Parašė John
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Ekonomikos naujienos (archyvas)
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
-
Parašė Silber418 Rodyti pranešimąHmm, kad mes Lietuvoje permokame praktiškai už viską - nuo komunalinių paslaugų iki maisto prekių. Dar liūdniau, kad labai nedidelė dalis mokesčių 'grįžta' paslaugų ar gyvenimo kokybės pagerinimo forma.
Comment
-
Parašė Silber418 Rodyti pranešimąO gyventojų skaičius čia auga ir auks imigrantų dėka, tik, žinoma, ne tokiais tempais kaip Kinijoje.
Populiacijos augimas pagal CIA Factbook
Kinija: 0.655% (2010 est.)
Islandija: 0.741% (2010 est.)
Comment
-
Parašė Hitas Rodyti pranešimąDaug daugiau, jau vien tik už sveikatos draudimą kas mėnesį po 72 lt...,
Parašė Hitas Rodyti pranešimąuž ... nu vienu žodžiu už VISKĄ permokame, o tie permokėti pinigai kam atitenką??? Čia jau visiems aišku...Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė Combat Rodyti pranešimąKinijoje ten kažkaip griežčiau su tokiais dalykais. Jei kas įkliūva, lieka labai laimingas likęs gyvas, bet įkalintas daugeliui metų.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąBent jau mano ziniomis vakarai jiems parduoda technologijas, teikia projektavimo paslaugas, kazkiek eksportuoja maisto produktu, ir zinoma zaliavas, kurios nuolat brangsta jeigu Kinijos vidinis vartojimas ir toliau augs, zaliavu kainos artimiausiu metu isaugs keliagubai, praktiskai nafta del Kinijos ir buvo uzkopusi iki 200$ uz bareli.
Technologijų perpratimas ir perėjimas prie jų tobulinimo bei kūrimo Kinijoje vyksta kur kas greičiau, nei įsivaizduojame ne tik mes, bet ir tos pačios Vakarų technologijų kompanijos, kurios lyg iš giedro dangaus staiga turi visame pasaulyje konkuruoti su Kinijos technologijomis, kurios dažnai gali būti geresnės, pigesnės ir dar su pilnais finansavimo paketais iš ten pat. Ir tai nėra šiaip sau "kopijavimas". Kol kas nieko panašaus nesugebėjo padaryti jokia kita šalis (kad ir Indija) ir net savo reikmėms pasigaminti pagal "pasiskolintas" Vakarų technologijas. Kinija tiesiog vienu metu šauna du (ar net tris) zuikius ir jiems tai sekasi geriau, nei bet kam kitam.
O dėl naftos, tai savaime suprantama. Ir, deja, čia nieko nepadarysi. Tiesiog reikia spartinti alternatyvių energijos šaltinių diegimą, kur Kinija, beje, irgi meta milžiniškus resursus nes nafta brangsta visų pirma jiems patiems.Paskutinis taisė John; 2010.10.16, 21:43.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąIr ne tokiais tempais, kaip Islandijoje
Populiacijos augimas pagal CIA Factbook
Kinija: 0.655% (2010 est.)
Islandija: 0.741% (2010 est.)
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąGeriau nesikarščiuok, o skaičių paieškok. Aš, pavyzdžiui, jų nepamatęs tikrai negaliu pasakyti ar mes permokame ar ne. O argumentai kaip "aš žinau", "jaučiu" ir "visiems aišku" tinka tik delfi komentarams, o ne rimtam forumui.
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąKinija tikrai netaps tokia supervalstybe kokia buvo JAV. Eilėje laukia tokios valstybės kaip Brazilija, Kanada (Apie kurią nelabai kas kalba, nors jos perspektyvos labai šviesios) ir ilgesniu laikotarpiu Indija. Ir svarbiausia ką tai reikš mūsų gamintojams, tai, kad jie galės labiau diversifikuoti eksporto rinkas bei apskritai daugiau eksportuoti (Nes gyventojų skaičius Europoje stipriai per mažas, kad jie galėtų suvartoti viską ką pagamina).
