Parašė a_p
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuva užsieniečių akimis
Collapse
X
-
Parašė a_p Rodyti pranešimąAš pvz irgi nelabai galiu įsivaizduot normalaus daugiabučio kurio laiptinėje kabėtų paveikslai. Ne tik Teksase bet ir Vilniuje.
Šis pavyzdys parodo, kad visai nereikia pinigų, o tik trupučio noro, kad aplinką padaryti gražesne. O kai aplinka gražesnė, tai ir žmonės laimingesni.
Comment
-
Parašė a_p Rodyti pranešimąČia kaip ir visur - gera žavėtis kai gali tai sau finansiškai leisti.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąPriklauso, kas yra žavesys. Bent iš savo patirties tai moteriškei galiu pritarti. Pavyzdžiui, Londone niekada negausi Vilniaus senamiesčio romantikos, nepriklausomai nuo pinigų kiekio. Kita verus, pakankamai daug žavesio rasi Miunchene, kuris toli gražu, nėra pigus. Pinigai ne visada nupirks bet ką.
Comment
-
Man atrodo, jei bezdalus ir ašaras kas galėtų paversti į pinigus, tai Lietuva būtų labai turtinga valstybė - čia tiek daug bezdinčių ir verkiančių, kaip pas mus viskas blogai kaip jis (turėdamas stogą virš galvos, vieną greičiausių pasaulyje internetą) negali sau nieko leisti, vietoje to, kad laiptinę apsikuoptų bent sykį
Comment
-
Parašė lightfire Rodyti pranešimąMan atrodo, jei bezdalus ir ašaras kas galėtų paversti į pinigus, tai Lietuva būtų labai turtinga valstybė - čia tiek daug bezdinčių ir verkiančių, kaip pas mus viskas blogai kaip jis (turėdamas stogą virš galvos, vieną greičiausių pasaulyje internetą) negali sau nieko leisti, vietoje to, kad laiptinę apsikuoptų bent sykį
Comment
-
Parašė a_p Rodyti pranešimąTiek kiek kainuoja turėti tam laiko ir įsikurti atitinkamoje aplinkoje. Pvz minėtos ponios "viskas vietoje" reiškia kad ji gyvena senamiestyje. Turi pinigų laisvai važinėt taksi, gyvent prabangiame "daugiabutyje".
Aš pvz irgi nelabai galiu įsivaizduot normalaus daugiabučio kurio laiptinėje kabėtų paveikslai. Ne tik Teksase bet ir Vilniuje.
Turint atitinkamai pinigų panašų "žavesį" galima atrast daugelyje pasaulio miestų.
Viskas įmanoma, tik reikia iniciatyvos ir nepatingėti. Aišku, 9 ir pan. aukštų namuose, puošti laiptines yra sunkiau, daugeliu atveju, į tokių blokinių namų laiptines gali patekti visi norintys (nors turbūt dauguma jau įsirengę naujoviškas laiptines duris), taip pat egzistuoja gana objektyvios priežastys : daugiau žmonių,daugiau nesusikalbėjimo, daugiau skirtumų, bet turint iniciatyvos - pasiekti norimą rezultatą įmanoma... ir nebrangiai.
o amerikietei galima pritarti. Vilnius gana žavus. Net ir miegamuosiuose rajonuose tos laukymės daug kam (ypač ne gyventojams) atrodo, kap didelis kokybės ženklas : žalia erdvė, miškeliai, kuriuos pas mus įprasta laikyti parkais ir t.t. o senamiestis man vienas jaukiausių kokius tik esu matęs, yra kalbu ne dėl to, kad gimiau ir užaugau Vilniuje, o bandau objektyviai vertinti. IMHO tas Vilniaus šiaurietiškas "itališkumas" ir žaismingumas suteikia žavesio. Taip pat,pavyzdžiui, Vilniuje daugiau tvarkos ir švaros lyginant kad ir su Ryga, nors žmonių, spėju, vienodai (vertinant, kad nemažai yra nedeklaravę gyv.vietos Vilniuje).
