Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Europos Sąjungos reikalai
Collapse
X
-
Siūloma pradėti derybas su Šiaurės Makedonija ir Albanija dėl narystės ES
Europos Komisija laikosi pozicijos, kad Albanija ir Šiaurės Makedonija yra išpildžiusios reikalavimus, būtinus pradėti deryboms dėl šių šalių įstojimo į Europos Sąjungą, sakoma trečiadienį paskelbtame EK pranešime.
„Praeiti metai buvo teigiamų pokyčių regione metai. Albanija ir Šiaurės Makedonija pademonstravo tvirtą pasiryžimą euti ES keliu ir pasiekė rezultatų, kurie yra konkretūs ir privalo būti negrįžtami. Tuo remdamiesi šiandien rekomenduojame, kad Taryba pradėtų stojimo derybas su Albanija ir Šiaurės Makedonija. Europos Sąjungos plėtros politika yra investicija į Europos taiką, saugumą, klestėjimą ir stabilumą”, – pranešime cituojama Bendrijos diplomatijos vadovė Federica Mogherini (Federika Mogerini).
„Albanija ir Šiaurės Makedonija pasinaudojo galimybe, suteikta suaktyvintos plėtros programos, ir įgyvendino reformas. Šiaurės Makedonija ne vien tęsė savo ambicingą reformų programą, bet ir pasiekė istorinį susitarimą su Graikiją, išsprendusį 27 metus trukusį ginčą dėl pavadinimo – tai yra pavyzdys visam regionui ir kitiems“, – pažymėjo ES kaimynystės politikos komisaras Johannesas Hahnas (Johanesas Hanas).
„Albanija vykdo plačias reformas, ypač didelį savo teisingumo sistemos pertvarkymą. Visos šios pastangos liudija apie Europos Sąjungos traukos galią“, – pridūrė jis...Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...
- 1 patinka
Comment
-
Na va, gal Užkalnis galės nueit į daugiau tikrų itališkų restoranų Lietuvoj.
https://www.reddit.com/r/europe/comm...ans_in_europe/
[–]NaSoWirstNedOid 73 taškų prieš 1 mėnesį
Science fact of the day: Something like 95% of all Italian restaurants in Germany are run by Albanians, with waiters making a point of faking an Italian accent.
_vestica 25 taškų prieš 1 mėnesį
I know one of those in Vienna. Authentic, very good Italian food and I really thought the owner was Italian. Turned out he's an Albanian from Macedonia.
- 3 patinka
Comment
-
Įdomiai veikia ES biurokratinis aparatas, o mes dar savuoju skundžiamės. Siūlau paskaityti visiems esantiems prieš ES federaciją ir norintiems "tautų" Europos.
Jei reikėtų sugalvoti pačią kvailiausią galimą Europos Sąjungos ministrų (komisarų) skyrimo tvarką, tai vis vien turbūt nesigautų taip kvailai, kaip yra realybėje.
Kai kiekviena šalis skiria labiausiai nusipelniusį (visiškai neaišku kuria prasme, nes net neaišku kokioje srityje jis dirbs) žmogų, o tada jam Briuselyje paknopstom ieškoma sritis, kurią jis turėtų kuruoti. Ir ta sritis jam parenkama toli gražu nebūtinai pagal jo kompetenciją. Gerokai dažniau - tiesiog pagal jo atstovaujamos valstybės dydį ir įtaką. O kadangi kiekvienai iš 28-ių šalių reikia skirti po komisarą, tai ir gaunasi, kad sukuriamos tokios komisarų vietos, kurios tarpusavyje dubliuojasi. Pavyzdžiui, yra:
- komisijos pirmininko pavaduotojas, atsakingas už darbo vietų kūrimą, ekonomikos augimą, investicijas ir konkurencingumą;
- komisaras, atsakingas už biudžetą ir žmogiškuosius išteklius;
- komisaras, atsakingas už prekybą;
- komisaras, atsakingas už užimtumą, socialinius reikalus, įgūdžius ir darbo jėgos judrumą;
- komisaras, atsakingas už ekonomikos ir finansų reikalus, mokesčius ir muitus;
- komisaras, atsakingas už vidaus rinką, pramonę, verslumą ir mažas bei vidutines įmones;
- komisaras, atsakingas už konkurenciją;
- komisaras, atsakingas už regioninę politiką ir regionų vystymąsi.
8 pareigūnai, kurie dirba 2-3 ministrų darbą.
Bliamba. Europos Sąjungoje yra daugiau, nei 500 milijonų žmonių, tarp jų yra dešimtys tūkstančių aukščiausios kategorijos vadovų ir iš tiesų komisijos nariu reikia skirti Skvernelį ar Kirkilą?
Man atrodo, šioje vietoje reikia didelių pokyčių, keičiant komisijos narių formavimo principus Europos Sąjungoje.Paskutinis taisė Lettered; 2019.06.12, 14:15.
Comment
-
ES ruošiasi atidėti narystės derybas su Albanija ir Šiaurės Makedonija
Europos Sąjunga trečiadienį perspėjo, kad dalis jos lyderių nusiteikę atidėti narystės derybų su Albanija ir Šiaurės Makedonija pradžią, nors skamba perspėjimai, kad tolesni atidėliojimai galėtų pakirsti demokratinių reformų procesą ir stabilumą nepastoviame Balkanų regione...Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...
Comment
-
Europos dešinieji atmetė A. Merkel planą dėl ES postų
Lietuvai susitikime atstovaujanti prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ruožtu sakė, kad derybose reikia atsižvelgti ne tik į partijų pozicijas, bet ir geografinį atstovavimą bei lyčių balansą.
