Tada bukas, bet esminis klausimas. Čia Vilniaus miesto ar Vilniaus gubernijos duomenys? Nes kaip suprantu, toj excelinėj lentelėj, tai pateikiama, kaip miesto.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[PL->LT] Lenkų turistai Lietuvoje
Collapse
X
-
-
Offtop'as
beje idomus faktas: zemaiciai pagal 1897 m. surasyma buvo priskiriami atskirai kalbai.
is viso Rusijos imperijoje lietuviu gyveno 1 210 510; latviu 1 435 937; zemaiciu 448022.---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąO kelintų metų antroji lentelė. Matosi tik tiek, kad ikibolševikinė (i ir Jat' raidės).
p.s. Įdomu, kad tuo metu dabartinės Baltarusijos teritorijoje dar buvo gana nemažas lietuvių skaičius.---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----
Comment
-
Parašė Maxas Rodyti pranešimąvisos rusiskos lenteles 1897 metu
Comment
-
Parašė Andrewass Rodyti pranešimąAtitinka ir dar kaip, Vilniaus būtent dėl šitų skaičiukų ir negavom kare su lenkija
Eimantai, o konkreciai apie kurias vietas sneki?
Comment
-
Ir visgi manau kad sis surasymas nebuvo falsifikuotas.
Pvz: Estijos gubernijos (dabartines Estijos siaurine dalis) tautine sudetis:
estai: 365959
rusai: 20899
vokieciai: 16037
saltinis: Первая всеобщая перепись населения Российской Империи 1897 г.
http://demoscope.ru/weekly/ssp/rus_lan_97.php?reg=80---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----
Comment
-
Parašė Eimantas Rodyti pranešimąDidelė dalis gyventojų šnekėjo dvejomis ar net trejomis kalbomis, tai tas surašymas neparodo tikrojo skaičiaus, ten viskas sudėtingiau. Negavom kere...
Tiksliai dabar nepasakysiu, reikia pavartyti literatūrą, apie salas dabartinėje Baltarusijos teritorijoje.
O del tu saleliu, manau tos salos ir buvo negausios +-1000 zmoniu tikrai nepaveiktu surasymo rezultato.---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----
Comment
-
-
Parašė Maxas Rodyti pranešimąKad sneka trejomis kalbomis tai nereiskia kad visos 3 ar 2 kalbos yra gimtosios. Gimtoji kalba yra 1 vienintele. Bet kaip pasirode 2001 metu Lietuvos gyventoju surasymas gymtoji kalba gali buti lenku, o tautybe lietuviu nes net ir dabar gimtosios kalbos ir tautybes skaiciukai skiriasi.
O del tu saleliu, manau tos salos ir buvo negausios +-1000 zmoniu tikrai nepaveiktu surasymo rezultato.
-Tutejszy.
-O kokia kalba kalbi?
-Po prostu.
Toks atvejis galėjo būti gana dažnas tarp maišytos (lietuvių, lenkų, baltarusių) tautybės žmonių.Paskutinis taisė index; 2008.07.16, 01:48.Post in English - fight censorship!
Comment
-
1897 m surašyme gyventojai pirmą kartą galėjo deklaruoti savo gimtąją kalbą. Surašymo instrukcijos aiškinimu tai buvo laikoma tautybės deklaravimu. Deja, ne visi suaugę gyventojai galėjo įvardyti savo kalbą ir juolab suvokti tautybę. Laikė save vietiniais (tuteišiais). Tada jie buvo priskirti prie baltarusių...
Vilniaus byloje svarbus 1916 m. surašymas atspindi didelę lenkų (klero ir šlėktos) įtaką… O, kad konjunktūra šio krašto surašymuose, reikšmingas reiškinys - atspindi ir lietuviškas 1939 ir vokiškasis 1942 surašymai…
Jeigu kam įdomu daugiau diskusijų ir nuorodų šia tema:
http://forum.istorija.net/forums/thr...d=42007#M42007
http://forum.istorija.net/forums/thr...d=42293#M42293
http://forum.istorija.net/forums/thr...d=18099#M18099
Comment
-
Manau reiketu atskira tema sukurt Lietuvos demografija
ir iskelt ten nereikalingus pranesimus.---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----
Comment
-
"Vilniaus diena" 2009-07-11, 09:13
Lietuvos turizmą gelbsti lenkai
Tūkstantmečio renginiai šiek tiek įpūtė gyvybės merdinčiam šalies turizmui. Sostinė už dėmesį labiausiai turėtų būti dėkinga lenkų turistams. Iš jų tik dalis užklysta į Kauną, tačiau visai nesidomi pajūriu.
