Parašė Silber418
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Ekonomikos naujienos (archyvas)
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
Paskutinis taisė John; 2010.07.25, 19:29.
-
Parašė John Rodyti pranešimąIr labai teisingas požiūris. Man irgi nesuprantamas kai kurių individų (kas jie bebūtų: lietuviai, norvegai ar ufonautai) noras statytis "pilaites" (visi prisimename 1990+), pirktis super brangias mašinas (a le Barštys ) ir pan. Mano supratimu, pinigus ir turtą gali "panaudoti" ir "pademonstruoti" kur kas prasmingiau. Pavyzdžiui, keliaudamas į įdomias šalis, nakvodamas geruose viešbučiuose ir išsinuomodamas gerą mašiną bei pietaudamas geruose restoranuose. Tokiu būdu niekas pernelyg nepastebės, nors gyvenimo kokybė bus pastebimai geresnė. Kvailai atrodo, kai eilinis darbininkas statybų bumo metu pasistato "pilaitę", nusiperka apynaujį BMW, o vėliau nebežino, kaip viską gražinti bankui ar tiesiog šiaip ima taupyti maistui ir rūbams, nors trūks-plyš pasirodys savo "kruta tačke" ir "dideli nama".Paskutinis taisė Lettered; 2010.07.25, 20:04.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąIr labai teisingas požiūris. Man irgi nesuprantamas kai kurių individų (kas jie bebūtų: lietuviai, norvegai ar ufonautai) noras statytis "pilaites" (visi prisimename 1990+), pirktis super brangias mašinas (a le Barštys ) ir pan. Mano supratimu, pinigus ir turtą gali "panaudoti" ir "pademonstruoti" kur kas prasmingiau. Pavyzdžiui, keliaudamas į įdomias šalis, nakvodamas geruose viešbučiuose ir išsinuomodamas gerą mašiną bei pietaudamas geruose restoranuose. Tokiu būdu niekas pernelyg nepastebės, nors gyvenimo kokybė bus pastebimai geresnė. Kvailai atrodo, kai eilinis darbininkas statybų bumo metu pasistato "pilaitę", nusiperka apynaujį BMW, o vėliau nebežino, kaip viską gražinti bankui ar tiesiog šiaip ima taupyti maistui ir rūbams, nors trūks-plyš pasirodys savo "kruta tačke" ir "dideli nama".
Comment
-
Parašė Silber418 Rodyti pranešimąPavyzdžiui, būna atvejų, kad žmogui norint įsirengti prabangesnį būstą (pilaitę), kaimynai protestuoja prieš tokį jo elgesį arba nepripažįsta to žmogaus dėl visiems nepriimtino elgesio.Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.
Comment
-
Parašė praeivis Rodyti pranešimąO ar atsimeni,kodel visi taip norejo i ES? Butent del sitos galimybes ES salims kontroliuoti biudzetus ir pinigu spausdinima atskirose salyse. Pats gal jau neatsimeni kokia buvo infliacija,o as tau dar galiu parodyti pasto zenkla skirta siusti laiskui Lietuvoje,kuris tuomet kainavo net 4500 vagnorkiu.. Ir dar po to buvo daugybe atveju,kai biudzeto deficito problemas jau tuomet vadovaujami brazausko komunistai ( jau po vagnoriaus) bande spresti butent papildomu pinigu spausdinimu.Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.
Comment
-
Parašė Combat Rodyti pranešimąKai kuriems forumiečiams perskaičius pacituotą frazę, turėtų kilti didelis nors apkaltinti norvegus sovietiniu mąstymu.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimąTu sakei, jog geriau yra turėt nuvertėjusius pinigus (t.y. būt biednesniam), nes tada galėsi mažiau mokėt darbuotojams ir lengviau prastumt savo pigesnes prekes užsienyje. Tik vat pamiršai, kad eksportas nėra savitikslis daiktas, ir jeigu tu eksportuoji savo prekes negaudamas atgal tinkamo užmokesčio, tai tiek iš to eksporto ir naudos.