Comment
-
Kodėl EK nebėra UK atstovo? Čia kažkoks asmeninis Junckerio kerštas? Brexitas, kiek žinau, dar neįvyko (ir neaišku, ar apskritai įvyks).
https://www.facebook.com/EuropeanCom...type=3&theaterPaskutinis taisė Lettered; 2019.09.09, 14:59.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąFinansavimas taip smuks dėl to, kad ženkliai mažėja ES skiriamos lėšos?
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Taip, beto, jei UK paliks ES, sumažės dar labiau.
Comment
-
Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą
ar neturetu sumazeti Lietuvos imokos i ES fondus?
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Taip, beto, jei UK paliks ES, sumažės dar labiau.
Tiesa, mažės netolygiai. Per capita Sostinės regionui sumažėjimas bus gana drastiškas, Vidurio ir vakarų regionui parama praktiškai išliks tokia pati.If a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Lietuvoje yra vienas iš didžiausių palaikymų ES bendros kariuomenės kūrimui, bet ir kitose šalyse jis pakankamai nemažas.
Paskutinis svarbus žingsnis, norint kad ES taptų dar viena pasauline savarankiška supergalybe.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąLietuvoje yra vienas iš didžiausių palaikymų ES bendros kariuomenės kūrimui, bet ir kitose šalyse jis pakankamai nemažas.
Paskutinis svarbus žingsnis, norint kad ES taptų dar viena pasauline savarankiška supergalybe.
Latvijoje mažesnis procentas (59%) matyt dėl anti-NATO prorusiškų gyventojų (spėju), o Estijoje (48%) matyt neblogai pereina skandinaviškos nuotaikos (Švedija - 40%, Suomija - 42%): atsiskyreliškas (mes ne vakariečiai, o šiauriečiai) savarankiškas mąstymas.
Vidurio Rytų Europoje procentas šiek tiek didesnis (5-10% procentiniais punktais). Kuo labiau šalis "rytietiška" tuo palankesnės nuotaikos (galbūt koks nors labiau juntamas vidinis šalių nestabilumas). Galima išmąstyt, kad ir Lietuva "rytietiška", bet turbūt ne dėl to, kad ji kažkokia ypatinga "rytietiškumo" sala, bet tiesiog tokia geopolitika kokia turi Lietuva, verčia situaciją atrodyti "rytietiška"
Yra išimtys - Prancūzija (65%) ir Beniliuksas (top rodikliai Europoje - 74%), spėju gal čia politikai labiau promote'ino. Nežinau situacijos.
Slovėnijos didesnio procento (64%) nei kaimynų (45-63%) aiškinimas nei kitų šalių gali pasiaiškinti taip: maža šalis, buv. Jugoslavija, kitos man nežinomos priežastys.
Parašė mantasm Rodyti pranešimąSvarbiau būtų finansavimas ir šiaip gyventojų noras atitinkamai elgtis. Dabar yra noras nebent būti muziejine-humanitarine supergalybe.Paskutinis taisė PoDV; 2019.12.02, 23:41.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė PoDV Rodyti pranešimąKadangi Vidurio Rytų Europai ta kariuoemnė būtų aktualiausia (bent jau taip panašu), tai ji pirmu smuiku ir turės griežti, kad ji nesukurtų tokio įvaizdžio. Vakarų Europiečiai gyvena gan komfortabiliai, turėdami tokį, savo atžvilgiu, buferį, Rytų Europą. Jiems ta Rusija anokia grėsmė, kai jie patys jaučiasi n kartų įtakingesni.
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Kitaip sakant vakarų europiečiai ir toliau neturės noro finansuot karybos. Bet JAV parama turbūt irgi sumažėtų. Maža to, gali tekti švaistyti daugiau resursų vakariečių humanitarinėms-postkolonialistinėms misijoms. Kur nauda mums?
Comment
-
Parašė PoDV Rodyti pranešimą
Hmm, jie mūsų pasienio ruožą finansuoja, o mes jų visokias misijas. Tiesa, nebūtų gerai, jei mažėtų JAV finansavimas, ypač kol ES kariuomenė kaip institucija neįrodys, kad ji yra tinkamas pakaitalas.
Kokią teorinę galimybę ES armija turi tapti tinkamu pakaitalu? Jei nesugeba skirti tinkamos sumos savo nuosavoms kariuomenėms, kodėl turėtų sugebėti skirti sąjunginei? Yra daug paskaičiavimų kiek metų ir kiek BVP prireiktų skirti norint priartėti prie JAV pajėgumų. Net ryškiai karpant socialines programas ir merkiant į tai milžiniškus pinigus prireiktų kelių dešimtmečių. Ir visa tai dėl kelių žmonių kaprizo norėti būti mažiau priklausomiems nuo JAV, ko matomoje perspektyvoje šiaip ar taip nebus?
- 1 patinka
Comment
-
Parašė PoDV Rodyti pranešimą
Hmm, jie mūsų pasienio ruožą finansuoja, o mes jų visokias misijas. Tiesa, nebūtų gerai, jei mažėtų JAV finansavimas, ypač kol ES kariuomenė kaip institucija neįrodys, kad ji yra tinkamas pakaitalas.
Net ir dabar NATO mums artimiausios savo interesais ne Europos vakarų/pietų valstybės, o JAV, šiaurės Europos (Norvegija, Danija, Lenkija) valstybės, UK ir dar kažkiek Vokietija. Dėl to atsisakyti NATO ir kurti kažkokią ES kariuomenę su keistais interesais pirmiausia rūpintis kažkokių Afrikos valstybių ir arabų reikalais būtų visiška nesąmonė.Post in English - fight censorship!
- 4 patinka
Comment
Comment