Parašė PoDV
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Diskusijos apie Baltarusijos santvarką ir ekonomiką
Collapse
X
-
Paskutinis taisė Eidvis; 2022.09.05, 18:38.
- 3 patinka
-
Parašė PoDV Rodyti pranešimą
Mes čia Baltijos šalyse, Lenkijoje ir UK kalbame, kad turim išjudinti Lukašenką, Putiną, bet realybėj kartais susidaro įspūdis, kad jie tikrai kaip uola. Lukašenkos neįveikė protestai, Rusijoje irgi kažkokia rimtis, beje Baltarusijai ES narystės nelabai nereikia (ir esu girdėjęs diskusijų, kad jiems Lietuvos, Latvijos narystės ES nėra sėkmės istorijos). Tarsi uodega vizgintų šunį.
- 5 patinka
Comment
-
Parašė PoDV Rodyti pranešimąPer Neredaguota teko klausyti apie Baltarusiją. Įpūdį paliko Irmanto Meliano mintys.
Man šie du niuansai paminėti podkastuose sukėlė klausimų:
1) 2020 m. protestuose nebuvo ES vėliavų, nors Ukrainos 2014 m. protestuose buvo pilna ES vėliavų.
2) Baltarusijos opozicija esą turi šiokių tokių vilčių dėl Maskvos, iki karo netgi su Putinu siejo viltis. Gali būti, kad jie sieja kitokią Baltarusiją su kitokia Rusija.
Tarsi šalis dar gerai neapsisprendusi kas ji tokia. Sutinkam, kad ES išsivystymas yra svajonė, netgi Lietuvos ir Lenkijos, bet nejaugi jie nori tą išsivystymą pasiekti alternatyviais būdais, nežinau koks jų mąstymas.
P.S. nesakau, kad čia už gryną pinigą priimu, galbūt Baltarusija pati yra viena sudėtingiausiai suvokiamų Europos šalių, kuo daugiau lendi tuo daugiau medžių, daug visokių niuansų, nėra šalis Rusijos gubernija, bet ir neturi ryškių apčiuopiamų Ukrainos savybių dėl ES integracijos.
Dar daugiau, ko nenori matyti matyti (tiksliau - apsimesti nematančiais) mūsų politikai ir palaikę Baltarusijos protestus - ten nėra jokios realios politinės jėgos, galinčios pasiūlyti alternatyvą dabartiniam keliui, nes ji tiesiog sunaikinta. Jos apraiškos - Tichanauskaja, kurios vyras vatnikas Krym-našistas arba tas Babarika „Belgazprombank“ vadovas. Taip, jie galėtų laimėti rinkimus, bet tai ne koks Latuško, tai ne vakarietiško požiūrio žmonės.
Iš asmeninės patirties. Teko man savo laiku bendrauti su ne vienu baltarusių istoriku ar archeologu. Taigi, kai pas mus yra prestižo reikalas ir bendra norma nuvažiuoti į kokį vakarų universitetą, dalyauti konferencijoje, užmegzti ryšius, būti bendram akademinio pasaulio tinkle, jausti gyvenimo pulsą, tai ten didelis pasiekimas nuvažiuoti į Maskvą, MGU (Lomonosovą). Patys spręskite.
Toks trumpas LRT tekstas apie tas problemas: https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvo...ija-ne-imanomaPaskutinis taisė R.D.; 2022.09.05, 23:34.
- 7 patinka
Comment
-
Parašė R.D. Rodyti pranešimąDidžioji dauguma tos valstybės gyventojų negalvoja taip kaip mes ar lenkai, ar ukrainiečiai, o tai atsiliepia ir valstybingumo ...[/URL]
P.S. su bendru posto patosu aš sutinku. Aš gal kai kurias vietas net labiau sutirštinčiau, mat be sąmoningo ar pusiau-sąmoningo baltgudžių prorusiškumo dar yra pilnai pasąmoninis jų pro-rusiškumas ir jis ten pas juos visuose sluoksniuose ir jie patys jo net nefiksuoja.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Sapiensys Rodyti pranešimą
nežinau, kodėl man čia norisi pakarksėti ir prisikarksėti, bet realiai dabar niekas net nenutuokia, kokį elektoralinį šoką teks pergyventi ukrainietiško valstybingumo nešiotojams po Ukrainos laimėjimo kare (kad laimės tai aš tikiu). Galų gale lietuvius irgi traiškė tiesiog už tai kad jie lietuviai, bet tai jiems nesutrukdė 1992-ais prabalsuoti taip, kaip prabalsavo. Ukrainietiškas neabejotinai pripažintas anti-rusiškumas man visvien atrodo kažkoks paradoksalus.
