinijoje visada ir visur sureikšminamas šeimos atžalų išsilavinimas. Tam paprastai skiriama didžioji dalis šeimos santaupų, kurios kaupiamos dar iki vaikui gimstant. Tai labai įsigalėjęs požiūris, kurį tikriausiai galima trackinti iki pat Konfucijaus laikų. Sistema gana paprasta, aiški ir efektyvi: vaikai gauna išsilavinimą -> gerą darbą - > uždirbqa daug pinigų -> gali sumokėti už savo vaikų išsilavinimą ir remti savo tėvus senatvėje. Labai didele dalimi Kinijoje viskas taip ir veikia praktikoje, nepriklausomai, ar taikisyme tai migrantui darbininkui, dirbančiam už US$500 per mėmesį, ar self-made milijonieriui, važinėjančiam (tiksliau, vežiojamam) Audi A8.
Rezultatas tas, kad norint to siekti, reikia pinigų. O garantuotai gauti pinigų galima tik dirbant. Kuo daugiau dirbsi, tuo daugiau garantuotų pinigų. Tuo daugiau garantijų, kad vaikai gaus adekvatų išsilavinimą, gerą darbą, daug pinigų ir vėliau išlaikys savo tėvus bei savo pačių vaikus. Kas svarbiausia, tai veikia ir tai buvo viena priežasčių, kodėl Kinijai pavyko taip efektyviai auginti savo ekonomiką paskutinius 35 metus. Nes buvo ir tebėra masė dirbti pasirengusių žmonių, kurie neturi iliuzijų, kad geras gyvenimas nusileis iš dangaus. Tai labai stipri, nors ir paprasta, vertybėmis grįsta sistema, kuri tiesiog veikia.
Dabar pabandykim įsivaizduoti, kaip yra dažnoje sub-Sagaran Afrikos šalyje? Kokios ten funkcionuojančios socialinių vertybių sistemos, kuriomis remiantis, valstybė gali augti ir vystytis? Turbūt, kad jokių. Nebent kuo didesnio kiekio vaikų prisidarymas, nes nieko geresnio nesugebėjo išmastyti. O ir nebuvo kam (nebuvo nei Konfucijaus, nei Europietiško tipo politikos ideologų, filosofų ir t.t.). Dėl to ir liko primityvus socialinės raidos suvokimas (arba jo visiškas nebuvimas). Na dar radosi papildoma "ideologija" - dėl visko kaltinti buvusias Vakarų kolonijones jėgas, dėl kurių toks šūdinas gyvenimas Afrikoje. Iš esmės viskas.
Indijos atveju viskas būtų kažkur per vidurį ir kur kas labiau maišyta, nes ir pati šalis yra tikras kultūrinis katilas.
Tas labai gerai iliustruojama tame pačiame Londone, kur yra puiki galimybė stebėti daugelio kultūrų atstovų požiūrį į gyvenimą. Kaip elgiasi kinų, Afrikos šalių ir Indojos imigrantai. Kuris iš jų tikriausiai dirbs ilgas valandas be poilsio dienų? Kuris bandys gauti ką nors "nachaliavai"?
Neigti kultūros įtaką darbo etikai būtų kvaila ir visiškai klaidinga.Paskutinis taisė John; 2014.04.09, 16:49.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąEsmės nekeičia. Jei dirbti nenori, tai ir nemoki. Jei nori - išmoksi.
O kad UK jie nori gauti visko nachaliavu, tai dėl to, kad jų tokia, mūsų atžvilgiu, žema moralė, negėda būti nepasiturinčiais, nedideli poreikiai. Jeigu jiems patiems labai gerai, tai ir jų vaikams taip bus, jie taip mano...
Parašė John Rodyti pranešimąVėlgi, reikia žiūrėti į kultūras ir tai, kas jose labiausiai sureikšminama. Kinijoje visada ir visur sureikšminamas šeimos atžalų išsilavinimas. Tam paprastai skiriama didžioji dalis šeimos santaupų, kurios kaupiamos dar iki vaikui gimstant. Tai labai įsigalėjęs požiūris, kurį tikriausiai galima trackinti iki pat Konfucijaus laikų. Sistema gana paprasta, aiški ir efektyvi: vaikai gauna išsilavinimą -> gerą darbą - > uždirbqa daug pinigų -> gali sumokėti už savo vaikų išsilavinimą ir remti savo tėvus senatvėje.
Comment
Comment