Mes prie valgyklos stalo su klasioku aptarinėjom, kokios gi bus pasekmės Lietuvos demografijai ir kiek baigusių mokyklą 2020-aisiais išvyks iš Lietuvos. Draugas visiškai ramiu veidu rėžė- 50%. Gal ir perspaudė, bet manau, 25% išvykusiųjų bus ir tiesiog absoliučiai nebegrįš dėl paprastos priežasties- jiems grės kalėjimas.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos kariuomenės pasirengimas
Collapse
X
-
-
Parašė Gladiator Rodyti pranešimąRealiai per medicininę apžiūrą save sukirsti nėra sunku (nematyti raidžių pvz), tuo ir naudojasi tie kas nenori eiti tarnauti. Taigi kaip buvo savanoriškumo principu viskas pagrysta taip ir liks.
Comment
-
Parašė Elis Rodyti pranešimąTie, kurie nenori arba tingi klausyti argumentų prieš visuotinį šaukimą galite net nesivarginti skaityti, mano tekstas bus labai ilgas.
Daugelis čia pasisakančių už visuotinį šaukimą yra tokie, kuriems tai negresia, jie jau turi darbus, kai bus įvestas šaukimas daugeliui bus 30-40 ar dar daugiau metų. Tačiau kodėl niekas neklausia žmonių, kuriems tai labiausiai gresia- 2000-2001 m. gimusiųjų? Iš karto pasakysiu- laikantys mus vaikais, negalinčiais pasisakyti šia tema galite susikišti savo nuomonę. Aš nekalbėsiu apie kokio didmiesčio sovietinio hood'o marozėlį, kuriam p**ui, kur eit po 12 kl.- ar į stroikes UK, ar į kariuomenę. Kalbu apie gabius žmones, kurie nenori švaistyti savo gyvenimo metų miegodami kokiame Ruklos barake.
Mokausi vienoje iš geriausių Lietuvos mokyklų ir nemažai klasiokų jau žino kur nori stoti, yra bent iki studijų pabaigos susidarę bent jau preliminarų gyvenimo planą. Dabar p*st, geroji naujiena, į kariuomenę šauks visus. Visi suaugusieji laimingi, ploja rankytėm, "kaip gerai, akiniuočiai du**ai taps vyrais (kai kurie fb ir atvirai tai pasako)". Savo nuomonę išreiškia visi- politikai, karo apžvalgininkai, interneto komentatoriai. Visi, kuriems daugiau kaip 20 m. ir kurių 2020-aisiais (kada tiksliai bus pirmasis šaukimas?) nešauks iš mokyklos suolo. Ir visi užmiršo mus- keliasdešimt tūkstančių milennials, kurie bus pirmieji pašauktieji. Visiems ant mūsų nusispjaut, mes gi vaikai, negalim turėt savo nuomonės, ane? Dar pamatysit rezultatus per 2021-ųjų gyventojų surašymą, kokia skylė bus atsiradusi tarp 2001-aisiais gimusiųjų. Mes prie valgyklos stalo su klasioku aptarinėjom, kokios gi bus pasekmės Lietuvos demografijai ir kiek baigusių mokyklą 2020-aisiais išvyks iš Lietuvos. Draugas visiškai ramiu veidu rėžė- 50%. Gal ir perspaudė, bet manau, 25% išvykusiųjų bus ir tiesiog absoliučiai nebegrįš dėl paprastos priežasties- jiems grės kalėjimas. Ir išvyks ne vien marozai, išvyks ir patys gabiausieji abiturientai, įvyks protų nutekėjimas. Pusė mano klasiokų planuoja studijuoti užsienyje, jie tikrai nešvaistys savo laiko purvynuose. Aš taip pat. Jau įvedus dalinį šaukimą emigracijos mąstai išaugo iki krizės laikų, tai aš nenoriu įsivaizduoti emigracijos grafų po 2020-ųjų. Sakykim, 2030-aisiais bus dvigubai mažiau gyventojų Lietuvoje, galinčių gimdyti, pridėjus emigraciją natūralusis gyventojų prieaugis nukris iki rekordinių žemumų, taigi, JT prognozės, kad 2050-ais Lietuvoje gyvens 2,5 mil. žmonių atrodys laabai optimistinės.
