1,5 karto? Gal nejuokinkim voverių? Ką jie priskaičiavo čia, tai nelabai suvokiu. Jei taip būtų, tai mus turėtų užplūsti darbo migrantai iš krizės krečiamos Anglijos, kurie už 3000 Lt maždaug (1,5 karto daugiau už vidutinę Lietuvos algą) čia dirbtų ir sočiai gyventų - įsigytų blokuotą namą priemiestyje, keistų mašinas kas 4-5 metus, dukart per metus važiuotų atostogų į užsienį ir pan. Pasirodo, neveltui krizė mus purto, mes labai išsivysčiusi stipri ekonomika esam. Ko čia tie dėstytojai nerimsta streikuodami, taigi gyvena kaip britai??? Tikra revelacija šiandien.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Kainos Lietuvoje ir kitur
Collapse
X
-
Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą1,5 karto? Gal nejuokinkim voverių? Ką jie priskaičiavo čia, tai nelabai suvokiu. Jei taip būtų, tai mus turėtų užplūsti darbo migrantai iš krizės krečiamos Anglijos, kurie už 3000 Lt maždaug (1,5 karto daugiau už vidutinę Lietuvos algą) čia dirbtų ir sočiai gyventų - įsigytų blokuotą namą priemiestyje, keistų mašinas kas 4-5 metus, dukart per metus važiuotų atostogų į užsienį ir pan. Pasirodo, neveltui krizė mus purto, mes labai išsivysčiusi stipri ekonomika esam. Ko čia tie dėstytojai nerimsta streikuodami, taigi gyvena kaip britai??? Tikra revelacija šiandien.
Pagal IMF (2007 est.)
Lithuania: $17 661
United Kingdom: $35 134
skirtumas = apie 2 kartus
Turint omeny, kad paskutinius pora metu atlyginimai Lietuvoje didejo neproporcingai greit, 1,5 kartu "realiu" atlyginimu skirtumas beveik skamba realiai.
Nors tai tegali atspindeti situacija tik gyvenant toje salyje ir nekisant is jos nosies (kas siandien vargiai imanoma).
Comment
-
Be to reikia įvertint tą dalyką, kad britai tas savo sąlygas turi kur kas seniau nei lietuviai. Ir jei lietuvis dabar dar tik pradeda išsimokėt paskolą už būstą, tai britas ją jau seniai išsimokėjęs ir jam daugiau pinigų lieka ant duonos, sviesto ir kramtoškių.Got sun in my face, sleeping rough on the road
Comment
-
Akcizai benzino litro kainą pakels 44 centais, puslitrio degtinės - 77 centais
http://www.lrytas.lt/-12293490751227...77-centais.htmW. Churchill: "Niekada, niekada, niekada nepasiduokit".
Burlenčių ir jėgos aitvarų maratonas, Šventoji 2007
Buvęs "Elnio" odų ir avalynės fabrikas, Sinagoga ir Ch. Frenkelio vila Šiauliuose
Comment
-
Akcizai degalams didinami norint pasiekti Europos Sąjungoje nustatytus minimalaus akcizo dydžius bei atsižvelgiant į palankią padėtį naftos rinkos rinkoje, kurioje pastaruoju metu kainos mažėja.
Kaip vienas draugas pakomentavo:
jauciu po keliu metu bus toks skelbimas:
isnuomuojama 65 kvad.tukst. teritorija
privalumai:
prie juros, autonominis sildymas ir AIE, naftos perdirbimo fabrikas, 3mln darbo ranku, yra misko, ezeru.
Domina tik rimti pasiulymai
LR vyriausybe
Paskutinis taisė Mjso; 2008.12.15, 19:14.
Comment
-
Grįžtant prie kainų temos:
Mano žmona prieš kelias dienas grįžo iš Šveicarijos.
Ji nėra keliavus daug (tiek kiek aš), tai buvo abstulbus šmutkių kokybe, gausa, brendais ir žinoma kainomis,kurios ganėtinai mažesnės nei pas mus.
Pavyzdys: Užėjo ji į kosmetikos parduotuvę apsishopint. Paklausė konsultantės apie blakstienų tušą. Tai ta, atsargiai pasiūlė Guerlain firmos (laaabai brangu pas mus), išvardino privalumus ir t.t. Žmona susidomėjo kaina, galvojo,kad bus astronominė. Na,pardavėja sako,kad brangus - 90 Lt.
Tai žmona nusipirko 2 vnt ir pasakė konsultantei,kad kažkox Loreal LT kainuoja 80 Lt,o kokybė tokia š.....
Taigi,pas mus kainos tikrai yra išpūstos iki nesveikumo
Patys matote..
