Parašė Al1
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Užsienio kalbos Lietuvoje
Collapse
X
-
Parašė Petr Rodyti pranešimąBet deja politika kartais bando išstumti rusų kalbą... Liūdna, kad dabar tokia politika.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė LetUnityBlossom Rodyti pranešimą
Labai puiku, kad tokia politika. Gerai, kad jaunimas nesimoko rusų kalbos
- 1 patinka
Comment
-
Jei ketinama važiuoti į Kiniją dirbti arba žaisti krepšinio , tada atsiveria. Šiaip lietuviai dažniau sau galimybes mėgina atverti su norvegų ar švedų kalba. O rusų kalbos bent jau Vilniuje paradoksaliai daugėja. Pagrindinės šalys, iš kurių į Lietuvą imigruojama, yra Ukraina, Baltarusija ir Rusija. Be to, dar ir tų šalių turistai. Aptarnavimo sferoje į darbą priima nemokančius rusų kalbos vien todėl, kad trūksta darbuotojų. Tai dirbdami būna priversti pramokti.
Comment
-
Parašė LetUnityBlossom Rodyti pranešimą
Labai puiku, kad tokia politika. Gerai, kad jaunimas nesimoko rusų kalbos
- 1 patinka
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąJei ketinama važiuoti į Kiniją dirbti arba žaisti krepšinio , tada atsiveria. Šiaip lietuviai dažniau sau galimybes mėgina atverti su norvegų ar švedų kalba. O rusų kalbos bent jau Vilniuje paradoksaliai daugėja. Pagrindinės šalys, iš kurių į Lietuvą imigruojama, yra Ukraina, Baltarusija ir Rusija. Be to, dar ir tų šalių turistai. Aptarnavimo sferoje į darbą priima nemokančius rusų kalbos vien todėl, kad trūksta darbuotojų. Tai dirbdami būna priversti pramokti.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąVienpusiškas požiūris. Jaunimas praktiškai nemoka rusų kalbos beveik visai, neskaičiuojant mišrių ar ne lietuvių šeimų. Darbo reikalais ne visose srityse ir Vilniuje reikalinga rusų jei nedirbi turguje ar auto servisiuke.Nelabai atsimenu, kada man teko šnekėtis Vilniuje darbo reikalais rusų kalba, nebent koks kontaktas su rygiečiais.
Comment
-
Parašė Petr Rodyti pranešimą
Taigi apie 80% visų Baltijos šalių gyventojų moka kalbėti rusiškai,
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąŽodžiu, pasakyk, kaip moki angliškai, aš pasakysiu, ką tu kasdien veiki
Comment
-
Parašė LetUnityBlossom Rodyti pranešimą
Bent Lietuvoje su laiku tai pasikeis. Bus 80% mokančių English
Taip yra tikriausiai dėl kelių faktorių: švietimo, televizijos ir bendros visuomenės kultūros ir mentaliteto t.y. nesigaudymo globalioje aplinkoje ir nepaprastai gilaus ir buko lietuviško provincialumo.
- 1 patinka
Comment
-
Nebūčiau toks pesimistas. Bent jau mano vaikai žiūri filmus tik angliškai (pvz., per Netflix), kalba irgi neblogai. Jaunesniajam 11 metų, laisvai kalbasi per žaidimus su amerikiečiais ir pan. Manyčiau miestuose dauguma tokių, jei ne visiška dauguma, tai tikrai ne <10%, kaip sako John, o kur kas daugiau už 20%.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąNebūčiau toks pesimistas. Bent jau mano vaikai žiūri filmus tik angliškai (pvz., per Netflix), kalba irgi neblogai. Jaunesniajam 11 metų, laisvai kalbasi per žaidimus su amerikiečiais ir pan. Manyčiau miestuose dauguma tokių, jei ne visiška dauguma, tai tikrai ne <10%, kaip sako John, o kur kas daugiau už 20%.
