Parašė John
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Ar Rusija vis dar kelia grėsmę Lietuvai?
Collapse
X
-
Our deepest fear is not that we are inadequate. It is that we are powerful beyond measure. Who are we to be brilliant, gorgeous, talented ? Actually, who are you not to be? As we let our own light shine, we unconsciously give other people permission to do the same.
-
Europos Sąjungos ir Rusijos derybos atidėtos
http://www.balsas.lt/naujiena/211386...lis-esireuropa
EU suspends talks on Russia pact
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/7592541.stm
Maziausia, ka reikejo padaryti, jau padaryta. Galima deti dideli pliusa ES. Ironiska, kad visai neseniai Lietuva vetavo derybas su Rusija butent del Gruzijos, Ukrainos bei kai kuriu kitu reikalu, del ko tada i mus buvo paziureta siek tiek kreivai. Dabar ta padere visa ES. Reiskia, buvom teisus nuo pat pradziu... pliusas ir Lietruvos uzsienio politikos bei ES reikalu strategams, kurie irode, kad Lietuva yra "arciau" siu reikalu ir zino, ko galima tiketis is agresyvios Rusijos.Paskutinis taisė John; 2008.09.01, 23:37.
Comment
-
ES tikrai nesiims rimtu sankciju (ypac ekonominiu) pries Rusija, nes paciai ES tai atsirugtu galbut labiau nei Rusijai. Rusija ne tik ES tiekia energoresursus bei zaliavas, bet ir yra didele rinka ES saliu produkcijai. Nuo maisto produktu, technologiju ir pramones irangos, automobiliu (beveik 1 mln. nauju automobiliu is ES planuojama siemet parduoti Rusijoje) ir kt. ES kompanijos yra nemazai investavusio Rusijoje. Kad ir BP, kuria Rusija zada "praspirti", jeigu ka...
Todel nemanau, kad ES labai imtusi spausti Rusija sankcijomis. Rusija tai ne kokia Baltarusija, kuri ES yra ekonomiskai nereiksminga.
Pasaulis globaleja ir senos priemones (ekonomines sankcijos) siais laikais gali atnesti daugiau zalos nei naudos toms salims, kurios jas taiko.
Privatus kapitalas del valstybiu politikos patiriamu nuostoliu nepageidauja.Paskutinis taisė Al1; 2008.09.02, 11:02.
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąTaip, bet turi savo stiprią savivaldą, santvarką (kapitalizmą), vėliavą, herbą, piniginį vienetą, siunčia savo olimpinę delegaciją, anglų kalba - valstybinė šalia kinų. Ką jam geresnio ar daugiau duotų nepriklausomybė de jure?
Netiesiogiai, bet pasirinkai Vakarus, kaip ir Lietuva. Ačiū nors už tai. AMBA, diskusija baigta.
Sakydamas, kad as uz Lietuva, as nesakau, kad as uz Vakarus.
Vis delto, viskas priklausytu nuo situacijos. Jei Vakarai uzpultu Rusija, as Vakaru nepalaikyciau. Taciau nepulciau ginti ir Rusijos. Man svarbiau yra Lietuva.
Parašė John Rodyti pranešimąTavo argumentai tiesiog zudantys...
Taigo KUO cia deti Vakarai??? Ar kaltini Vakarus uz tai, kad del savo nemoksiskumo, korupcijos, prasigerimo ir kitu negandu Rusija nesugebejo valdyti savo turto ir finansu? Tiesiog sunku ka nors atsakyti.
Na tu duodi... koks gi skirtumas, kas ka pasigamina ar ko nepasigamina?? Esme ta, kad Rusijos ir Kinijos prekybos apimtys yra trivialios palyginus su Kinijos ir Vakaru bei Japonijos apimtimis => ekonominiu partneriu svarbos buvimas arba nebuvimas. Butent apie tai kalbu, o ne priezastis, kodel taip yra. Nors ir priezastys yra visai kitos (apie jas irgi kalbejau), nei tu cia bandai nurodyti... be tiek jau to.