Įsivaizduojantys, kad pas mus dauguma ultra-patriotai ar šiaip paklusnūs triušiukai, kurie tylėdami eis, galite nusiimti rožinius akinius. Nusivylimas valstybe didžiulis. BTW, tai nėra vien Lietuvos problema, nemažai millennials ir Vakaruose nusivylę valdžių neveiklumu, socialine nelygybe, alt-right runkeliais, bet ten bent jau ekonominė padėtis ženkliai geresnė negu Lietuvoje. Ką mes turime čia- nuo krizės neženkliai pagerėjusią ekonominę padėtį (BVP/capita toli gražu neparodo realios situacijos), tragišką politinę situaciją, kai left-wing rinkėjai turi rinkti dešiniasias partijas, nes taip vadinami "kairieji" atsilieka nuo dabarties dešimtmečiais, neišnykstančias mentaliteto problemas (viena iš jų- įsitikinimas, kad "netarnavęs- ne vyras"), dažnu atveju- nepakantumą kito žmogaus nuomonei (aš vienu metu esu "tapęs" ir "vatniku", ir "europederastu"). O dabar dar visuotinė privaloma tarnyba išvarys iš Lietuvos tuos, kurie galėtų išspręsti tas problemas.
Jokiu būdu aš nepasisakau prieš kariuomenės stiprinimą, tačiau visuotinis šaukimas nėra panacėja. Net SSRS nešaukė tų, kurie eidavo studijuoti, kodėl pas mus norima studijas ir įėjimą į darbo rinką pavėlinti metais ar net, kaip kažkas siūlė, dvejais?
Kodėl tų pinigų, kurie bus skirti karių išlaikymui, nepaskyrus naujai karinei technikai? Oro pajėgoms, pavyzdžiui, finansavimas praverstų. Kas daugiau sunaikins rusų tankų karo atveju- vienas Javelin'u ginkluotas profesionalas, vienas F-16 naikintuvas ar 20 patrankų mėsos vienetų iš rezervo su automatais? Manau, kad teisingi yra pirmieji du variantai. Pinigus galima skirti ir kibernetiniam saugumui, žvalgybai stiprinti.
O Izraelio ir Šveicarijos atvejai yra savotiški, reikalaujantys turėti visuotinį šaukimą (Šveicarijos atveju jau nelabai). Todėl Lietuvai neverta turėti visuotinio šaukimo, kol Vakaruose kardinaliai nepasikeitė politinė situacija ir kol egzistuoja NATO.
Į kariuomenę eisi (tikriausiai neisi, bet tarkim) vos už kelių metų, kai bus 20. Tada dar tikriausiai bus išlikęs jaunatviškas veržlumas. Iki brandos, blaivesnio požiūrio ir suvokimo, kodėl esi neteisus, tebebus likę geri 5 o gal ir visas 10 metų. Dėl to nereiktų pernelyg nervintis ir bijoti, o tiesiog "atkentėti" tarnybą, nes vėliau visvien suprasi, kaip reikalinga tai buvo. Po to pats pasakosi draugams, koks nauvus ir misguide'intas buvai paauglystėje. Been there, done that
Comment
-
Būdamas abiturientu irgi priešinaus karinei tarnybai, nors tada užteko įstoti į aukštąją ir nuo jos atleisdavo (taip buvo iki 2007 m.). Dabar manau, kad tiek emigracijos, tiek priešinimosi karinei tarnybai, tiek ir krūvos kitų problemų priežastys kyla iš istorinio tęstinumo jausmo nebuvimo – daugeliui, ypač jaunimui, sunku suprasti savo kultūros, istorijos, politinio savarankiškumo vertę. Tie dalykai atrodo tarsi savaime suprantami, nes jau gana tvirtai įsiliejom į bendrą Vakarų kultūrinę erdvę. Bet mes susiduriam su didesniais iššūkiais, nei tie „senieji“ Vakarai. Vykstant globalizacijai ir po truputį nykstant tautinėms valstybėms tą suprasti darosi vis sunkiau ir sunkiau. Atrodo, koks skirtumas, kur gyventi, tai geriau važiuoti ten, kur lengviau, patogiau. Savo valstybės gyvenimas yra ne tiek pareiga, kiek teisė (ir gal net ne tiek teisė, kiek privilegija). Kaip sako 139 straipsnis: „Lietuvos valstybės gynimas nuo užsienio ginkluoto užpuolimo – kiekvieno Lietuvos Respublikos piliečio teisė ir pareiga“ (mokykloj, pamenu, šita formuluotė visišką konfūzą įvarė). Kaip gynimas gali būti teisė?
