Jau ir Ukrainos vidutinis atlyginimas eurais didesnis už Baltarusijos.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Diskusijos apie Baltarusijos santvarką ir ekonomiką
Collapse
X
-
Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimąJau ir Ukrainos vidutinis atlyginimas eurais didesnis už Baltarusijos.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Man kažkaip net pagailo entuziastų, kurie tryško nepamatuoto optimizmo upėmis, krykštavo ir jau beveik šoko pergalės šokį aplink Lukašenkos galvą. Kažin, kaip ten reikalai dabar? Ir tema kažko aprimo. Nebesimato nei naujų foto, nei video su protestais.
Apibendrinant:
- Protestai arba visiškai baigėsi arba išsikvėpė
- Streikai pasibaigė (patikslinkit, jei klystu)
- KGB, kariuomenė, policija ir visi kiti "organai" tebėra visiškai lojalūs Batkai
- ES reakcija tik formali ir rezervuota
- JAV reakcijos beveik nėra išvis
- Kremlius, panašu, linkęs palaikyti Batką
- Opozicijos žmonės arba užsienyje arba areštinėje
Ką dar galima pridurti?
- 1 patinka
Comment
-
Parašė themanual Rodyti pranešimąLukašenkos reitingas kaip niekad žemas, visi jau pamatė vaizdus su valdžios agresija ir jei dar buvo iliuzijų, tai jų nebeliko ir visiems aišku, jog gyvena šiknoje, o diktatorius yra psichiškai nesveikas. Daugybė baltarusių nemokėjusių Pahonios žodžių juos išmoko, daugybė baltarusių neturėjusių baltai raudonos vėliavos ją jau įsigijo, dauguma pagaliau suprato jog ji yra dauguma, baltarusijos rublio kursas krenta, Putino tankų šalyje lygtais dar nėra, atsiranda kaip niekad daug individualių žmonių, kurie nebijo nešioti opozicijos etiketę. Sakyčiau viskas juda pagal geriausią įmanomą scenarijų kuriant demokratišką Baltarusiją
Dabar jie dar naivūs draugyste, kaip ir Ukrainiečiai iki 2014. Bet šįkart Putinas tokios klaidos nebedarys, tad ta "draugystė" dar užsitęs.
Comment
-
Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą
Pakeist 3-iame punkte "policija" i "milicija" ir sakyciau kontrolinis islaikytas O banas uz ka buvo? Uz taiklias prognozes?
Comment
-
Parašė PoDV Rodyti pranešimą
Laiko klausimas kada pralenks pagal nominalų ir PPP BVP gyventojui. Dar mažiau liks noro ir toliau vystyti Nostalgijos TSR
Ta prasme whut?
Paskutinis taisė John; 2020.08.26, 20:40.
Comment
-
Parašė liutass Rodyti pranešimąIr Baltarusija jau skolinga Rusijai virs 7 mlrd USD. Didziausia Rusijos skolininke pasaulyje.
Comment
-
Latviai paskelbė, kad nepirks Astravo elektros iš Baltarusijos t.y. tiesiogiai per elektros laidus iš Baltarusių. Bet ar gali kas paaiškinti, kaip techniškai įmanoma, jei įmanoma, išvengti tokios elektros pirkimo iš Rusijos? Elektra nėra materialus dalykas ir elgiasi panašiai, kaip piniginės perlaidos (išskyrus elektros linijų capacity ir panašius dalykus). Jeigu kokia nors Rusijos sritis perka elektrą iš Baltarusijos, o kokia nors kita Rusijos sritis parduoda daugiau elektros Latvijai, kaip tada? Kokie būtent techniniai dalykai įgalina tokių "mainų" galimybės užkirtimą? Vienintelis realus užkirtimas būtų elektros pirkimo apribojimas arba uždraudimas iš Rusijos, ar ne? Ir visa tai tik su sąlyga, kad Rusijos/Baltarusijos elektros neperka Lenkija ir Estija.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Šiaip keista, kad dar nepavijo. Pasiknisau po statistikas ir, nors sunku patikėti, šaltiniai rodo, kad nominalus vidutinis atlyginimas Baltarusijoje 2014 viduryje buvo apie 620 USD (neeaišku, ar prieš ar po mokesčių tik), kas tuo metu turbūt buvo daugiau, nei Lietuvoje? Nors jau 2014 gale jis buvo 496 USD. O 2016 pradžioje apie 300 Eur. Tai tie skaičiai, kokie jie bebūtų, turbūt turėtų būti priimami labai atsargiai, nes ekonomika kažkokia pusiau lupta pusiau skusta planinė, išimtinai remta subsidijuojama nafta ir dujomis iš Rusijos, jų medinukams nubraukinėja nulius kas kelis metus ir išvis nelabai aišku, kas ten darosi su realia pinigų verte ir ką už juos realiai galima nusipirkti
Ta prasme whut?