Parašė R.D. Rodyti pranešimą
Tai ką jūs sakote, nėra kažkas naujo ir nežinomo. Baltarusijos valstybingumo istorija, jos raidos kelias yra kiek kitokio vektoriaus negu ES šalių ar tos pačios Ukrainos. Tai savotiškas konsensusas, kiti sakytų, kad "socialinis kontraktas" su Agrofiurerių, nors pasirinkimo sudaryti tokį "kontraktą" jie jokio neturėjo, neturi ir neturės, nes tauta nesusiformavo, tik jos apraiškos, tautinio judėjimo menka mimikrija. Baltarusija save visada pristatė kaip mediatorių tarp Rusijos ir ES, kaip neutralią, ala Šveicariją, tik be laikrodžių ir bankų, o su bulvėm ir traktoriais. Šalis pakankamai izoliuota su poslinkiu į rytus. Agrofiureris tautai pardavinėjo neutralitetą kaip didį geopolitinį pasiekimą. Didžioji dauguma tos valstybės gyventojų negalvoja taip kaip mes ar lenkai, ar ukrainiečiai, o tai atsiliepia ir valstybingumo projekcijoje. Antai apklausos rodo, kad dauguma ten nesiorientuoja į ES, o yra daugiau prorusiški. Rusija ten suprantama masių akyse kaip didysis brolis, kuris gali padėti problemai esant, todėl ir protestai buvo ne už vakarėjimą tipo Maidano tipo, o už tiesiog nusibodusį Agrofiurerį. Tai kažkiek primena Rusija, kur įsivazduojama, kad viso ko blogybė yra Putinas, nors "kolektyvinis Putinas" yra dar baisesnis. Toji nedidelė dalis visuomenės, kuri mato save kaip integralią vakarų dalį, tipo progresyvus IT sektorius ar ten šiaip ne gamyklų darbuotojai, seniai pabėgo (kurie galėjo). Puikus pvz. nesenas Jurij Dud filmas apie Baltarusių emigraciją po protestų, kuomet pagyvenusi moteris, bėgusi nuo smurto, represijų, sėdi Lenkijoje ir projektuoja viziją, kad Baltarusija (jos matymu) būtų nei Rusija, nei ES šalis, o pati sau... Provakarietiškų, kurie matytų save ES sudėtyje arba bent jau labai toli nuo Rusijos ten nėra daug. Dalį tokių matėte protestuose, vėliau pabėgusius Vilniuje, o daugumai gerai ten, tik savaitgalį reikia palėkti į IKEA ir Akropolį.
Dar daugiau, ko nenori matyti matyti (tiksliau - apsimesti nematančiais) mūsų politikai ir palaikę Baltarusijos protestus - ten nėra jokios realios politinės jėgos, galinčios pasiūlyti alternatyvą dabartiniam keliui, nes ji tiesiog sunaikinta. Jos apraiškos - Tichanauskaja, kurios vyras vatnikas Krym-našistas arba tas Babarika „Belgazprombank“ vadovas. Taip, jie galėtų laimėti rinkimus, bet tai ne koks Latuško, tai ne vakarietiško požiūrio žmonės.
Iš asmeninės patirties. Teko man savo laiku bendrauti su ne vienu baltarusių istoriku ar archeologu. Taigi, kai pas mus yra prestižo reikalas ir bendra norma nuvažiuoti į kokį vakarų universitetą, dalyauti konferencijoje, užmegzti ryšius, būti bendram akademinio pasaulio tinkle, jausti gyvenimo pulsą, tai ten didelis pasiekimas nuvažiuoti į Maskvą, MGU (Lomonosovą). Patys spręskite.
