pazistamas dirba barclay'juje, dabar issiunte i indija kazko mokytis ir ispejo, kad indai gali neisileisti ju, nes labai pyksta kad indu padalinys perkeliamas i lietuva. Jei tai tiesa ir sugebame net su indais konkuruot sitam bizni tai gali but tikrai geras variklis musu ekonomikai.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Ekonomikos naujienos (archyvas)
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąStraipsnis specialiai Wyckai :
http://verslas.delfi.lt/business/b-g....d?id=39351925
Kelios esminės mintys:
nekontroliuojama rinka yra žala visuomenės gerovei – pradedant darbuotojų išnaudojimu, baigiant karteliniais susitarimais.
Kas dėl kartelių, čia jau jų sukontroliavimas yra valstybės pareiga. Karteliai pažeidžia sąžiningos konkurencijos principą.
rinka negali panaikinti augančios piliečių pajamų diferenciacijos. Taip yra todėl, kad jei rinkos subjektas yra efektyvus, kiekviename kitame žingsnyje jis bus dar efektyvesnis.
kuo didesnė finansinė diferenciacija, tuo didesnė socialinė įtampa, o kuo didesnė įtampa, tuo nestabilesnė valstybės sistema.
Tik perlenkia lazdą teigdamas, kad viršininkas turi uždirbti tiek, kiek pavaldinys.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąAtsakomybės kiekis = algos dydis.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąDeja, lietuviškame versle užimamos pareigos - dažnai nelygu - atsakomybės lygis.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąBūtent. Exbaudžiauninkų visuomenėje pasąmonėje vis dar pateisinama atsakomybę patikėti ne pagal gabumus/sumanumą/talentą/išsilavinimą, o pagal giminystės/draugystės ryšius. Kažkas labai taikliai yra pasakęs: „O jeigu netyčia paaiškės, kad mano pavaldinys yra protingesnis už mane?“.
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąKažkas labai taikliai yra pasakęs: „O jeigu netyčia paaiškės, kad mano pavaldinys yra protingesnis už mane?“.
Comment
-
Į bedarbį su čekiu šrilankietės nekeis
Tačiau kvalifikuotos svetimšalės, savo gimtinėje už analogišką darbą per mėnesį uždirbdavusios apie 50 EUR, Lietuvoje gauna maždaug 4 kartus daugiau – 200 EUR.
Comment
-
Parašė rat Rodyti pranešimą
Manau, tai eilinis lietuvių norėjimas įrodyti "eiles už vartų".
Comment
-
Parašė rat Rodyti pranešimąNežinau kaip Visagine, bet Vilniuje gyvenant vienam dirbti už 700 Lt reikštų badą, arba augančias skolas.
Kita vertus, šrilankiečiams -20C ekstrymas, manyčiau, "išeitų į naudą".
Comment
-
Parašė rat Rodyti pranešimąAš tikiuosi, kad bent 500 Lt vokeliuose gauna. Nežinau kaip Visagine, bet Vilniuje gyvenant vienam dirbti už 700 Lt reikštų badą, arba augančias skolas."Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."
Adam Mickiewicz
Comment
-
Parašė rat Rodyti pranešimą
Verslas, jei jo negalima atlikti vietiniais darbo jėgos resursais (apart specialybių, kurių Lietuvoje nemokinama), turi žlugti. Imigracinio pobūdžio darbo jėgos organizavimas Lietuvoje neturi būti palaikomas.
O dėl tų „ŠriLankiečių“, tai manau, kad jos buvo pirktos iš kažkokio dilerio Maskvoje. Tokių ten – pilna. Kažkokia siuvyklėlė tikrai nesusiorganizuos tokių žmonių iš kažkokios ŠriLankos. Taigi, Lietuvos darbo birža netiesiogiai palaiko prekybą žmonėmis.Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimą10 sukurtų darbo vietų netiesiogiai dar sukuria 5 darbo vietas. Taigi jeigu kaime pastatysi ir paleisi kokią lentpjūvę bei joje sukursi 20 darbo vietų, ilgainiui tame kaime ir aplinkinėse vietovėse bus jau 30 naujų darbo vietų.
Imkime kad ir lentpjūvę. Iš ko tu ją pasistatysi, kaip įrengimus susipirksi, kaip į rinką įsiskverbsi? Seniesiems „lenpjūvininkams“ jau yra riesta (maždaug sykį per 2mėn su vienu tokiu „liuobiu“, todėl įsikalbam kaip reikiant), skolos velkasi iš vieno per kitus, o čia dar naujas rinkos dalyvis. . . Utopija. Ir taip su kiekvienu verslo segmentu.
Buvau ir aš sumanęs kirpyklą steigti. Dar pavasarį atrodė, kad su rinka viskas normalu. Rudeniop įsišnekėjau su tokiu kirpėju (kirpyklą turi geroje vietoje), nes sėdėjo rankas sudėjęs. Jei anksčiau buvo eilės (motociklą sau leido už 20 000 Lt prieš porą metų), tai dabar vos 800 Lt/mėn išvirpina, o kirpykla yra jo ir patys sau (su žmona) dirba. Žmonių nebėra, vartotojų nebėra. Vilniuje gal tai ne taip jaučiasi, bet tas pats pareina ir ten.
Buvau įsikalbėjęs ir su tokiu „degalų“ magnatu. Šakės. Vartojimas krenta, žmonės ir įmonės (nes jos bankrutuoja arba jų veikla spėriai „traukiasi“) degalų nebeperka.
Negi neakivaizdu, kad jei nubus sisteminių pokyčių ir Vyriausybė „važiuos“ tik ant esamų verslo skatinimų priemonių, šakės bus visai. O tie „barclays“ tik todėl, kad jiems meta pinigus. Nebemes – išvažiuos kitur.
