Parašė cozzamarra
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Žiniasklaida
Collapse
X
-
Panagrinėjam šitą straipsnį po pastraipą, kiek turiu laiko.
Visuomenei ant galvos nuolat krinta skandalų bombos, bet viešojoje erdvėje nematau nei intelektinių pajėgumų, nei noro išaiškinti visuomenei, ką realiai visa tai reiškia ir kokios galimos pasekmės visuomenei ir valstybei
Visuomenės nesusigaudymą, visų pirma, formuoja įvairūs komentatoriai, apžvalgininkai bei politikai, kurie kalba belenką, o žmonės tuos niekus šliurpia nekramtę, kaip austres. Elementarus nusišnekėjimas tapo komunikacijos standartu. Štai po savivaldybių rinkimų viena žurnalistė feisbuke su patosu konstatuoja, kad „Vilnius pasirinko Europą. Nepraraskime vilties, kad vieną dieną ir Kaunas taip pasirinks.“ Tačiau net ir konservatorių elektoratas, praėjus vos kelioms dienoms po rinkimų, jau rašo feisbuke, kad „nė nepradėjęs, pil. Benkunskas jau demonstruojasi kaip fundamentalus biurokratinis menkysta.“ Žinomas politikas svaičioja, kad „Vilnius veda, reprezentuoja, Vilnius jau įsitvirtino ne tik kaip regiono, bet kaip pasaulio laisvės sostinė. Mes keičiame pasaulį, ir labai gerai, kad vilniečiai mus palaiko.“ Žinomas banko ekonomistas skelbia, kad „aplink visur siaučia ekonominė audra, tačiau Lietuvos gyventojai jos beveik nejaučia.“ Žiniasklaida aklai cituoja nupušusių Jungtinių Tautų ataskaitą, kad Lietuva yra tarp 20 laimingiausių pasaulio šalių. Ir niekas garsiai nesušunka: „Ar tamstoms viskas gerai su galva?“
Dauguma sunkiai bet kokiu transportu pasiekiamo Europos užkampio gyventojų europietiškumą supranta kaip Polinezijos čiabuviai. Jie tai sieja tik su tam tikru gyvenimo komfortu, trinkelėmis išgrįstomis keliomis centrinėmis gatvėmis ir aikštėmis, parodomaisiais gėlynais bei įvairiais blizgučiais, pavyzdžiui, Kalėdų eglėmis, tačiau purvini kiemai, nevalytos gatvės, duobėti keliai ir griūvantys tiltai tarsi jokio vaidmens nevaidina.
Juk europietiškumas – ne dekoracijos, bet, visų pirma, stiprios bendruomenės, o tikrasis vadinamųjų konservatorių tikslas yra naikinti savivaldą, tolinti valdžią nuo žmonių, nes jų ideologai teigia, kad Lietuvoje per daug savivaldybių, jos per mažos ir jas reikia naikinti, stambinti. Jų vizija – savotiškas politinių akropolių tinklas su valdžiai lojaliais savininkais.
Europietiškumas – ir mentalitetas bei glaudūs bendruomenių santykiai su vietos valdžia. Gal matėte ką nors panašaus Vilniuje, Kaune ar Druskininkuose? Europa į Vilnių pradės eiti tada, kai miestiečiai trenks kumščiu į mero stalą ir pasakys, kad užteks niokoti miestą, kai vietos bendruomenė išeis į gatvę ir išvys mero siųstus jų gatvės siaurintojus bei medelių, kurie netrukus bus išrauti, sodintojus. Sostinės valdžia net nesugeba nustatyti paprastų europinių verslo standartų bei taisyklių. Pavyzdžiui, taksistų ir pavežėjų sektorius nusirito iki Vidurinės Azijos lygio, nes naujieji darbuotojai atsivežė savo kultūrą, rusų kalbą ir nevaržomi demonstruoja savo mentalitetą.
Kažkada Lietuva turėjo vieną iš liberaliausių žiniasklaidos įstatymų, nebuvo jokių rimtesnių bandymų riboti žodžio laisvę. Tačiau dabartinė valdančioji neomarksistų koalicija per labai trumpą laiką sukūrė sistemą ir baime pagrįstą visuomeninę atmosferą, ir Lietuva tapo savotišku Iranu prie Baltijos. Jokia Europa čia net nekvepia. Jau susiformavo grupė gerai matomų vyriškos ir moteriškos lyties save „nepriklausomais“ pozicionuojančių ajatolų, kurie ir kurios budriai seka, kad visuomenė griežtai laikytųsi „konservatoriško šariato“ taisyklių. O juk palyginti neseniai vienas iš tų ajatolų savo komentare citavo Volterą: „Aš nesutinku su tuo, ką jūs sakote, bet aš pasiryžęs mirti už jūsų teisę tai pasakyti.“ Dabar jie su neslepiama neapykanta puola oponentus, kuriais tampa visi, kurie tik pradeda galvoti savo galva. Viešojoje erdvėje lietuviškiems ajatoloms yra suteikti aukščiausi minaretai, todėl jie tapo labai įtakingais visuomenės nuomonės formuotojais.