Comment
-
Parašė Hitas Rodyti pranešimąNe, nu, bet tikrai, nueini į parduotuvę- kosminės kainos,
Parašė Hitas Rodyti pranešimą-jei žiūrėjot per LNK kanalą KK2 laidą apie kosmines grikių kainas, tai tas pats ir su kitais maisto produktais....
Parašė John Rodyti pranešimąPriklauso, kaip į tai žvelgsi. Aišku, Kinija nesiųs savo karių versti jiems nepalankių režimų ir "diegti demokratijos", bet, kita vertus, JAV niekada nekišo nosies į Afriką, kur glūdi milžiniški ištekliai ir kur Kinija jau dabar faktiškai sukinėjasi kaip savo kieme, kur už statomus kelius, geležinkelius ir ligonines mainais gauna priėjimą ir visas teises į naftą, anglį ir kitas naudingas iškasenas. Neilgai trukus taip bus pajungta visa Afrika. Tiesiog Kinija veikia kiek kitais metodais, bet galutinis ekonominis rezultatas bus panašus.
p.s. Kad ir kaip eretiškai skambėtų manau, kad Kinijos kišimasis į Afrikos reikalus duos labai gerų rezultatų tai pačiai Afrikai ir jau už gerų 30 metų pamatysime didžiulį Afrikos šuolį (Gera man prognozuot, kai tais laikais to niekas ir neprisimins ).Paskutinis taisė index; 2010.10.16, 21:58.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąO kas yra kosminės, o kas nekosminės? Kai kurios prekės yra brangesnės, kai kurios pigesnės nei kitose valstybėse. Jei jau teigi, kad pas mus viskas per brangu gal kokią analizę skaičius pateiksi (Kad ir iš žiniasklaidos). O kai kurios prekės visur yra tokios brangios, kad yra neįperkamos ir tokios jos turi būti.
Pasitiki bulvarine žiniasklaida? Gal dar iš "Respublikos" ar "Vakaro žinių" citatų duosi? O grikiai šiemet visur brangūs, nes derlius prastas.
Kad Kinija bus viena stipriausių ir įtakingiausių valstybių pasaulyje sutinku. Ir ji netgi kariuomenę galbūt siųs ten kur jai naudinga. Tiesiog nebebus vienvaldės pasaulio lyderės (būtent dėl tos pačios globalizacijos). Pasiekus pasaulio išsivystymo vidurkį reikės labai didelio kokybinio šuolio (Galima pagirti Kiniją, kad ji bando tai daryti ), nes žemos pridėtinės vertės gamyba greit persikrausto į kitas stabilias valstybes.
p.s. Kad ir kaip eretiškai skambėtų manau, kad Kinijos kišimasis į Afrikos reikalus duos labai gerų rezultatų tai pačiai Afrikai ir jau už gerų 30 metų pamatysime didžiulį Afrikos šuolį (Gera man prognozuot, kai tais laikais to niekas ir neprisimins ).
Comment
-
Parašė Hitas Rodyti pranešimąNe, nu, bet tikrai, nueini į parduotuvę- kosminės kainos,-jei žiūrėjot per LNK kanalą KK2 laidą apie kosmines grikių kainas, tai tas pats ir su kitais maisto produktais....
Tik yra vienas skirtumas: mokesčių panaudojimas. Ne paslaptis, jog Skandinavijoje dideli mokesčiai, tad galiu pateikti vieną gyvenimišką pavyzdį, kaip jie 'veikia žmonių naudai'.
Taigi, gyvenu su keliais artimais žmonėmis rajone, kuriame vyrauja 2002 - 2004 metų statybos namai. Komuna nusprendė visuose rajono namuose keisti vamzdynus (atlikti remontą/renovaciją). Nors darbai vyks vasarą, bet jau atsiųsti darbų planai ir juose be viso ko yra didžiulis atsiprašymas už nepatogumus ir.. pasiūlymas mėnesį pagyventi (normaliame) viešbutyje valstybės (žinoma) sąskaita dėl tokių nepatogumų.
