O IHT kartais nėra tarptautinė New York Times versija?
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Žiniasklaida
Collapse
X
-
Parašė Vaidas Rodyti pranešimąO IHT kartais nėra tarptautinė New York Times versija?
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąSkirtumas toje pačioje Kinijoje nebant tas, kad maisntreaminės žiniasklaidos turinį ten kontroliuoja ne Wall Street'o rykliai, bet valdžia. Dar klausimas, kas naudingiau visuomenei ir kurią visuomenę pasiekia kokybiškesnė informacija. Nedarau jokių teiginių, o tik klausiu. Tiesiog būtų visai įdomu pamatyti rimtą analizę šia tema.
Comment
-
Tai pasigūglink kokį lunatikų puslapį ir rasi tokią analizę - valdžia vienareikšmiškai geriau.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąJokio skirtumo, ar valdžia, ar korporacijų bosai. Reikės padaryti analizę, kam priklauso stambiausios žiniasklaidos priemonės - nenustebčiau, jei paaiškėtų vos keletas dėdžių, kurie tarpusavyje gerai pažįstami, dažnai susitinka ir neblogai sutaria ..
. Juk visus stambesnius ir reikšmingesnius spaudos leidinius, televizijos kanalus anksčiau ar vėliau nuperka dar stambesni, kaip ir bet kurioje kitoje verslo srityje.
Iš tikrųjų nepriklausomiems ir savo nuomonę turintiems žurnalistams ar apžvalgininkams lieka tik visokie nišiniai leidiniai su keleto procentų auditorija
- kitaip sakant viešajai nuomonei nedarantys didelės įtakos
Comment
-
Parašė lightfire Rodyti pranešimąšikpopieriaus, gandų ir marazminių neosovietinių kliedesių pavyzdys. Bet nėkiek nesistebėčiau jei jį ir teskaitai
Comment
-
Parašė TomizmasSu Kedžiu apskritai pasakei nesąmonę, jį palaiko visi bent kažkokią moralę turintys Lietuvos žmonės, o tokių, ačiū Dievui, kol kas dauguma. Matei jo laidotuves? Kas buvo ta minia - treninginiai su 7 klasių išsilavinimu?Paskutinis taisė Justin; 2011.05.26, 01:00.
Comment
-
Parašė TomizmasBent jau kas liečia paskutinių poros metų pedofilijos skandalą, tai tiesos pasakyta žymiai daugiau, nei bet kuriame mainstreminiame leidinyje ar portale.
Comment
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąTai pasigūglink kokį lunatikų puslapį ir rasi tokią analizę - valdžia vienareikšmiškai geriau. Nes Wall streeto rykliai siurbia darbo liaudies kraują ir ugdo zombius, ypač tokiais leidiniais kaip "the economist", "financial times", "new york times", "le monde" ir panašiai. O tuo tarpu partija ir vyriausybė rūpinasi, kad mases pasiektų absoliučiai teisinga ir dvasinga informacija, ir ta informacija būtų apie tai, apie ką reikia, ir tiek, kiek reikia.Paskutinis taisė John; 2011.05.26, 03:53.
Comment
-
Parašė TomizmasLaisvas Laikraštis būtų geras pavyzdys, ir pakankamai populiarus, nors aišku su mainstreaminiais leidiniais jam kol kas nėra ko ir lygintis.
Kai paskutinį kartą jį varčiau, jame buvo 24 puslapiai. Išeina kartą per savaitę. Reklamos nėra, ypatingų maketavimo viražų irgi, taigi beveik visą tą 24 puslapių plotą užpildo tekstai. Tie tekstai - pretenduojantys į gilią analitiką ir tiriamąją žurnalistiką (su visokių sąmokslų atskleidimu). O tų tekstų (kurie pasirašyti) autoriai - 3 (TRYS) žmonės.
Dabar įjungiam smegenis ir pagalvojam - per kiek laiko tie straipsniai yra parašomi - išeina , ir kokio gylio "analizus" galima padaryti per tokį laiką. Taigi tie straipsniai tėra tik skubiai kepama grožinė literatūra.
Tas pats galioja ir per TV rodomai "publičištikai".
