Nesusijungs. Nebent Rusija nusilps, pakolkas vyksta atvirkščiai.
Moldova, Baltarusija ir Ukraina - Rusijos buferinės zonos, Baltijos šalys, Lenkija, Suomija, Slovakija, Čekija, Vengrija - ES buferinės zonos nuo Rusijos. Rumunija, Bulgarija ir Balkanai dar iš dalies ES ir Turkijos "buferinės" zonos.
ES-Rusijos buferinės zonos, ypatingai Lenkija bei Baltijos šalys siekia pastumti ES buferį į Ukrainą, Baltarusiją bei Moldovą, kad joms nereikėtų tos pačios naštos nešti.
Bet kai sakoma siekiai siekiais, bet rusai irgi nesnaudžia ir jie turi geresnes žaidimo sąlygas.
Ką Rusija galės padaryti, jeigu Kišiniovas atsisako Padniestrės? Vienintelis būdas — inspiruoti vidinius politinius ir socialinius neramumus.
Ir kaip Turkija gali neleisti susijungti Bulgarijai ir Makedonijai?
Nesusijungs. Nebent Rusija nusilps, pakolkas vyksta atvirkščiai.
Moldova, Baltarusija ir Ukraina - Rusijos buferinės zonos, Baltijos šalys, Lenkija, Suomija, Slovakija, Čekija, Vengrija - ES buferinės zonos nuo Rusijos. Rumunija, Bulgarija ir Balkanai dar iš dalies ES ir Turkijos "buferinės" zonos.
ES-Rusijos buferinės zonos, ypatingai Lenkija bei Baltijos šalys siekia pastumti ES buferį į Ukrainą, Baltarusiją bei Moldovą, kad joms nereikėtų tos pačios naštos nešti.
Bet kai sakoma siekiai siekiais, bet rusai irgi nesnaudžia ir jie turi geresnes žaidimo sąlygas.
Matai, problema, kad De Facto jos jau baiginėja susijungti ir didelė dalis Moldavų jau yra su Rumunijos pasais. Susijungti iki galo trukdo tik Padniestrės klausimas. Jos atsisakyti Moldovai gaila, o ją gautų tik tada jei nesijungtų su Rumunija ir būtų Rusijos marionete. Va taip ir tamposi...
Aš tai kažkaip abejoju kad taip ims ir atsisakys savo šalies dalies, ir dar kai rumunai sudaro apie trečdalį Padniestrės gyventojų. Kuri save gerbianti šalis taip imtų, ir atsisakytų savo šalies gabalo?
Aš tai kažkaip abejoju kad taip ims ir atsisakys savo šalies dalies, ir dar kai rumunai sudaro apie trečdalį Padniestrės gyventojų. Kuri save gerbianti šalis taip imtų, ir atsisakytų savo šalies gabalo?
Taip. Bet problema, kad Padniestrės prisijungti netampant Rusijos marionete jiems nepavyks. Status Quo irgi netenkina, nes ryšįų su Moldova ji praktiškai neturi ir yra tikras pūlinys su savo nusikalstamom gaujom, kontrabanda ir t.t. Vienas variantas yra gruziniškas: pulti Padniestrę, susiremti su Rusijos kariuomene ir pralaimėti. Kitas, išdurti rusus, perleidžiant ją Ukrainai (Ten nemaža dalis gyventojų ukrainiečiai, o ir rusakalbiai jaustųsi praktiškai kaip namie) įkuriant kokią rumunų autonomiją (Kurią pakontroliuoti galėtų jau "didžioji" jungtinė Rumunija) o patiems tada jau susijungiant į vieną Rumuniją. Dabartinis įšaldyto konflikto kelias niekur neveda...
Šalies vadovė laiške Moldovos parlamento pirmininkui, laikinai einančiam prezidento pareigas, Marianui Lupu teigiama, kad Moldova atliko milžinišką darbą reformuojant šalies ekonomiką ir politinę sistemą, keičiant visuomenės mąstymą ir įtvirtinant bendras europines vertybes. Moldova, pasak Prezidentės, yra neatskiriama geografinės, politinės, ekonominės ir vertybinės Europos dalis, pranešė Prezidentūra.
"Šiltai prisimindama mūsų susitikimą Kišiniove liepos mėnesį noriu Jus patikinti, kad Lietuva ir toliau visapusiškai rems Moldovos žingsnius europinės integracijos kelyje. Mūsų šalių bendradarbiavimas jau dabar duoda puikių rezultatų, todėl sieksiu tęsti ir stiprinti mūsų institucijų, verslininkų ir visuomenių bendradarbiavimą. Esu įsitikinusi, kad tai bus naudinga abiem šalims", — rašoma prezidentės sveikinime.
Lietuvos užsienio reikalų ministras A.Ažubalis sveikinime Moldovos užsienio reikalų ministrui Iurie Leancai pabrėžė gerų ir abipusiškai naudingų santykių ir tolesnio bendradarbiavimo svarbą.
"Esu įsitikinęs, kad tik užtikrindami demokratines laisves, skatindami piliečių iniciatyvas, verslumą ir pilietinį aktyvumą, kovodami su korupcija ir gerbdami žmogaus teises, galime sukurti stiprią, laisvą ir vientisą Europą“, — rašoma ministro laiške.
Moldova pirmoji iš buvusių sovietinių respublikų 1990 metų gegužės 31 dieną pripažino Lietuvos nepriklausomybę.
pagal graudžių raudų talentą antras po "lenkiško krokodilo" eina Kremlebasas-Barabasas
Kremlius vėl apsiašarojo dėl savo marionečių nedėkingumo:
*praėjusiais metais Kremliaus priekaištai liejosi ant "nedėkingojo" Lukašenkos galvos per NTV;
*šįsyk jau antra savaitė per "Pirmąjį Rusijos Kanalą" kaltinimai liejami prieš Padniestrės diktatorių.