Comment
-
Parašė PoDV Rodyti pranešimąUkrainoje buvo blogiau, bet girdėjau, jau aplenkinėja BY, Dabar gal tik Rusijos užkampiuose blogiau
Baltarusijos HDI (bendras, nes mažai logikos skaidyti tokią nedidelę šalį) yra 0.817 - šiek tiek daugiau, nei Rusijos Tolimieji Rytai (0,810).Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
Kalbant apie Rusijos užlampius, 2018 metų duomenimis, Rusijos skurdžiausio regiono (Šiaurės Kaukazo) HDI yra, well... aukštesnis, negu turtingiausio Ukrainos regiono (Pietų Ukrainos). Atitinkamai 0,794 ir 0,756.
Baltarusijos HDI (bendras, nes mažai logikos skaidyti tokią nedidelę šalį) yra 0.817 - šiek tiek daugiau, nei Rusijos Tolimieji Rytai (0,810).
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąLatviai paskelbė, kad nepirks Astravo elektros iš Baltarusijos t.y. tiesiogiai per elektros laidus iš Baltarusių. Bet ar gali kas paaiškinti, kaip techniškai įmanoma, jei įmanoma, išvengti tokios elektros pirkimo iš Rusijos? Elektra nėra materialus dalykas ir elgiasi panašiai, kaip piniginės perlaidos (išskyrus elektros linijų capacity ir panašius dalykus). Jeigu kokia nors Rusijos sritis perka elektrą iš Baltarusijos, o kokia nors kita Rusijos sritis parduoda daugiau elektros Latvijai, kaip tada? Kokie būtent techniniai dalykai įgalina tokių "mainų" galimybės užkirtimą? Vienintelis realus užkirtimas būtų elektros pirkimo apribojimas arba uždraudimas iš Rusijos, ar ne? Ir visa tai tik su sąlyga, kad Rusijos/Baltarusijos elektros neperka Lenkija ir Estija.Paskutinis taisė Jegermeister; 2020.08.27, 00:10.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąLatviai paskelbė, kad nepirks Astravo elektros iš Baltarusijos t.y. tiesiogiai per elektros laidus iš Baltarusių. Bet ar gali kas paaiškinti, kaip techniškai įmanoma, jei įmanoma, išvengti tokios elektros pirkimo iš Rusijos? Elektra nėra materialus dalykas ir elgiasi panašiai, kaip piniginės perlaidos (išskyrus elektros linijų capacity ir panašius dalykus). Jeigu kokia nors Rusijos sritis perka elektrą iš Baltarusijos, o kokia nors kita Rusijos sritis parduoda daugiau elektros Latvijai, kaip tada? Kokie būtent techniniai dalykai įgalina tokių "mainų" galimybės užkirtimą? Vienintelis realus užkirtimas būtų elektros pirkimo apribojimas arba uždraudimas iš Rusijos, ar ne? Ir visa tai tik su sąlyga, kad Rusijos/Baltarusijos elektros neperka Lenkija ir Estija.
