Parašė tomtom
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Kainos Lietuvoje ir kitur
Collapse
X
-
Parašė Silber418 Rodyti pranešimąLietuva vs. Švedija
Remiantis mano paties asmeniniais pastebėjimais, šiuo metu įprastų kasdienių prekių kainos skiriasi maždaug 2 arba 2.5 karto. Ne daugiau.
Manau, kad gaunant 1200-1500 EUR pajamas į rankas Lietuvoje, čia galima gyventi gerai, t.y. ne blogiau negu paprasti turtingiausių šalių gyventojai esant dabartiniam prekių bei paslaugų lygiui.
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąLietuvoje yra problema su valstybės finansuojamais darbuotojų atlyginimais. Dėl ko kvalifikuoti žmonės privačiame sektoriuje uždirba tikrai neblogai (tavo minėti 1200-1500 EUR nėra kažkas labai ypatingo), o dirbantys biudžetiniame sektoriuje (gydytojai, mokytojai, dėstytojai etc.) labai nedaug.
Comment
-
Pradėti reikia nuo Laisvos rinkos instituto. Jį uždrausti, o žymius jo veikėjus, visokias ten leontjevas, vainienes, šimašius ir šilėnus teisti.
Parašė J.U. Rodyti pranešimąKaip pavyzdys, mokesčių ispektoriai privalėtų, sakykim, patikrinti Lazdijuose muitininkų pilaites ir sulyginti algas ir turto kainas. Nekreipti dėmesio į jokius skolų raštelius, kuriais gudručiai dangstosi. Bylos turi trukti porą mėnesių, ne daugiau. Kitaip viskas virsta katino ašaromis.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Pedigree Rodyti pranešimąSuprantu, bet ką daryti, kad tą biudžetą didesnį surinkti? Man atrodo akivaizdu, jog reiktų mažinti mokesčius ir traukti pinigus iš šešėlio, bet čia būtų counterintuitive, o iš valstiečių tikėtis toli siekiančių sprendimų naivu.
Kitas dalykas, gal ne į temą, bet man labai nepatinka, kai mokytojus lygina su gydytojais po "valstybinio sektoriaus" skėčiu. Mes buvom geriausi savo kartose, mokomės ilgiausiai ir ištiesų mokomės, o ne š malam kaip pedagoškės studentai, kurie kitur neįstojo. Mūsų ir darbas atsakingesnis ir svarbesnis ir pagrįsti lūkesčiai didesni. Daug kur normaliose valstybėse (kad iš Švedijoje) gydytojams netrukdo uždirbti daugiau už privatų sektorių net ir dirbant valstybiniame sektoriuje.
Ir pradėjus dirbti ištinka žiauri frustracija, dėl ko tarp medikų daugiausiai mental health problemų, daug alkoholizmo, klesti kyšiai ir t.t. Tai nenaudinga aišku niekam, bet labiausiai tai pačiai visuomenei. Žodžiu reik arba mest medkę ir eit į vadybininkus arba varyt į Švediją
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąPradėti reikia nuo Laisvos rinkos instituto. Jį uždrausti, o žymius jo veikėjus, visokias ten leontjevas, vainienes, šimašius ir šilėnus teisti.
Comment
-
Parašė Pedigree Rodyti pranešimąMatau du kelius: tokiu atveju kaip dabar, padarykime mediciną ir švietimą mokamais ir privačiais kaip JAV, būčiau visai už. Negali turėti mažo biudžeto ir nemokamų viešųjų paslaugų, nesigauna tiesiog, kažkas kenčia, šiuo atveju darbuotojai ir paslaugų kokybė. Ir tai ir tai veda į valstybės nesivystymą ir degradaciją. Bet tam beje trukdo konstitucijos 41 ir dalinai 53 straipsnis. Kitas kelias yra struktūrinės reformos į panašų modelį, kokį turi normalios Europos šalys ir kokio nori progresyvūs JAV piliečiai, kuriam atsibodo neoliberalizmas viešosiose paslaugose, kai už gimdymą ligoninėje turi mokėti vos ne 1k dolerių. Bet kaip pats sakai, mūsų valdžia tam nėra pajėgi.
Įdomu, kiek moka už sudėtingas operacijas, už gulėjimą mėnesį ligoninėje?Paskutinis taisė andyour; 2017.01.05, 11:20.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąTuomet klausimas, iš kur kilometrinės eilės poliklinikose, o taip pat klasės virš 30 mokinių??
šnekant apie optimizavimą, Vilniaus merija prižiūri aparatą, kuris užtikrina kokių 700 000 žmonių gyvenimą, kitos merijos prižiūri dešimtimis kartų mažesnius kiekius. Lietuvoje labai reiktų panaikinti tuos 60 rajonų ir palikti tik 10 apskričių merijų.
Comment
-
Parašė tomtom Rodyti pranešimąPas mus statistiškai yra per daug gydytojų/per daug ligoninių/per mažai pagalbinio personalo tūkstančiui gyventojų palyginus su vakarų valstybėm.
Taip pat yra su mokytojais/mokyklomis, universitetais/mokslo darbuotojų ir studentų santykiu/ mokslo darbuotojų skaičiumi apskritai/ mokslo darbuotojų skaičiumi turinčiais neterminuotą kontraktą (vakarų universitetuose yra labai sudėtinga gauti neterminuotą sutartį, mokslo darbuotojai rotuojasi kas kelis metus tarp universiteto/tyrimų centrų/verslo) ir t.t.
Dėl to turime mažai apmokamus specialistus, kvestionuojamą kokybę, daug specialistų bet vis tiek tenka laukti eilėse ir t.t.
