Parašė DSaulius
Rodyti pranešimą
Jei nuspręstų atsikąsti, tai pirmas kąsis bus tiktai Ukraina. Sunkus ir sprangus kąsnis dėl jo dydžio. Tačiau tai vienareikšmiškai reikš, kad Rusija - reali problema Europai. Ir nemanau, kad Gruzijos atžvilgiu pasireiškusi apatija pasireikštų ir šiuo. Rusijos liguisti siekiai pernelyg priartėtų prie pačios ES ir NATO.
O kalbos apie Baltijos valstybes ir, juo labiau, Lenkiją, atrodo absurdiškos. Jei Rusija pultų Baltijos valstybes, tai būtų karas su NATO. Reaguos NATO ar ne, kita kalba. Jei reaguotų, o aš tam teikčiau gerokai didesnę tikimybę, tai, iš esmės, reikštų trečią pasaulinį karą. Tik šito karo pabaiga būtų Rusijos pralaimėjimas ir, galbūt, radikalūs bei priverstiniai jos pokyčiai. Jei NATO nereaguotų, tai ši organizacija galėtų skaičiuoti paskutines savo dienas, ji taptų beprasme arba apsiribotų labai siauru interesų ratu ir taptų niekine globaliu mastu.
Pulti Lenkiją būtų dar sunkiau. Vėl, kitas kalibras (Rusijai, aišku, įveikiamas). Tačiau tai žeistų JAV interesus, dėl karinės JAV infrastruktūros buvimo šalyje tai reikštų ir smūgį pačioms valstijoms. Apskritai, tada tai paveiktų ne tik NATO, bet ir ES. Kiltų grėsmė visai Europinei santvarkai, o iš čia ir visai Vakarų civilizacijai, tokiai, kokią mes ją suprantame.
Tolimoje perspektyvoje tai reikštų šios - Vakarų - civilizacijos tapimą antraeile pasaulyje (Tolimieji Rytai perimtų rolę). Artimojoje perspektyvoje tai sunaikintų Europos identitetą su viskuo, ką jis apima. Netikiu, kad Europai būtų tokia savižudė.
Žodžiu, scenarijus skirtas amerikiečiams bauginti prieš rinkimus.
Parašė Wycka
Rodyti pranešimą
Baltijos valstybės turi integruotis į ES ne vien formaliai, kaip kad yra dabar. Pirmi žingsniai turi būti energetikoje ir transporte (geležinkeliai). Pakeisti senąsias rusiškas vėžes naujomis yra mūsų principo ir suverenumo (taip, ir jo) reikalas. Ir Lietuvos atstovai EP turi aiškiai ir garsiai pasakyti - šie tikslai yra Europos, o ne jokių pačių Baltijos valstybių rūpestis. ES priėmė mus kaip savo narius. Dabar į mus ji privalo žiūrėti kaip į neatsiejamą jos dalį, o mes patys į ją - kaip į kažką, ko neatsiejama dalis esame.
Ir, apskritai, diskusija dėl tokių dalykų finansavimo net neturėtų kilti. Čia prilygintina tam pačiam, kaip kad Lietuvoje nebūtų geležinkelių ir energetinės infrastruktūros. Vienas konkretus regionas ES yra atsilikęs šiose srityse ir ES pareiga tuo rūpintis.
Bendrai paėmus, ES rūpestis yra kiek įmanoma skatinti Baltijos valstybių ir ES (visų pirma ES) kuo didesnę interaktyvią veiklą visose srityse.
Manau, kad vienas geriausių būdų tai pasiekti, būtų tam tikrų institucijų (ES lygio institucijų) įkūrimas mažiau integruotose valstybėse. Tai turėtų labai svarbos reikšmės ES vientisumui, jei tos institucijos būtų tokios, be kurių ES negalėtų normaliai dirbti. Be to, valstybių, kuriose būtų tos institucijos, puolimas daug labiau paliestų atakos prieš ES specifiką. Jei taikysime tai Europos saugumui.
Comment