Tautų istorijos trauka
Nepaisant visą pasaulį kankinančio sunkmečio ir tiesioginių skrydžių į Vilnių stygiaus, sostinės senamiesčio gatvėse vis dar mirguliuoja spalvoti gidų skėčiai ir paskui juos, lyg avys paskui piemenį, sekiojantys turistai. Į Lietuvą kelią randa ne tik artimiausi kaimynai, bet ir vokiečiai, kinai, ispanai, kiti kelionių entuziastai iš užsienio. Tačiau gidai ir Lietuvos turizmo departamentas vienbalsiai sutaria: daugiausia svečių atvyksta iš Lenkijos.
Kaimynų kelionių agentūros "Tęcza" ("Vaivorykštė" – lenk.) direktoriaus Januszo Hansliko teigimu, susidomėjimas kelionėmis į Lietuvą šiemet, palyginti su pernai, yra sumažėjęs apie 20–30 proc. Tačiau tiek pat smuko bendras lenkų domėjimasis kelionėmis, tad Lietuva išlieka viena populiariausių šalių po Tuniso, Italijos, Graikijos, Ispanijos ir Egipto.
"Aišku, šių dalykų nelabai galima lyginti, nes tai – visi kitos kelionių grupės. Atostogos Tuniso ar Egipto kurortuose – tai poilsinės kelionės lėktuvu, o į Lietuvą organizuojamos pažintinės kelionės autobusu. Šiame maršrute Vilnius, Trakai ir Druskininkai – nepralenkiami. Populiarumu šie miestai pranoksta net Kroatijos, Vokietijos ar Ukrainos kryptis. Šiek tiek atsilieka Kaunas, todėl šiemet jį įtraukėme į bendrą maršrutą su Vilniumi ir Trakais", – dienraščiui pasakojo kelionių agentūros vadovas.
Į pajūrį bendrovė keliautojų apskritai neveža. Tai esą neapsimoka, nes šiuo regionu labiau domisi rusai ir vokiečiai, o lenkai mieliau lanko istorines vietas. "Baltijos jūra visur tokia pati, dėl to mūsiškiai mieliau važiuoja į Vilnių ar Trakus, nes šios vietos glaudžiai susijusios su abiejų tautų istorija", – sakė J.Hanslikas.
Verslininkas taip pat nepraleido progos pakritikuoti Lenkijos valdžią. Jis peikė vyriausybę už tai, kad ši nusprendė devalvuoti zlotą. Tai, jo nuomone, labiausiai ir žlugdo turizmo verslą.
(...)
Lenkai – reiklūs ir nepelningi
Lietuvos gidai pateikia kiek optimistiškesnius duomenis. Esą svetimšaliai kelionių į Lietuvą tikrai neatsisako, nemažai yra ir tokių, kurie čia atvyksta net ketvirtą ar penktą kartą. "Suskaičiuoti sunku, nes nemaža dalis turistų atvažiuoja patys, savo automobiliais, apsistoja pas pažįstamus ar giminaičius. Kiti Vilniuje būna tik dieną, o jei čia nenakvoja, tai ir į statistiką neįtraukiami. Daugiausia atvyksta lenkų", – tikino Lietuvos gidų gildijos prezidentė Nijolė Jankauskienė.
Tiesa, jie pabrėžė, kad kaimynai iš tikrųjų taupo kiek įmanydami. Dėl to kai kurios Lietuvos atvykstamojo turizmo srityje dirbančios kelionių agentūros su lenkais net neprasideda, esą kaimynai – reiklūs ir nepelningi klientai.
"Mes su lenkais mažai dirbame. Jie taupo, organizuojasi patys. Iš esmės lenkams teikiame tik apgyvendinimo paslaugas – padedame surasti pagal kainą jiems tinkančius viešbučius. Iš to, ką matau, sprendžiu, kad turistų srautas iš šalies kaimynės sumažėjo apie 10–20 proc.", – dienraščiui sakė svečius iš užsienio priimančios kelionių agentūros "Visit Lithuania" atvykstamojo turizmo vadovas Justinas Bortkevičius.
