Parašė Eidvis
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuva užsieniečių akimis
Collapse
X
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąLietuva pastaruoju metu pradėjo gauti daug promauto iš rimtą auditoriją turinčių žiniasklaidos priemonių, ne nuostabu, kad netgi tokiomis Rusijos krizės sąlygomis, kai iš rytų pusės smarkiai kritęs turistų skaičius, Vilniuje auga turistų srautas ir planuojami net keli nauji viešbučiai. Gal aš ir nacionalistas, bet manau Vilnius yra vertesnis būti No. 1 turistų skaičiumi tarp Baltijos šalių ir iki šiol buvo nepagrįstai nuvertintas. Ko tais itariu, kad per keletą metų Vilnius perimsi turizmo karūną iš Talino ir Rigos.Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąLietuva pastaruoju metu pradėjo gauti daug promauto iš rimtą auditoriją turinčių žiniasklaidos priemonių, ne nuostabu, kad netgi tokiomis Rusijos krizės sąlygomis, kai iš rytų pusės smarkiai kritęs turistų skaičius, Vilniuje auga turistų srautas ir planuojami net keli nauji viešbučiai. Gal aš ir nacionalistas, bet manau Vilnius yra vertesnis būti No. 1 turistų skaičiumi tarp Baltijos šalių ir iki šiol buvo nepagrįstai nuvertintas. Ko tais itariu, kad per keletą metų Vilnius perimsi turizmo karūną iš Talino ir Rigos.Paskutinis taisė TIME; 2015.07.10, 00:15.
Comment
-
Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimąTalinas žinok labai rimtas žaidėjas, Ryga aplenkt aplenksim, bet Talinas... Teko su begale užsieniečių kalbėti, kuriems teko apvažiuoti Baltijos šalis ir visi kaip užburti sakė "Vilnius, Ryga gražu, bet jau Talinas, tai ne tas žodis kai gražumo". Pirmiausia kas traukia visus į Taliną, tai, kad miestas turi labai autentiškus gynybinius įtvirtinimus, ir pilį ant uolos. Mes atstatę pilį, jau punktą turėti pilį ant kalvos(su uolom mums jau nenuskilo) išpildytume, atkūrę bent dalį gynybinių įtvirtinimų(vartų, bokštų ir beabejo sieną) mes jau galėtume bent dalinai lygiuotis į Taliną. Apskritai siekiant kurti miestą patrauklų turistams reikia galvoti nestandartiškai ir tada dėmesys savaime atsiras.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąLietuva pastaruoju metu pradėjo gauti daug promauto iš rimtą auditoriją turinčių žiniasklaidos priemonių, ne nuostabu, kad netgi tokiomis Rusijos krizės sąlygomis, kai iš rytų pusės smarkiai kritęs turistų skaičius, Vilniuje auga turistų srautas ir planuojami net keli nauji viešbučiai. Gal aš ir nacionalistas, bet manau Vilnius yra vertesnis būti No. 1 turistų skaičiumi tarp Baltijos šalių ir iki šiol buvo nepagrįstai nuvertintas. Ko tais itariu, kad per keletą metų Vilnius perimsi turizmo karūną iš Talino ir Rigos.
Tiesiog čia mažiau rusų visada buvo ir suomių, kurie sudaro turbūt 3/4 Talino ir Rygos turistų. Vilnius šiuo atžvilgiu niekuo nesiskiria nuo Prahos ar Budapešto - čia galima per valandą Senamiestyje išgirsti kokias 10-15 kalbų.
Comment
-
Parašė domux678 Rodyti pranešimąDeja, bet tam reikia patogaus susisiekimo, o jis vienareikšmiškai geresnis su Talinu ir Ryga - jie abu yra uostai, tad su kiekvienu atplaukiančiu laivu sulaukia daugybės turistų.
2014- Baltarusija – 134 219 (13,9 proc. daugiau nei 2013 metais);
- Rusija – 109 143 (1,5 proc. mažiau);
- Vokietija – 71 781 (11,7 proc. daugiau);
- Lenkija – 67 052 (12,6 proc. mažiau);
- Latvija – 39 737 (12,9 proc. daugiau);
- Jungtinė Karalystė – 29 732 (1,5 proc. mažiau);
- JAV – 25 950 (22,1 proc. daugiau);
- Ukraina – 25 543 (60,8 proc. daugiau);
- Norvegija – 24 826 (17,7 proc. daugiau);
- Italija – 24 667 (14,5 proc. daugiau);
- Estija – 20 694 (8,5 proc. daugiau nei 2013 metais);
- Suomija – 18828 (19,7 proc. daugiau);
- Ispanija – 17 815 (10,5 proc. daugiau);
- Švedija – 17 633 (23,7 proc. daugiau);
- Prancūzija – 17 496 (10,3 proc. daugiau).