Parašė Lettered Rodyti pranešimąAš kalbu apie situaciją, kuri buvo prieš 3 metus. Ir apie jokią Estiją niekas tada nekalbėjo. Ir kodėl dirbtinai sukeliami atlyginimai? Natūralu, jei didėja biudžeto pajamos, verslas klesti, didinami ir atlyginimai valstybės sektoriuje. Emigracija buvo kaip tik ir apmirus šiek tiek tuo metu. Toje pačioje Norvegijoje yra vieni didžiausių atlyginimų Pasaulyje, bet niekas apie pravalgymą nekalba.
Parašė praeivis Rodyti pranešimąNiekada valdovu rumai netaps valstybes simboliu. Ir niekas jame nebus ikurtas ,nes dabar jau pripirkta visokio brangaus sudo ir irengtas tipo ''muziejus'' i kuri niekas neina. visokie vadovu susitikimai vyksta kitur, kino zmones eina ziureti i kino teatrus ir t.t.
Comment
-
Parašė Combat Rodyti pranešimąKai kuriems forumiečiams perskaičius pacituotą frazę, turėtų kilti didelis nors apkaltinti norvegus sovietiniu mąstymu.
Nenuostabu, kad mums tai primena komunizmą (nors mums viskas primena tai, kas susiję su socialine sfera ).
O šiaip, pastaruoju metu aptinku vis daugiau straipsnių (anglų k.) ir pasvarstymų pritaikyti Skandinaviškąjį modelį JAV. Tad vėliau ir Lietuva nusikopijuotų.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Valstybės vadovai turėtų žiūrėti ne tik į situaciją prieš 3 ar 5 metus, jie turi matyti situaciją 10 metų į priekį. Jei didėja biudžeto pajamos, prieš jas išleidžiant reikėtų sužinoti kodėl jos didėja, specialistams tikrai nesunku buvo pamatyti, kad biudžeto pajamos didėja ne tiek dėl verslo klestėjimo, kreditų ir nekilnojamo turto bumo skandinavijos bankų pumpuojamų milijardų (kredito pavidalu), o tas bumas yra laikinas ir tas milijardines skolas reikės atiduoti, dėl to būtina buvo kaupti atsargas amortizuoti ekonomikai ir biudžetui, kai tas bumas baigsis. Jeigu ištiesų ekonomika būtų tiek kilusi dėl verslo ir įmonių plėtros, tada jau kitas reikalas- prašau, kelkit atlyginimus, bet iš skolintų pinigų to daryti nereikėtų.Paskutinis taisė Lettered; 2010.07.26, 17:40.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąO kas gali pasakyk prognozuoti kas bus 10 metų, jei neįmanoma prognozuoti kas bus po 2 metų? Visi ekspertai tada aiškino, kad jokio bumo nėra, NT kainos gali tik didėti arba blogiausiu atveju nustoti augti ir t.t. Kad skolinamės mes dar labai mažai palyginus su vakariečiais ir t.t. Pažiūrėk kokia buvo 2007m. pvz. Lietuvos ir jų atskirų miestų skola lyginant atitinkamai su ES. Biudžetas buvo deficitinis tik labai minimaliai. Visi Lietuvai rodė kaip pavyzdį Ariją, kuri panaši į mums pagal gyventojų skaičių ir dydį, o krizė dabar viena didžiausių iš Eurozonoje. Taip, kad nereikia dabar vaidinti kažkokio orakulo ir aiškinti ką reikėjo tada daryti ir pan. Jei aš klystu, duok nuorodą į savo kokį pranešimą prieš 3 metus, kad kalbėtum kąžką panašaus.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąO kas gali pasakyk prognozuoti kas bus 10 metų, jei neįmanoma prognozuoti kas bus po 2 metų? Visi ekspertai tada aiškino, kad jokio bumo nėra, NT kainos gali tik didėti arba blogiausiu atveju nustoti augti ir t.t. Kad skolinamės mes dar labai mažai palyginus su vakariečiais ir t.t. Pažiūrėk kokia buvo 2007m. pvz. Lietuvos ir jų atskirų miestų skola lyginant atitinkamai su ES. Biudžetas buvo deficitinis tik labai minimaliai. Visi Lietuvai rodė kaip pavyzdį Ariją, kuri panaši į mums pagal gyventojų skaičių ir dydį, o krizė dabar viena didžiausių iš Eurozonoje. Taip, kad nereikia dabar vaidinti kažkokio orakulo ir aiškinti ką reikėjo tada daryti ir pan. Jei aš klystu, duok nuorodą į savo kokį pranešimą prieš 3 metus, kad kalbėtum kąžką panašaus.