Dabar manau, kad jei problema yra tame, ar versti tarnauti nenorinčius, tai rodo, kad mūsų prielaidos jau turi gana neigiamą krūvį. Reikia formuluoti taip: ką daryti, kad sava valstybė, istorija, kultūra vėl taptų vertybe, kažkuo, ką verta saugoti?Lietuva visiems.
Comment
-
Parašė Pedigree Rodyti pranešimąAtsipalaiduokite nuo to karo, nebus jo. O jei bus, baigsis labai greitai. Turim visus saugumo garantus, stipriname armiją
Visuotinis šaukimas yra tik vienas iš veiksnių, stiprinančių gynybinį potencialą (rezervo formavimas), jis tikrai nėra ir neturi būti pagrindinis ar, jokiu būdu, - vienintelis veiksnys. Galiausiai, tai tik diskusija...apie konkrečius planus net nekalbama ir iki to dar labai ilgas kelias. Matant kokia reakcija į šią žinią, man atrodo, kad to net nebus daroma dėl numatomų politinių pasekmių...Paskutinis taisė Willow; 2017.01.11, 23:53.
Comment
-
Parašė abruo Rodyti pranešimąReikia formuluoti taip: ką daryti, kad sava valstybė, istorija, kultūra vėl taptų vertybe, kažkuo, ką verta saugoti?
Šiuo metu esame viena rinka su visa ES. Kaip Amerikos Alabama. Aišku, kad normalesni ir gabesni nori iš šito konservatyvaus ir autoritariško religinio krašto pabėgt į New York'ą ar Californią. Bet mes skiriamės nuo Alabamos, tikrai galima normalų gyvenimą ir čia susikurti. Bet tam labai reikia stengtis.Paskutinis taisė Pedigree; 2017.01.12, 00:06.
Comment
-
Parašė Willow Rodyti pranešimąJei gerai supratau, tai čia yra pagrindinė jūsų tezė dėl to, kad nereikia visuotinio šaukimo. Galime kliautis kolektyvinio saugumo garantijomis - "Nato apgins". Bet, jeigu pastebėjote kas pastaruoju metu vyksta Vakaruose (ir ypač JAV), natūraliai turėtų kilti abejonių dėl kai kurių galingų sąjungininkų politinės valios laikytis prisiimtų įsipareigojimų. Nepamirškime dviejų kertinių dalykų: užsienio politikos/geopolitikos situacija visuomet dinamiška (mąstyti, kad ji statiška yra klaidinga) ir "aljansai ne amžini", bei to, kad bet kokia kolektyvinio saugumo sistema veikia tik tol, kol potencialus priešininkas nuoširdžiai tiki, kad ji veikia.
Visuotinis šaukimas yra tik vienas iš veiksnių, stiprinančių gynybinį potencialą (rezervo formavimas), jis tikrai nėra ir neturi būti pagrindinis ar, jokiu būdu, - vienintelis veiksnys. Galiausiai, tai tik diskusija...apie konkrečius planus net nekalbama ir iki to dar labai ilgas kelias. Matant kokia reakcija į šią žinią, man atrodo, kad to net nebus daroma dėl numatomų politinių pasekmių...
