Parašė digital
Rodyti pranešimą
Beje, triukšmingiausi " kalbos gynėjai" (tiek internetiniai komentatoriai, tiek kalbos biurokratai) apie tai niekada nesusimasto.
[QUOTE=Al1;731424]Nes 95% ir gal netgi daugiau pavadinimų yra sudaromo iš daiktavardžių. O jie absoliučiai visi lietuvių kalboje turi galūnes. Būdvardžiai taip pat. Yra nedidelė dalis pavadinimų, kurie sudaryti iš skaitvardžio, įvardžio ir pan. Bet lietuviškų. Dar viena pavadinimų rūšis yra santrumpos iš kelių raidžių (ir skaitmenų).
Kalbos susintojai ir yra tie, kuriems lietuviški pavadinimai yra "ne lygis".
Teisiniai reikalavimai negali prieštarauti Konstitucijai. O ten aiškiai parašyta, kas valstybinė kalba yra lietuvių. Kalbos dalykus reguliuoja ne teisininkai, o kalbininkai. Teisininkai visa tai įvelka tik į juridinius marškinius, bet ne taip, kaip jiems norisi, o kaip pasako kalbininkai.
1) mokslininkai, tyrinėjantys kalbą. Jie nieko nereguliuoja, o dirba mokslinį darbą. Kaip visada būna tarp mokslininkų, visada yra skirtingos teorijos, versijos, mokyklos, argumentai - apie jokių vieningą nekintančią "tiesą" negali būt nei kalbos.
2) kalbos biurokratai. Jiems "lietuvių kalba" yra tolygų tam, kas patvirtinta įstatymų nustatyta tvarka. Bet kadangi jie yra valstybės aparato dalis, jų galios tiesiogiai išplaukia iš konkrečių įstatymų straipsnių - taigi šitiems kalbininkams įstatymų laikymasis yra privalomas. Įsivaizdavimas, kad kalbininkai yra aukščiau įstatymų - visiškai klaidingas.
Comment