Ech...
Bet lauktuvėms parvežtas Šveicariškas alus buvo skanus.. Toks "gyvas" ir turtingo skonio.. BuvoPaskutinis taisė iris; 2008.12.17, 18:07.
Comment
-
Parašė iris Rodyti pranešimąGrįžtant prie kainų temos:
Mano žmona prieš kelias dienas grįžo iš Šveicarijos.
Ji nėra keliavus daug (tiek kiek aš), tai buvo abstulbus šmutkių kokybe, gausa, brendais ir žinoma kainomis,kurios ganėtinai mažesnės nei pas mus.
Pavyzdys: Užėjo ji į kosmetikos parduotuvę apsishopint. Paklausė konsultantės apie blakstienų tušą. Tai ta, atsargiai pasiūlė Guerlain firmos (laaabai brangu pas mus), išvardino privalumus ir t.t. Žmona susidomėjo kaina, galvojo,kad bus astronominė. Na,pardavėja sako,kad brangus - 90 Lt.
Tai žmona nusipirko 2 vnt ir pasakė konsultantei,kad kažkox Loreal LT kainuoja 80 Lt,o kokybė tokia š.....
Taigi,pas mus kainos tikrai yra išpūstos iki nesveikumo
Patys matote..
Ech...
Bet lauktuvėms parvežtas Šveicariškas alus buvo skanus.. Toks "gyvas" ir turtingo skonio.. BuvoPaskutinis taisė Vaidas; 2008.12.17, 18:47.
Comment
-
Parašė Vaidas Rodyti pranešimą/\ Prieš grįžtant prie kainų, reikėtų perskaityti temos pavadinimą, nes kartais "nusigrybavę" pranešimai perkeliami į jiems skirtą temą
Nugrybavau...Paskutinis taisė iris; 2008.12.17, 18:25.
Comment
-
Parašė innuendo Rodyti pranešimąBuvau Šveicarijoje rudenį, tai kaip tik kainos didokos pasirodė. Nors po kosmetikos parduotuves nelaksčiau, tačiau nusipirkus laikrodį jis buvo apie 10% brangesnis nei Airijoje. Apie kainas restoranuose iš viso patylėsiu .Paskutinis taisė Vaidas; 2008.12.17, 18:47.
Comment
-
-
Eletros kainos - įdomesnis lyginimas nei kokia kokakola ar šikpopieris
Briuselyje elektra pigesnė nei Lietuvoje
http://www.delfi.lt/news/economy/ene...hp?id=21856708
Comment
-
Parašė Linas Rodyti pranešimąSavaitgalį buvau Stokholme, tai ten kainos tikrai didžiulės. Alaus bokaliukas (0,4 ltr) 20 Lt bare, vienkartinis bilietas metro ar autobusui 10 Lt ir panašiai. Su mūsų pinigais ilgai neišgyventum.
Bet papietaut ten tikrai geriau galima nei Lietuvoje Pamenu pietaudavau gal uz 20lt savitranos bufete, maistas katik pagamintas pietums galima rinktis is keliu kokybisku karstu patiekalu ir daug saltu bei gerti kiek nori alaus Galima apsiryt iki mirties Pas mus uz dvidesims litu tai galima gauti abejotinos kokybes lekste Nors aisku daug valgyt nesveika bent toks pliusas tik gaila kokybe pasmus prastesne ir brangesne.
Comment
-
Užkliuvo skaičiukai straipsnyje šiokie tokie, sukėlė minčių.. Straipsnis apie tai, kad kol bankų vadai dalinasi rekordines premijas, Kalėdos paprastiems bankų darbuotojams neateis.. labai smarkiai nukarpyti pinigai Kalėdų vakarėliams. Kitaip sakant, nieks nesikeičia net ir po šitos baisios krizės, turčiai toliau lobsta, o skurdžiai toliau skursta.. visa tai labai liūdna, gaila klerkų.. bet, toks gyvenimas.. bet ne tame esmė, užkliuvo kitkas, pagal tai, kas iliustruojamai, galima už tuos 10 svarų skirtų galvai banke nupirkti..