Atsiveža savo gidus
N.Jankauskienė piktinosi, kad taupydami lenkai nebesamdo gidų Lietuvoje, o atsiveža savus tautiečius. "Tokiu būdu lenkai atima iš mūsų duoną, taip pat, kas net svarbiau, jie pasakoja bet ką – istorinių faktų neatitinkančias pasakas. Mes nieko negalime padaryti, nes pagal Europos Parlamento direktyvas, bet kurios ES šalies gidas gali dirbti bet kurioje kitoje bendrijos valstybėje. Ką padarysi, tokie įstatymai. Negaliu suprasti, kodėl lenkams, latviams ir estams taip lengvai išduodamos licencijos dirbti Lietuvoje. Mums šalyse kaimynėse niekas taip paprastai pažymėjimų nedalija, reikia išlaikyti egzaminus", – piktinosi Lietuvos gidų gildijos prezidentė.
Anot jos, tik viena ar dvi iš dešimties lenkų turistų grupių samdo vietos gidą. Ji taip pat skundėsi, kad pastaruoju metu turimo agentūros atpigino gidų paslaugas. Esą už darbo dieną užsienyje agentūros anksčiau mokėdavo apie 200–250 litų, o dabar – 100 litų mažiau. Taupo kaimynai ir rinkdamiesi suvenyrus.
Visas straipsnis: http://vilniaus.diena.lt/naujienos/e...-lenkai-227729
O toks miestas, kaip Vilnius, vargu ar kada nors turės vieną istorijos versiją.
Tame straipsnyje pridėta ir turizmo statistikos:
Atvykstamasis turizmas – skaičiai ir faktai
Viešbučiuose ir svečių namuose pirmą šių metų ketvirtį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, apgyvendinta penktadaliu mažiau svečių, užsieniečių sulaukta dešimtadaliu mažiau. Svečių iš ES šalių apsistojo 16 proc. mažiau.
Sumažėjo svečių iš šalių kaimynių – Estijos (-29,7 proc.), Latvijos (-18,3 proc.), Lenkijos (-4,3 proc.), taip pat iš Vakarų Europos šalių – Jungtinės Karalystės (-37,2 proc.), Ispanijos (-28,8 proc.), Nyderlandų (-24,8 proc.), Italijos (-19,4 proc.), Suomijos (-19 proc.).
Padaugėjo svečių iš Baltarusijos (+42,5 proc.) ir Rusijos (+3,1 proc.).
Daugiausia svečių atvyko iš:
- Rusijos – 15,7 tūkst. (2008 m. I ketv. – 15,2 tūkst.),
- Lenkijos – 13,9 tūkst. (2008 m. I ketv. – 14,5 tūkst.),
- Latvijos – 9,5 tūkst. (2008 m. I ketv. – 11,7 tūkst.),
- Vokietijos – 7,3 tūkst. (2008 m. I ketv. – 7,8 tūkst.),
- J.Karalystės – 4,4 tūkst. (2008 m. I ketv. – 7,0 tūkst.).
Comment
-
Gerbiamieji,
na del Pilsudskio tai Jusu komentarai mane biski stebina. Cia lietuviams jis yra isdavikas ir Vilniaus okupantas. Lenkams jis yra visu pirma ju Valstybes atkurejas, todel tokia didele jam ir pagarba (jei neklystu tarp iskilmingiausiu XXa. lenku jis buvo ivardintas kaip antras po popieziaus). Del tos sirdies, gal ir makabriska, bet negyncitynas faktas, kad jis be galo mylejo savo Tevyne, o sirdi paprase palaidoti salia savo kareiviu, kure zuvo 1919 metais kovose su bolsevikais ir jam, kaip karvedziui "padovanojo" Vilniu, kuri jis irgi labai mylejo. O del tu lenku ekskursiju... ka padarysi, taip jau ivyko, kad ju didvyris gime musu zemeje ir cia palaidota jo sirdis... bukim pragmatiskesni, mes is to turim materialine nauda
Comment
-
Parašė micku Rodyti pranešimąGerbiamieji,
na del Pilsudskio tai Jusu komentarai mane biski stebina. Cia lietuviams jis yra isdavikas ir Vilniaus okupantas. Lenkams jis yra visu pirma ju Valstybes atkurejas, todel tokia didele jam ir pagarba (jei neklystu tarp iskilmingiausiu XXa. lenku jis buvo ivardintas kaip antras po popieziaus). Del tos sirdies, gal ir makabriska, bet negyncitynas faktas, kad jis be galo mylejo savo Tevyne, o sirdi paprase palaidoti salia savo kareiviu, kure zuvo 1919 metais kovose su bolsevikais ir jam, kaip karvedziui "padovanojo" Vilniu, kuri jis irgi labai mylejo. O del tu lenku ekskursiju... ka padarysi, taip jau ivyko, kad ju didvyris gime musu zemeje ir cia palaidota jo sirdis... bukim pragmatiskesni, mes is to turim materialine nauda
Comment
Comment