Finland's largest electricity import countries in 2017 were Sweden and Russia. Most electricity was imported from Sweden, 15.3 TWh. Electricity imports from Russia were 5.8 TWh. Almost all exports of electricity from Finland were directed to Estonia, amounting to 1.7 TWh.
Pavyzdys, kaip politikai ir biurokratai, nenorėdami sakyti, kaip yra iš tiesų arba labai norėdami pasakyti "kad taip nėra", įjungia aukščiausio lygio išvedžiojimus.
Žemiau citatos iš to paties renginio:
Nr.1: „Man buvo labai svarbu išsiaiškinti, ar Astravo atominės elektrinės atveju Kruonio hidroakumuliacinė galėtų būti naudojama kaip rezervas. Tai gavau visus patikinimus, kad tiek technine, tiek teisine to žodžio prasme šis objektas nebus naudojamas kaip rezervas Astravo atominės elektrinės. Tai reiškia, kad Astravo statytojai turės rūpintis rezervo paieškomis kitur ir tai bus jų rūpestis“, – žurnalistams Kaišiadorių rajone kalbėjo Prezidentas.
Čia kalba politikas kuris nori pasakyti kažką labai svarbaus, tačiau nėra įsigilinęs į reikalą ir pasikliauna tuo, ką jam sako patarėjai (irgi politikai).
Nr.2: „Kadangi turime bendrą Baltijos šalių sistemą, jeigu būtų sistemos trikdis dėl neidentifikuotų priežasčių, kurios būtų siejamos būtent su Astravo atomine elektrine – tokiais atvejais galima būtų galbūt galvoti arba manyti apie tą teorinę galimybę pasinaudoti vieną kartą“, – aiškino ministras.
Čia kalba biurokratas, kuris yra gerai įsigilinęs į reikalą, tačiau nenori atskleisti nepatogios tiesos, ir, tuo pačiu, atsargiai dėlioja žodžius taip, kad ateityje nebūtų apkaltintas melu. Beje, galima dar šiek tiek patikslinti Nr.2, papildant tuo, ko ministras akivaizdžiai nenorėjo sakyti: turime ne Baltijos šalių bendrą sistemą, o BRELL, kuri jungia Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Rusijos elektros sistemas.
Klausimas: Nr.2 patvirtina ar prieštarauja Nr.1?
Dar yra ir Nr.3: Tiek jis, tiek Kruonio HAE valdančios „Ignitis gamybos“ vadovas Rimgaudas Kalvaitis teigė, kad techniniu lygiu sprendimus neužtikrinti Astravo rezervo turi komentuoti elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“. „Būtų turbūt nelabai etiška mums pasakoti tai, kas yra operatoriaus atsakomybėje. Mes vykdome visus įstatymus. Iš savo pusės jokių planų, jokių galimybių nagrinėti pagelbėjimą Astravui mes tikrai neturime“, – sakė R. Kalvaitis.
Čia kalba vadovas, tiesiogiai atsakingas už Kruonio HAE, reiktų tikėtis, įsigilinęs, bet nenorintis prisidaryti bėdų su politikais. Todėl, pagal geriausią biurokratinę praktiką, pasirinkęs patikinti, kad "vsio zakonno" ir klausimą perduoti tiems, kurie nedalyvauja
Jeigu visų trijų paklaustumėm kas tiksliai yra "rezervas", kažin, ar vienodi būtų atsakymai...
Man atrodo, kad maišomos dvi "rezervo" sąvokos: (a) avarinis rezervas, kurį užtikrina sistemos operatorius, (b) komercinis AE pagamintos elektros pasaugojimas akumuliaciniame įrenginyje. Taip veikė Ignalinos AE-Kruonio HAE pora, todėl mūsų politikams tai yra žinoma.
Taigi, dėl avarinio rezervo: visų BRELL šalių energetikai dalijasi avariniais rezervais tarpusavyje, nes toks ir yra kertinis bendros sistemos veikimo principas: visa sistema (BRELL) bendrai užtikrina rezervą bet kurio prie jos prijungto įrenginio (tame tarpe ir Astravo AE) avarijos atveju. Kiekvienas operatorius užsitikrina/nusiperka tam tikrą avarinio rezervo kiekį savo šalyje (pvz. Litgrid perka Kruonio rezervą) ir jis gali būti panaudotas sistemos poreikiams pagal susitartas taisykles.