Comment
-
Parašė Pedigree Rodyti pranešimąPakelti pragyvenimo lygį bent 3 kartus. Simple as that. Dabar algos skiriasi apie 4-5 kartus. Yra įrodyta, kad jei tas santykis artėja prie 3 - jokie patriotizmai, vertybės ir kultūra nebeveikia. Jei tas santykis taptų apie 2-2.5 - štai tada jau galima kalbėti. Tai yra įmanoma padaryti. Tam reikia mažinti mokesčius, skatinti verslumą, liberalizuoti žmogaus teises ir va pvz nešvaistyti pinigų šauktiniams ir neištraukti jų iš darbo/studijų.
Parašė Galis Rodyti pranešimąna tai kad negrėstų gimtoje šalyje kalėjimas galite su klasioku prie pietų stalo padiskutuoti kaip sutelkti visus tuos, kuriems tai gresia ir 2020 nueiti į rinkimus. bet kadangi beveik visi jaunieji lyderiai baisiai užimti gyvenimo kelio paieškomis tai į rinkimus vėl ateis tik kas koks dešimtas 20-metis...
Kartą Sokratas slampinėjo Atėnų gatvėmis ieškodamas aukos, su kuria galėtų aptarti naujienas, praėjusią naktį jam pašnibždėtas jo plepio demono. Ir kaip nustebo Atėnų gylys išgirdęs, kad jį kažkas šaukia vardu. Atsisukęs išvydo žmogų, apsirengusį neregėtais drabužiais, ir nusprendė, kad tai svetimšalis; ne tik dėl drabužių, bet ir dėl to, kad anas nepabūgo šnekėtis su juo – Sokratu. Iš tikrųjų tai buvo persas, atvykęs į Atėnus prekiauti, bet pakliuvęs į keblią padėtį. Kažkoks Nikomachas pasiūlęs jam pirkti keturis vergus, pasižyminčius labai dideliu protu, išsimokslinusius ir net, kaip buvo šnekama, išmintingus. Tačiau vergų šeimininkas, ketindamas parodyti jų mokytumą ir nulupti kuo didesnę kainą, sugalvojęs gudrybę: šalia vergų pasodinęs laisvąjį ir leidęs visiems užduoti tik po vieną klausimą. Jeigu iš atsakymų pirklys teisingai atspėsiąs, kuris iš penkių esąs laisvasis, o kurie – vergai, galėsiąs imti vergus beveik dykai, o jeigu ne, turėsiąs mokėti didelius pinigus. Vergai – ne tik mokyti (kaip šnekama), bet ir gražūs, o jis pats, svetimšalis, esąs aistringas vyriškojo grožio gerbėjas. Štai jis ir prašąs Sokrato pagelbėti žadėdamas dosniai atsilyginti. Žinia, Sokratas sutiko, ir ne dėl atlyginimo, o iš neturėjimo ką veikti. Prisiartinęs prie penkių vyrų, sėdėjusių portiko pavėsyje, jis prabilo taip: „Vakar buvo žemės drebėjimas ir sugriovė Atėnės šventyklą. Kas ją atstatys, kas iškals naują dievų altorių, kad nekristų ant mūsų galvų nemirtingųjų rūstybė? Kas tai padarys?“ Pirmasis atsakė : „Dievas“. Antrasis tarė: „Imperatorius“. Trečiasis sumurmėjo: „Valstybė“. Ketvirtasis šnipštelėjo: „Mokslas“. Penktasis atsakė: „Aš“.Paskutinis taisė abruo; 2017.01.12, 00:11.Lietuva visiems.
Comment
-
Parašė abruo Rodyti pranešimą"Pakelti pragyvenimo lygį"... kalbate taip, lyg kažkur būtų stebuklinga burtų lazdelė, kuria pamojus ir pakeitus keletą įstatymų tas pragyvenimo lygis staiga pakiltų. Kas turėtų tą pragyvenimo lygį kelti? Ar ne jūs ir aš?