Toks trumpas LRT tekstas apie tas problemas: https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvo...ija-ne-imanoma
Comment
-
Parašė Elis Rodyti pranešimąLDDP buvo laikomi, na, ne komunistais, ir tokiais jie toli gražu nebuvo pagal ekonominę ir politinę logiką su visom privatizacijom
Parašė Elis Rodyti pranešimąir akivaizdžia pro-ES ir pro-NATO kryptimi.
Parašė Elis Rodyti pranešimąO mūsų sausio 13-oji toli gražu nebuvo tokio lygio visuomenę veikiantis įvykis kaip karas Ukrainoje su tūkstančiais aukų, tai dėl Ukrainos visuomenės bent artimiausiems keliems dešimtmečiams būčiau optimistiškesnis, nebent po karo vėl pasikartos 90-ųjų krachas.Paskutinis taisė Sapiensys; 2022.09.08, 13:13.
Comment
-
Parašė Sapiensys Rodyti pranešimą
juk ne apie politologines doktrinas aš kalbu, o apie valstybingumo suvokimą; vietoj jo buvo grupiniai buv. kom. partijos instinktai, kuriuos tik po 2017-ų sukilimo gal persvėrė pilietinė/nacionalinė darbotvarkė (to jie kol kas neturėjo progos pademonstruoti ar įrodyti). Ko troško lietuviškos masės konkrečiai 1992-ais aš atsimenu miglotai. Matyt motyvavo, kad "pro-rusiškumas = išgyvenimas". Nu bent jau gerai, kad Maskva jau neasocijavosi su pertkeliumi.
kada tas "akivaizdumas" atsirado ar būtina priminti? Anaiptol jis nebuvo instinktyvus; kai galiausiai atsirado pro-atlantinė LDDP kryptis (bent jau pradžioj) ji buvo paviršutiniška ir kažkokia tai atsitiktinė. Toks pat buvo ir LDDP elektoratas. Viskas, ką iš jų 2003-ais galiausiai sugebėjo išspausti lietuviškoji politinė klasė "proškių akcijos" pagalba - tai tų masių neutralumas euro-atlantinei integracijai (beje, kaip tik tada, kad ir trumpai, Paksas suvaidino savo Zelenskio rolę: iš populisto laikinai tapo 'valstybininku').
Kad instinktyvaus pro-europietiškumo ir pro-atlantiškumo tarp daugelio lietuvių nebuvo aš sutinku, jo ir dabar nelabai buvo iki Rusijos invazijos, daug kas labiau atėjo iš noro turėti pilnas lentynas ir ekonomiškai gyventi kaip Vakarai. LDDP labiau lyginu su tuo, kas galėjo būti tuometinėje politinėje atmosferoje ne tik Lietuvoje, bet ir visoje post-socialistinėje Europoje. Ne viena šalis turėjo savo paksų ir karbauskių kurie sutraukdavo mases. Hell, iš naujųjų post-socialistinės Europos ES narių turbūt vienintelės Vengrija (ironiška) ir Slovėnija link to ėjo be didesnių nesąmonių. Latvijoje dar porą metų prieš įstojimą į ES visuomenės parama buvo 50/50, Slovakija riebiais 90-ais išvis buvo arti pavirtimo antra Baltarusija, o tokios kaip Ukraina taip ir pasiklydo savo kelyje ir į jį sugrįžo jau gerokai vėliau. LDDP buvo šikna, bet su ta šikna Lietuvai dar sakyčiau gerokai pasisekė.
Comment
-
A.Lukašenka uždraudė Baltarusijoje kelti kainas
„Nuo spalio 6 dienos uždraudžiamas bet koks kainų kilimas. Uždraudžiamas! Nuo šiandien. Ne nuo rytojaus, o nuo šiandien. Kad per parą nepakeltų kainų“, – pareiškė jis per susitikimą su vyriausybės atstovais, atsakingais už ekonomikos reikalus.
