Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvių kalba

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    /\ gal kam nors ir yra lotynu kalba gimtoji, man ji yra svetima...

    Comment


      Gal ir yra, bet visai neteko girdet.
      Pagal istatyma leidziama suteikt ir registruot vardus is lietuviu kalbos zodyno arba lotyniskus.
      Tik nepakantumas teisės pažeidimams ir optimizmo skleidimas atves mūsų valstybę į tiesos kelią :)

      Comment


        Dėl lietuviškų pavadinimų ant lietuviškų prekių, tai tik tuomet, kai sukursime kažkokį tikrai vertingą produktą, tai tuomet ir galėsime jį vadinti pvz "Ačiū". O kol konkuruojame tik pagal darbo jėgos kainą, tai rašysime angliškai.
        Estus aš irgi suprantu. Gyveni estijoj - kalbėk estiškai. Anglijoj lietuviai anglų neprašo lietuviškai šnekėti

        Comment


          Parašė Tomizmas
          Čia ne apie lietuvių kalbą, tiesiog įdedu kaip pavyzdį iš kurio daugumai lietuvių derėtų pasimokyti, tuo labiau kai estų situacija yra tokia pat kaip mūsų. Puikiai pasirodė eilinį kartą, saunuoliai.

          T.H.Ilvesas: kalbi rusiškai - pripažįsti okupaciją




          Įdomu ko gi jis piktinosi. Gal buvo rusų tautybės? Ir įdomu nuo kada 1/4 yra daugelis...
          Kodėl daugumai ir nuo kada estų situacija tokia pati kaip mūsų?
          Mano galerija Flickr'yje

          Comment


            Žinai, keista, tuos beveik 9 mėnesius begyvenant Estijoje dar nebuvo taip, kad aptarnaujant pamatę, kad nelabai stipriai kalbu estiškai, būtų perėję į kitą kalbą, išskyrus rusų, nors visada stengiuosi lementi estiškai. Taigi dar klausimas, kaip čia pas juos su ta "savigarba"

            O dėl tos stuacijos, tai, nepyk, man kažkaip panašiau, kad ją pats sugalvojai
            Mano galerija Flickr'yje

            Comment


              /\ man irgi taip pasirode... megstame mes pafantazuoti kartais...

              Comment


                Parašė Tomizmas
                Nieko sau sugalvojau Tu gal Vilniuje viešuoju transportu nevažinėji ir su pensijinio amžiaus bobelėmis nesusiduri?

                O kaip kalbama su užsieniečiais - vienas dalykas, bet visai kas kita yra kaip kalbama su vietiniais gyventojais... Gal ir estai aišku pašneka mažumos kalba, bet faktas yra tas, kad niekada nieko panašaus į estų prezidento pasisakymą niekada neteko girdėti iš Lietuvos valdžios atstovų. Tokia vat kunigaikštienė su regalijomis Prunskienė tai Visagine pa ruski balbatavo su rinkėjais susitikusi.
                Kai tik būnu Vilniuj dažnai pavažinėju, bet nors ir į rusiškus klausimus visada atsakau lietuviškai, net nebuvau susidūręs su kažkuo panašaus, kaip tavo minėtas atvejis, dėl to ir keista Beje, nemanau, kad tai būtų įmanoma kokiame nors Kaune ar kitame "lietuviškame" Lietuvos mieste

                O kad iš lietuvos pareigūnų nieko panašaus nesi išgirdęs, nėra kažkas stebėtino vien dėl to, kad Lietuvoje nėra stiprios tautinės mažumos ir ji yra palyginti gerai integravusis, o tai reiškia, kad nėra ir problemų, su kuriomis susiduria Latvija ir Estija tiek viduje, tiek santykiuose su didžiuoju kaimynu.
                Mano galerija Flickr'yje

                Comment


                  nemanau kad zinoti daug kalbu yra blogai... nekalbeti rusiskai vien is principo atrodo vaikiskai. Aisku yra tokiu ir pas rusus, kurie is principo nekalba lietuviskai, tai tokie irgi gaidziai... Nu bet mes gi civilizuota tauta, kam mums elgtis kaip kai kurie necivilizuoti... ar ne taip?

                  Comment


                    Tomizmas, be reikalai isputi problema. Koks tau tikslas gincytis ir kazka irodinet? Atsakai, kad nesupranti rusiskai ir viskas.

                    Comment


                      Parašė x21 Rodyti pranešimą
                      nemanau kad zinoti daug kalbu yra blogai... nekalbeti rusiskai vien is principo atrodo vaikiskai. Aisku yra tokiu ir pas rusus, kurie is principo nekalba lietuviskai, tai tokie irgi gaidziai... Nu bet mes gi civilizuota tauta, kam mums elgtis kaip kai kurie necivilizuoti... ar ne taip?
                      Visiškai pritariu.
                      Mano galerija Flickr'yje

                      Comment


                        Parašė Tomizmas
                        ..Vokiečiai gal irgi gaidžiai kaip sakai, kad nešneka turkų kalba "iš principo"?
                        Gaidziai tik tie vokieciai, kurie zino turku kalba, bet vien "is principo" su turkais nekalba turku kalba... visi kiti vokieciai normalus biurgeriai... jie neprivalo zinoti/kalbeti turkiskai... ir nekalba...

                        Comment


                          Parašė Tomizmas
                          Bet gyvename tai LIETUVOJE! ...
                          Va ir as apie tai, gyvename Lietuvoje, o ne Afrikoje... musu salis demokratine, civilizuota, mes turime rodyti pavyzdi... jei norime kad apie musu visame sviete kalbetu kaip apie aukstos kulturos tauta, o ne kaip apie afrikieciu, nulipusiu nuo palmes bureli... nejaugi busi pries?