Tai nereiškia, kad Kruonis bus naudojamas išimtinai Astavo AE rezervui. Visgi, atsijungus vienam Astravo blokui, rezervas bus užtikrintas iš BRELL sistemos, tame tarpe dalimi ir iš Lietuvos. Ir ne teoriškai, ir ne vieną kartą... o tiek kartų, kiek bus avarinių atsijungimų Astrave. Norisi tikėtis, kad tų kartų nebus daug, bet žinia, kad darbo pradžioje visi įrenginiai turi techninių iššūkių (prisiminkime NordBalt bėdas).
Taip bus tol, kol Lietuva bus BRELL dalimi.
Dabar galima dar kartą užduoti klausimą apie citatas
Beje, dėl komercinio pasaugojimo - tiesioginis susitarimas tarp Astravo ir Kruonio nėra būtinas, tai gali būti daroma naudojantis veikiančiais rinkos mechanizmais. Baltarusijos energetikai ir jų tarpininkai Estijoje, Latvijoje ir pačioje Lietuvoje tai žino.
- 3 patinka
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Tai ir kuria revoliucinę situaciją. 200-250 EUR vidutine alga tikrai nėra patenkinti proletarai ar eiliniai tarnautojai. Tačiau uždarame informaciniame-politiniame burbule atrodo "ne viskas taip blogai" (žr. Š.Korėja). Nors Baltarusijai toliau šviečia dar didesnė š...na visais įmanomais scenarijais.
Comment
-
Dar vienas paaiškinimas
Martynas Nagevičius, FB
Pastaruoju metu lenda labai daug spekuliacijų apie tai kaip Lietuva nori nenori privalės užtikrinti Astravo AE rezervą. Aš tai siečiau ne su Astravo AE statybos pabaiga, o su artėjančiais Seimo rinkimais. Bei bandymais padaužyti Prezidentūrą ir dabartinį Energetikos ministrą.
Tiek daug kalbama ar Kruonis teiks rezervo paslaugą Astravui, bet neužduodamas paprasčiausias klausimas - kokį AB Litgrid nustatys Antrinį avarinį aktyviosios galios rezervą, kurį pirks iš Kruonio HAE operatoriaus 2021 metais?
2019iems ir 2020iems metams šis rezervas buvo 400 MW ir jis buvo suskaičiuotas taip: Iš "NordBalt" jungties galios (700 MW), kurios galimą staigų praradimą turėtų momentaliai kompensuoti Kruonio HAE, buvo atimti 300 MW, kuriuos, kaip normatyvinį avarinį rezervą Lietuvos energetikos sistema gauna iš kitų BRELL energetikos sistemų pagal BRELL susitarimą.
Pati Lietuva kitoms BRELL susitarimo šalims teikia 100 MW normatyvinio avarinio rezervo kiekį. Ne daugiau. (Astravo AE vieno bloko galia yra 1200 MW)
Jei Litgrid kitais metais iš Kruonio pirks tuos pačius 400 MW antrinio rezervo, kaip pirko ir 2019-ais bei 2020-ais, palikdami likusius 500 MW (visa Kruonio generavimo galia yra 900 MW) Igničiui naudoti laisvai rinkoje, pavyzdžiui užsidirbti iš rinkos kainos svyravimų, balansavimo elektros pirkimo ir pardavimo, tai reikš, kad jokia rezervinė paslauga Astravui nėra teikiama. Neskaičiuojant tų 100 MW, kurias kitoms BRELL susitarimo šalims Lietuva teikė ir iki šiol, atgal gaudama 300 MW rezervą.