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąŠiaip, tame, ko gero, yra šiek tiek tiesos. Tiesiog, kur žiniasklaidą kontroliuoja valstybė, geriau žinome, kokią informaciją ji linkusi nuslėpti, o kokios ne, kuomet su įvairių privačių grupuočių kontroliuojama žiniasklaida, ir ypač jų karteliais, susigaudyti kur kas sunkiau. Tokiais atvejais valdžia sėdi nuošalyje, o informaciją kontroliuoja tokios organizacijos kaip bankininkų klanai, įvairių industrijų magnatai ir kitos interesų grupės. Geriausias to pavyzdys, be abejo, yra JAV. Tarkim, toje pačioje Kinijoje žiniasklaida kur kas "švaresnė" nuo tokių kontrolių (aišku, ten to irgi yra, bet ne tiek, kiek, tarkim, JAV), o laikraštukams pakanka nevaryti ant partijos ir sistemos.
Beje, iš kur tau yra žinoma apie Kinijos leidinių redakcinę politiką? Dirbai kokiame nors laikraštyje Kinijoje? Stažavaisi KKP centriniame propagandos departamente?
Comment
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąGeriausias būdas išmatuoti leidinio "teisingumą" - perskaityti straipsnį apie dalyką, kurį pats gerai išmanai (arba įvykį, kuriame pats tiesiogiai dalyvavai). Tada labai gerai pasimato, kas pjauna grybą, o kas ne. Ir svarbiau ne absoliutus "teisingumas", o objektyvumas - ar pateikiamas pilnas vaizdas, abiejų pusių argumentai ir pan.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąŠiaip, tame, ko gero, yra šiek tiek tiesos. Tiesiog, kur žiniasklaidą kontroliuoja valstybė, geriau žinome, kokią informaciją ji linkusi nuslėpti, o kokios ne, kuomet su įvairių privačių grupuočių kontroliuojama žiniasklaida, ir ypač jų karteliais, susigaudyti kur kas sunkiau. Tokiais atvejais valdžia sėdi nuošalyje, o informaciją kontroliuoja tokios organizacijos kaip bankininkų klanai, įvairių industrijų magnatai ir kitos interesų grupės. Geriausias to pavyzdys, be abejo, yra JAV. Tarkim, toje pačioje Kinijoje žiniasklaida kur kas "švaresnė" nuo tokių kontrolių (aišku, ten to irgi yra, bet ne tiek, kiek, tarkim, JAV), o laikraštukams pakanka nevaryti ant partijos ir sistemos.Got sun in my face, sleeping rough on the road
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąReikia sutikti. Techniškai
Bet pažiūrėkim į tai šiek tiek ne taip supaprastintai. Šiuo metu pasaulyje aiškiai dominuoja anglų kalba. Tai techninė, verslo, pramogų ir kitų sričių lingua franca. Kas dominuoja anglo-amerikietiškoje žiniasklaidoje? WSJ, NYTimes, WasPost, FT, BBC, CNN, The Economist... šitie ir dar keli leidiniai praktiškai atsiriekia kokius 95% visos audotorijos. T.y. jie viską "valdo". Ko gero, tavo minimas IHT yra gana graži ir reta išimtis, bet tai jau nebėra labai mainstreaminė žiniasklaida. Tai jau praktiškai beveik nišinis produktas. O nišos įdomios tik patiems nišininkams, nes politikos, finansų ir panašūs rykliai naudojasi būtent mainstream'u, nes būtent mainstream'as jiems uždirba duoną ir sumoka mokesčius bailout'ams.
O ar ne tie patys mainstreaminės žiniasklaidos gamintojai nuolat reklamuojasi, kokie jie "nepriklausomi" ir "nešališki"? Nors tai akivaizdžiai tėra tam tikrų interesų ar ideologinių grupių propagandos ruporai? Tai taip ir gaunasi viskas, nes didžioji dalis audotorijos klausosi propagandos, kuri pateikiama, kaip "laisva" nuomonė ir tyrimas. Aišku, kitur nekitaip (ir, juo labiau, Kinijoje, kur žiniasklaidą prižiūri valdžia), bet niekur kitur taip gerai neįvaldytas PR'as ir savo pozicijos suabsoliutinimas bei "įpakavimas" į nepriklausomumo rūbą.