Šaltinis.
Comment
-
Parašė oranger Rodyti pranešimąIš ko čia sprendi, kad Vilnius buvo nuvertintas?
Tiesiog čia mažiau rusų visada buvo ir suomių, kurie sudaro turbūt 3/4 Talino ir Rygos turistų. Vilnius šiuo atžvilgiu niekuo nesiskiria nuo Prahos ar Budapešto - čia galima per valandą Senamiestyje išgirsti kokias 10-15 kalbų.
Comment
-
Aleksas teisingai pastebėjo - reikia pradėti mąstyti nestandartiškai. Deja, politinė valia neišgelbės Vilniaus. Tūlas savivaldybės tarybos narys neras atsakymų - labai daug, o gal ir visiškas viskas priklauso nuo verslo ir bendruomenės.
Mums nereikia išradinėti dviračio - yra daugybė geros praktikos pavyzdžių (ta pati Ryga ar Talinas), iš kurių būtų galima paimti teigiamą pavyzdį. Talinas, tiesa, mano akimis overrated, bet tai skonio reikalas. Tieisog Talinas turi tam tikrų "privalumų" - mažą, kompaktišką senamiestuką, kuriame ralizuoti idėjas ir galų gale jį sutvarkyti nėra misija neįimanoma. Vilnius kito lygio. Tai didelis senamiestis.
Susisiekimas, senamiesčio atkūrimas, modernio architektūros common ground (Danija, Olandija), naujų nišų suradimas, muziejų//galerijų plėtra ir statybos (Litvakų kultūros, MMC, fotografijos, Dizaino etcetera), al fresco kultūra (čia mes, Baltijos šalių mastu, esame labai geroje pozicijoje), naujų kutūros erdvių vystymas (i.e. žr. Ray Bartkus naują projektą Marijampolėje), toliarantiškas požiūris į naktinį gyvenimą, shoppingas, ir t.t. Daug daug darbo reikia įdėti. Kas krenta į akis, deja, dažniausiai tik smulkmenos, bet jos labai svarbios - neapželdintos potencialios skverelių vietos, ištrupėję šaligatviai, nesutavrkyti namų fasadai ir balkonai, Lukiškių kalėjimas (kurį manau galima pritaikyta kažkam labai įdomaus zr. Tate Modern) ir n kitų dalykų.
Amsterdamas, pvz, vienas patraukliausių miestų ir didelis turistų traukos centras. Dviejų dienų šiame mieste per akis, tris dienos - nebent muziejai. bet miestas gali pasiūlyti viską, ko skirtingos turistų grupės nori. Target audience?
(Beje, tai nėra didesnis meistas už Vilnių, nebent tankesnis. Iš lektuvo net atrodo, kad Vilniaus commieblockai sukuria kur kas didesnį urban feeling nei Amsterdamas...)
Vilnius iš esmės yra chill out miestas. Man toks jis ir patinka. Dauguma mano ne lietuvių draugų ar pažįstamų tą patį sako. Gal tai ir nėra blogai?Tieisog reikia sutvarkyti susiekimą, nuosekliai dirbti ir svarbiausia rasti konkrečias nišas, kurios leistų išlaikyti turistus.Paskutinis taisė D.P; 2015.07.10, 00:41.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąPas juos varo pigiai pagerti švedai, pas mus pilni traukiniai baltarusių norinčių pamatyti europietišką miestą. Tačiau jų sparčiai mažėja, bet auga iš kitų šalių.
Comment
-
Sutinku, kad Viniuj reikia geresnio susisiekimo ir labai norėčiau, kad atsirastų normalios vietinės avialinijos, tačiau net ir be to šiais metais Vilniaus oro uostas nuo Rygos atsilikimas bus mažiausias per dešimtmetį. Jis auga sparčiausiai regione net ir be normalių vietinių avialinijų.
Parašė oranger Rodyti pranešimąIš ko čia sprendi, kad Vilnius buvo nuvertintas?
Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimąTalinas žinok labai rimtas žaidėjas,
,Paskutinis taisė Eidvis; 2015.07.10, 01:02.
