Tiek naujosios Vyriausybės, tiek ir socialinės apsaugos ir darbo ministro Rimanto Jono Dagio planuose – optimistinis užmojis, kad 2050 metais Lietuvoje gyventų 4 mln. gyventojų. Vyriausybės programos paramos šeimai srityje kalbama apie tai, kad svarbiausi tautos išnykimo stabdymo tikslai yra šeima, vaikai ir elgesio skurdo įveikimas.
„Jeigu paliekame dabartines tendencijas, 2050-aisiais prognozuojame 2,8 mln. gyventojų. Jeigu stabdome šitą kreivę, jinai lieka prie 3,4 mln. Jeigu „užlaužiame“ į viršų, tai jau reikia kalbėti apie tai, jog šeimos mažiausiai turėtų 3 vaikus“, - interviu „Eltai“ sakė ministras.
R. Dagys pabrėžė, kad valstybė turi teikti finansinę paramą šeimoms, nuolat ieškoti įvairių rėmimo mechanizmų, kurie nuolat būtų tobulinami. Anot jo, viena efektyvi priemonė, padėsianti pasiekti šį tikslą – motinystės atostogų trukmės pailginimas – jau pradėta įgyvendinti.
„Jeigu šeimos institutas bus gerbiamas taip pat, kaip ir kitos prestižinės mūsų profesijos, jeigu motina, užauginusi penkis vaikus, bus gerbiama taip pat, kaip šalies Prezidentas, šią demografinę problemą mes išspręsime. Kiekvienas žmogus nori būti gerbiamas, vertinamas, tačiau iki šiol čia didžiulis mūsų praradimas, kad šeimą visiškai nuvertiname“, - apibendrino ministras.
Šis ekonominis nuosmukis labai gerai parodė valdžios požiūrį (tiksliau dėjimą) ant šeimų su mažamečiais ir daugiavaikių motinų. Aišku, motinystės prailgintos atostogos gerai, bet šeimai labai svarbus dalykas yra būstas (ypač su 3 vaikais, kaip valdžia svajoja), o čia kažkaip sunkiau su pagalba (o gal tik aš nežinau?).
Kam reikia tų 4 milijonų gyventojų? Ar čia valdžia pergyvena, kad mažėja mokesčių mokėtojų? Kas atsitiks, jei mūsų liks 2,8 mln.?
Kokia jūsų nuomonė: reikia didinti gyventojų skaičių, išlaikyti tokį patį (~3 mln.) ar leisti natūraliai mažėti?
Comment