Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Ekonomikos naujienos (archyvas)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Gal geriau paskaičiuokit kiek biudžeto atitenk vienam gyventojui? Reik paimt tų pačių metų biudžetą Kauno ir Vilniaus (galėtumėt ir Klaipėdos ) ir paimt tų pačių metų tų miestų gyventojų skaičių. Biudžetą dalinam iš gyventojų sk. ir matom, kiek vilnietis, kiek kaunietis ir kiek klaipedietis "pagamina" biudžetui. Aš tų skaičių neradau, tai gal kas nors nepatingėtų...?
    www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

    Comment


      Parašė amiko Rodyti pranešimą
      Gal geriau paskaičiuokit kiek biudžeto atitenk vienam gyventojui? Reik paimt tų pačių metų biudžetą Kauno ir Vilniaus (galėtumėt ir Klaipėdos ) ir paimt tų pačių metų tų miestų gyventojų skaičių. Biudžetą dalinam iš gyventojų sk. ir matom, kiek vilnietis, kiek kaunietis ir kiek klaipedietis "pagamina" biudžetui. Aš tų skaičių neradau, tai gal kas nors nepatingėtų...?
      Ar ne tai ir buvo padaryta pries si esanciame temos puslapyje?

      Comment


        Parašė Ash Rodyti pranešimą
        Vėl gi 60,9 litų skriauda vienam vilniečiui. Bet tai jau ne Vilniaus "kitų miestų išlaikymas" arba bent jau netiesioginis išlaikymas.
        Tai yra "netiesioginis išlaikymas" ir tai yra palyginta tik Kauno atžvilgiu, tokių savivaldybių, kurios gauna didesnes dotacijas yra daug. Tai aišku normalu, turtingesni regionai turi remti skurdesnius, bet mano pasakymas, kurį bandei paneigti (?) yra teisingas ar ne? Beje, tas paneigimas kažkoks suveltas
        Parašė Ash
        Bet, kaip ir sakiau, ta "skriauda" nėra tokia didelė, kad vilniečiai (šiuo atveju Edd) galėtų teigti kažką panašaus:
        Jei Vilnius neišlaikytų kitų miestų, tai ir biudžetas būtų didesnis.
        Taip, jis būtų didesnis...
        Ir aplamai Ash, tau neatrodo, kad savivaldybių biudžetai Latvijoje ir Estijoje yra sudaromi kitaip ir jų išvis negalima lyginti su Lietuvos savivaldybių biudžetais? Lietuvoje savivalda nėra pakankamai "stipri".

        Comment


          Parašė amiko Rodyti pranešimą
          Biudžetą dalinam iš gyventojų sk. ir matom, kiek vilnietis, kiek kaunietis ir kiek klaipedietis "pagamina" biudžetui.
          Nematom, nes savivaldybių biudžetai nevisai parodo kiek kas "pagamina".

          Comment


            Parašė Edd Rodyti pranešimą
            Mano pasakymas, kurį bandei paneigti (?) yra teisingas ar ne? Beje, tas paneigimas kažkoks suveltas
            Suveltas ar ne priklauso ne vien nuo to kaip aš parašiau, bet ir nuo tavo gebėjimo suprasti Tai kad ne, paneigiau, kad jei Vilnius ne netektų tos nežymios dalies pajamų, kurias praranda dalinai išlaikydamas kitus miestus, taip smarkiai neatsiliktų nuo Rygos ar Talino

            Ir aplamai Ash, tau neatrodo, kad savivaldybių biudžetai Latvijoje ir Estijoje yra sudaromi kitaip ir jų išvis negalima lyginti su Lietuvos savivaldybių biudžetais? Lietuvoje savivalda nėra pakankamai "stipri".
            Ne, neatrodo, nes kaip jie bebūtų sudaromi, faktas, kad vienas Rygos ar Talino gyventojas gauna kur kas daugiau, nepakinta Beje, gal žinai tų biudžetų sudarymo skirtumus?
            Įžvalgos.lt - FB - G+

            Comment


              Parašė Edd Rodyti pranešimą
              Nematom, nes savivaldybių biudžetai nevisai parodo kiek kas "pagamina".
              Parodo, jei nepastebėjai, tai pats tau parašiau išrinkęs
              Įžvalgos.lt - FB - G+

              Comment


                Kas kiek pagamina, turbut geriausiai parodytu BVP dalis, sukuriama mieste (ar bent apskrityje). vilnius.lt teigiama, kad Vilnius sukuria 1/3 salies BVP, tik n ezinau, kiek tikslus tokie skaiciai ir kokios dalies (t.y. Vilniaus miesto, rajono ar apskrities) BVP jie itraukia. Na o biudzetas cia apskritai nelabai ka reiskia. Juk dauguma miesto "turto" yra sukurta ne savivaldybes, o privaciu investuotoju.

