Beje, apie pinigų spausdinimą-apima dviprasmiškas jausmas...Juokingiausiai atrodo JAV media. Kiek klausiau Bloomberg pranešimus, Fox ir NBC Business News, FT, PRI ir NY times podcastus apie "credit crunch" skirtus visuomenei, visuomet teigia ir pudrina kartu eiliniams amerikiečiams - kad federalinė valdžia gelbėja bankus ir korporacijas mokesčių mokėtojų pinigais (pastoviai kartojamas įkyriai žodžių junginys "tax payers"). Persikeliam už Atlanto į JK, bent kiek BBC radio 4, BBC channel 4 ir Sky News teko klausyti ir Ecnomist užmatyti - tai britai taip žiauriai nevynioja į vatą šito reikalo ir prisipažįsta, kad spausdina ir spaudins pinigus gelbėti ekonomiką("Brown's rescue plan to save LLoyd's banks by printing money"; "Printed pounds for Bank of Scotland" ir t.t.). Tas pats ir su Japonija, kiek Japoniškus podcastus anglų kalba klausiau, prisipažįsta kad spausdins pinigus kaip tai buvo po R. Azijos krizės gelbėjant ekonomiką (tik tiek kad Japonija jau gerus 2 dešimtmečius turi visą sistemą bankus-zombius).
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Ekonomikos naujienos (archyvas)
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
Parašė tivoli Rodyti pranešimąBeje, apie pinigų spausdinimą-apima dviprasmiškas jausmas...Juokingiausiai atrodo JAV media. Kiek klausiau Bloomberg pranešimus, Fox ir NBC Business News, FT, PRI ir NY times podcastus apie "credit crunch" skirtus visuomenei, visuomet teigia ir pudrina kartu eiliniams amerikiečiams - kad federalinė valdžia gelbėja bankus ir korporacijas mokesčių mokėtojų pinigais (pastoviai kartojamas įkyriai žodžių junginys "tax payers"). Persikeliam už Atlanto į JK, bent kiek BBC radio 4, BBC channel 4 ir Sky News teko klausyti ir Ecnomist užmatyti - tai britai taip žiauriai nevynioja į vatą šito reikalo ir prisipažįsta, kad spausdina ir spaudins pinigus gelbėti ekonomiką("Brown's rescue plan to save LLoyd's banks by printing money"; "Printed pounds for Bank of Scotland" ir t.t.). Tas pats ir su Japonija, kiek Japoniškus podcastus anglų kalba klausiau, prisipažįsta kad spausdins pinigus kaip tai buvo po R. Azijos krizės gelbėjant ekonomiką (tik tiek kad Japonija jau gerus 2 dešimtmečius turi visą sistemą bankus-zombius).Post in English - fight censorship!
Comment
-
Obama Says Investors Can Be Fully Confident in U.S.
http://www.bloomberg.com/apps/news?p...Frg&refer=home
na, jei Obama sako, vadinasi - ramiakas.. bet klausimai jau kai kam kyla..Jūsų,
Analitikas PlėtRa™
Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.
Comment
-
Manau, kad visa šita krizė būtų net neįvykus, jei visos šalys būtų susitarusios laikyti savo rezervus SDR'ais. Tada valiutos manipuliacijos būtų labai smarkiai apribotos ir viskas būtų daug aiškiau. Dabar krizės priežastys yra paprastos ir aiškios: "eksporto ekonomikų" bandymai palaikyti savos produkcijos konkurencingumą manipuliuojant valiutomis (Japonija, Kinija ir kt.) ir nieko neveikiančių ir iš "paslaugų" gyvenančių "importo ekonomikų" atsiradimas. Taip neturėtų būti, visos ekonomikos turėtų longterme turėti išbalansuotus eksportus ir importus, o tuo pasirūpinti turėtų FOREX rinkos. Dabar tai nevyksta dėl "eksporto ekonomikų" valiutų manipuliacijų, dėl kurių "importo ekonomikos" gyvena į vis augančią skolą.
Išvada: kartosim Hirošimą?Paskutinis taisė blitz; 2009.03.15, 12:27.You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.
Comment
-
Parašė blitz Rodyti pranešimą
Išvada: kartosim Hirošimą?