Manau miesto žavesys priklauso nuo n aplinkybių ir neapsiriboja tik senamiesčio erdve.
Comment
-
Parašė a_p Rodyti pranešimąKiba Londone nėra gražių/romantiškų vietelių? Vienaip ar kitaip, jei panorėsi gyvent Miunchene tai irgi reikės nemažai laisvų pinigų Tas pats ir su Vilniaus senamiesčiu. Na o jei isikurt ten kur gyvena dauguma vilniečių, tai tien ten tos ir romantikos beigi žavesio... Ir aplinkiniai asocialai pasirūpins, kad būtų keblu ją susikurt.
O Vilniuje, norint mėgautis senamiesčiu, nereikia jame gyventi. Gali vaikščioti ir gėrėtis šiltais vasaros vakarais (arba snieguotais žiemos vakarais) kiek tinkamas. Pinigų tam nereikia.
Londonas tikrai nėra 'glamorous' ar romantiškas miestas ir nei pinigai, nei dar kas nors to nepakeis. Tas pats praktiškai galioja ir Paryžiui (nepaisant įsisenėjusių, bet su realybe nebelabai daug bendro turinčių mitų apie 'romantišką' ir 'meilės' miestą... yra pasaulyje daugybė labiau romantiškų ir labiau su meile susijusių miestų). Vieni miestai tokie yra, o kiti nėra ir tai labiau priklauso nuo jų urbanistinės sanklodos ir kultūros, nei nuo pinigų kiekio.
Dar vienas dalykas, prabangos ir ištaigos suvokimas. Londone yra labai daug LABAI brangių restoranų, barų ir klubų... nepaisant to, realiai visa tai apsiriboja įvaizdžiu ir sąskaitomis, o ne prabanga ar išskirtiniu servisu. Žinoma, dar būna padėliota blizgučių, kurie lyg ir turi užtikrinti tokį statusą ir įvaizdį. Taip yra tiesiog todėl, kad dauguma vietinio tikro ar tariamo elito nelabai turi daug supratimo, skonio ir nuovokos, kas gi yra ta prabanga, romantika ir 'mielumas'. Jiems tai susiveda į paprastą formulę: Londonas+brangi vieta=labai gerai/prabangu/šaunu etc. Kitaip tariant, paprasčiausias klasikinis snobizmas. Jie net nebando suprasti, kad kokioje nors Prahoje ar Singapūre yra nepalyginamai šaunesnių ir visais požiūriais geresnių/prabangesnių/romantiškesnių etc. analogišką paslaugą teikiančių institucijų, kai realiai tokie žmonės gauna š, bet jie tiki, kad gauna auksą, o moka už tai, kaip už deimantą.
Manau būtent tai ir turi omeny ta ponia, nes mano mintys tiek apie Paryžius vs. Vilnius, tiek apie Londonas vs. Vilnius yra identiškos: Vilnius yra palyginus mažas (nors ir neprovincialus), jaukus ir mielas (romantiškas) miestas, kur nėra daug skubėjimo, klaustrofobiškų erdvių ir šiukšlių.
Tiesiog miestai turi skirtingą urbanistinį ir kultūrinį 'layout'ą' ir istoriją bei kultūrą (ne paskutinėje vietoje yra mano minėtas vietinės populiacijos snobizmas), kuris ir lemia bendrą atmosferą labiau, nei vien tik pinigų turėjimas. Tai galioja ne tik tokiems dalykams, kaip jaukumas ar mielumas, bet ir, pavyzdžiui, kokių nors catering'o paslaugų kokybė (pvz. Bankokas vs. Kinijos miestai)... ir daug kitokių įvairių sričių dalykų.
Dar kitas dalykas, kas kam patinka? Kai kam tai tiesiog nerūpi, o terūpi, pavyzdžiui, darbo perspektyvos jų profesinėje industrijoje. O kai kam miesto 'mielumas' yra svarbus dalykas. Žodžiu, kam ko reikia...