                          Comment


                            Parašė Tomizmas
                            Jeigu aš būčiau taip pasakęs ir viskas būtų tuo ir užsibaigę, tai nebūtų ir problemos, bet kai man kiti pradeda kažką aiškinti tai man tylėti irgi ne fasonas.
                            Sunku patiket, kad trumpai atsakius "As nesuprantu rusiskai", visos troleibusos bobos puola putotis ir tave aukleti. Speju tau paciam patinka pasigincyti ta tema.

                            Comment


                              Parašė Tomizmas
                              Bet gyvename tai LIETUVOJE! Aš pas juos nuvažiavęs, o tuo labiau nuolat gyvendamas lietuviškai neveblenčiau, nes žinau kur pasiūstų. Jokie čia ne principai. Vokiečiai gal irgi gaidžiai kaip sakai, kad nešneka turkų kalba "iš principo"?
                              O jie čia gyvena visą arba didesnę dalį gyvenimo. Ir visada kuo puikiausiai susišnekėdavo rusiškai:-) nematau kitos išeities, kaip palaukti kažkiek laiko, kol tie "iš principo" lietuviškai nešnekantys išmirs. Kaip ten bebūtų, didelės problemos jie nesudaro. Jaunoji karta puikiai kalba lietuviškai...

                              Jeigu manęs kas nors paklausia rusiškai, dažniausiai pabandau atsakyti. Ne visada žinai, kokia situacija. Dažniausiai vietiniai klausia, o štai kartą ar du turistas užkalbino. Rusiškai kalbėti moku, nors ir nelabai gerai, žodžiai stringa, bet juk nesakysiu, kad rusiškai nekalbu, arba nesiųsiu kur nors toliau niekuo dėto žmogaus. Prieš kalbą ar tautą nesu nusistatęs, tik prieš piktus ir nemandagius žmones... ir istoriškai priešiškas valstybes

                              Beje, vokiečiai turkiškai nekalba ne todėl, kad nenori, o todėl, kad nemoka ir turkus patys pasikvietė... o dabar šaukštai po pietų.
                              Paskutinis taisė Kecal; 2008.02.25, 21:01.

                              Comment


                                Parašė Tomizmas
                                ...Tai reikia dar eiti pasimokyti lenkų, romų, baltarusų, o su laiku dar ir kinų...
                                O kodel gi ne? Kuo daugiau kalbu zinosi, tuo tau lengviau gyventi bus ir tokiu troleibusiniu problemu nebebus...

                                Comment


                                  /\ nepusk burbulo... kulturingas zmogus visur kulturingas... turetum jau suprasti is sios temos...

                                  Comment


                                    Parašė Tomizmas
                                    Čia manau kad visiškai ne prie ko. Ką tai turi bendro su šia tema? Atseit būtumėme kulturingi ir civilizuoti jei išmoktume visų tautinių mažumų kalbas ar kaip? Tai reikia dar eiti pasimokyti lenkų, romų, baltarusų, o su laiku dar ir kinų prireiks.
                                    Ne, tiesiog moki kalbą arba ne. Jeigu moki, bet "iš principo" kalbi tik lietuviškai, elgiesi negarbingai. O jeigu nemoki ir vis tiek sugebi prieš save nuteikti visą autobusą...

                                    Niekas nė vieno iš mūsų per prievartą nevaro į rusų kalbos kursus. Beje, faktas, kad Lietuvos geografinė padėtis yra tokia, kokia yra, todėl rusų kalba yra labai netgi naudingas dalykas. Galima tai ir kitaip pavadinti: "pažink savo priešą, Kaščėjų Nemirtingąjį"... Dėl to, kad pramokau rusų kalbos (ne mokykloje), tikrai nesiskundžiu.

                                    Comment


                                      Parašė Tomizmas
                                      ..Jei domina mano rusų kalbos žinios...
                                      Nemanau kad kazkam cia butu labai idomu zinoti, koks tavo rusu kalbos zinojimo lygis. Cia tavo asmenine problema. Nemoki - nekalbek. Tikrai Lietuvoje niekas taves neprivers kalbeti jokia kalba apart lietuviu...
                                      Ko gero jau pastebejai kad temoje taves niekas nepalaiko... matai forumas skirtas zmonems su intelektualiniu lygiu auksciau uz vidurki...

                                      Comment


                                        Parašė Tomizmas
                                        ...Dar ir intelektas mano atseit ne aukštesnis už vidurkį?..
                                        As taip nesakiau... vel fantazuoji..?
                                        Paskutinis taisė x21; 2008.02.25, 21:24.

                                        Comment


                                          Parašė x21 Rodyti pranešimą
                                          <...>
                                          Ko gero jau pastebejai kad temoje taves niekas nepalaiko... matai forumas skirtas zmonems su intelektualiniu lygiu auksciau uz vidurki...
                                          Na šiuo atveju aš palaikau Tomizmą. Su vietiniais rusais visada kalbu tik lietuviškai. Iš patirties žinau kad jie visi lietuviškai supranta (bent jau Klaipėdoj). Kartais jie ir patys pradeda kalbėt lietuviškai, o kartais pokalbis tęsiasi dviem kalbom ir aš čia problemos nematau- jiem lengviau kalbėt rusiškai, o man lietuviškai, svarbu kad susišnekam.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X