Vyksta ir kitų pastatų renovacijos ir tai atliekama taip pat valstybės sąskaita.
Na, maloni smulkmena, tačiau neblogas pavyzdys, kaip paskirstomi mokesčiai.Paskutinis taisė Silber418; 2010.10.16, 22:16.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąO kiek procentu vakaruose sudaro tu kurianciuju zmoniu nuo visu, manau max 1%. O vakarams BVP ir kuria pigios kinietiskos prekes, be ju galime isiviazduoti kainas, x2-3 kartus didesnes. Kazin ar liktu pinigu nuo atlyginimo NT paskolai, masinu lizingui, buitiniai technikai.
Parašė John Rodyti pranešimąKiek Kinijos BVP augo pernai, ir kiek Lietuvos? Išvedus vidurkius, kiek vidutiniškai, pradedant skaičiuoti 2008 ir baigiant kokiais 2015 augs Kinijos ir Lietuvos BVP? Ko gero, panašiai ir gausis: Lietuvos augs "ant nulio", o Kinijos kažkur apie 10% kasmet.
Paprastai kalbant tokie, kuriems atrodė, kad ekonomika visada kilz (arba visada kriz) ir mūsų šitą krizę sukėlė.
Grįžtant prie Kinijos, tai jos (visos šalies, o ne tik rytinių dalių) procesas laukia labai ilgas. Dabar specialiai pasižiūrėjau - Kinijos raštingumo lygis siekia apie 93 procentus. Tai apie kokį jūs išsivystymą, gerbiamieji kalbate, kai dešimtys milijonų šalies gyventojų hieroglifo nesuraito? Antras svarbus dalykas tas, kad vienas didžiausių Kinijos kozirių yra pigi darbo jėga. Jei darom prielaidą, kad Kinijos BVP auga, tai matyt auga ne tiek iš eksporto (jų prekėm ir taip pusė pasaulio užgrūsta), o iš vidaus vartojimo. Vidaus vartojimą gali paskatinti tik didesnės algos ir čia op... Kinija išsyk praranda savo esminį pranašumą.
Beje, ar tik ne Kinija taikosi į JAV HSR projektus su savo technologija? Gaunasi kaip ir šioks toks paradoksas: Kinija siūlo JAV savo technologijas, nes pastaroji jų neturi ir negali/neturi pinigų ir laiko joms kurti. Tai irgi nemažai pasako apie Kinijos technologinę pažangą per paskutinius porą dešimtmečių.
Taip skaičiuodamas, gali priskaičiuoti, kad ir Lietuva yra toliau pažengusi už Japoniją . Beprasmiška lyginti skirtingo dydžio šalis pagal šį rodiklį.
Aplinkos apsaugai ir socialiniam aprūpinimui Kinija skiria daug pinigų, LABAI daug pinigų t.y. trilijonus dolerių per artimiausią dešimtmetį. Taip pat skiria trilijonus dolerių infrastruktūrai, moksliniams tyrimams ir šiaip viskam, kam įmanoma skirti pinigų šiandieniniame pasaulyje. Būtų sunku įsivaizduoti, jei tokia politika ir dar 30 metų negarantuotų Kinijai vidutiniško 10% BVP augimo kasmet.Got sun in my face, sleeping rough on the road
Comment
-
Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
Nu čia arba sąmoninga demagogija, arba labai naivus požiūris į ekonomiką.
Aš galiu paimt 2009 m. Lietuvos BVP pokytį ir iš jo padaryt išvadą, kad po penkerių metų mes apskritai valgyt nebeturėsim ko.
Paprastai kalbant tokie, kuriems atrodė, kad ekonomika visada kilz (arba visada kriz) ir mūsų šitą krizę sukėlė.
