Ar gali šis savybių rinkinys būti įgimtas? Paanalizuojam. Rusų genetikoje dominuojantys R1a ir N (maždaug po 45% kiekvienas) rodo kilmę iš slavų + ugrofinų (ir šiek tiek mažesnės įtakos iš tiurkų, sibiriečių, baltų, mongolų genetikos, bet kas įdomu - ne kaukaziečių, nes su jais rusai praktiškai nesimaišė).
Pasižiūrim į kitas šias tautas, jų valstybes: nei kitų slavų, nei kitų ugrofinų valstybių šiais laikais "nevargina" visokie didžiavalstybiškumai, ekspansionizmai ir t. t. Mažesnę genetinę įtaką padariusios tautos: nevargina jie ir tiurkų valstybių, ir baltų, Sibiro tautelės iš viso tyliai sėdi, ir NETGI Mongolijos, kuri sėkmingai kuria labai demokratišką ir taikią visuomenę.
Nu kaip tai nevargina. Turkija dabar bando atkurti otomanų imperiją kuri yra puikus ekspansionizmo apvyzdys, kitos tiurkų vlastybėles taip pat mėgsta pasimušti tarpusavyje. sibiro tautelės yra prispaustos ir nieko negali padaryti, valdomos rusiškų baronų. Mongolijos istorijos pasakoti nereikia, o dabar ji yra įsprausta tarp rusijos ir kinijos, tai apie jokią ekspansija galvoti negali. Baltų istorijoje taip pat daug ekspansionistinių mitų, kaip mes žirgus juodojoje jūroje girdėm.
Parašė Tomizmas
Gal čia ne kitų tautų genetika kalta, bet per 500 metų tiesiog iš esamo genų rinkinio susiformavo naujas žmonių tipas? Irgi negali to būti - 500 metų yra niekas evoliucijoje. Žmonės formavosi dešimtis tūkstančių metų, kažkokie niekingi keli šimtmečiai to nepakeičia.
Askhenazi žydai yra puikus pavyzdys kaip diskriminacijos dėka esant beveik vien vidinei kraujomaišai per 500 metų genetika pasikeitė tie, kad dabar yra laikoma atskira etninė grupė. Taip kad evoliucija per 500 metų gali įvykti ir turime tam pavyzdžių. Šiaip yra toks klaidingas mitas kad evoliucija yra lėtas pokytis po truputį. Tai nėra tiesa. evoliucija yra šoliuojanti, kartais keičiasi staigiai, kartais nesikeičia iš vis.
Parašė Tomizmas
Vaikas gimdamas rusijoje, kažin ar nuo kūdikystės yra jau užprogramuotas vatnikizmui. Jį programuoja vėliau - visa tai ką jis girdi, mato, kokiose nuotaikose gyvena. O gyvena jis tuo, kad rusija jau kelis šimtmečius vis bando konkuruoti su Vakarais, kurie ją pastoviai atseit "skriaudžia", bet ji vis tiek "geresnė" už juos ir va jau tuoj parodys jų vietą. Beje - konkuruojama ne su kitais kaimynais: musulmonais, Rytų Azija, Indija. Ne, jie netrukdo (nebent tik "parsidavė" Vakarams). Pagrindinis priešas - visada Vakarai.
Nuo kudikystės tikrai yra programuojamas. Bet čia reikai nepamiršti kad yra elgesio būdo paveldimumas. Vaikai dažnai elgiasi panašiai kaip tėvai, net ir apsimesdami kad yra kitokie.
Bet jei jūs keipėtės patys norėdami pirkti, tai BY tereikėjo tik paimti jūsų pinigus ir nupirkti (nes jum privačiai nepardavė)?
Tai ne prie ko eilė tada, hi ne labdaros prašėt.
Bet suderinti su pardavėju, poto pristatyti ukrainiečiams (dar turbūt būtent tam daliniui kuris pirko) irgi yra darbo bei išlaidų.
1. Visi šitie išvardinti dalykai pasauliniame kontekste nėra kažkas išskirtinio. Tautelės pasimuša - o įdomu, kur gi nepasimuša, ar istoriškai nepasimušdavo. Noras dominuoti ir būti aukščiau kitų, yra žmonių rūšiai įgimtas ir jis reiškiasi visur - ir tautų, ir žmonių santykiuose, nuo globalaus iki buitinio lygio, kur tik yra bent kažkokia žmonių bendruomenė. Visokiomis formomis - ir atvira agresija, ir intrigomis, ir minkštąja jėga. Va netgi šiame forume to netrūksta.
Visa pasaulio istorija - tai noras dominuoti, ir iš to kylantys karai, ekspansijos. Skirtinga genetika tai nepaaiškinama, nes įvairiais istoriniais laikotarpiais tai darė visi. Tiesiog, vieni šiais civilizuotais laikais vis labiau pereina prie minkštų konkurencijos metodų, o kiti vis dar ne. rusija yra iš tų, kuri vis dar neišmoko konkuruoti "elegantiškai". Greičiausiai dėl to, kad vis dar yra revanšizmo stadijoje po "prakišto" šaltojo karo, o šiuolaikiniams Vakarams būdingas žmonių gerovės iškėlimas į pirmą vietą (o ne "galingosios tėvynės"), ten dar neatėjo. Ten dar kaip sovietmečiu, gyvenama "rodina" ir idėjomis. Bet tai baigsis skausmingai.