If a lion could speak, we could not understand him.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimąStraipsnį paskaitysiu, visada Rachlevičių paskaitau. Dažniausiai būna pikti, tulžingi pezalai ir angažuotas varymas ant dešiniųjų. Bet jį galima suprasti, žmogus buvo uolus partijos narys, "Komjaunimo Tiesos" skyriaus vedėjas, ir jau matavosi redaktoriaus kėdę, svajojo apie paskyrimą 4 kambarių butui ir netgi Volgą. O čia pyst atėjo lensbergistai sugriovė svajones, ir žmogus dabar turi Londėje emigranto plūgą tempti, gyvendamas imigrantų gete, kartu su babajais.
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąPo "Komjaunimo Tiesos" lyg dar Respublikoj dirbo, tada jo tai neskaičiau, bet paskui kažkur prieš 2-3 metus pradėjau vėl skaityti, pasirodė visai nieko.
Bet koją kiša visos konspiracijų teorijos ir šiaip labai "loaded language".If a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Kadangi nesidomėjau ir nemačiau visų tų skandaliukų, kuriuos mini ir bombomis vadina V. Rachlevičius, tai iš straipsnio net nesupratau, apie ką jis čia. Beveik nieko konkrečiai nepaaiškino, tik emocingai pasipiktino. Man atsiduoda sovietmečiu toks emocingas piktinimasis. Kaip komjaunuolis prakeikė konservatorius.ПТН ПНХ
«Русский военный корабль, иди нахуй!»
- 3 patinka
Comment
-
Toks įspūdis, kad koncentruojatės į Rachlevičiaus saviraiškos stilių (ypač taikau sankauskas ir AšNeRobotas ). Sutinku, kad Rachlevičius rašo taip, kad būtų skaitomas, komentuojamas – „aštriai“, „prieš valdžią“ ir pan, bet juk jis – žurnalistas, „Nuomonės“ skilties rašinėtojas. Toks (literatūros) žanras leidžia varyti plačią vagą, naudoti ironiją, net pašaipą ar piktumą, perkeltinę prasmę ir t.t.
Vis dėlto jo iškeliamos problemos turėtų sulaukti pagrindinio dėmesio, nes išties yra aktualios:- kultūra – podukros vietoje;
- dominuoja liumpeninis paviršutiniškumas, kurį nepaliaujamai transliuoja įvairaus plauko įtakotukai;
- kitokią (tegul ir nepopuliarą) nuomonę turintys žmonės marginalizuojami, net stumiami į paraštes („cancel culture“);
- dažnas bijo išsakyti savo (nepopuliarią) nuomonę, dominuoja prisitaikėliškumas;
- net po 30 su viršum metų Lietuvoje nėra bendruomeniškumo, noro burtis (kad ir į smulkiausiomis veiklomis užsiimančias) draugijas;
Parašė manometras Rodyti pranešimąKadangi nesidomėjau ir nemačiau visų tų skandaliukų, kuriuos mini ir bombomis vadina V. Rachlevičius, tai iš straipsnio net nesupratau, apie ką jis čia. Beveik nieko konkrečiai nepaaiškino, tik emocingai pasipiktino. Man atsiduoda sovietmečiu toks emocingas piktinimasis. Kaip komjaunuolis prakeikė konservatorius.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė cozzamarra Rodyti pranešimą[*]dominuoja liumpeninis paviršutiniškumas, kurį nepaliaujamai transliuoja įvairaus plauko įtakotukai;
[*]kitokią (tegul ir nepopuliarą) nuomonę turintys žmonės marginalizuojami, net stumiami į paraštes („cancel culture“);
[*]dažnas bijo išsakyti savo (nepopuliarią) nuomonę, dominuoja prisitaikėliškumas;
[*]net po 30 su viršum metų Lietuvoje nėra bendruomeniškumo, noro burtis (kad ir į smulkiausiomis veiklomis užsiimančias) draugijas;
- 3 patinka
Comment
-
AšNeRobotas, jūs būtumėte (?) puikus komjaunuolis, visi parametrai – kone idealūs. Apie tai irgi Rachlevičius rašo – visi neva prieš rusus „kovojantys“ patys elgiasi kaip rusai (daugiau detalių žr. tekste).
Lietuvoje tarpukariu dar ir kokia tradicija burtis buvo. Profesorius Egidijus Aleksandravičius yra kalbėjęs, kad tarpukariu Telšiuose (!) buvo, beros, net simfoninis orkestras. Tokių, stambesnių ir smulkesnių pavyzdžių būta daugybė. Panagrinėkite, kiek vidutiniškai organizacijų priklauso šiandieninis vokietis, o kiek – lietuvis.