Grįžtant prie Kinijos, tai jos (visos šalies, o ne tik rytinių dalių) procesas laukia labai ilgas. Dabar specialiai pasižiūrėjau - Kinijos raštingumo lygis siekia apie 93 procentus. Tai apie kokį jūs išsivystymą, gerbiamieji kalbate, kai dešimtys milijonų šalies gyventojų hieroglifo nesuraito? Antras svarbus dalykas tas, kad vienas didžiausių Kinijos kozirių yra pigi darbo jėga. Jei darom prielaidą, kad Kinijos BVP auga, tai matyt auga ne tiek iš eksporto (jų prekėm ir taip pusė pasaulio užgrūsta), o iš vidaus vartojimo. Vidaus vartojimą gali paskatinti tik didesnės algos ir čia op... Kinija išsyk praranda savo esminį pranašumą.
Pasiskaityk čia: http://www.bloomberg.com/apps/news?p...d=acxSkkthtQJM
Tu vėl nesugebi visko pasvert pagal šalies dydį ir žiūri į viską per rožinius didelių skaičiukų akinius. Rusija gal irgi paėmus bendrą dydį daugiau už kokią Austriją ar Daniją į aplinkosaugą investuoja, bet ar tai ką nors sako?
Į viską reikia žiūrėti ne vien pasitelkiant skaičius, bet ir perspektyvą. O perspektyva ta, kad Kinija investuoja milžiniškus pinigus į dalykus, kurie jiems kurs labai aukštos prodėtinės vertės produkciją. Kinija tiesiog elgiasi protingai ir tenykštėmis sąlygomis elgiasi, ko gero, maksimaliai išnaudodama situaciją, kad užsitikrintų sau gerą ateitį. Toli gražu, ne kiekviena šalis taip elgiasi, nors ir turi tam visas galimybes (pvz. Rusija, Indija. Abiem atvejais potencialas arba prašvaistomas ir išvagiamas arba tiesiog valdžia nesusikalba ir nesugeba organizuoti jokių stambių projektų, nes trūksta kompetencijos ar elementaraus proto).Paskutinis taisė John; 2010.10.17, 00:18.
Comment
-
Iš tiesų, mastai yra viena, bet kokybė ir tai, ką tos inovacijos reiškia kasdieniniam Kinijos gyventojų gyvenimui yra kas kita. Puikus pavyzdys: 'Rusija gal irgi paėmus bendrą dydį daugiau už kokią Austriją ar Daniją į aplinkosaugą investuoja.<...>'. Rusija gal ir invesutoja milijardus, tačiau Danijos ar Austrijos gyventojai gyvenimo kokybės pagerėjimą pajus greičiau.
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąO tu nori, kad tave kas nors už dyką gydytų?
Comment
-
Parašė Gator Rodyti pranešimąO jei jis nesigydo? Pvz as gyvenime nesigyciau nei karto niekur (isskyrus dantis privaciai tik uz savo pinigus) ir kolkas nesiruosiu. Kodel as negaliu turet galimybes nemoketi (tuo paciu ir negaudamas nemokamo valstybinio gydymo) ?Paskutinis taisė Lettered; 2010.10.17, 00:53.
Comment
-
Parašė Gator Rodyti pranešimąO jei jis nesigydo? Pvz as gyvenime nesigyciau nei karto niekur (isskyrus dantis privaciai tik uz savo pinigus) ir kolkas nesiruosiu. Kodel as negaliu turet galimybes nemoketi (tuo paciu ir negaudamas nemokamo valstybinio gydymo) ?
Tačiau dažniausiai pasisakantys prieš privalomąjį sveikatos draudimą vis dėlto tikisi, kad prireikus juos gydys ir gydys gerai. Arba jei pats ir nesigydys tai tikrai nesupras, jei jų apsidraudusius tėvus gaus vežti keliasdešimt kilometrų, nes ligoninė neišsilaikė.