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąŠalis ne tik turi, bet ir privalo žiūrėti ne tik į rytojų, bet ir 10 metų į priekį. Žinoma, atspėti kas bus po 10 metų yra ganėtinai sudėtinga, tačiau vistiek yra kuriamos strategijos ne tik dešimčiai, tačiau ir 20-čiai ar net 30-čiai metų į priekį. Netgi statistikos departamentas duomenis renka ne vien dėl to, kad konstatuoti vieną ar kitą faktą, o dėl to, kad šalies institucijos galėtų kurti strategijas ir prognozuoti ateitį. Valstybė tokioms prognozėms skiria labai daug dėmesio, netgi valstybės biudžetas yra sudaromas prognozuojant ir analizuojant ekonominius rodiklius. Ir visi ekspertai tada aiškino apie ekonomikos perkaitimą, apie tai įspėjo ir Europos komisija ir TVF, tačiau lietuvoje buvo rinkimai ir krizės išvakarėse socdemai vistiek turėjo pensijas sukelti. Ir į jokį orakulą aš nepretenduoju, tiesiog jeigu tu netgi dabar, kada jau viskas aišku, sakai, kad pensijų kėlimas ir biudžeto švaistymas buvo teigiamas žingsnis, tai aš tiesiog paaiškinu kodėl tai nebuvo geras žingsnis. Smarkiai nekaltinu aš iš socdemų, nes kalčiausias už viską yra lietuvių bukumas, kuris neleidžia jiems suprasti kodėl biudžetą surenkant nereikia atlyginimų kelti, arba kaip krizės metu išvis juos galima mažinti. Politikai tuo tarpu nori rinkėjams įtikti ir elgiasi kvailai.Paskutinis taisė Lettered; 2010.07.27, 14:34.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąJeigu valiuta yra devalvuojama ir valiuta nuvertėja, tada eksportuojamos prekės atpinga, o importuojamos pabrangsta. Be to, kad tai skatina eksporto augimą, tokių būdu Lietuvos pirkėjai pradeda pirkti daugiau lietuviškų prekių ir mažiau užsienietiškų. Taip pramonė pradeda atsigauti, nes jinai ne tik padidiną eksportą, tačiau dar ir padidina pardavimus vidaus rinkoje. O pramonės atsigavimas- bene pagrindinis faktorius ekonomikos atsigavimui. Jeigu pinigai nepraranda savo vertes, mūsų pramonės eksportas smarkiai krinta, vidaus rinkoje importinės prekės išstumia vietos gamintojus- didėja einamosios sąskaitos balansas, neigiamas eksporto/importo balansas, nedarbas ir valstybė nesugeba surinkti biudžeto. Tada jau lieka dvi galimybės- arba brangiai skolintis pinigus ir artėti prie valstybės bankroto, arba vykdyti vidinę devalvaciją, t.y. mažinti atlyginimus, karpyti išlaidas. Lietuvos atveju buvo pasirinktas vidinės devalvacijos kelias ir šiuo metu sparčiai atsigauna eksportas ir pramonė. Pramonė vis dėl to yra ekonomikos varomoji jėga, juk ne iš mokytojų ar daktarų biudžetas yra surenkamas (kaip galima surinkti iš jų biudžetą, jeigu jiems atlyginimai yra mokami iš to pačio biudžeto). Dėl to, mūsų atveju, buvo geriau turėti nuvertėjusius pinigus ir patapti biednesniais, kad nepataptumėm visiškais skurdžiais.
Esmė ta, kad valiutos devalvavimas ne pataiso ekonomikos situaciją iš esmės, o tik pagražina skaičiukus statistikos stulpeliuose. Bet tą padaro pakirsdamas pasitikėjimą nacionaline valiuta, atimdamas iš žmonių dalį santaupų ir sumažindamas jiems atlyginimus.Got sun in my face, sleeping rough on the road
Comment
-
Parašė Big Cat Rodyti pranešimąPetrozilijus Cvakelmanas, tai koks tavo kovos su krize variantas? Kritikuoti visi moka, pasiūlyk ką nors savoGot sun in my face, sleeping rough on the road
Comment
Comment