All in all, aš labai gerai supratau, ką ji turėjo omeny, nes pats ėmiau lygiai tą patį pastebėti jau prieš kelis metus ir dėl to nesu linkęs nuvertinti Vilniaus jokioje srityje (galbūt išskyrus gebėjime tvarkytis išmušinėtas gatves ).Paskutinis taisė John; 2011.12.25, 21:25.
Comment
-
/\
Būtent. Be to, miesto žavesį isivaizudojame priklausomai nuo individualaus požiūrio, gebėjimo pastebėti smulkmenas ir pan.
Kai kam žavūs ir romantiški tie miestai, kuriuos priimta tokiais vadinti (Paryžius, Roma, Venecija), o kiti geba pastebi žavesį ir savo gimtąjame mieste/miestelyje. Iš tiesų, tai labai individualu, nes miesto "pajautimas" yra žmogaus pasaulėžiūros forma.
Džiugu, jog nemažai turistų ir gyventi/dirbti atvykusių užsieniečių sugeba pastebėti tai, ko mes, vietiniai, dažnai neįvertiname.
Comment
-
Europoje daug mažesnių miestų, kuriuos pavadinčiau žaviais, turinčiais kažkokią savotišką jaukią/mielą/romantišką atmosferą, ko neturi tokie miestai kaip Londonas. Man asmeniškai Vilnius patenka tarp kandidatų į tokius, bet jam daug ko trūksta: sutvarkytų parkų (centrinėje dalyje galima sakyti, kad nėra nei vieno tokio), kokybiškai prižiūrimo/restauruojamo senamiesčio (plastikiniai langai? grafiti ištepliotos sienos? "Iškirsti" nauji langai...), galų gale kad ir kalėdinis/naujametinis papuošimas-apšvietimas (išskyrus eglutę Katedros aikštė skendi tamsoje...).
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąDar kitas dalykas, kas kam patinka? Kai kam tai tiesiog nerūpi, o terūpi, pavyzdžiui, darbo perspektyvos jų profesinėje industrijoje. O kai kam miesto 'mielumas' yra svarbus dalykas. Žodžiu, kam ko reikia...
Man šiuo atveju netrugdo mėgautis Vilniumi tai, jog gyvenu labai toli nuo senamiesčio ir visų kitų gražiausių miesto vietų. Jei gyvenčiau, tai manau kaip tik atsibostų ir mažiau įdomu būtųPaskutinis taisė Lettered; 2011.12.25, 22:30.
Comment
-
Parašė a_p Rodyti pranešimąTiek kiek kainuoja turėti tam laiko ir įsikurti atitinkamoje aplinkoje. Pvz minėtos ponios "viskas vietoje" reiškia kad ji gyvena senamiestyje. Turi pinigų laisvai važinėt taksi, gyvent prabangiame "daugiabutyje".
Aš pvz irgi nelabai galiu įsivaizduot normalaus daugiabučio kurio laiptinėje kabėtų paveikslai. Ne tik Teksase bet ir Vilniuje.
Turint atitinkamai pinigų panašų "žavesį" galima atrast daugelyje pasaulio miestų.
Kas trukdo žavėtis Vilniumi?