Comment
-
G-20 Officials Pledge Greater IMF Funding
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn...031402011.html
U.S. officials asked that the IMF's funding be tripled to $750 billion. Although the amount has not yet been worked out, the finance ministers agreed to a "very substantial" increase. Geithner said there was also consensus that "a more fair and balanced governing system" was needed.
Increasing IMF funding is seen as critical to helping the most troubled economies, including those in Eastern Europe.
In exchange for the funding, several countries, including China, are demanding a greater say in the running of the fund. The G-20 ministers agreed Saturday that emerging and developing economies "should have a greater voice" at the IMF and moved forward on a review of its governing structures.
Beje, ar pastebejot, kad nuo krizes pradzios vis maziau kalbama apie G-7 ir vis daugiau apie G-20.Paskutinis taisė John; 2009.03.15, 17:53.
Comment
-
Beje, ar pastebejot, kad nuo krizes pradzios vis maziau kalbama apie G-7 ir vis daugiau apie G-20.
Comment
-
Parašė Vytautas11 Rodyti pranešimąTaip yra todėl, kad tas G-7 jau neatitinka realių ekonomikos rodiklių. Pasikeitė svarbiausi pasaulio ekonomikos "žaidėjai" ar bent jau sumenko dabartinio septyneto finansinis pajegumas. Pinigai dabar tolygiau isidėste pasaulyje.
Comment
-
Pritariu. Aš ir nesakiau, kad šį pasikeitimą lėmė krizė.
Su tokiais žmogiškaisiais resursai, kai tiek darbo rankų, neišvengiamai Kinija ir Indija taps vienais pasaulio finansų milžinais, o kiek jų vaidmuo bus svrabus priklausys nuo jų pačių, kaip bus tvarkomasi su plūstančia valiuta, kiek investuos mokslą (plačiąja prasme).Paskutinis taisė Vytautas11; 2009.03.15, 21:19.
Comment
-
Jau prasideda?
Savaitgalį turgavietėse pigo mėsa
http://www.delfi.lt/news/economy/bus...hp?id=21003876
Didėjant konkurencijai ir mažėjant pardavimams, savaitgalį turgavietėse pigo maisto produktai.Kai kurių maisto produktų kainos mažėja ne tik turguose, bet ir didžiuosiuose prekybos centruose. Jie kiekvieną savaitgalį tam tikroms produktų grupėms taiko nemažas nuolaidas.Paskutinis taisė John; 2009.03.16, 03:34.
Comment
-
Bet tai verslas kaip visada:
Prekybininkai degalais nori konkuruoti su "Mažeikių nafta"
Grazi antraste:
Lietuvos verslininkų, prekiaujančių naftos produktais sąjunga, prašo energetikos ministro Arvydo Sekmoko liberalizuoti naftos produktų importą į Lietuvą.
Šiuo metu yra nustatytas 200 tonų pirmos ir antros kategorijų naftos produktų dydis per metus, kurį importavus ar įvežus į šalį, nereikia kaupti bei laikyti valstybės atsargų.
Sąjungos nuomone, optimalus leidžiamas įvežti ar importuoti į Lietuvą kuro kiekis, kuriam nebūtų taikoma valstybės atsargų kaupimo ir laikymo prievolė, turėtų būti 5.000 tonų.
Atsargu kaupimas prie litro kainos prideda vos kelis centus ir tikrai nera kliutis importuoti. Uztat sukuria valstybei taip reikalinga buferi, kai del kurios nors priezasties staiga nutrukus naftos tiekimui salies gyvenimas nebutu staiga paralyzuotas.
Bet tai ne, geriau sutaupysim tuos kelis centus, o jei kas nutiks, tada paradavinesim likusi benzina po 20lt/litrui ir dar daugiau uzdirbsim.
Comment
-
kelis centus prideda turbut kai isdalini DABAR investuotus pinigus ilgajame laikotarpyje. Kazin ar verslininkam patinka investuoti daug pinigu ir rizikuoti?
Beje del priestai buvusios temos apie pinigu spauzdinima: Spauzdinti pinigus ir didinti mokescius yra bene taspats dalykas kiek suprantu. Teoriskai juk galima netaikyti jokiu mokesciu o tik spausdinti pinigus mokesciai butu mokamai per pinigu nuvertejima. Tad manau kad pasakymas kai spauzdinami pinigai moka mokesciu moketojai teisngas.