Comment
-
Parašė D.P Rodyti pranešimąIr šiaip, manau, čia bėda - mums reikia švedų, norvegų, suomių kaip oro.
Comment
-
Su Talinu manau sunkiai mes konkuruosim, nebent užsiimsim labai kokybiška Vilniaus reklama bei rasime tikslią nišą, kaip Vilnių reklamuoti. Talinas man jaučiasi kaip tikras miestas, skandinaviškas miestas. Nors jie labai ir PR tauta, bet jie labai tiksliai žino ko nori - būti skandinavais. (Mes norim būti europiečiais, tik neaišku kuriais, nes tų europiečių gi daug visokių). Ir jie to belekaip siekia bei labai verkia, jei kažkas tą skandinavijos temą užgauna. Tad ir pats miestas tvarkomas atrodo į tą pusę. Ir ten yra daugiau momentų, kai jautiesi mieste. Tas jų Rotermanni rajoniukas yra superinė idėja ir labai gerai realizuota. Man atrodo ir modernios architektūros netgi daugiau nei Vilniuj. Ir jie turi kaimynus su daug pinigų, kurie labai lengvai pasiekia Taliną ar keltu ar oru.
Mums su kaimynais ne kas, plius jų susidomėjimas mažėja.
Comment
-
Estijos ekonomika nuo Lietuvos 25 metus pirmavo per visą galvą, tai jiems suteikė daugiau resursų plėtrai, kokybiškesnei architektūrai, beto pas juos ten viskas labai kompaktiška. Tačiau dabar svarstyklės kitoje pusėje, Vilniaus plėtra daug spartesnė nei Talino, jame gimstas didžiausias Baltijos šalių ofisų pastatas, o Talino NMC penkialiaukštis pieštukas, Vilniuje pastatoma berods tris kart daugiau naujų butų, nei Taline. Tereikia šiek tiek palūkėti.
Comment
-
Parašė D.P Rodyti pranešimąSusisiekimas, senamiesčio atkūrimas, modernio architektūros common ground (Danija, Olandija), naujų nišų suradimas, muziejų//galerijų plėtra ir statybos (Litvakų kultūros, MMC, fotografijos, Dizaino etcetera), al fresco kultūra (čia mes, Baltijos šalių mastu, esame labai geroje pozicijoje), naujų kutūros erdvių vystymas (i.e. žr. Ray Bartkus naują projektą Marijampolėje), toliarantiškas požiūris į naktinį gyvenimą, shoppingas, ir t.t. Daug daug darbo reikia įdėti. Kas krenta į akis, deja, dažniausiai tik smulkmenos, bet jos labai svarbios - neapželdintos potencialios skverelių vietos, ištrupėję šaligatviai, nesutavrkyti namų fasadai ir balkonai, Lukiškių kalėjimas (kurį manau galima pritaikyta kažkam labai įdomaus zr. Tate Modern) ir n kitų dalykų.
Būtų super jei visi trolebusai ir autobusai būtų nauji. Bet ir dauguma turistų iš vakarų malasi senamiestyje.
Dėl muziejų ir galerijų nesu tikras, ar turistą iš vakarų nustebintum muziejais ir kukliom meno galerijom. Niekas tiek neinvestuos, ŠMC pavyzdys, kiek mažai lankytojų. Net ir tie valdovų rūmai pustuščiai ekspozicija.
Kalėjimas blogai, bet ten kaip ir vidiniai kiemai labiau nei lankytini objektai.
Atsilupę fasadai suteikia autentiškumo, geriau nei dirbtinai atrodantys seni namai nublizginti kaip nauji.
Parašė D.P Rodyti pranešimąVilnius iš esmės yra chill out miestas. Man toks jis ir patinka. Dauguma mano ne lietuvių draugų ar pažįstamų tą patį sako. Gal tai ir nėra blogai?Tieisog reikia sutvarkyti susiekimą, nuosekliai dirbti ir svarbiausia rasti konkrečias nišas, kurios leistų išlaikyti turistus.