Sokratą mėgstu, citata įdomi Žinoma, kiekvienas turi pradėti nuo savęs, tiek aš tiek Jūs. Bet Lietuvos atveju tai netinka. Buvo delfyje prieš kelias dienas Vladimiro Laučiaus tekstas, kodėl taip yra: http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/....d?id=73306298
Comment
-
Parašė Pedigree Rodyti pranešimąNėra burtų lazdelės. Bet yra tam tikri veiksmai, kuriuos atlikus, susidarytų palankesnės sąlygos tam pragyvenimo lygiui kilti. Panaikinti šlagbaumininko ir liftininko etatus ligoninėse pvz. "Suoptimizuoti" Šiaulių Universitetą (visą aukštąjį aišku). Atleisti mokestinę naštą. Investuoti į IT plėtrą. Skatininti jaunimą rinktis tiksliuosius mokslus. Ir t.t. Visame procese nedaryti destruktyvių veiksmų - šauktiniai yra destruktyvus veiksmas ekonomiškai. Nei jiems ten nauda bus, nei rezervas atsilaikys bent parą prieš rusų tankus, jei atvažiuotų.
Sokratą mėgstu, citata įdomi Žinoma, kiekvienas turi pradėti nuo savęs, tiek aš tiek Jūs. Bet Lietuvos atveju tai netinka. Buvo delfyje prieš kelias dienas Vladimiro Laučiaus tekstas, kodėl taip yra: http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/....d?id=73306298
O šauktiniai ekonomikos prasme nėra destruktyvus veiksmas, nes mokyklą baigę aštuoniolikamečiai nei dirba, nei apskritai kažką labai naudingo nuveikia. O pusmečio studijų sąskaita tiesiog būtų galima keliais dalykais sumažinti studijų programą, nes dalis vis tiek yra tokių, kurie tik dėstytojams duoti darbo sukurti. Aišku, ta tarnyba turi būti prasminga, kad žmonių neatbaidytų nuo to.
Aš, žiūrint iš dabartinės pozicijos, visai norėčiau būti turėjęs tokį kelių mėnesių kariuomenės crash course.Paskutinis taisė index; 2017.01.12, 00:31.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė Albinas007 Rodyti pranešimąGalima paklaust, kas čia per padalinys? Nes patirtys kardinaliai skiriasi.
Dėl vadovavimo efektyvumo - labai daug priklauso nuo kiekvieno vado asmeniškai.
Comment
-
Parašė Pedigree Rodyti pranešimąPanaikinti šlagbaumininko ir liftininko etatus ligoninėse pvz. "Suoptimizuoti" Šiaulių Universitetą (visą aukštąjį aišku). Atleisti mokestinę naštą. Investuoti į IT plėtrą. Skatininti jaunimą rinktis tiksliuosius mokslus. Ir t.t.
Nesakau, kad nereikia nieko keisti, keisti būtina. Tačiau aiškių ir paprastų sprendimų nebūna.Lietuva visiems.
Comment
-
Parašė abcd Rodyti pranešimąKonkrečiai dalinio nenorėčiau įvardinti dėl anonimiškumo išsaugojimo. Išties, galiu kalbėti tik apie savo dalinį, o ne visą kariuomenę, tačiau realybė tokia, kad su kartu čia patekusiais žmonėmis man labai labai nepasisekė. Įsivaizduokit situaciją, kai esat priverstas nuolat vienam kubrike gyventi su keliais visiškai iš medžio iškritusiais maroziukais. Dėl jų tūpų bajerių realiai net nelabai ir vadams pasiskųsi.
