Pagrindinė diabeto priežastis būtent mityba ir gyvenimo būdas. O daugėjant tokių diabetikų, aišku, kad jų vaikai jau turi "polinkį" į diabetą. Nors štai mano močiutės dvi seserys susirgo diabetu jau būdamos apie 70 metų. Bet tai ta karta, kuri dirbo rankomis, mašinų neturėjo... Sibire buvo.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Girtuoklystė Lietuvoje ir būdai jai pažaboti.
Collapse
X
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąJuk jam 18-a. O pardavėja iš kur žino? Jei jai yra leidžiama pačiai spręsti pagal pirkėjo išvaizdą reikalauti ar ne dokumento, tai iš tokio įstatymo jokios naudos. Jei jau reikalauti dokumento, tai iš visų pirkėjų.Paskutinis taisė Eisinas; 2016.09.28, 10:19.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąJau perskaičiavau. Realiai gaunasi po 13 l spirito ant galvos, pridedant kitur parduodamą alkoholį iš tiesų gaunasi apie 15-16 l spirito per metus "ant galvos". Taip gaunasi, kad apie 300 tūkst. piliečių kasdien (!!!) suvartoja puslitrio degtinės ekvivalentą. Tikrai girtuoklių tauta (jei pateikiama statistika nemeluoja).
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąNieko keisto, pažiūrėkit, kiek normalūs eiliniai žmonės prekybos centruose tempia prisikrovę butelių alaus, degtinės, vyno, brandžio ir pan. Vien alkoholio skyriaus dydis daug ką pasako, kelis kartus didesnis nei pieno, daržovių ar bet kurie kiti.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąAš tik noriu pažymėti, kad tokiu atveju alkoholizmu (pagal vakarietišką apibrėžimą) serga ne 50 tūkst., o 500 tūkst. gyventojų, ir dar keli šimtai tūkstančių yra rizikos grupėje. T.y. kas trečias pilietis, išskyrus vaikus (nors ir dėl jų gali kilti klausimų kartais).
Formaliai visi rūkantys narkomanai, tad tie apibrėžimai slidus reikalas...
Comment
-
Pagal Vilimą akcijoje "Rodom" dalyvaujantys tinklai parduoda ~400000 degtinės butelio ekvivalentų (DBE) per dieną. Lietuvoje nepilni 3000000 gyventojų, reiškiasi grubiai per savaitę kiekvienam LT gyventojui tenka po vieną DBE, t.y. per metus ~50DBE, vidutinėje 4 asmenų šeimoje ~200DBE per metus.
Pala pala, einu į bufetą, susiskaičiuosiu kiek nedageriu ...It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąNe mes vieni geriam, tik truputį daugiau nei kiti, bet ne 2 ar 3 kartus daugiau. Kiek alkoholikų pvz. Austrijoje, kur vienai galvai tenka 12 litrų spirito?
Formaliai visi rūkantys narkomanai, tad tie apibrėžimai slidus reikalas...
Alkoholis, tabakas, narkotikai yra masinio naikinimo ginklai, jais vykdomas genocidas. Ir tai turėtų įsikalti į galvą kiekvienas.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąNe mes vieni geriam, tik truputį daugiau nei kiti, bet ne 2 ar 3 kartus daugiau. Kiek alkoholikų pvz. Austrijoje, kur vienai galvai tenka 12 litrų spirito?
Formaliai visi rūkantys narkomanai, tad tie apibrėžimai slidus reikalas...
Butelis degtinės per dieną - tai jau visiški balti arkliai ir greita pabaiga, bet pas mus tokių, pasirodo, yra šimtai tūkstančių. O masinių psichozių ir mirčių kažkaip nesimato (ar jos slepiamos).
Comment
-
Žinoma, kad masinės psichozės slepiamos, nes į psichiatrinę ligoninę patekti sunku. Šeima nenori, pats alkoholikas nenori, vadinasi ir pagalbos nėra, ir statistikon nepapuola. Mirties priežastys nuo alkoholio - tik apsinuodijimai. Visa kita eina kaip širdies ligos, kepenų ligos, mirtis nuo traumų ir pan. Širdies ligoms ypač mėgstama priskirti daug mirčių. Bet tai (širdies problemos) dažniausiai būna pasekmė, o ne priežastis. Todėl statistika, susijusi su širdies ligomis, visiškai iškreipta ir neatspindi realios situacijos, susijusios konkrečiai su širdies ligomis.Paskutinis taisė Al1; 2016.09.28, 10:35.
Comment
-
O masinių psichozių ir mirčių kažkaip nesimato (ar jos slepiamos).
Moderate drinking -- no more than 1 drink a day for women and 2 for men -- appears to protect some people against heart disease.