Comment
-
Parašė dr-rox Rodyti pranešimąSu Talinu manau sunkiai mes konkuruosim, nebent užsiimsim labai kokybiška Vilniaus reklama bei rasime tikslią nišą, kaip Vilnių reklamuoti. Talinas man jaučiasi kaip tikras miestas, skandinaviškas miestas. Nors jie labai ir PR tauta, bet jie labai tiksliai žino ko nori - būti skandinavais. (Mes norim būti europiečiais, tik neaišku kuriais, nes tų europiečių gi daug visokių). Ir jie to belekaip siekia bei labai verkia, jei kažkas tą skandinavijos temą užgauna. Tad ir pats miestas tvarkomas atrodo į tą pusę. Ir ten yra daugiau momentų, kai jautiesi mieste. Tas jų Rotermanni rajoniukas yra superinė idėja ir labai gerai realizuota. Man atrodo ir modernios architektūros netgi daugiau nei Vilniuj. Ir jie turi kaimynus su daug pinigų, kurie labai lengvai pasiekia Taliną ar keltu ar oru.
Mums su kaimynais ne kas, plius jų susidomėjimas mažėja.
Estai, beje, turi tokią nerašytą susitarimą - nauja architektūra lygu išskirtinė architektūra. Vilniuje tai negalioja. O gaila. Reikia zyzti Šimašiui ir ko ausis, kad pagaliau susivoktų kad dizainas ir architektūra yra itin jautri tema.
Comment
-
Parašė dr-rox Rodyti pranešimąSu Talinu manau sunkiai mes konkuruosim, nebent užsiimsim labai kokybiška Vilniaus reklama bei rasime tikslią nišą, kaip Vilnių reklamuoti. Talinas man jaučiasi kaip tikras miestas, skandinaviškas miestas. Nors jie labai ir PR tauta, bet jie labai tiksliai žino ko nori - būti skandinavais. (Mes norim būti europiečiais, tik neaišku kuriais, nes tų europiečių gi daug visokių). Ir jie to belekaip siekia bei labai verkia, jei kažkas tą skandinavijos temą užgauna. Tad ir pats miestas tvarkomas atrodo į tą pusę. Ir ten yra daugiau momentų, kai jautiesi mieste. Tas jų Rotermanni rajoniukas yra superinė idėja ir labai gerai realizuota. Man atrodo ir modernios architektūros netgi daugiau nei Vilniuj.
Parašė dr-rox Rodyti pranešimąIr jie turi kaimynus su daug pinigų, kurie labai lengvai pasiekia Taliną ar keltu ar oru.
Parašė dr-rox Rodyti pranešimąMums su kaimynais ne kas, plius jų susidomėjimas mažėja.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Man kažkaip atrodo, kad tai, kad Lietuva jau visokiuose BVP reitinguose pradėjo darytis Baltijos šalių pirmūne,
Su laiku atsiskleis visi Vilniaus privalumai, juo labiau, kad pradėjome ekonomikoje pirmauti prieš estus.
Lietuvos BVP vienai galvai : $14,560
Estijos : $17,561
Lietuvos visutinis atlyginimas atskaičius mokesčius : 544 eurai
Estijoje: 832 eurai
Suprantu ,kad meilė Tėvynei ima viršų, bet išlikime objektyvūs ir prieš skelbdami faktus juos pasitikslinkime
Comment
-
Parašė domux678 Rodyti pranešimąKas čia per naujienos ?
Lietuvos BVP vienai galvai : $14,560
Estijos : $17,561
Lietuvos visutinis atlyginimas atskaičius mokesčius : 544 eurai
Estijoje: 832 eurai
Suprantu ,kad meilė Tėvynei ima viršų, bet išlikime objektyvūs ir prieš skelbdami faktus juos pasitikslinkime
Meanwhile realybė yra tokia:
GDP per capita (PPP), 2015 est.
- Estonia: $27994
- Lithuania: $28210
Net nekalbu apie AIC rodiklį, kur Lietuva yra miles ahead.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąKalėjimas blogai, bet ten kaip ir vidiniai kiemai labiau nei lankytini objektai.
Atsilupę fasadai suteikia autentiškumo, geriau nei dirbtinai atrodantys seni namai nublizginti kaip nauji.
Arba atvirkščiai. Taline senamiesčio namuose normalūs langai, ir apskritai visur tai reglamentuota griežtai, sprendžiant iš vientisumo. Kas iš to atsilupusio Vilniaus namo fasado, jei žioji plastikiniai langai kelių variantų.
Comment
-
Parašė D.P Rodyti pranešimąEstai, beje, turi tokią nerašytą susitarimą - nauja architektūra lygu išskirtinė architektūra. Vilniuje tai negalioja. O gaila. Reikia zyzti Šimašiui ir ko ausis, kad pagaliau susivoktų kad dizainas ir architektūra yra itin jautri tema.
Comment
Comment