Comment
-
Parašė abcd Rodyti pranešimąKonkrečiai dalinio nenorėčiau įvardinti dėl anonimiškumo išsaugojimo. Išties, galiu kalbėti tik apie savo dalinį, o ne visą kariuomenę, tačiau realybė tokia, kad su kartu čia patekusiais žmonėmis man labai labai nepasisekė. Įsivaizduokit situaciją, kai esat priverstas nuolat vienam kubrike gyventi su keliais visiškai iš medžio iškritusiais maroziukais. Dėl jų tūpų bajerių realiai net nelabai ir vadams pasiskųsi. Padėties negelbsti net tai kad kambary likusieji yra gana normalūs žmonės Niekam to patirti nelinkėčiau....
Atsakant tiems 50% kurie ruošiasi dumti iš Lietuvos baigę vidurinę. Vidurinės mokyklos baigimo atestatą galima duoti tik baigus privalomąją tarnybą (kariuomenėje ar alternatyviąją). Dumkite plauti indų Anglijoje, dumkite, juodadarbių visada reikia.
Atsakant tiems kurie sako, kad kilus karui vis vien visi bėgs į užsienį. Kilus karui sienos be abejo turės būti uždarytos ir vyrai neišleidžiami, dezertyrai šaudomi. Niekada kitaip nebuvo, kitaip ir nebus.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Pedigree Rodyti pranešimąVakarai pasiekė dėl geresnės geografinės padėties, švelnaus ir palankaus klimato, daugybės resursų ir mokslo pasiekimų, kurie buvo pats svarbiausias dalykas.
Lietuva kažko pasiekti gali tik per verslo skatinimą ir ekonomikos augimą, bei laisvus ir mąstančius žmones. Kariuomenė jaunam gabiam žmogui, kuris ten nenori, niekuo nepadės tapti nei laisvesniu, nei verslesniu, bet puikiai pamokys autoritarizmo, suves su marozais, kurių tu matyti nenori, ir dar padarys vyru iš d*cho.
Gyvenimas nėra "žydros apykaklės".
Beje, jūs lyg ir medikas? Tai gal pareigos jausmas nesvetimas? Juolab, kad, jeigu kas, tuos "marozus" kareivėlius ir civilius reikės gelbėti iš mirties nagų būsimojoje mėsmalėje.Paskutinis taisė Sula; 2017.01.12, 08:54.
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąNemalonu, bet tai nėra priežastis neigti visuotinio šaukimo galimybę. Netgi atvirkščiai - imant visus iš eilės bendras šauktinių lygis būtų aukštesnis.
Atsakant tiems 50% kurie ruošiasi dumti iš Lietuvos baigę vidurinę. Vidurinės mokyklos baigimo atestatą galima duoti tik baigus privalomąją tarnybą (kariuomenėje ar alternatyviąją). Dumkite plauti indų Anglijoje, dumkite, juodadarbių visada reikia.
Atsakant tiems kurie sako, kad kilus karui vis vien visi bėgs į užsienį. Kilus karui sienos be abejo turės būti uždarytos ir vyrai neišleidžiami, dezertyrai šaudomi. Niekada kitaip nebuvo, kitaip ir nebus.
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąKilus karui sienos be abejo turės būti uždarytos ir vyrai neišleidžiami, dezertyrai šaudomi. Niekada kitaip nebuvo, kitaip ir nebus.
Comment
-
Parašė Gladiator Rodyti pranešimąO jei dezertyrų bus daugiau nei šaudytojų, ar neišaudys šaudytojų?
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąPrievarta nieko nepasieksi, kurioje šalyje pastaraisiais dešimtmečiais sienos buvo uždarytos kilus karui, nekalbant apie šaudymą? Tą fiziškai gali padaryti nebent visiškai totalitarinės šalys kaip Š. Korėja. Mokyklą irgi galima baigti užienyje, tad atestatu neišeis gasdinti.
Problema, kad ir patriotinio ugdymo nelabai išmanome. Rūpintojėlis ir raudos šiuolaikiniams jaunuoliams neimponuoja. Tam reikia pinigų, gerų PR strategijų ir nuoseklumo. Kol kas į tai nebuvo investuojama, kas paaiškina, kodėl nėra ir rezultatų.
Comment
Comment