Beje, Vakarai tą etapą, kai "rodina" buvo svarbiau už žmones, irgi turėjo, istoriškai ne taip baisiai seniai. Bet išaugo iš tų kelnyčių.
2. 500 metų užtenka tapti kita etnine grupe, bet neužtenka tapti kitokia individų rūšimi.
3. Taip, vaikai paauglystėje maištauja prieš tėvus, bet patys nejučia atkartoja jų elgesio modelį, nes jis jiems yra "default" elgesys. Ir jis ne įgimtas, jis išmoktas. Tarkim, visi manau žinome šeimų, kur karta iš kartos geriama, gyvenama asocialiai. Dėl genetikos? Tikrai ne. Net jeigu alkoholikė motina pastotų nuo genijaus, vaikai greičiausiai gyventų taip, kaip jinai (ypač jeigu nebendrautų su tėvu), nes kitokių dalykų nuo vaikystės nebūtų matę, o kas vaikystėje matoma namie - tą paskui išmušti labai sunku.
Taip, daug šalių ankščiau pasimušdavo, bet pasikeitė, tiek kultūriškai tiek genetiškai. Nors dar klausimas ar pvz kokie norvegai kadanors buvo ekspansionistai. Vikingai labiau švendų padarinys.
2. Na biologiškai tai dažnai vadinama "sub-species", bet žmonėms netiakoma dėl savaime suprantamų politinių priežasčių.
3. Vat čia esate neteisus, tai ne išmokstama, o įgimta. Tyrimai su dvyniais kurie augo atskira dėl įvaikinimo parodė kad tėvų elgesio manieros išsivysto net jeigu aplinka kurioje augai yra priešinga. Šiaip alkoholizmas jau net nekevestionuojamai yra pripažystamas kaip genetiškai perduodamas faktorius, kaip ir priklausomybė kitiems narkotikams.
Jeigu alkoholikė pastotų nuo genijaus tai labai tikėtina kad vaikas irgi bus alkoholikas. Vat jeigu genijė pastotu nuo alkoholiko tada yra daug įdomiau. Didžioji dalis paveldimumo ateina iš motinos pusės. Intelektas vos ne ekskliūsyviai.
Dėl alkoholio, reikia skirti genetinį polinkį į priklausomybes (nebūtinai alkoholį) ir vaisiaus alkoholinį sindromą kai besilaukianti gimdančioji šeimos pusė vartoja alkoholį. Jei nėščia Nobelio premijos laureatė reguliariai pagers, jos vaikas bus toks pat imbecilas ir su charakteringa chroniukų kakta, kaip ir už norfų besirenkančių praktiškų žmonių.
Kaip jau ir sakiau - žiūrėkim į pačią pradžią, šaknis. Ir rusėnai, ir Maskvos kunigaikštystė iš pat pradžių, iki politinio ir etninio išsidiferenciavimo, buvo Rusia, kuri buvo krikščioniška ir slavakalbė, nelabai kuo išsiskirianti Europos kontekste. Nebent kita krikščionybės atšaka, bet ortodoksų Europoje turime ir daugiau. Visa kita įvyko vėliau.
Patys maskoliai kaip amžino karo su Vakarais pradžią įvardina bažnyčios konfliktą ir atskilimą 1054 m.
Patys maskoliai kaip amžino karo su Vakarais pradžią įvardina bažnyčios konfliktą ir atskilimą 1054 m.
Konfliktas laikėsi grynai dogmatinis, politiniai jo elementai jau išnykę tais pačiais viduramžiais. Buvo juk mėginimai susitaikyti Konstancoje.
Ir maskovija čia beveik ne prie ko. 1054 m. jos net nebuvo. O Kyjivą labiau kamavo kitos problemos, būtent iš pietryčių klajoklių.
Kodėl tuomet dabar nėra konflikto su turkais?? Juk jie užgrobę Konstantinopolį (o ne taip seniai maskvos carai tai tikrai laikė pagrindiniu antagonizmu).
O pačios maskvos bažnyčios skilimas po Nikono reformų? Tai buvo (teoriškai tebėra) baisesnis konfliktas nei su Roma.
Kitiems ortodoksams kažkodėl tai netapo amžino karo su Vakarais priežastimi.
Netapo ir patiems rusams, sėkmingai šimtus metų net pačius imperatorius importavo iš vakarų (paskutiniai rusiško kraujo beveik nebeturėjo), viskas pasikeitė atėjus putinui į valdžią, nes prieš tai net sovietmečiu nebuvo švento karo vakarams ir jų nekentimo.
Visi žinom, kokią reikšmę turėjo stačiatikų bažnyčią sovietyne 70 metų. Gal kažkiek po 1943 m. kaip NKVD/KGB filialas. Neitin tepasiteikė, tik valdžia įtraukė išorinius ritualus. Giluminėje rusų liaudyje religingumas užima kažkelintą vietą. Beje, Ukrainoje jis didesnis.
Taip kad religinis konfliktas IMHO stipriai pritemptas už ausų.
Comment