Tiesą sakant tokių atvejų jau buvo kai kažkoks kvailys nesidraudęs sveikatos draudimu pats išsitraukė dantį ir gavo smegenų uždegimą (Po to jis vis dėlto buvo gydytas. Už dyką). Ir visuomenės bei žiniasklaidos akimis kaltas buvo ne jis, o "Valstybė kuri negydo žmonių dykai, ir dėlto jie priversti dantis trauktis patys".Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
O perspektyva ta, kad Kinija investuoja milžiniškus pinigus į dalykus, kurie jiems kurs labai aukštos prodėtinės vertės produkciją. Kinija tiesiog elgiasi protingai ir tenykštėmis sąlygomis elgiasi, ko gero, maksimaliai išnaudodama situaciją, kad užsitikrintų sau gerą ateitį.
asmeniskai man kinu pletra kelia du jausmus - zavejimasi/nuostaba (del sparcios infrastrukturos pletros, investiciju pritraukimo) ir kazkoki neigiama jausma del technologiju/patentu/dizaino/ideju vagysciu (bet kuri rimta parodo ir pilna kinu su savo fotikais ir uzrasu knygelemis; bet kuris rimtas universitetas ir pilna kinu pasiruosusiu susiurbt visas imanomas zinias ir maut atgal i kinija ju pritaikyti).
Manau kad kinu aukstuju technologiju pletra kol kas apsiriboja tik esamu daiktu tobulinimu, ypac ju gamybos procesu, pvz. - leidau siemensui ateit pas mus HSR statyt, pasizejau kaip daro, pagalvojau kad galiu ana nukopijuot, sita pigiau padaryt, ten vokieciu saugumo reikalavimus isvertes i savus padidint maksimalu greiti, na ir galbut pasiseke nugirst koki inzinieriu pokalbi kad sits netobulas tai ir ji tuo paciu pakeiciau.; ko nemokejau liepiau siemensui atiduot ir pazadejau nupikrt 50 traukiniu nes kitaip nepirksiu is ju nieko, daba patys stampuojamt tukstancius tokiu.
Del to paties HSR dar turiu tokia nuojauta/baime ar nebus ta pletra per skubi ir ar skausmingai neatsilieps kokioj nors katastrofoj.
Parašė index Rodyti pranešimąAš pats pritarčiau leidimui nemokėti sveikatos draudimo mokesčio ir negauti jokio gydymo (Iš tiesų jokio, net gavus būtinąjį iš tavęs būtų išieškota suma arba būtum paliktas numirti).
Jau isivaizduoju kaip atrodytu tas palikimas mirti. Juk yra daugybe situaciju kuriuos nepriklauso nuo kietumo kuris pasireiskia per - "as niekada nesergu". Zaibas trenks, nukris ant galvos kas ir pan. O kad ir nesergi tai kitu dalyku atsitinka - nukrenti, avarijos ir pan. O genetines ligos? Senatvines ligos? (ar gal ant senatves sumastysi apsidraust, tik gali pensija netraukt draudimo imoku del dideles rizikos).Paskutinis taisė JlL; 2010.10.17, 01:21.
Comment
-
Parašė JlL Rodyti pranešimąpvz investicijos i apciuopiamus dalykus keliai, gelezinkeliai, pastato ir pan. infrastruktura (kas nera jokia auksta technologija o eilines statybos) tai su situo viskas aisku - pinigai isleisti rezultatas pasiektas. O kaip yra su investicijom i kuryba? ar nera taip kad tik pinigus isisavint rupi? pvz savietu sajungoje kad planus ivykdyti ir sniega kalkino ir kitom nesamonem uzsieme kad tik pinigus panaudot.
Manau kad kinu aukstuju technologiju pletra kol kas apsiriboja tik esamu daiktu tobulinimu, ypac ju gamybos procesu, pvz. - leidau siemensui ateit pas mus HSR statyt, pasizejau kaip daro, pagalvojau kad galiu ana nukopijuot, sita pigiau padaryt, ten vokieciu saugumo reikalavimus isvertes i savus padidint maksimalu greiti, na ir galbut pasiseke nugirst koki inzinieriu pokalbi kad sits netobulas tai ir ji tuo paciu pakeiciau.; ko nemokejau liepiau siemensui atiduot ir pazadejau nupikrt 50 traukiniu nes kitaip nepirksiu is ju nieko, daba patys stampuojamt tukstancius tokiu.Paskutinis taisė John; 2010.10.17, 01:30.
Comment
Comment