Ar papildomai Astravui paslaugą galėtų teigti Kruonio HAE eksploatuojanti ir likusius 500 MW galios savo dispozicijoje turinti AB Ignitis Gamyba grynai per rinkos mechanizmus? Drįsčiau teigti, kad nėra jokių šansų. Nes ilgalaikės komercinės sutarties, suvaržančios gamybą tam, kad būtų užtikrintas papildomas rezervas, Ignitis gamyba tikrai nepasirašinės, o visa kita - rinkos jėgos čia labiau veiks per vėjo stiprumą regione, tai yra - kai vėjas pūs stipriai ir vėjo parkai gamins daugiau elektros, didindamos pasiūlą bei mažindamos kainą, Kruonis užsikraudinės, o kai vėjas pūs mažiau ir rinkos kaina augs - išsikraudinės. Tikrai nesaugodamas vandens viršutiniame Kruonio baseine tam, kad kas "gal papildomai prireiks Astravo išsijungimui kompensuoti". Manote, kad Baltarusiai savo atominės elektrinės rezervą padarys priklausomą nuo vėjo greičio? Tikrai ne.
Ar AB Litgrid teiktų komandą panaudoti 400 MW antrinio rezervo pajėgumus Kruoniui, jei staiga sustotų Astravas? Gal būt. Bet tai būtų neeilinė, sutartimi neapibrėžta force majeure situacija veikiant neapibrėžtomis sąlygomis, siekiant tiesiog išlaikyti stabilų tinklą. Bet kuriuo atveju - Astravo operatoriai turėtų suprasti, kad tai būtų daroma tik tokiu atveju, jei tuo pačiu metu antrinio rezervo neprireiktų, kompensuojant NordBalt praradimo. Ir už tokią neeilinę paslaugą iš tiesų vėliau reikėtų tartis kaip tokį sistemos gelbėjimą, nenumatytą jokiose sutartyse, Baltarusija turėtų Lietuvai apmokėti. Čia gautųsi panaši situacija, kaip apmokėjimas už išgelbėjimo paslaugą.
ir net šiuo atveju - atkreipiu dėmesiui - pagalba būtų tik sąlygota aplinkybių (ar neprireikė NordBalt'ui) ir ne didesnė, nei tie 400 MW, t.y. tik 1/3 Astravo vieno bloko galios. Ir gaunama, kaip force majeure atveju teikiama paslauga už neapibrėžtą kainą. Tos kainos ribos galėtų siekti maždaug 400 MW elektros vartojimo Baltarusijoje staigaus prievartinio išjungimo kaštai (alternatyvūs kaštai). Daug.
Jei kas nors galvoja, kad Baltarusija taip planuoja nuolat užtikrinti Astravo rezervą, tai aš tikrai taip nemanau. Energetikoje taip niekas nedaro. Net kai kalbama apie gana priešiškai tarpusavyje nusiteikusių šalių santykius. Jau grečiau baltarusiai prievarta tokiu atveju atjunginės nuo elektros savo didžiuosius fabrikus.Paskutinis taisė senasnamas; 2020.08.27, 09:32.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąDar vienas paaiškinimas
Martynas Nagevičius, FB
Nebebus jokio rezervo, carui aiškiai parodė špygą.
Comment
-
Parašė Gladiator Rodyti pranešimąPrieš du metus būnant Minske pačiam centre už pavalgymą apie 2 eurus sumokėjau.
Dabar situacija keičiasi ir gal Ukrainos "nenaudai" vartojimo kainų lygyje, grynai konvertuojant jas.
Comment
-
Sprendimas bus įgyvendinamas nuo kitų metų – Lietuva nebeteiks 100 megavatų galios rezervo BRELL šalims, bet tuo pačiu negaus 400 megavatų rezervo iš Latvijos, Estijos, Rusijos ir Baltarusijos.
Plačiau: https://www.vz.lt/pramone/energetika...#ixzz6WInoH1w7
Comment
-
Baltarusijos IT kompanijos iškelia darbuotojus ir verslą į užsienį: kiek jų nusės Lietuvoje?
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujien...1366874?copied
Comment
Comment