                Comment


                  Parašė Ash Rodyti pranešimą
                  Suveltas ar ne priklauso ne vien nuo to kaip aš parašiau, bet ir nuo tavo gebėjimo suprasti Tai kad ne, paneigiau, kad jei Vilnius ne netektų tos nežymios dalies pajamų, kurias praranda dalinai išlaikydamas kitus miestus, taip smarkiai neatsiliktų nuo Rygos ar Talino
                  Kur aš teigiau, kad kažkas nuo kažko atsilikų ar neatsiliktų? Aš teigiau, kad biudžetas būtų didesnis ir tiek, o tu pacitavęs parašei, kad tai "klaidingas, bet teisingas teiginys".

                  Parašė Ash Rodyti pranešimą
                  Ne, neatrodo, nes kaip jie bebūtų sudaromi, faktas, kad vienas Rygos ar Talino gyventojas gauna kur kas daugiau, nepakinta Beje, gal žinai tų biudžetų sudarymo skirtumus?
                  Žiūriu visai grybauji.

                  Comment


                    Parašė Ash Rodyti pranešimą
                    Parodo, jei nepastebėjai, tai pats tau parašiau išrinkęs
                    Parodo? Jei nepastebėjai, didelę dalį biudžetų sudaro dotacijos.

                    Comment


                      Parašė John Rodyti pranešimą
                      Kas kiek pagamina, turbut geriausiai parodytu BVP dalis, sukuriama mieste.
                      Čia apie "pagaminamas" sau pajamas kalbama, ne apie gamybą

                      vilnius.lt teigiama, kad Vilnius sukuria 1/3 salies BVP
                      Teisybė 100%, kažkur buvau rašęs tiksliau, berods virš 34 ar 35%.
                      Įžvalgos.lt - FB - G+

                      Comment


                        Parašė Edd Rodyti pranešimą
                        Parodo? Jei nepastebėjai, didelę dalį biudžetų sudaro dotacijos.
                        Jei nepastebėjai aš jas aptariau atskirai ir į pačio miesto "pasigaminamas" pajamas neįtraukiau. Kas grybauja?
                        Įžvalgos.lt - FB - G+

                        Comment


                          Parašė Ash Rodyti pranešimą
                          Jei nepastebėjai aš jas aptariau atskirai ir į pačio miesto "pasigaminamas" pajamas neįtraukiau. Kas grybauja?
                          Žiūriu vis pasimeti. Kalbėta buvo apie savivaldybės biudžetą vienam gyventojui, o ne jo dalį vienam gyventojui.

                          Comment


                            Parašė Edd Rodyti pranešimą
                            Kur aš teigiau, kad kažkas nuo kažko atsilikų ar neatsiliktų? Aš teigiau, kad biudžetas būtų didesnis ir tiek, o tu pacitavęs parašei, kad tai "klaidingas, bet teisingas teiginys".


                            Žiūriu visai grybauji.
                            Aš daviau faktus kiek Vilnius atsilieka nuo Rygos ir Talino pagal tam tikrą rodiklį, tu apeliavai, kad taip yra dėl to, kad Vilnius išlaiko kitus miestus. Aš pasakiau, kad tai ne esminis faktorius ir tai įrodžiau

                            Kad biudžetas būtų didesnis aš sutinku ir tai yra parašyta
                            Paskutinis taisė ; 2006.12.30, 15:53.
                            Įžvalgos.lt - FB - G+

                            Comment


                              Parašė Edd Rodyti pranešimą
                              Žiūriu vis pasimeti. Kalbėta buvo apie savivaldybės biudžetą vienam gyventojui, o ne jo dalį vienam gyventojui.
                              Aš puikiai žinau apie ką aš kalbu Biudžetas sudarytas iš miesto susikuriamų pajamų ir dotacijų, abidvi dalys aptartos. Tačiau esminė dalis kiek miestas pats susikuria, todėl ji buvo akcentuota. Tu mane kaltini pasimetimu, "grybavimu", manau turėtum pamąstyti prieš kaltindamas tokiais dalykais
                              Įžvalgos.lt - FB - G+

                              Comment


                                Ash, patarčiau pirmiausia sužinoti kas yra savivaldybės biudžetas ir kaip jis yra sudaromas. Biudžetų dydis priklauso nuo to kaip tas biudžetas yra sudaromas. Jei savivaldybių biudžetai Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje sudaromi skirtingai, kaip juos galima lyginti?