Tai sena rusiška tradicija: prieš naujus prezidento-marionetės rinkimus (2005 m. Abchazijoje; 2010 m. prieš Lukašenko rinkimus; 2011 m. - prieš Smirnovo) pradėti transliuoti į Rusijos valstybes-kolonijas "nedėkingumo propagandą", nukreiptą prieš esamą diktatorių. Dabar konfliktas įsiplieskė tarp Kremliaus ir I. Smirnovo pagal principą "vagis vagį apvogė ir vagiui pasiskundė".
Kremlius apkaltino I. Smirnovą Rusijos "ekonominės paramos" vogimu ir pareikalavo iš "suverenios valstybės" vadovo, kad šis nekandidatuotų 6-tajai prezidento kadencijai. Už tokią TV-propagandą Padniestrės mikrodiktatorius I.Smirnovas skolingu Kremliui neliko; buvo parengtas lukašenkinio tipo atsakas, kuris kaip ir Baltarusijoje transliuotas per centrinį-oficiozinį Padniestrės kanalą.
štai, galima pasigrožėti broliškom rytų slavų tv-niautynėm:
P.S. Kas pasakytų, kuo šis Kremliaus politinis šantažas "dėkingumu" skiriasi nuo Varšuvos šantažo, kurį Sikorskis analogiškai banditiniu stiliumi vadina "Litwos nedėkingumu" ? Skirtumas galbūt tik tas, kad Sikorskio atvirai penimas Tomaševskis Varšuvos neakintas, o visi priekaištai dėl "nedėkingumo" išlieti ant samdinio Kubiliaus.
Moldova yra viena labiausiai mentališkai atsilikusių šalių. Pažiūrėkit, kaip intensyviai balsuoja už komunistus. Moldova turėjo vieną vienintelį šansą 1991 metais kai byrėjo SSSR, jai reikėjo staigiai jungtis su Rumunija paliekant visokias padniestres. Tačiau vietiniai vadukai norėjo tapti prezidentais ir šansas buvo prarastas. Dabar nesukčiau galvos dėl šio atsilikusio krašto, ES jis visai nereikalingas ir tepasiima jį Rusija.
Rusijai jis tikrai irgi nereikalingas, vienintelis dalykas tik kelt sumaisti, laikyt kariuomene kirsint gaugazus su moldovais.
ps. dar kaip pigi darbo jega vietoj musulmonu is centrines azijos.
"I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
Manau rusų "turistai" turėjo pakelti ekonomiką, juk jų ten būta nemažai, tik dalis liko Odesoj. Jeigu rimtai, tai manau, kad rusiškos karinės akcijos nebuvo nemokamos ir lėšos plūdo per slaptus kanalus, tad dabar įvertinus, kad rusijai šikna vengiama dotuoti tokius regionus.
Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Ne apie Ukrainą, bet Moldovą (nemanau, kad reikia atskiros temos). Kažkas šiandien vyko Moldovoje: kaip ne kaip didžiausios demonstracijos nuo 1990 metų. Kai kuriais vertinimais apie 100 tūkst. dalyvių. Prieš korupciją ir pan. Reikalauja atsistatydinti prezidentui ir paleisti parlamentą. Organizuoja kažkoks nepartinis blokas, bet remia "Raudonasis blokas" (ašis - Moldovos kompartija, prieš asociaciją su Es, už - prisijungimas prie Rusijos muitų sąjungos). Bandymas išklibinti sėkmingiausiai asociacijos sutartį vykdžiusią šalį ? Russia strikes back ?
Bandymas išklibinti sėkmingiausiai asociacijos sutartį vykdžiusią šalį ?
Moldova yra failed state ir netgi labiau, nei Ukraina. Paskutinis skandalas su dingusiu vienu jardu baksų iš Moldovos bankų tik dar kartą paryškina tą absoliučią betvarkę. Blogiausia, kad situacijos pagerėjimui šioje šalyje tiesiog nėra nei smegenų, nei iniciatyvos. Dirbant su įvairiom MD institucijom teko patirti gebėjimų stoką tokiame lygyje, kokio nesu matęs netgi prasčiausiose ir varganiausiose postkomunistinėse šalyse. Jokios Moldovos institucijos - tiek valstybinės, tiek privačios - tiesiog neturi iš kur imti resursų geresniam valdymui ir vykdymui. Patys gabiausi ir bent šiek tiek iniciatyvos turintys jau senai pasidarė Rumunijos pasus ir išmovė iš Moldovos. Tikrai vilties nėra dėl šios šalies ir bijau, kad grįžimas į motinos Rusijos rankas - nors ir ne išeitis ilgalaike prasme - yra praktiškai neišvengiamas. Blogiausia tai, kad 'pro-europinės' Moldovos politinės jėgos iššvaistė tą kreditą iš visuomenės, kurį gavo per 2009, 2010 ir pernai metų rinkimus. Kartu su nevykusiom reformom, diskredituota ir artimesnės ES integracijos idėja. Aišku ideali terpė vaikiškos kairumo ligos ir partnerystės su Rusija apologetams vėl imtis ruporo.
Stalinas atskėlė Moldovos pajūrį ir atidavė Ukrainai, o Moldovai užtat davė Padniestrės dovanėlę - klasikinis skaldyk ir valdyk genijus
Šiuo metu Moldova turi susitarimą su Ukraina, pagal kurį pačiose upės žiotyse beveik turi išėjimą į Juodąją jūrą. Bet uostų normalių neturi - visa logistika eina per Odesą.
Comment