Jei tu nejauti skirtumo, kas ka pasigamina, tai cia tavo beda.
Preizastys yra tos, kad Rusija nelabai ka turi parduoti, isskyrus - nafta, dujas (kol kas planai), ginklus, zaliavas, maisto produktus ir kai kuria masinu pramones produkcija. Tuo tarpu pirkti is Kinijos jai irgi maziau reikia, nes salis pati gali daug ko pasigaminti (ir gaminasi), ka gamina Kinija, ko negalima pasakyti apie ES, Japonija ir JAV. Aisku, galima diskutuotis del kainu, kokybes, naujumo ir pan.
Tuo tarpu Kinija yra priklausoma nuo Vakaru (labiausiai JAV) kontroliuojamu naftos resursu. Nepaisant geru santykiu su Vakarais, tokia salis kaiop Kinija saugumo sumetimais tikrai nori alternatyvu. Rusija ir yra ta alternatyva. Buvusios tarybines Centrines Azijos respublikos vargu ar atsisuks i Kinija del naftos ir duju. Jos nenori pabloginti santykiu su Rusija, kurie atnesa daugiau naudos, nei galetu buti gauta atsisukus i Kinija. Bent kol kas - t.y. ateinanti desimtmeti, o gal ir du. Pasauliniu mastu naftos atsargos Kaspijos juros regione ir Centrineje Azijoje (NVS salyse) sudaro tik apie 2 proc. I cia jau nusitaike ir ES. Taigi, milziniskai Kinijai tai yra trumpalaikis saltinis. Tuo tarpu Rusija turi gerokai didesnes atsargas.
Parašė John Rodyti pranešimąTiesiog, kad butu aiskiau, Honkongas turi VISISKA savivalda (t.y. kaip bet kokia nepriklausoma valstybe), isskyrus gynybos politika bei uzsienio politika. Nors ir uzsienio politikoje galima rasti sriciu, kur Honkongas turi teise spresti kai kuriuos dalykus (pvz. vizu klausimai... LR pilieciams vizu i Honkonga nereikia, kuomet i likusia KLR reikia). Nezinau, ar de facto nepriklausomybe techniskai teisingas terminas, bet visgi realiai Honkongas YRA nepriklausomas vienetas (kaip bepavadinsi: valstybe, teritorija, regionas...) ir toks turetu buti bent iki 2047.
Nu nera jis nepriklausomas. Formaliai ir, pavyzdziui, Australija priklauso D. Britanijai. Taciau jos faktines (ne teisines) nepriklausomybes tik is dalies palyginama su Honkongo autonomija. Bet kokiu atveju, Australija laisvai gali pasitraukti is po D. Britanijos sparno, kai tuo tarpu Honkongas kazin ar isdristu tai padaryti. O Kinija tikrai neleistu jam tapti antruoju Taivanu.
Comment
-
"Последствия августа 2008 года: весной россиянам грозят массовые увольнения и сокращение зарплат" (vert. "2008 metų rugpjūčio pasekmės: pavasarį rusams gresia masiniai atleidimai iš darbo ir atlyginimų mažinimas" - tokiu pavadinimu vienas rusų žiniasklaidos tinklapis skelbia internete. Rašoma, kad per pirmąsias konflikto dienas investuotojai atsiėmė iš Rusijos apie 7 milijardus dolerių.
Dėl karo Gruzijoje Rusijos ekonomika smunka dienomis. Ji pati save nubaudė. Bet kokius konfliktus galima spręsti teisinėmis priemonėmis, o ne su šautuvėliais kitoje valstybėje... Šio konflikto pasekmės turės ilgą istoriją. Vokietija ir Prancūzija pradėjo dairytis gamtinių resursų kitose vietose, o neutrali Suomija garsiai prakalbo, jog nori įstoti į NATO.
Rusijai reiks išmokti bendradarbiauti su kitomis šalimis, tame tarpe ir su Lietuva, civilizuotai ir su pagarba. Nes bet koks Rusijos infantilizmas atsigręš visų pirma į ją pačią.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąDeja, jei Honkongas imtu piktnaudziauti savo turima autonomija ir teisemis, Kinija teisetai ivestu ten savo tvarka.