Comment
-
Tas kalbos mokėjimo lygis paprastai priklauso nuo užsiėmimo. Jei reikia darbe, tai išmokstama tiek, kiek reikia. Jei tokio poreikio nėra, tai ir lieka bazinis lygis. Nes mokėjimo lygį sudėtinga palaikyti, jei kalba nėra dažnai vartojama. Nemanau, kad mokykloje galima kalbą gerai išmokti. Nebent vyresnėse klasėse ir atsiradus normaliai motyvacijai. Daugelis juk mokėsi mokykloje kokią nors užsienio kalbą keliolika metų, bet jei tos kalbos vėliau nevartojo, tai mokėjimas apsiriboja keliais žodžiais. Realiai tai galima pasakyti, kad kiekvienas moka tiek, kiek jam reikia ir kiek jis nori .
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąTas kalbos mokėjimo lygis paprastai priklauso nuo užsiėmimo. Jei reikia darbe, tai išmokstama tiek, kiek reikia. Jei tokio poreikio nėra, tai ir lieka bazinis lygis. Nes mokėjimo lygį sudėtinga palaikyti, jei kalba nėra dažnai vartojama. Nemanau, kad mokykloje galima kalbą gerai išmokti. Nebent vyresnėse klasėse ir atsiradus normaliai motyvacijai. Daugelis juk mokėsi mokykloje kokią nors užsienio kalbą keliolika metų, bet jei tos kalbos vėliau nevartojo, tai mokėjimas apsiriboja keliais žodžiais. Realiai tai galima pasakyti, kad kiekvienas moka tiek, kiek jam reikia ir kiek jis nori .
Na o su anglų kalbos lygio "palaikymu" yra kiek paprasčiau, nei bandai čia aiškinti. Praktiškai visa kokybiška ir aktuali bei lengvai prieinama pirminė informacija (tiek informacinio, tiek pramoginio pobūdžio) yra beveik išimtinai anglų kalba. Tai jeigu bent kažkiek mokėdamas anglų kalbą sugebi jos netobulinti tiesiog gyvendamas savo kasdieninį gyvenimą, kažkas su tavimi yra negerai.
Comment
-
Žiūrint kokio lygio palaikymą turi omenyje. Pvz aš eilinę darbo dieną anglų kalbą vartoju daugiau nei lietuvių. Bet... daugiausia raštu. Kartais ilgą laiką nebūna susitikimų anglų kalba. Po pertraukos labai aiškiai jaučiasi, kad prasčiau kalbu. Nors filmų/knygų/spaudos anglų kalba visada +/- tiek pat.
Dėl žodyno irgi - su "kasdieniu gyvenimu" koks yra, toks yra. Norint jį tobulinti reiktų skaityti daugiau grožinės literatūros bei žiūrėti daugiau filmų su įvairesne kalba. Bet tai būtų ne "tiesiog gyvendamas savo kasdienį gyvenimą". Bet net ir tai turbūt nepataisytų rytų europos akcento Kad šnekėčiau visiškai laisvai ir taisyklingai, reiktų įdėti tikrai nemažai pastangų.
Comment
-
Na o su anglų kalbos lygio "palaikymu" yra kiek paprasčiau, nei bandai čia aiškinti. Praktiškai visa kokybiška ir aktuali bei lengvai prieinama pirminė informacija (tiek informacinio, tiek pramoginio pobūdžio) yra beveik išimtinai anglų kalba.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
Supratimas (kalbėjimo, teksto) ir gebėjimas pačiam kalbėti, rašyti labai skiriasi. Galima daug skaityti ir žiūrėti užsienio kalba, supratimas bus geras, bet norint taip pat gerai pačiam rašyti bei kalbėti reikės papildomų pastangų ir patirties. Vien "pokalbių" su žinių vedėjais bei filmų herojais neužteks .
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Žinoma, bet skaitymo ir klausymo įgūdžiai jau yra labai svarbus turtas. Išlavinti likusius (kalbėjimo, rašymo) įgūdžius būtų žymiai lengviau.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Žinoma, bet skaitymo ir klausymo įgūdžiai jau yra labai svarbus turtas. Išlavinti likusius (kalbėjimo, rašymo) įgūdžius būtų žymiai lengviau.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąŽinoma, bet skaitymo ir klausymo įgūdžiai jau yra labai svarbus turtas. Išlavinti likusius (kalbėjimo, rašymo) įgūdžius būtų žymiai lengviau.
Comment
Comment