Skirtumas toje pačioje Kinijoje nebant tas, kad maisntreaminės žiniasklaidos turinį ten kontroliuoja ne Wall Street'o rykliai, bet valdžia. Dar klausimas, kas naudingiau visuomenei ir kurią visuomenę pasiekia kokybiškesnė informacija. Nedarau jokių teiginių, o tik klausiu. Tiesiog būtų visai įdomu pamatyti rimtą analizę šia tema.
O apie tai, kad kiekvienas laikraštis ar televizija kažkiek krypsta į kurią nors pusę ką nors palaikydamas yra jau atskira kalba. Daug kas daroma iš nežinojimo, nesupratimo, kai kas ir dėl didžiųjų bankų PR`o, kuriuos perima žiniasklaida, kai kas ir dėl žaidimėlių užkulisiuose, bet esmė, kad niekas neturi šansų suvaldyti nė pusės vakarų žiniasklaidos sau patogia linkme.
Comment
-
Šiokia tokia JAV žiniasklaidos analizė:
Penki stambiausi laikraščiai:
1. Wall Street Journal (valdo News Corporation, savininkas R. Murdochas, yra kontroversijų, bet jo motina lygtai žydė. Apskritai jo valdoma žiniasklaida pasižymi proizraelietiška laikysena, remia neokonservatorius).
2. USA Today (savininkė Gannett company)
3. The New York Times (savininkai žydai Sulzbergeriai)
4. Los Angeles Times (savininkė Tribune Company, neradau, kas tikri savininkai, bet vadovas žydų tautybės Sam Zell)
5. The Washington Post (valdo The Washington Post company, savininkė Katharine Weymouth, irgi spekuliuojama, ar ji iš žydų šeimos, ar ne)
Gal tų žydų ir liguistai visur ieškoma
Na bet penkių stambiausių JAV laikraščių savininkai bent jau skirtingi. Kol kas
Su televizija šiek tiek įdomesni reikalai. Manau, kad televizija JAV vaidina svarbesnį vaidmenį nei spauda, nes amerikiečiai seniai garsėja meile televizoriams.
llgus metus ABC, CBS ir NBC valdė net 99 proc. televizijos rinkos. Trys įmonės! ABC yra išsirutuliojusi iš NBC, pastarąją įkūrė žydas David Sarnoff, o CBS įkūrė žydas William Samuel Paley. Po to atseit atsirado konkurencija, išdygo trys nauji pavadinimai:
1. Fox (savininkas jau girdėtas R. Murdochas)
2. CW Television Network (per pusę valdo minėta CBS ir Time Warner) bei
3. MyNetworkTV (savininkas ir vėl R. Murdochas).
Žiniasklaidos (ir ne tik jos) koncentracija nėra kažkoks išmislas, pilna įvairių straipsnių apie tai:
http://en.wikipedia.org/wiki/Concent...edia_ownership
Todėl prieš rašydami (iš bendro išsilavinimo) apie spaudos laisvę, konkurenciją ir visa kita, pirmiau pasitikslinkit, ar dar likę kam konkuruoti.
Gerai būtų, jei kas pratęstų, papildytų ar patikslintų.Paskutinis taisė senasnamas; 2011.05.26, 20:29.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąhttp://en.wikipedia.org/wiki/Concent...edia_ownership
Todėl prieš rašydami (iš bendro išsilavinimo) apie spaudos laisvę, konkurenciją ir visa kita, pirmiau pasitikslinkit, ar dar likę kam konkuruoti.
Gerai būtų, jei kas pratęstų, papildytų ar patikslintų.
Beje, kad jei kalbant apie visą "Vakarų" žiniasklaida tai ten juk pilna ir kitokių savininkų, kaip pvz rusas A. Lebedevas kontroliuoja vieną populiariausių laikraščių UK The Independent http://news.bbc.co.uk/1/hi/business/8587469.stm
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąŠiokia tokia JAV žiniasklaidos analizė:
spėjama, kad viską valdo žydai, įrodymų nėra, kad valdo ar juo labiau daro įtaką turiniui, bet žydai iš esmės yra šlykštūs, iš mūsų vaikų kraujo macus daro ir šiaip reikia "spręsti jų galutinį klausimą"
taip, išties geniali analizė mein fuhrer.
Comment
-
Parašė lightfire Rodyti pranešimątaip, išties geniali analizė mein fuhrer.
Comment
Comment