http://www.bloomberg.com/apps/news?p...tR2H8JA&pos=10
žiūrim, ką turim, Londono Citi bare už 8,21 poundo galima gauti dvi pintas alaus ir čipsų pakelį.. Tai dabar pagalvojau, ok, atmeskim valiutų kursus ir tiesiog skaičiuokim, kiek piniginių vienetų uždirba statistinis londonietis pvz ir statistinis vilnietis ir ką už tai gauna. Jau matome, kad londonietis "du alaus ir čipsų" pramogų paketą įsigija už 8,21 pinigų. Vilniuje toks paketas (maža to, kad mūsų bokalas mažesnis už pintą) kainuotų centre mažiausiai 14-15 pinigų. Dabar gi žiūrim, statistinis londonietis uždirba kažkur apie 2500 pinigų, kai vilnietis apie maždaug 2000 pinigų į rankas gauna.. http://www.statistics.gov.uk/cci/nugget.asp?id=285
Tai kaip pasakytų mitų griovėjai, išeitų, kad bent jau šitoje plotmėje Londonas jo piliečiui yra santykinai ir gan smarkiai yra pigesnis miestas už Vilnių vilniečiui, ir mitas, kad Londonas yra vienas brangiausių miestų, yra sugriautas?? John, pasiaiškinkite, prašau, kaip čia taip yra? Ir atmeskime šiam kartui būsto nuomą, nes, akivaizdu, ji (ir susisiekimo kaštai) yra vienas esminių veiksnių lemiančių Londono pragyvenimo brangumą. Iš ko tada Londone, kur yra kosminės ir patalpų nuomos kainos, išsilaiko barai ir kavinės?? Nes pas mus net ir prie esamų kainų, išsilaikyti jiems yra sunku, ko pasekoje (na, žinoma, "padėjo" akcizai, mokesčiai) ir nemažėja, iš esmės, alaus baruose kainos..Jūsų,
Analitikas PlėtRa™
Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.
Comment
-
tai kai sakoma Londonas (ar koks miestas kitas) yra "brangus" ar "brangiausias" tai turima mintyje kainas lyginant su kitais miestais, o ne santykinai imant atlyginima ir kainas bei lyginant ta proporcija. Kitu atveju brangiausiais pasaulio miestais nenustebciau, kad taptu kokie nors miestai is treciojo pasaulio (kur algos minimalios, o kainos palyginus su ta minimalia alga milziniskos)
Comment
-
tai čia buvo labiau ironiškas palyginimas for fun..
šiuo atveju labiau lyginant perkamąją galią, nes tie kainų lyginimai tarp miestų tai irgi toks labiau PR žaidimas naudingas toms firmoms savo žinomumui kelti, įdomus nebent turistams įsivertinti, kiek kainuotų kur keliauti, bet jei pvz. lyginti emigraciją planuojant, tai juk reikai atsižvelgti labiau į tai, kiek ten gyvendamas gausi dirbdamas ir kiek kam turėsi išleisti, kad pragyventi ir pan. Žvelgiant iš šios pozicijos ir lyginau, kad iš esmės statistiniam londoniečiui po darbo išgerti bokalą skauda mažiau nei vilniečiui, faktas, kad vilniečiui Londone išlenktas bokalas žiauriai skaudėtų..Jūsų,
Analitikas PlėtRa™
Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.
Comment
-
Šiaip kartais išties ir man kyla panašūs klausimai. Tik nebūtinai dėl Vilniaus ar Londono (šiuo atveju lyginame išsyvysčiusią šalį su besivystančia, dėl ko tokie skirtumai yra suprantami). Visgi, tarkim, būdamas Singapūre nesuprantu, kodėl maistas pigiame restorane ten kainuoja pigiau, nei pigiame restorane Vilniuje arba kodėl važiuoti tenykščiu blizgančiu metro kainuoja pigiau, nei autobusu Vilniuje? Lietuvoje bent jau auginamas ir gaminamas maistas, kuomet 100% tenykščio maisto (kaip ir visų kitų resursų) yra importuojama... jau nekalbu apie žemės trūkumą ir dėl to dideles NT kainas, kas teoriškai turėtų atsiliepti ir tame NT teikiamų paslaugų kainai.
Viena yra santykinis pigumas, bet kai net absoliučiais skaičiais gerokai daugiau uždirbantis miestas/valstybė daugelyje sričių (pvz. maisto, viešojo transporto) yra pigesnė už gerokai skurdesnę valstybę, tuomet tikrai atrodo keista.
Comment
-
Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimąJohn, pasiaiškinkite, prašau, kaip čia taip yra? Ir atmeskime šiam kartui būsto nuomą, nes, akivaizdu, ji (ir susisiekimo kaštai) yra vienas esminių veiksnių lemiančių Londono pragyvenimo brangumą. Iš ko tada Londone, kur yra kosminės ir patalpų nuomos kainos, išsilaiko barai ir kavinės?? Nes pas mus net ir prie esamų kainų, išsilaikyti jiems yra sunku, ko pasekoje (na, žinoma, "padėjo" akcizai, mokesčiai) ir nemažėja, iš esmės, alaus baruose kainos..visur grazu, bet vis skirtingu kampu :)
Comment
Comment