Sakydamas, kad as uz Lietuva, as nesakau, kad as uz Vakarus. Vis delto, viskas priklausytu nuo situacijos. Jei Vakarai uzpultu Rusija, as Vakaru nepalaikyciau. Taciau nepulciau ginti ir Rusijos. Man svarbiau yra Lietuva.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąES tikrai nesiims rimtu sankciju (ypac ekonominiu) pries Rusija, nes paciai ES tai atsirugtu galbut labiau nei Rusijai. Rusija ne tik ES tiekia energoresursus bei zaliavas, bet ir yra didele rinka ES saliu produkcijai. Nuo maisto produktu, technologiju ir pramones irangos, automobiliu (beveik 1 mln. nauju automobiliu is ES planuojama siemet parduoti Rusijoje) ir kt. ES kompanijos yra nemazai investavusio Rusijoje. Kad ir BP, kuria Rusija zada "praspirti", jeigu ka...
Todel nemanau, kad ES labai imtusi spausti Rusija sankcijomis. Rusija tai ne kokia Baltarusija, kuri ES yra ekonomiskai nereiksminga.
Pasaulis globaleja ir senos priemones (ekonomines sankcijos) siais laikais gali atnesti daugiau zalos nei naudos toms salims, kurios jas taiko.
Privatus kapitalas del valstybiu politikos patiriamu nuostoliu nepageidauja.
Prekyba su Rusija labai svarbi ES rytinėms šalims (pvz. Lietuvai). Vakarų Europai tas milijonas automobilių - tai mizeris. Aišku, pelno prarasti niekas nenori, bet tai nebūtų didelis smūgis ES ekonomikai.
Išimtis - nafta ir dujos. Tačiau priklausomybė yra abipusė - užsukus kranelį, Rusija savo dujų tiesiog neturės kur dėti (nes dujotiekiai į kitas šalis nenutiesti). Tad Rusijai skaudėtų nemažiau nei Europai.Paskutinis taisė c2h5oh; 2008.09.02, 14:13.
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąIr kai Gruzija ėmė "piktnaudžiauti" savo nepriklausomybe, teisėmis ir teritoriniu vientisumu, Rusija "teisėtai" įvedė ten savo tvarką. Al1, ar supranti, kad prieštarauji pats sau?
Ir Rusija ten ivede kariuomene bei pradejo tvarka daryti.
Tuo tarpu Honkongas tik Kinijos administracinis vienetas. Todel Kinijos kariuomene ten yra nuo tada, kai baigesi britu mandatas. O reikalui esant gali pradeti "veikti".
Comment
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąNereikia pervertinti Rusijos ekonomikos. Rusija žemėlapyje atrodo milžiniška, tačiau pagal BVP ji tik 11 pasaulyje (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...y_GDP_(nominal) - mažesnė už Ispaniją, bet didesnė už Olandiją) - ir visa tai esant dabartinėms milžiniškoms naftos kainoms.
Prekyba su Rusija labai svarbi ES rytinėms šalims (pvz. Lietuvai). Vakarų Europai tas milijonas automobilių - tai mizeris. Aišku, pelno prarasti niekas nenori, bet tai nebūtų didelis smūgis ES ekonomikai.
Išimtis - nafta ir dujos. Tačiau priklausomybė yra abipusė - užsukus kranelį, Rusija savo dujų tiesiog neturės kur dėti (nes dujotiekiai į kitas šalis nenutiesti). Tad Rusijai skaudėtų nemažiau nei Europai.
Taip patir be rusisku duju bei naftos ES patirtu nemaza ekonomini smugi. Rusija gali sau leisti uzsukti kraneli ir patirti nuostolius del to, kad pasiektu savo tikslus. Tuo tarpu Vakarai tokios galimybes neturi ir nenori tureti.
O pacioje ES ziurekim, kad nekiltu vos ne 8-ojo desimtmecio energetine krize. Ir tai jau atsilieptu ne tik ES, bet ir visam pasauliui.