50 metų skiepytas komjaunuoliškumas tebeduoda savo, deja.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė cozzamarra Rodyti pranešimąAšNeRobotas, jūs būtumėte (?) puikus komjaunuolis, visi parametrai – kone idealūs. Apie tai irgi Rachlevičius rašo – visi neva prieš rusus „kovojantys“ patys elgiasi kaip rusai (daugiau detalių žr. tekste).
Beje, gera tavo logika: aš būčiau puikus komjaunuolis nes kovoju prieš rusus, o Rachlevičius prastas komjaunuolis nes dirbo "komjaunimo tiesoj".Paskutinis taisė AšNeRobotas; 2023.04.07, 00:23.
Comment
-
Parašė cozzamarra Rodyti pranešimą[*]kultūra – podukros vietoje;If a lion could speak, we could not understand him.
- 2 patinka
Comment
-
Pokalbis turėjo būti lyg ir apie Nausėdą bei jo (šiandieniame geopolitiniame kontekste) pavojingus Lietuvai būdo bruožus, bet išėjo labiau apie Sąjūdį ir jame veikusius žmones. Profesorius Radžvilas labai aiškiai parodė šiandienos tik per „juoda-balta“ prizmę pasaulį matančių siaurakakčių lietuvių nurašomų (ar jau nurašytų) aktyvių Sąjūdžio veikėjų, tokių kaip partinių B. Genzelis, R. Ozolas ar sisteminių poetų, tokių kaip J. Marcinkevičius, svarbą ir reiškmę Sąjūdžiui ir apskritai Lietuvai. Trumpai paliečiama ano meto žmogiško tragizmo tema.
Comment
-
Ką gi, skandalingi LRT vadovybės veiksmai tęsiasi. Šįkart jau LRT Taryba nepasigailėjo Virginijaus Savukyno, kuriam skirta nuobauda už ministrės Dobrovolskos kritiką. LRT tokiu būdu kuria nepaprastai aukštus standartus, ką žurnalistams galima ir ko negalima sakyti savo asmeninėse socialinių tinklų paskyrose. Bet mes juk suprantame, kad nieko panašaus į nuoseklų principų taikymą ir dabar nėra, ir nebus... Nuo šiol LRT žurnalistams de facto uždrausta kritikuoti valdančiosios daugumos atstovus. Jeigu draudžia feisbuke, kokia tikimybė, kad bus leidžiama ir įvairiuose LRT kanaluose?Ministrę sukritikavusiam LRT laidų vedėjui – ir tarybos kirtis: žodžio laisvė nėra absoliuti - DELFIDELFI - Laidų vedėjas Virginijus Savukynas dėl teisingumo ministrei Ewelinai Dobrowolskai nepalankaus įrašo Feisbuke sulaukė didelių nemalonumų. Jis LRT etikos kontrolierės pripažintas pažeidęs 3 etikos kodekso straipsnius ir dėl to įpareigotas pašalinti įrašą, o LRT administracijai rekomenduota V. Savukynui skirti nuobaudą. Pats žurnalistas su tuo nesutiko ir kreipėsi į LRT Tarybą prašydamas tokį sprendimą naikinti, tačiau Taryba paliko galioti etikos kontrolierės pripažintus pažeidimus.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Kecal Rodyti pranešimąKą gi, skandalingi LRT vadovybės veiksmai tęsiasi. Šįkart jau LRT Taryba nepasigailėjo Virginijaus Savukyno, kuriam skirta nuobauda už ministrės Dobrovolskos kritiką. LRT tokiu būdu kuria nepaprastai aukštus standartus, ką žurnalistams galima ir ko negalima sakyti savo asmeninėse socialinių tinklų paskyrose. Bet mes juk suprantame, kad nieko panašaus į nuoseklų principų taikymą ir dabar nėra, ir nebus... Nuo šiol LRT žurnalistams de facto uždrausta kritikuoti valdančiosios daugumos atstovus. Jeigu draudžia feisbuke, kokia tikimybė, kad bus leidžiama ir įvairiuose LRT kanaluose?If a lion could speak, we could not understand him.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąNelabai suprantu, ar nuobauda žurnalistui skirta kaip privačiam asmeniui, ar kaip LRT darbuotojui?
IMHO kaip pilietis nieko baisaus ten neparašė. O kaip darbuotojui mūsų laukiniame kapitalizme gali užkišti burną praktiškai dėl bet ko.If a lion could speak, we could not understand him.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
Esmė ta kad pagal LRT nuostatus darbuotojas viešojoje erdvėje (i.e. facebook'e) savo asmeninę nuomonę apie valdžią gali reikšti labai rezervuotai. Kas yra iš esmės absurdas.
- 1 patinka
Comment
Comment