Comment
-
Reikia pripažinti, kad ta teksasietė nelabai atitinka tipiškos amerikietės įvaizdį, turbūt todėl sugeba įvertinti ir džiaugtis tuo, kas yra kitaip nei Amerikoje. Jeigu interviu ji yra nuoširdi ir nepataikauja, tai tikiu, kad atrastų kuo pasidžiaugti ir gyvendama kuriame nors iš miegamųjų rajonų. Tuo tarpu vidutiniam siauresnio akiračio amerikiečiui senamiestis galbūt būtų tik kliūtis privažiuoti prie pat namų džipu, nepatiktų nuolat apsiniaukęs oras, o paveikslus laiptinėje laikytų kokia nors vietine keistenybe arba jų visai nepastebėtų. Tokie dalykai daugiausia priklauso nuo žmogaus: vienam ir didmiestyje nuobodu, kitas atranda kuo žavėtis ir būdamas dykumoje.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąReikia pripažinti, kad ta teksasietė nelabai atitinka tipiškos amerikietės įvaizdį, turbūt todėl sugeba įvertinti ir džiaugtis tuo, kas yra kitaip nei Amerikoje. Jeigu interviu ji yra nuoširdi ir nepataikauja, tai tikiu, kad atrastų kuo pasidžiaugti ir gyvendama kuriame nors iš miegamųjų rajonų. Tuo tarpu vidutiniam siauresnio akiračio amerikiečiui senamiestis galbūt būtų tik kliūtis privažiuoti prie pat namų džipu, nepatiktų nuolat apsiniaukęs oras, o paveikslus laiptinėje laikytų kokia nors vietine keistenybe arba jų visai nepastebėtų. Tokie dalykai daugiausia priklauso nuo žmogaus: vienam ir didmiestyje nuobodu, kitas atranda kuo žavėtis ir būdamas dykumoje.
Comment
-
Štai dar žiupsnelis to Amerikos lietuvio minčių apie Lietuvą ir Seimo pirmininkės I.Degutienės užsienio politiką:
Jokių problemų neišspręsite, nes neturite būtinų visuomenės intelektualinių resursų. Intelektualinis bejėgiškumas yra tikrai stebinantis, jei nesakyti pritrenkiantis. Jis pasireiškia visur - visiška bejėgystė teisėsaugos veiksmuose, bejėgystė prezidentės ir seimo pirmininkės pasisakymuose. Visiškas visuomenės pamišimas spinduliuoja iš straipsnių komentarų skyrių. Visai išdurnėjusi lietuvių visuomenė - aukso kasykla sukčiams, manipuliatoriams, būsimiesiems okupantams.
Paprastas pavyzdys: seimo pirmininkė I. Degutienė vyksta į JAV paturistauti ir išleisti LT iždo pinigų. Ten susitinka su bereikšme JAV kongreso nare (gimusia Kuboje). Po susitikimo Degutienė pareiškia kad "JAV supranta Lietuvos susirūpinimą dėl aplink Lietuvą statomų rusiškų atominių elektrinių".
Degutienės pareiškimas atspindi tik vieną faktą - vertėjas arba vertėja sėkmingai išvertė į anglų kalbą tą "Lietuvos susirūpinimą" ir kongresmenė jį suprato. Nieko daugiau. Koks dar pasaulio sveiko proto politikas rastų reikalą visuomenei, per žiniasklaidą, tokį niekalą pateikti? Kaip gali tokie žmonės iš viso kam nors vadovauti? O ta kongresmenė, neabejoju, dabar jau neprisimintų ar kažkokių elektrinių statyba kelia rūpesčių kokiai tai Lithuania, ar Lusitania, ar Mauretania.
Jūsų teisėsauga - bepročių teisėsauga, kaip ir visa kita Lietuvoje.Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.
Comment
-
Parašė Combat Rodyti pranešimąŠtai dar žiupsnelis to Amerikos lietuvio minčių apie Lietuvą ir Seimo pirmininkės I.Degutienės užsienio politiką:
O štai čia jo nuomonė apie Lietuvos teisėsaugą:
Comment
-
Parašė Romas Rodyti pranešimą/\ Jei nesunku, įdėk šaltinįKapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.
Comment
-
Parašė Combat Rodyti pranešimąĮdėsiu. Pakviesk mane trumpam draugauti, aš tau įmesiu jo e.mail – pats susirašinėk ir sužinok jo nuomonę apie Lietuvą. Žmogus – nekvailas, išprusęs ir išsilavinęs. Šiaip su tuo žmogumi nesitariau, kad galiu jį viešinti ir susirašinėjimo turinį su juo.
Comment
Comment