Rusija savo nafta ir dujas pradetu aktyviau siulyti Kinijai, kuri su mielu noru ja pirktu. Aisku, staiga to nepadarytu, bet tokie ES veiksmai pastumetu paspartinti atsigrezima i Kinija.
Maisto importo sumazinimas, aisku, atsigreztu pries Rusijos gyventojus, taciau tai butu taip pat ir milziniskos rinkos praradimas ES ukininkams ir maisto pramonei su visomis pasekmemis.
Taip kad ES, suvokdama pasekmes, tikrai nesiris per daug rizikuoti. Taip pat ir JAV. Nors ji turi daugiau laisves.
Comment
-
Pietų Osetija, Abchazija, Kosovas - apsispręskime
Apmaudu, bet natūraliam norui didžiuotis savo gimtos valstybės solidumu, rimtumu, brandumu trukdo elementarus, galima sakyti, marionetiškas mūsų Lietuvos vadovų nenuoseklumas.
Gražu pažiūrėti, kaip mūsų prezidentas bei Vyriausybės nariai stoja už Gruzijos suverenumą, deklaruodami, kad mūsų valstybė kategoriškai pasisako prieš brutalią Rusijos paramą Pietų Osetijos ir Abchazijos regionams, siekiantiems nepriklausomybės nuo Gruzijos. Smerkė rusus labiau už bet kurios kitos valstybės vadovus. Gal tik JAV prezidentas kiek griežtesnis buvo už mūsiškius.
Lietuvos vadovai skirtingai traktuoja Kosovo ir Pietų Osetijos bei Abchazijos nepriklausomybės deklaracijas
Nesiimsiu nagrinėti, kas iš tikrųjų teisus šioje situacijoje. Norėtųsi palaikyti savos valstybės vadovų poziciją, kai jie kryžiumi pasirengę gulti už demokratinių principų išsaugojimą, už valstybės suverenumo, teritorijos vientisumo neliečiamumą. Tuo galima būtų tikėti, jei jie savo principuose būtų nuoseklūs ir vadovautųsi jais visur ir visada. Tačiau to negalima teigti prisiminus šių metų vasario įvykius Kosove. Šis regionas siekė nepriklausomybės nuo Serbijos. Taip pat, kaip dabar Pietų Osetijos bei Abchazijos regionai siekia nepriklausomybės nuo Gruzijos.
Prieš tai JAV karinės pajėgos ne kartą bombardavo, šaudė serbus, engė Serbiją, panašiai kaip dabar Rusijos pajėgos elgėsi su gruzinais. Tai taip pat buvo pateikiama kaip taikos palaikymo misija. Tada irgi buvo sakomos panašios frazės, kurias dabar sako Lietuvos ir JAV vadovai. Tik tada už demokratijos principų išsaugojimą ir nepriklausomos Serbijos suverenumo bei teritorijos vientisumo neliečiamumą pasisakė Rusijos prezidentas.
Mūsiškiai tada antrino JAV ir Europos Sąjungos vadovams, sakydami tuos pačius žodžius, kuriuos dabar sako Rusijos valdžia. Tik Rusija dabar kalba apie Pietų Osetijos ir Abchazijos tautų norą bei teisę būti nepriklausomoms nuo Gruzijos bei tvarkytis savarankiškai. Mūsiškiai tada tais pačiais žodžiais kalbėjo apie Kosovo tautos norą ir teisę būti nepriklausomai nuo Serbijos.
Sunku suvokti, kaip save mums bandantys pateikti principingais kovotojais už teisybę Lietuvos vadovai sugeba taip išversti kailį du kartus per metus. Nori nenori imi tikėti tais, kurie teigia, kad jie viską daro tik taip, kaip dėdė iš Amerikos liepia.