Comment
-
Parašė tadux Rodyti pranešimąBeje del priestai buvusios temos apie pinigu spauzdinima: Spauzdinti pinigus ir didinti mokescius yra bene taspats dalykas kiek suprantu. Teoriskai juk galima netaikyti jokiu mokesciu o tik spausdinti pinigus mokesciai butu mokamai per pinigu nuvertejima. Tad manau kad pasakymas kai spauzdinami pinigai moka mokesciu moketojai teisngas.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė tadux Rodyti pranešimąkelis centus prideda turbut kai isdalini DABAR investuotus pinigus ilgajame laikotarpyje. Kazin ar verslininkam patinka investuoti daug pinigu ir rizikuoti?
Toks reikalavimas mano poziuriu yra visiskai OK, kadangi reikalavimas kaupti atsargas yra "nuleistas is virsaus", tai tas virsus turi pasirupinti (istatyminem priemonem), kad tai butu galima daryti zmoniskom salygom.
Bet juk gudruciai to nereikalauja. Jie reikalauja, kad lietuva sutiktu gyvent visai be atsargu, t.y. ilgalaikiu laikotarpiu pasiduotu ju (kartelinio verslo) malonei.
Beje del priestai buvusios temos apie pinigu spauzdinima: Spauzdinti pinigus ir didinti mokescius yra bene taspats dalykas kiek suprantu. Teoriskai juk galima netaikyti jokiu mokesciu o tik spausdinti pinigus mokesciai butu mokamai per pinigu nuvertejima. Tad manau kad pasakymas kai spauzdinami pinigai moka mokesciu moketojai teisngas.
Todel arba atsirastu dar viena paraleline valiuta arba visa ekonomika pavirstu i naturalini uki.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąJau prasideda?
[Kai kurių maisto produktų kainos mažėja ne tik turguose, bet ir didžiuosiuose prekybos centruose. Jie kiekvieną savaitgalį tam tikroms produktų grupėms taiko nemažas nuolaidas. ]
Dziekuje bardzo lenkams?
Įdomus pasiskaitymas - Europos Sąjungos institucijoms pateiktas specialistų darbo grupės raportas apie finansų krizės priežastis, jos mechaniką, ir pasiūlymai ką daryti kad tai nepasikartotų -http://ec.europa.eu/internal_market/finances/docs/de_larosiere_report_en.pdf
Bet čia kalbama tik apie finansų sistemą.
Comment
-
Parašė a_p Rodyti pranešimąTaigi niekas nesiulo statyti savo saugyklas. Juk jos jau yra. Tereikia susitart del nuomos. Jei patiem neiseina sutart tai galima visada nueit pas kubila ir pareikalaut kad butu "liberalizuota" ju nuoma.
Toks reikalavimas mano poziuriu yra visiskai OK, kadangi reikalavimas kaupti atsargas yra "nuleistas is virsaus", tai tas virsus turi pasirupinti (istatyminem priemonem), kad tai butu galima daryti zmoniskom salygom.
Bet juk gudruciai to nereikalauja. Jie reikalauja, kad lietuva sutiktu gyvent visai be atsargu, t.y. ilgalaikiu laikotarpiu pasiduotu ju (kartelinio verslo) malonei.
Comment
-
Parašė astralindy Rodyti pranešimą
Comment
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąPrivalomi atsargų kaupimo reikalavimai, kaip jie taikomi Lietuvoje - tai būdas monopolizuoti rinką, nepažeidžiant Europos Sąjungos direktyvų. Nes dėl tų reikalavimų ateiti į rinką naujam dalyviui tampa praktiškai neįmanoma. Saugyklas Lietuvoje juk kontroliuoja esami rinkos dalyviai.
Vienaip ar kitaip, mano supratimu, korektiska butu reikalaut kaupimo priemoniu liberalizavimo. Tarkim rezervo fondo taisykles su skaidria ir visiems vienoda tarifu sistema. Kuris priklausomai nuo kiekvienos importuojamos tonos gautu kazkiek ten pinigu rezervo kaupimui ir uz juos pasirupintu reikiamo rezervo nupirkimu ir saugojimu.
Comment
-
Parašė deep'as Rodyti pranešimąKvailiausias šito seimo priimtas įstatymas, kurio ko gero prezidentas nepasirašys
Comment
Comment