Comment
-
Parašė Galis Rodyti pranešimąstovint eilėse pas daktarą nesimato, kad kiekvienoje rajoninėje ligoninėje yra nebogas administracinis aparatas, neblogai valgantis biudžetą. o sėdint 30 mokinių klasėje nesimato, kad kokiam kaime 500 m2 mokykloje mokosi keliolika vaikų, o pastatą prižiūri keliolika darbuotojų.
šnekant apie optimizavimą, Vilniaus merija prižiūri aparatą, kuris užtikrina kokių 700 000 žmonių gyvenimą, kitos merijos prižiūri dešimtimis kartų mažesnius kiekius. Lietuvoje labai reiktų panaikinti tuos 60 rajonų ir palikti tik 10 apskričių merijų.
Būtent.
Kalbant apie eiles, dar vienas dalykas: žmogus dirbdamas ir mokėdamas didelius mokesčius, nesirgdamas daugybę metų ir po to staiga susirgęs turi laukti eilėje, nes mes vis dar neturime prioriteto tokiems atvejams, kada žmogus įmokėdamas dideles įmokas ir neimdamas grąžos po to, kai jos prisireikia, negauna prioriteto prieš etatinį lankytoją.
Yra dalis žmonių, kurie reguliariai eina vien dėl recepto pratęsimo vaistams, yra dalis, kurie eina šiaip sau, nes neturi, ką veikti, yra dalis kurie eina, nors jiem n kartų kartota, kad poliklinika jo problemų nesprendžia. Žmonos sesuo dirba vienoj didesnių Vilniaus poliklinikų ir minėjo, jog vos ne pusės vizitų būtų galima išvengti, jei būtų optimizuotas darbas/žmonės įgytų šiek tiek common sense.
Ir aš net nesiplėsiu, kiek apsilankymų/ligų/problemų būtų galima išvengti sveikai maitinantis ir reguliariai mankštinantis...
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąIš specialistų teko girdėti, kad sveikatos apsaugai reiktų 3 kartus daugiau pinigų ir viskas išsispręstų. Belieka surasti tuos pinigus.
Comment
-
Parašė Galis Rodyti pranešimąčia kaip į automobilį su kiauru degalų baku pilti 3 kartus daugiau kuro, kad be sustojimo nuvažiuoti iš taško A į tašką B.
Švedijoje valstybė sveikatos apsaugai per metus skiria virš 700 Eur/gyv., Lietuvoje tik 200 Eur/gyv.Paskutinis taisė Lettered; 2017.01.05, 11:45.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąMan irgi keista, nes visi seimo nariai jau kaip ir su amžiumi, tai kaip ir turėtų būti medicinos įstaigų nuolatiniai klientai. Tikriausiai eina į privačias...
Ne tik su seimo nariais čia taip, bet su visais politikais ar svarbesniais asmenimis, kurie turi ryšių.
Comment
-
Kažkur apie šitą jau lyg diskutavome, bet čia labiau į temą.
Palygino kosmetikos kainas Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje: tokio skirtumo tikrai nesitikėjau
Praėjusią savaitę socialiniuose tinkluose paplito Didžiojoje Britanijoje gyvenančios lietuvės Raimondos kainų palyginimas – nustebusi moteris nusprendė parodyti, kaip kai kurių kosmetikos prekių kainos gali skirtis, priklausomai nuo valstybės ir parduotuvės. Ji sutiko nuotraukomis ir savo reakcija pasidalinti ir su DELFI.
Užtruks kelias minutes išsiaiškinti, kad tos minimos "pigesnės" prekės UK yra akcijinės (akcijos ženkliukai arba tyčia išimti arba yra už kadro). Kažkodėl jos palygintos su pilna kaina Lituvoje, nepaisant to fakto, kad kai kuriuose tinkluose beveik visos minimos prekės ir Lietuvoje šiuo metu yra po akcija. Ir kainuoja daugmaž panašiai, kaip UK.
Comment
-
Seimo pirmininkas vėl traukia PVM mažinimo kortą
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis svarsto, jog siekiant sumažinti arba stabilizuoti kainas, galėtų būti išbandytas pridėtinės vertės mokesčio (PVM) sumažinimas tam tikriems būtiniausiems maisto produktams. „
Mes lygtai ir esame pamiršę tokį dalyką, kad PVM tarifas galėtų galbūt keliems produktams būti sumažintas kuriam tai laikotarpiui ir pažiūrėti, ar tai turės įtakos kainoms. (...) Tai kol kas būtų nauja iniciatyva“, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė Seimo vadovas.
Anot jo, PVM galėtų būti mažinamas duonai, mėsai ir pienui...
© Lietuvos žiniosSvarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...
Comment
-
senasnamas , kaip ten su sviesto kainomis? Vis dar perki už 20 Eur/kg (ar kiek tu ten mokėdavai?). Kaip keitėsi sviesto kaina paskutinius metus?
Comment
-
Parašė lukass Rodyti pranešimąSeimo pirmininkas vėl traukia PVM mažinimo kortą
Daugiau skaitykite: https://www.lzinios.lt/lzinios/Ekono...o-korta/270983
© Lietuvos žiniosPaskutinis taisė andyour; 2018.08.22, 21:07.
Comment
-
Litras benzino per metus pabrango 16 centų
Populiariausių degalų kainas lyginant su praėjusių metų vasara, litras A95 benzino pabrango 16 euro centų, o 1 litras dyzelinio kuro - 19 euro centų. Pilant 50 litrų baką degalų, šiemet vairuotojai mokėjo 8-9,6 euro daugiau, nei pernai...Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...
Comment
-
Pagaliau bent vienas tekstas, kuris pasako, kodėl iš tiesų kainos didelės. Dar galite komentarus paskaityti.
Algimantas Rusteika. Sistema niekada neleis sumažinti kainų
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/lit....d?id=78854125
Comment
Comment