Nu čia ne visai tas pats. Jis tiesiog yra savo gimtojo krašto patriotas. Tėvynė nebūtų supratus Junkerio, jei jis būtų palaikės visokias durnas ofšorų uždarymo iniciatyvas Europos Sąjungoje.
Nu čia ne visai tas pats. Jis tiesiog yra savo gimtojo krašto patriotas. Tėvynė nebūtų supratus Junkerio, jei jis būtų palaikės visokias durnas ofšorų uždarymo iniciatyvas Europos Sąjungoje.
Pabėgių mero pagėgiškiai irgi nesuprastų, jei jis pradėtų kovoti su kontrabanda ir miestiečių pragyvenimo šaltiniu.
Pabėgių mero pagėgiškiai irgi nesuprastų, jei jis pradėtų kovoti su kontrabanda ir miestiečių pragyvenimo šaltiniu.
kad dabartiniu momentu Pagėgiuose cigarečių kontrabandininkų kogero tiek pat kiek ir knygnešių. aukso amžiaus baigėsi gerokai seniau, liko tik legendos
Šiandien Europos Parlamente vyks EP Pirmininko rinkimai. Tai dažniausiai būdavo gana tylus procesas, nes ilgą laiką dvi didžiausios EP politinės grupės (socialistai ir krikdemai) pirmininkais keisdavosi pakaitomis kas 2,5 metų. Šįkart socialistai šį susitarimą sulaužė ir krikdemams atiduoti pirmininko vietos nenori. Taip atsirado bent 7 kandidatai į šį postą. Šiandien vyks keturi rinkimų turai, bet jei nei vienas nesurinks reikalingos daugumos, pirmininku taps vyriausias kandidatas.
/\ sanctions for Poland? Čia dėl jų politinės krizės?
Taip. Pagal ES sutartis, valstybės narės turi laikytis bendrų demokratijos, žmogaus teisių, teisingumo sistemos nepriklausomumo ir kt. reikalavimų (kitaip tariant, tai tarsi mokestis už galimybę būti klube, gauti jo privalumus ir dar gauti vadinamuosius Briuselio pinigus). Kai valstybės narės nesilaiko šių reikalavimų, Europos Komisija (kuri ES dar yra vadinama Sutarčių sergėtoja) gali siūlyti priemones prieš jas. Viena iš priemonių - vadinamoji 'nuclear option' - valstybės narės balso teisės atėmimas ES Taryboje (t. y. institucijoje, kurioje atstovaujamos valstybių narių vyriausybės). Tai tikrai didelė sankcija, nes tada valstybė neturi teisės pasisakyti dėl teisės aktų, kurie jai ateityje bus taikomi. Visgi, nemanau, kad ji būtų pritaikyta, nes tam reikia visų valstybių pritarimo (įdomumo dėlei, panaši priemonė jau buvo panaudota prieš Austriją 2000 m.).
Taigi, Europos Komisija arba imsis kokių silpnesnių sankcijų (pavyzdžiui, duos mažiau pinigų), arba tiesiog pabars. Aišku, jos galutiniam apsisprendimui įtakos gali turėti ir EP pirmininkas
Taigi, EP pirmininku išrinktas italas A.Tajani. Daugiau apie jį rašo Politico. Šiaip, įdomu, kad EPP (krikdemai) savo kišenėje dabar turi tiek Komisijos, tiek ES Tarybos, tiek EP vadovų pozicijas. Iš nacionalinės pusės, tai antrasis italas užimantis aukštas pozicijas ES šiuo metu (kita - F. Mogherini).
Šiandien naktį ES Taryba ir Europos Parlamentas pasiekė preliminarų susitarimą dėl roaming'o panaikinimo nuo šių metų birželio vidurio. Susitarimas preliminarus, nes jį turi patvirtinti tiek Parlamento komitetai bei plenarinis posėdis ir ES valstybių ministrai, susitikę ES Taryboje.
Pačios derybos buvo itin sudėtingos ir įtemptos, bet abi pusės skubėjo pasiekti susitarimą per vakar prasidėjusį posėdį. Kitu atveju roaming panaikinimas būtų nusikėlęs
/\ Visoje ES kalbėsime ir naudosime mobiliuoju internetu pagal savo operatoriaus tarifą?
Taip. Tiesa, reikėtų atsiversti reglamento projektą, pažiūrėti, ar yra numatytos kokios sąžiningo naudojimo taisyklės. Kad yra nuostatos dėl "pigesnių" šalių sim kortelių eksporto į "brangesnes" - tai tikrai tokios yra.
Vakar Maltoje* vyko neformalus Europos Vadovų Tarybos susitikimas. Jo metu ES valstybių narių vadovai** aptarė migracijos situaciją ir pradėjo pasirengimą Romos sutarties 60-mečio minėjimui kovo mėn. Posėdžio apibendrinimas - čia.
Šiaip įdomu, kad ES vadovai artimiausiais mėnesiais susitikinės labai dažnai - artimiausias posėdis - kovo pradžioje, vėliau jų susitikimas numatomas kovo pabaigoje Romoje (pažymėti jau minėtą jubiliejų; beje, jo metu gali būti pateikti pasiūlymai dėl tolimesnių integracinių žingsnių), balandžio ir birželio mėnesiais.
--
* Susitikimas vyko Maltoje, nes ji šiuo metu pirmininkauja ES Tarybai.
** Paprastai EVT posėdžiuose dalyvauja visų valstybių narių vadovai, Europos Komisijos ir Išorės veiksmų tarnybos vadovai. Europos Parlamento pirmininkas kviečiamas tik į kai kuriuos klausimus. Vakarykščiame pasitarime, kaip jau tapo įprasta po Brexit, T. May taip pat nedalyvavo aptariant Romos sutarties pasirašymo metinių reikalus.
Comment