                                Comment


                                  Parašė Edd Rodyti pranešimą
                                  Ash, patarčiau pirmiausia sužinoti kas yra savivaldybės biudžetas ir kaip jis yra sudaromas. Biudžetų dydis priklauso nuo to kaip tas biudžetas yra sudaromas. Jei savivaldybių biudžetai Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje sudaromi skirtingai, kaip juos galima lyginti?
                                  Puiku, pateik Rygos ir Talino biudžetus ir jų sudarymo sistemą
                                  Įžvalgos.lt - FB - G+

                                  Comment


                                    Parašė Ash Rodyti pranešimą
                                    Aš daviau faktus kiek Vilnius atsilieka nuo Rygos ir Talino pagal tam tikrą rodiklį, tu apeliavai, kad taip yra dėl to, kad Vilnius išlaiko kitus miestus. Aš pasakiau, kad tai ne esminis faktorius ir tai įrodžiau

                                    Kad biudžetas būtų didesnis aš sutinku ir tai yra parašyta
                                    Aš parašiau tik citata:
                                    Jei Vilnius neišlaikytų kitų miestų, tai ir biudžetas būtų didesnis.
                                    Kur šiame sakinyje įžvelgi palyginimus su Talino ar Rygos biudžetais? Gal pacituok, o ne rašyk už mane "tu teigei tą...", nors aš to ištiesų neteigiau.

                                    Dėl to "sutikimo", vėlgi:
                                    Parašė Ash
                                    "skriauda" nėra tokia didelė, kad vilniečiai (šiuo atveju Edd) galėtų teigti kažką panašaus:
                                    Jei Vilnius neišlaikytų kitų miestų, tai ir biudžetas būtų didesnis.
                                    Prie ko čia "skriaudos" dydis ar dar kažkas? Mano sakinyje nieko apie tai neparašyta.

                                    Comment


                                      O dabar paskaitykim ką parašiau aš, gelai? Ir nebūk toks piktas, kenkia veido odai

                                      Išvada: Vilnius yra šiek tiek "skriaudžiamas", kaip ir sakiau ir kaip jau esu kažkur kitame pranešime šiame forume rašęs. Bet, kaip ir sakiau, ta "skriauda" nėra tokia didelė, kad vilniečiai (šiuo atveju Edd) galėtų teigti kažką panašaus:

                                      Citata: Jei Vilnius neišlaikytų kitų miestų, tai ir biudžetas būtų didesnis.

                                      Taip, jis būtų didesnis, bet ne tiek, kad pasivytumėte Rygą ar bent kiek rimčiau prisivytumėte Taliną. Atsilikimas iš esmės nesumažėtų. Tą ir norėjau pasakyti.
                                      Tu tuos pacituotus žodžius išsakei, kai aš atkreipiau dėmesį, kad Vilnius atsilieka nuo Rygos ir Talino (oj kaip nepatinka kai verčia kartotis). O aš pasakiau, kad tu teisus, Vilnius dalinai išlaiko kitus Lietuvos miestus, bet tuo pačiu norėjau pasakyti, kad visvien jūs nuo Rygos ir Talino atsiliekat ir atsiliktumėt net ir neišlaikydami kitų Lietuvos miestų. Gal tu su šiai mano minčiai neprieštaravai, jei taip mane puoli dėl šios citatos, bet aš tiesiog dar kartą pabrėžiau savo mintį, juk tai nėra draudžiama
                                      Paskutinis taisė ; 2006.12.30, 16:09.
                                      Įžvalgos.lt - FB - G+

                                      Comment


                                        Parašė Ash Rodyti pranešimą
                                        Aš puikiai žinau apie ką aš kalbu Biudžetas sudarytas iš miesto susikuriamų pajamų ir dotacijų, abidvi dalys aptartos. Tačiau esminė dalis kiek miestas pats susikuria, todėl ji buvo akcentuota. Tu mane kaltini pasimetimu, "grybavimu", manau turėtum pamąstyti prieš kaltindamas tokiais dalykais
                                        Amiko parašė: "Biudžetą dalinam iš gyventojų sk. ir matom, kiek vilnietis, kiek kaunietis ir kiek klaipedietis "pagamina" biudžetui."

                                        Aš pasakiau, kad tai nėra teisybė, nes didelė dalis biudžeto - dotacijos. Tai kas čia buvo blogai ir ko čia prisikabinai?


                                        Beje, "susikuriamos pajamos" - tai įstatymų nustatyti mokesčiai, kurie vėlgi skirtingose šalyse yra kitokie.

                                        Comment


                                          @Ash: baigiu šią temą, nes parūpo tavo veido oda. Tiesiog turiu ką veikti ir be tavo voratinklių išpainiojimo.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X