Kai kurie senukai juk giriasi, kad kas dieną po burnelę padaro ir niekuo nesiskundžia.
Alcohol may help your heart in these ways:
It raises HDL or "good" cholesterol.
It lowers blood pressure.
It stops blood from clotting. This can be good or bad. It may hold off heart attacks, but it could make you bleed more easily.
It helps prevent damage caused by high LDL or "bad" cholesterol
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąAr yra bent minimalių faktų, kad kasos uždegimą jam sukėlė alkoholis? Priežasčių gali būti ne viena, kartais jos išvis nenustatomos. Alkoholis paprastai sukelia lėtinį, o jam diagnozuotas ūminis.
Žinau vieną atvejį, kai gana jaunas žmogus mirė nuo vienos taurelės degtinės. Be abejo, mirė ne tik nuo jos pačios, nors jokių chroniškų susirgimų kaip ir neturėjo, bet kaip katalizatorius - tikrai taip. Juolab, kad gydytojai stebėjosi, kad tokia dozė sukėlė ganėtinai sunkų apsinuodijimą, kuris savo ruožtu lėmė širdies smūgį.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąGaliojančiuose įstatymuose nebuvo. Buvo tik deklaracija, kad alkoholiniai gėrimai nepilnamečiams neparduodami. O kaip sukontroliuoti? Kilus įtarimui dėl amžiaus galima reikalauti dokumento. Tačiau naujos pataisos yra demagogija. O kas tai yra jaunimas? O kas kontroliuos ir nurodinės, kad štai šis pirkėjas yra jaunimas ir kad jam privalu rodyti dokumentus? Pardavėja? Tai ji parduos ir 16-mečiui ir visiškai teisėtai, nes jai atrodys, jog tai pilnametis. Juk reikalauti dokumentų ji privalės tik tuo pagrindu jei jai atrodys, jog pirkėjas neturi 18-os.
Parašė Al1 Rodyti pranešimąTai ne pateisinimas, ne paguoda. Reikia, kad gertų tiek, kiek, pavyzdžiui, arabai.
Comment
-
Straipsnyje paminėtos konkrečios ir paprastos priemonės, akivaizdžios ir be didelių tyrimų, ką reikia daryti norint realiai sumažinti alkoholio apyvartas
Alkoholio problemos „sprendžiamos“ viešaisiais ryšiais
Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/partnerio-turiny...hp?id=72420516
Vertinant ne alkoholio kainą, bet jo įperkamumą, reikia paminėti, kad nuo 1995 metų iki 2014 metų alkoholinių gėrimų įperkamumas išaugo net 590 procentų. Vadinasi už disponuojamas pajamas galime nupirkti vis didesnį kiekį alkoholio.Tačiau žinant, kad Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento kontrolės darbuotojus galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, galima numanyti, kiek yra šansų, kad reali kontrolė pasieks bent nedidelę dalį tų 19 500 prekybos vietų. O ir tą pačią instituciją nuolat siūloma naikinti, kad negadintų verslininkams nuotaikos.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
Ar 19 500 prekybos vietų Lietuvai nėra per daug?
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąPats tu demagogija. Prieš tai rašei, kad prekybininkai blogai daro, reikalaudami dokumentų, dabar, kai pakeitė įstatymą (ir jis tai dabar draudžia), vėl blogai. Tau iš viso kas nors gerai (neskaitant tavo mylimos rusijos, kur turbūt viskas idealu)?
Nereikia. Užtektų, kad kaip italai ar prancūzai.
Prancūzai yra prasigėrę, geriau pažiūrėk statistiką. Pora litrų mažiau nieko nereiškia. Reikia, kad būtų pora litrų ar mažiau ant galvos.Paskutinis taisė Al1; 2016.09.29, 09:52.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąStraipsnyje paminėtos konkrečios ir paprastos priemonės, akivaizdžios ir be didelių tyrimų, ką reikia daryti norint realiai sumažinti alkoholio apyvartas
Alkoholio problemos „sprendžiamos“ viešaisiais ryšiais
Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/partnerio-turiny...hp?id=72420516
Ar 19 500 prekybos vietų Lietuvai nėra per daug?
Comment
-
Efektyviai kontrolei vienas kontrolės ekipažas turi kontroliuoti bent 100 prekybos vietų. Ir tai per mėnesį išeitų tik kartą, gal du, patikrinti. Kadangi vienas tai ne kontrolė, kontrolė turi būti bent iš 3 darbuotojų, vadinasi, reikia apie 600 darbuotojų. Vidutiniškai po 10 kiekvienoje savivaldybėje, aišku, mažesnėse mažiau, didesnėse daugiau.
Comment
Comment