Apmaudu, bet neįmanoma gerbti tokios savo tėvynės valdžios ir ja didžiuotis. Jeigu jau deklaruoji, kad vadovaujiesi kokiais nors principais, tai visose situacijose jais turi vienodai ir vadovautis. Bet kuri save gerbianti ir verta kitų pagarbos valstybė, deklaruojanti besilaikanti kokių nors principų, šiais abiem atvejais turėjo elgtis vienodai.
http://www.ve.lt/?data=2008-09-02&ru...&id=1220296424
Comment
-
Parašė WILD_WEST Rodyti pranešimą... Jeigu jau deklaruoji, kad vadovaujiesi kokiais nors principais, tai visose situacijose jais turi vienodai ir vadovautis...
Comment
-
Parašė WILD_WEST Rodyti pranešimąPietų Osetija, Abchazija, Kosovas - apsispręskime
http://www.ve.lt/?data=2008-09-02&ru...&id=1220296424
Comment
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą...vieni atsiskyrė, ir kiti atsiskyrė - vadinasi situacijos vienodos...
Comment
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąNykus straipsnis - nei vieno argumento. O Kosovo ir Osetijos palyginimas - tiesiog darželinukiškas (vieni atsiskyrė, ir kiti atsiskyrė - vadinasi situacijos vienodos). Netgi straipsniuose iš .ru domeno būna žymiai rimtesnių argumentacijų.gera gyventi gerai
Comment
-
Parašė x21 Rodyti pranešimąGal turi argumentu paneigti? Butu idomu isgirsti...
Tokia logika vadovaujasi cituojamo straipsnio autorius (Kosovas atsiskyrė nuo Serbijos, Abchazija nuo Gruzijos. NATO bombardavo Serbiją, Rusija bombardavo Gruziją. Taigi situacijos vienodos).
Priminkit, kada ES masiškai dalino ES pilietybę Kosovo gyventojams? Nedalino
Kokių pastangų ėmėsi Rusija apsaugoti gruzinų mažumai, pabėgėliams grąžinti? Padarė viską, kad pabėgėliai negrįžtų.
Ar Rusija padėjo vykdyti derybas dėl Abchazijos statuso? Ne, visokeriopai trukdė (dar 2008 liepą vokiečių URM ministras pateikė pasiūlymus - rusai juos išmetė į šiukšlių dėžę net neskaitę)
Ar Kosovo jėgos struktūros visas aukštas pareigas užima ES piliečiai? Pietų Osetijos jėgos struktūras valdo esami Rusijos karininkai (FSB ir armijos).
Jeigu jau norite vienodų situacijų, tai lyginkite su Šiaurės Kipru - ten gerokai daugiau panašumų. Beje, Šiaurės Kipro nepriklausomybę irgi pripažįsta viena pasaulio valstybė - ta pati, kuri ginkluotu įsiveržimu tą "nepriklausomybę" ir iškovojo.Paskutinis taisė c2h5oh; 2008.09.03, 10:22.
Comment
-
/\ taip ir sakyk, kad argumentu neturi... kam sitas vanduo cia reikalingas?... kokie dar ES pilieciai?... ar daug tokiu pazisti?
Kodel mes negalim Abchazijos pripazinti nepriklausoma valstybe, o Kosovo galim? Va kur klausimas. Ir nereikia cia apie Rusija, JAV, NATO ir t.t. kalbekime tik apie Lietuva, Abchazija ir Kosovo.Paskutinis taisė x21; 2008.09.03, 11:07.
Comment
-
Parašė x21 Rodyti pranešimą/\ taip ir sakyk, kad argumentu neturi... kam sitas vanduo cia reikalingas?... kokie dar ES pilieciai?... ar daug tokiu pazisti?
Kodel mes negalim Abchazijos pripazinti nepriklausoma valstybe, o Kosovo galim? Va kur klausimas. Ir nereikia cia apie Rusija, JAV, NATO ir t.t. kalbekime tik apie Lietuva, Abchazija ir Kosovo.
Comment
-
Parašė x21 Rodyti pranešimąGal turi argumentu paneigti? Butu idomu isgirsti...
Čia trumpas straipsnelis iš Gruzijos prezidento tinklalapio, kodėl Kosovas skiriasi nuo Abchazijos ir P. Osetijos.
Šaltinis ne pats patikimiausias, bet pasiskaityt neblogai.
Comment
Comment