Visos rinkos nišos, kokios tik bebuvo, jau užimtos iš senesnių laikų (kai dar buvo galima kažką pasivogti ar užsienyje uždirbtus pinigus susiinvestuoti čia, Lietuvoje).
ar didesnė pridedamoji darbo vietų vertė yra su jūra susijusioje veikloje. Todėl su retokomis išimtis klesti tik išėjimą prie atviros jūros turinčios valstybės.
Verčiau išsaugoti jau Lietuvoje esamą verslą ir dėti pastangas pritraukiant daugiau verslo subjektų, bei skatinti vietinį verslumą.
O dabar aš stebiu tik „ragus“. Paimsi paskolą verslui sukti, bus dar blogiau – gali likti įsiskolinęs visam laikui. Geriau jau bedarbiu, jei imti kaip alternatyvą.Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.
Comment
-
Garantuoju, kad atlikus objektyvią apklausą, daugiau nei 80% samdomą darbą dirbančių žmonių teigs, kad jiems mokama per mažai.
Arba, pvz., yra ligoninėje skyrius: vyr. gydytojas ir 5 gydytojai. Vyr. gydytojo atlyginimas 20 000 Lt, o eilinių gydytojų 2000 Lt. Ar tai normalu? Taip, vyr. gydytojo atlyginimas turi būti aukštesnis, bet tokia diferenciacija nenormali. Apskaičiavus vidurkį atrodo viskas gerai - skyriaus vidutinis atlyginimas 5000 Lt, nuostabu, gerokai viršija vidutinę algą.
Maža žuvis visada bus nelaimingesnė už didelę žuvį. bet mažai žuviai retai kyla klausimas, kodėl kita žuvis yra didelė.
Kai kalbama apie didėjančią socialinę nelygybę tai ir turima galvoje, kad turtiniai skirtumai nenormalūs ir vis didėja. Bendrai šaliai tai nieko gero nereiškia. Lietuvoje net ekonomikos augimo metais skurdžių padaugėjo. Ar tai reiškia, kad visi skurstantys tinginiai, o gal socialinė sistema tiesiog nesutvarkyta ir neskatina dirbti? Tada ir atsiranda emigracija, kontrabanda ir panašūs dalykai, nes žmogus nemato prasmės dirbti visu etatu už 800 Lt. Toks atlyginimas neužtikrina pragyvenimo.Paskutinis taisė senasnamas; 2010.12.06, 15:10.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąĮdomu, kur tos šrilankietės gyvena, kuo maitinasi, kuo apsirengia? Suprantu, kad Šri Lankoje 150EUR yra pinigas, bet Lietuvoj .“The cavalry ain’t coming. You’ve got to do this yourself.” – Chris Gardner
Comment
-
Parašė Combat Rodyti pranešimąBuvau įsikalbėjęs ir su tokiu „degalų“ magnatu. Šakės. Vartojimas krenta, žmonės ir įmonės (nes jos bankrutuoja arba jų veikla spėriai „traukiasi“) degalų nebeperka.
Comment
-
Įrodymas, jog Vyriausybė eina teisinga kryptimi švarindama viešuosius pirkimus
Viešųjų pirkimų tarnybos vadovui – subtilios parlamentarų užuominos
Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas kreipėsi į Specialiąją tyrimų tarnybą dėl patiriamo politikų spaudimo. Žydrūnas Plytnikas tikina, kad jam subtiliai grasina tiek Seimo nariai, tiek jų patarėjai. Ūkio ministras pavaldinį gina ir tikina, kad panašaus atsako ir reikėjo tikėtis, kai tarnyba ėmė domėtis šimtamilijoninius „Vilniaus vandenų“, Nacionalinių fizikinių ir technologijų mokslo centro statybų pirkimus. Įtariama, kad politikai dengia kai kuriuos viešuosius pirkimus, idant atsilygintų juos prieš rinkimus remiantiems verslininkams, tačiau surinkti įrodymų tarnybos esą neturi resursų.
Comment
-
Parašė zero Rodyti pranešimąAiriai su anglais irgi stebisi, kaip lietuviai už jų minimumą išgyvena....
Įtariu, kad vis vien sieks kokius 500-700 litų/mėn./galva, norint, kad vergdarbininkiai būtų pakankamai darbingi ir sumanūs. Po to, kai jie išmirs, savininkai susidurs su jaunimo problema, nebent "medžios" miške aborigenus, nes vargu ar nėsčiosios nebus tiesiog išmetamos iš lagerių.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąAš ir neteigiau, kad negalima išgyventi. Gal tuomet įrengiame darbo koncentracijos stovyklas ir palyginame, kokios lagerių savininkų išlaidos.
Įtariu, kad vis vien sieks kokius 500-700 litų/mėn./galva, norint, kad vergdarbininkiai būtų pakankamai darbingi ir sumanūs. Po to, kai jie išmirs, savininkai susidurs su jaunimo problema, nebent "medžios" miške aborigenus, nes vargu ar nėsčiosios nebus tiesiog išmetamos iš lagerių.
Comment
-
Parašė Combat Rodyti pranešimąBuvau ir aš sumanęs kirpyklą steigti. Dar pavasarį atrodė, kad su rinka viskas normalu. Rudeniop įsišnekėjau su tokiu kirpėju (kirpyklą turi geroje vietoje), nes sėdėjo rankas sudėjęs. Jei anksčiau buvo eilės, tai dabar vos 800 Lt/mėn išvirpina, o kirpykla yra jo ir patys sau (su žmona) dirba. Žmonių nebėra, vartotojų nebėra. Vilniuje gal tai ne taip jaučiasi, bet tas pats pareina ir ten.
Comment
Comment