- 1 patinka
Comment
-
On 4 August 2011 Ales Bialiatski was arrested under charges of tax evasion (“concealment of profits on an especially large scale”, Article 243, part 2 of the Criminal Code of the Republic of Belarus).[7] The indictment was made possible by financial records released by prosecutors in Lithuania and Poland.[8]
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Kuri Lenkijoj valdžia tuo metu buvo?ПТН ПНХ
«Русский военный корабль, иди нахуй!»
Comment
-
Parašė Kaimaihttps://en.wikipedia.org/wiki/Ales_Bialiatski
Nobelio premija Bjaliatskiui. Čia ne šitas kurį Šimašius kažkada atidavė Lukašenkai?
p.s. šitas. Tiksliau ne perdavė, o talkino Baltarusijos prokuratūrai."I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
- George W. Bush President of the USA
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimąO tai tuo metu Šimašius nebuvo Teisingumo ministru. Arba dar blogiau, buvo, bet "klerkas ar keli" darė, ką norėjo (tai, ko norėjo Baltarusijos žvalgyba)?"I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
- George W. Bush President of the USA
- 1 patinka
Comment
-
Parašė DeSadas Rodyti pranešimąTu galvoji kad simasius ant tokiu popieriu pasirasineja? tiesiog tokiu metu buvo tokie istatytmai ir klerkai tiesiog automatiskai pasirasinejo ir isdavinejo info pagal tuo metu galiojusia sutarti tarp baltarusijos ir LT. Iskilus skandalui i viesuma, viskas buvo istaisyta.Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąŠimašius žinojo apie tokius įstatymus? - žinojo, nes dirbo teisingumo ministru, kuris privalo žinoti visus įstatymus. Jis padarė ką nors, kad tokie įstatymai būtų pakeisti? - nieko nepadarė.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąŠimašius žinojo apie tokius įstatymus? - žinojo, nes dirbo teisingumo ministru, kuris privalo žinoti visus įstatymus. Jis padarė ką nors, kad tokie įstatymai būtų pakeisti? - nieko nepadarė.
Comment
-
Pamenu buvo aiškinančių, kad Stribašiaus ministerija išduodama Beliackį Baltarusijai darė viską pagal įstatymo raidę. O po to jau buvo pataisyta. Tuo tarpu šiandien Delpyje:
Tos sutarties 7 straipsnyje nurodoma, jog su prašymu turi būti pateikiamas bylos, kurioje prašoma suteikti teisinę pagalbą, pavadinimas. Kadangi bylos dar nėra, tas pavadinimas nepateiktas. Atsakingi už vykdymą asmenys Lietuvoje nudavė to trūkumo nepastebėję.
Kitas to paties straipsnio punktas nurodo, kad turi būti aprašytas pavedimo turinys, o baudžiamųjų bylų atveju taip pat nusikaltimo sudėties aprašymas. Šito punkto baltarusiai taip pat neįvykdė. Teisingumo ministerija turėjo tą paraišką grąžinti atgal kaip neatitinkančią teisinės pagalbos sutarties sąlygų.
Galiausiai – ta teisinio bendradarbiavimo sutartis, kurią vykdė Teisingumo ministerija, turi 19 straipsnį: „Teisinė pagalba neteikiama, jei jos teikimas gali pakenkti Susitariančios Šalies, kuriai pateikiamas prašymas, suverenitetui ar saugumui, piliečių teisėms ir teisėtiems interesams, arba prieštarauja pagrindiniams jos įstatymų principams“. Sutartis galioja nuo 1993 m., ir šiuo straipsniu rėmėsi baltarusiai, dangstydami generolą Vladimirą Uschopčiką nuo išdavimo Sausio 13-osios byloje. Jei mes gyvename pagal Konstituciją, tai A. Beliackio duomenų išdavimas prieštarauja mūsų pagrindiniams principams.
Dėl galimų tokio pobūdžio užklausų, kurios gali būti panaudotos politiniam susidorojimui, Lietuvos užsienio reikalų ministerija buvo įspėjusi atitinkamas institucijas. Kyla klausimas, ar įspėjimas buvo pamirštas, ar sąmoningai ignoruotas.
- 2 patinka
Comment
Comment